Editörler : oto-danisman-expert
19 Ağustos 2011 17:54

Fiat PUNTO şikayet var

Arkadaşlar 2004 Fiat Punto bir arabam var.Yaklaşık bir hafta önce gittiğim serviste Direksiyon Mili arızası olduğunu söylediler.Bu arızada araba seyir halinde iken her an direksiyon kitlenebilirmiş.Masrafı 2350 TL civarında.Firma karşılamıyor.İşin ilginci internette yaptığım araştırmada hemen hemen puntoların büyük çoğunluğunda bu problem var.Bu kronik hatanın Üretim hatası olabileceği sanılıyor.Sürücü hayatını tehlikeye atıyorlar.Sizde de bu uyarı ışığı yanıyorsa aman dikkat.Ben ödemezlerse dava açmayı düşünüyorum.Düşünsenize yolda giderken her an ya direksiyon kitlenirse diye yolculuk yapmayı.....

horizon714
Şef
20 Ağustos 2011 18:18

valla bende 2011 dizel punto var.cok memnunum.

bm1308
Aday Memur
21 Ağustos 2011 00:57

sanki çok tutulan alman ve japon arabalarında hiç kronik sorun yok bu kadar kötülerler bu fiatı ama pazar lideri ve satışının yarısı otomobil bence fazla genellemeyin evet böyle sorunlardan bahsediliyor forumlarda ancak araçların hepsi arızalı demek için mantık sınırlarını zorlamak gerekir diye düşünüyorum...

chemistbjk
Yasaklı
21 Ağustos 2011 10:53

fiat renault peugeot bunlarda satış sonrası memnuyıyet 0.

herşeyekarşı
Aday Memur
21 Ağustos 2011 10:56

Alman ve japonlar bu tür kronikleşmiş ve üretim hatası olarak görülen kusurlarda araçları geri çağırıp onarıyor.Fiat servise yada müşteri ilişkileri birimine böyle bir arıza için arayıp sorun bakalım ne cevap alacaksınız.Bu arızadan o kadar çok var ki hangi birini karşılayacaklarmış.Masraf 2350 TL civarında.Hadi sizin için %20sini karşılayalım.Fazla hızlı gitmeden,kenardan dikkatli kullanmak gerek,Gözünüz hep uyarı lambasında olsun.

deniz0303
Kapalı
21 Ağustos 2011 12:51

evet arkadaşımın 2006 puntosunda da var dı aynı sorun..

21 Ağustos 2011 23:58

benim 2011 model corollamda da sıfır aldıktan 2 ay sonra direksiyondan tıkırtılar gelmeye başladı. hemen servise götürdüm deneme sürüşü yaptılar ve üretim hatası olduğunu belirttiler. aynı gün direksiyon kolonu ve mili değişti. kdv hariç 2000 tl civarında.beş kuruş para vermedim.gerçi araç 3 yıllık garanti kapsamında olduğu için para talep etmediler.garantisi olmasaydı vay halimize...

herşeyekarşı
Aday Memur
22 Ağustos 2011 10:35

Keşke Fiat da üretim hatalarında bu duyarlılığı gösterse.Müşteri ilişkilerine sorun yazmak için açık olması gereken mail bölümü bile kapalı tutuluyor,sırf yazılı yanıt vermemek için.Arabayı alana kadar 50 kere aramışlardı.Sattıktan sonra ilgi hiç yok.Servisi de ucuz değil.18 ağustos 2011 de 60000 bakımı yaptırdım.1050 TL.tuttu.Bunun 780 TL.sı rutin bakım..Servisten çıkınca da aman yavaş git direksiyon aniden kitlenebilir dediler.Gerisini düşünün artık.Bir daha ne Fiat alırım ne de yakınlarıma aldırırım.

uglykidjoe
Müsteşar
22 Ağustos 2011 13:06

Servisin verdiği fiyata bakmayın. Özellikle büyük şehirlerin sanayilerinden sorun.Google'dan ''yedek parça'' diye aratın.

Ayrıca çıkması da bulunabilir belki.

Malesef hala tüketici hakları konusu tam çözülmedi ülkemizde.

Bir de 60 000 bakımı için 7 yaşındaki bir aracı neden servise götürüyorsunuz ki?

herşeyekarşı
Aday Memur
22 Ağustos 2011 15:56

uglykidjoe arkadaşım ilgine teşekkür ederim.Parça Direksiyon mili.Bunlar İtalyan araba olduğu için parçasını dışarda bulmam zor.Servis içinde de gidiş-dönüş yaklaşık 270 km.lik.yola gidiyorum.Çünkü arabalar elektronik olduğu için arıza varsa ancak onlarda bulunan bir bilgisayarla kapatabiliyor.Başka yerde arızayı yaptırabiliyorsun ancak uyarı ışıklarını silemezler.Yani arabayı sattıktan sonra da elinizi kolunuzu bağlıyorlar.Google'da hep bu araçların bu sorunu anlatılıyor.Ama bir de dediğin gibi parça yı araştırmaya çalışayım.Benim anlamadığım.Bu kronik arızanın neden ücretsiz giderilmemesi.Fiat bu kadar aciz mi?

22 Ağustos 2011 17:01

evet bu kadar aciz

aciz olduğu için de bir vw, bir opel, bir toyota, bir honda olamıyor bunu bir de milletimiz anlasa

yıllardır şahin doğan diye yürüyen tabutlara bindirdiler bizi, parçası ucuz dediler kimse de sağlam olmayan şey tabi ki ucuz olacak demedi 3-5 cahile aracı satınca gören komşuları da aldı bu araçlar tutuluyor dedi

bence aracı bir an önce elinizden çıkarın sattığınız kişiye de durumu belirtin vebal altına girmeyin tabi zarar edeceksiniz biraz ve bu durumu her platformda dile getirin millet anlasın

"Yavaş git direksiyon kilitlenebilir":) Çok komik ya

acil ihtiyaç duymadıkça kullanmayın:)

lidya35
Memur
25 Ağustos 2011 14:24

Direksiyonu city modundan normale çevirince şahin gibi oluyor.Punto görünümlü Şahin.Nostalji yapıyoruz......

ünigs 1.2
Yasaklı
25 Ağustos 2011 17:08

direksiyon kilitlenmesi elektrik destekli sistemlerin bir çoğunda karşılaşılması ihtimal bir sorun..

yeni astraları araştırın biraz..

fiat veya başka markaya bağlamak yanlış olur durumu.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi