Editörler : Pangaea
10 Mayıs 2019 02:31

İş bulamıyorum, psikolojim bozuldu arkadaşlar..

4 sene önce babam şehit oldu. O zamanlar üniversiteye yeni başladığım için devletin verdiği 2 istihdam hakkını 2 ablam kullandı. Geçen sene lisans mezunu oldum. Subaylık ve astsubaylık denedim ama mülakatta olumsuz yanıt aldım. Belediye ve kaymakamlığın temizlik işçisi alımına başvurdum ama işe alamayacaklarını söylediler. Sizce ne yapmalıyım?

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
10 Mayıs 2019 06:04

Vazgeç artık olmuyor demek ki kısmet böyleymiş de otur evinde. :(

Ne yapacaksın hocam tabii ki devam edeceksin uğraşmaya. Herkes mezun olup işe mi giriyor. Ben 31 yaşında memur olarak başladım. 2012 mezunu olarak 2015 kasımda başladım, neredeyse 2016 yani.

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
10 Mayıs 2019 06:09

Çok şükür çalışıyorum, memura verilen maaş Adana şartlarında iyi bir maaş. Adana için memur cenneti denir zaten.

35 yaşını geçmiş atanmaya çalışan yüz binlerce insan var. Ha herkes memur olmak zorunda da değil. Memur olmayan ölüyor mu!

idariuzman
Şef
10 Mayıs 2019 10:19

Vazgeçme, her ilana başvur KPSS hazırlan. Başarılar.

ideaid
Genel Müdür
10 Mayıs 2019 11:50

2001 mezunuyum. 35 YAŞINDA yoğun bir şekilde kpss ye hazırlanmaya başladım., 40 yaşında merkezi alımla atandım,41'de evlendim, 42'de ,inşallah bir ay kadar sonra, baba olacağım... Azimle çalışmak ve sabır... benim reçetem bu oldu.

ideaid
Genel Müdür
10 Mayıs 2019 11:52

Daire başkanı bile olmuşum bu arada. :)

ideaid, 5 yıl önce

2001 mezunuyum. 35 YAŞINDA yoğun bir şekilde kpss ye hazırlanmaya başladım., 40 yaşında merkezi alımla atandım,41'de evlendim, 42'de ,inşallah bir ay kadar sonra, baba olacağım... Azimle çalışmak ve sabır... benim reçetem bu oldu.

orion07
Genel Müdür
11 Mayıs 2019 04:01

aynen yaşa takılmamak lazım.25im bitti ama düşününce bir muhabbet var 3600 ek gösterge olalayı.

deliriyorlar.

tabi haklarıdır. detaylı bilgim yok.

ama çıkarımım şu.

insanoğlu nefes aldığı sürece her zaman ister her zaman ister.

kulağını tıka, kişisel gelişim tarzı şeylere yönel. özgüvenini kaybetme.

yaşın önemi o kadar da değil. lise mi bu. kazan ve hayata atılıp düzenini kur.

allah kolaylık versin her konuda. inançlarını kaybetme.

A.C.D.C
Daire Başkanı
11 Mayıs 2019 23:56

Hayat= Mücadele. Ölene kadar devam.

K.p.s.s.2018
Yasaklı
12 Mayıs 2019 00:06

yıldız teknik bitirip ortalarda ben em yim diye bir yerlerini yırt.70 le devlete atan sona gel burda ahkam kes.Hadi urdan hadiiiii
A.C.D.C, 5 yıl önce

Hayat= Mücadele. Ölene kadar devam.

crops35
Editor
12 Mayıs 2019 11:43

Her güzel şey sabırdan sonra gelir kardesim....sabret

Tayfunsah
Yasaklı
12 Mayıs 2019 15:20

bu gerçek mi şakasına mı yazdınız?
ideaid, 5 yıl önce

stark666
Yasaklı
12 Mayıs 2019 23:47

Bence gerçektir neden şaka olsun

kel007
Aday Memur
13 Mayıs 2019 00:04

türkiye burası

erkek.memur
Aday Memur
13 Mayıs 2019 00:08

Ben 2010dan beri bütün çift yıllarda sınava girdim ve 2018 sınavında başarılı oldum. Yaş 32de, 2 ay önce göreve başladım. Her zaman Allah'ım hakkımda hayırlısıysa memur olayım dedim. İnşallah hakkınızda hayırlısıysa siz de memur olursunuz.

rasitcelik
Kapalı
13 Mayıs 2019 00:51

zor hocam. sebatla çalışmanızı sürdürün derler hep büyüklerimiz.

merve.ht
Aday Memur
13 Mayıs 2019 01:26

Maalesef Benimde psikolojim bozuldu.

ideaid
Genel Müdür
13 Mayıs 2019 08:38

Gerçek elbette..uzun dönem askerlik bitti 2003 te askerden geldim..aklımda hep özel sektör vardı..iyi bir iş bulabileceğimi düşünüyordum hep..ama öyle olmadı 2006-2010 yılında kendi işimi yaptım,tüm paramı kaybettim ..idare edecek işlerde çalışarak 5 yıl hayatımı idame ettirdim..hemen hepsi birbirinden kötü işlerdi..kötü derken imkanlarını kastediyordum..bir tanesinde 6 gün günde 12 saat çalışıyordum asgari ücretin az üstünde bir maaşla..ve çok yorucuydu..eve gelip uyuyup uyanıp işe gidiyordum.. çok küçük bir yerde yaşamıyorsan ve standartlarını da düşürürsen iş bulursun ve bence hiçbir şey yapmadan oturmaktan iyidir..35 yaşında ilk hazırlandığım yıl (2012 SINAVI İÇİN) dersaneye de gittim..81 alabildim, bölüm iktisat, 2010 DÖNEMİNDE PUANLAR 80 İN ALTLARINA FAZLASIYLA indi bu puana kesin atanırım diyordum, olmadı, 2014 sınavında 85,25 aldım son alımda anca oldu...

Adım Caner.. eğer burada varlarsa o dönemlerde İİBF kadro mücadele grubunda bulunanlardan beni tanıyanlar çıkacaktır..

İlla memur olmanız da şart değil...

Kant'ın çok sevdiğim bir sözü vardır "Aydınlanmanın şiarı şudur: Kendi aklını kullanma cesaretini göster." Tabi sonuçlarına katlanacak olgunluğu da göstermeniz gerekir...

O yüzden de "... çare sizsiniz."

Cesaret, azim, akıl ... çözemeyeceği bir şey olmasa gerek dünyada.

Gene çok sevdiğim bir şiirle sözlerime son veriyorum

Yaşamak güzel şey doğrusu

Üstelik hava da güzelse

Hele gücün kuvvetin yerindeyse

Elin ekmek tutmuşsa bir de

Hele tertemizse gönlün

Hele kar gibiyse alnın

Yani kendinden korkmuyorsan

Kimseden korkmuyorsan dünyada

Dostuna güveniyorsan

İyi günler bekliyorsan hele

İyi günlere inanıyorsan

Üstelik hava da güzelse

Yaşamak güzel şey

Çok güzel şey doğrusu.

Tayfunsah, 5 yıl önce
bu gerçek mi şakasına mı yazdınız?
13 Mayıs 2019 08:42

Ulan ne mallar var ya...

K.p.s.s.2018, 5 yıl önce
yıldız teknik bitirip ortalarda ben em yim diye bir yerlerini yırt.70 le devlete atan sona gel burda ahkam kes.Hadi urdan hadiiiii

Tayfunsah
Yasaklı
13 Mayıs 2019 22:15

amacına ulaşmışsın ne güzel. hangi kurumda ne iş yapıyorsun
ideaid, 5 yıl önce

Gerçek elbette..uzun dönem askerlik bitti 2003 te askerden geldim..aklımda hep özel sektör vardı..iyi bir iş bulabileceğimi düşünüyordum hep..ama öyle olmadı 2006-2010 yılında kendi işimi yaptım,tüm paramı kaybettim ..idare edecek işlerde çalışarak 5 yıl hayatımı idame ettirdim..hemen hepsi birbirinden kötü işlerdi..kötü derken imkanlarını kastediyordum..bir tanesinde 6 gün günde 12 saat çalışıyordum asgari ücretin az üstünde bir maaşla..ve çok yorucuydu..eve gelip uyuyup uyanıp işe gidiyordum.. çok küçük bir yerde yaşamıyorsan ve standartlarını da düşürürsen iş bulursun ve bence hiçbir şey yapmadan oturmaktan iyidir..35 yaşında ilk hazırlandığım yıl (2012 SINAVI İÇİN) dersaneye de gittim..81 alabildim, bölüm iktisat, 2010 DÖNEMİNDE PUANLAR 80 İN ALTLARINA FAZLASIYLA indi bu puana kesin atanırım diyordum, olmadı, 2014 sınavında 85,25 aldım son alımda anca oldu...

Adım Caner.. eğer burada varlarsa o dönemlerde İİBF kadro mücadele grubunda bulunanlardan beni tanıyanlar çıkacaktır..

İlla memur olmanız da şart değil...

Kant'ın çok sevdiğim bir sözü vardır "Aydınlanmanın şiarı şudur: Kendi aklını kullanma cesaretini göster." Tabi sonuçlarına katlanacak olgunluğu da göstermeniz gerekir...

O yüzden de "... çare sizsiniz."

Cesaret, azim, akıl ... çözemeyeceği bir şey olmasa gerek dünyada.

Gene çok sevdiğim bir şiirle sözlerime son veriyorum

Yaşamak güzel şey doğrusu

Üstelik hava da güzelse

Hele gücün kuvvetin yerindeyse

Elin ekmek tutmuşsa bir de

Hele tertemizse gönlün

Hele kar gibiyse alnın

Yani kendinden korkmuyorsan

Kimseden korkmuyorsan dünyada

Dostuna güveniyorsan

İyi günler bekliyorsan hele

İyi günlere inanıyorsan

Üstelik hava da güzelse

Yaşamak güzel şey

Çok güzel şey doğrusu.

13 Mayıs 2019 23:02

Helal olsun. Azim ve sabır. Allah evladını za da hayırlı ömürler versin.
ideaid, 5 yıl önce

mozay07
Aday Memur
13 Mayıs 2019 23:43

mezun olduğum gibi iş bulamadım sonrasında askere gittim ,geldikten sonra çağrı merkezinde çalıştım 2018 kpss için şubat 2018 de istifa ettim, kaç aydır atama bekliyorum ses yok seda yok, başvurduğum işyerleri bu seferde 2018 puanım yüksek diye almadılar. aile işyerinde çalışıyorum şu an ama 27 yaşında hala ailemden para almak zoruma gidiyor. Allah yardımcımız olsun psikolojik olarak bitiklerdeyim
Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi