Editörler : Pangaea
06 Şubat 2023 18:41

Memurken İstifa Etmek

Arkadaşlar usülüne uygun olarak istifa ettiğimizde 6 ay beklememiz gerekiyormuş. Düz memurken istifa edince atıyorum THY'de kabin memuru ya da kamu bankalarında gişe memuru olmak için de yine 6 ay beklememiz mi gerekiyor yoksa aynı kuruma tekrar atanmak için mi 6 ay beklemek gerekiyor ?

cengbm
Aday Memur
06 Şubat 2023 23:13

Kadrolu başka bir kuruma gececeksen 6vay beklemen lazım. Sözleşmeli pozisyona için 6 ay şartı yok.

couslai
Şef
06 Şubat 2023 23:25

thy ya da kamu bankasina 657 li memur olarak atanmayacagin icin beklemen gerekmiyor.. onlar ayri bir is sozlesmesi ile personel calistiriyor.

Cherokee34
Aday Memur
09 Şubat 2023 12:08

Merhaba. Benim de benzer bi sorum olacaktı. Kadrolu memurken(düz) istifa edip kadrolu mühendis olarak atanırsam 6 ay bekler miyim?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Şubat 2023 12:28

Beklersiniz unvanın bir önemi yok.

Cherokee34, 1 yıl önce

Merhaba. Benim de benzer bi sorum olacaktı. Kadrolu memurken(düz) istifa edip kadrolu mühendis olarak atanırsam 6 ay bekler miyim?

cengbm
Aday Memur
09 Şubat 2023 15:18

İstifa ettikten 6 ay sonra kadrolu atanabilirsin.

Ama şu var; mühendislik düz memurluktan üst ünvan olduğundan kurumun muvafakat vermek zorunda, vermezse mahkemeyle alabiliyorsun.

Cherokee34, 1 yıl önce

mühadam
Aday Memur
10 Şubat 2023 00:35

Peki kadrolu memur , yine memur olduğu puanı kullanarak ÖSYM üzeri sözleşmeli personel olarak kendi pozisyonuna başvuru yapıp atanabilir mi ?

Yeni gelen düzenlemede buna engel bir şey var mı ?

hsnd, 1 yıl önce

Beklersiniz unvanın bir önemi yok.

resul68
Aday Memur
15 Şubat 2023 10:52

+
mühadam, 1 yıl önce

Peki kadrolu memur , yine memur olduğu puanı kullanarak ÖSYM üzeri sözleşmeli personel olarak kendi pozisyonuna başvuru yapıp atanabilir mi ?

Yeni gelen düzenlemede buna engel bir şey var mı ?

richelieu
Memur
15 Şubat 2023 11:52

6.büyük günahtır.

At Nalı
Daire Başkanı
15 Şubat 2023 12:28

Ohal döneminde istifanın şartları sadece 10 il için mi geçerli yoksa tüm ülke için mi . Ohal 10 ilde ilan edildi . Geri kalan 71 ilde normal durimdaki şartlar mı geçerli olacak

sanli.huseyin
Aday Memur
21 Şubat 2023 14:55

bilgisi olan var mı?

At Nalı, 1 yıl önce

Ohal döneminde istifanın şartları sadece 10 il için mi geçerli yoksa tüm ülke için mi . Ohal 10 ilde ilan edildi . Geri kalan 71 ilde normal durimdaki şartlar mı geçerli olacak

Kpssmakina
Memur
25 Şubat 2023 15:20

Arkadaşlar merhaba, ben de bir mühendisim. Ancak özel sektörde çok kısa çalıştım ve öyle bir hayat istemediğimi farkettim. Sonra belki çalıştığım yer çok kötüdür diye Telegram da filan rastgele millete işleri, sektörü ve memnuniyeti hakkında sordum. Sağolsun lar hepsi de cevapladı ve sunu anladım ki memnun olan neredeyse yok. Kimi için para az, kimi için sosyal hayat yok. Falan filan... Üniversiteyi bitirip ailenin yanına geldiğimde, oğlum devlet memuru olmayacaksan gel bizim yanımızda çalış, dediler. Doğal olarak böyle bir baskı da oluştu bende. Diyeceğim o ki puanım da çok yüksek değil. Mühendislik bana zor gelir. Ancak üniversitelerin Büro personeli ilanlarına başvursam gelebilir diye umut ediyorum. Fikriniz nedir?

Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Özelde mühendislik mi, devlette personellik?? mi

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi