Editörler : crops35
28 Mayıs 2013 16:50

işitme cihazı kulak içimi daha iyi kulak arkasımı ? kullananlar yorum yazabilirlermi

s.a. arkadaşlar orta derece işitme kaybı için işitme cihazı kulak arkasımı daha iy yoksa kulak içimi ?

28 Mayıs 2013 17:14

as kardeşim kullak arkası al kulak ıcı hemen bozulur ve kulagına zarar verır en saglıklısı kulak arkası

filepalas
Genel Müdür
28 Mayıs 2013 20:16

ya arkadaşlar işitme cihazı kulak arkası , kulak içi işitme cihazına göre daha iyi duyma sağladı. cihaz son teknoloji. fakat çok pahalı , iki kulak için 8000 tl devlet 500+500 . 1000 tl siini karşılıyor düz hesap 7000 tl kendi cepinden ödüyorsun, acaba daha uygun fiyata bulabilirmiyiz. ve işitme cihazı satan kişiler ürünü cep telefonu gibi pazarlıyorlar, yok 40 kanallı 4tane hafızası var efendim hava filtresi var mikrofonu arkadan alıyor gürültülü sesi azaltıp saf sesi sağlıyor falan filan. ne biliyim pek güvenemiyorum, ve daha uygun fiyata ve sağlığımıza uygun kulak arkası işitme cihazı bulabilirmiyiz. eğer bulamzsam kulak içi alacam çünkü ugun 2000+2000, 4000 tl dediler.

işitme cihazlarından anlayan ve kullanan arkadaşlar yorumlarınızı ve yardımlşarınızı bekliyorum.

filepalas
Genel Müdür
28 Mayıs 2013 20:50

öncelikle çocuk için üzüldüm allah rahmet eylesin.doktorların ihmali var. fakat biz bu başlıkta kulak ameliyatından bahsetmedik, arkadaş, işitme cihazı kulak arkası yada kulak içi kullan arkadaşlar varsa yorum yapsın isityoruz onların bilgililerine engin tecrübelerine ihityacımız var. lütfen duyarlı arkadaşlar varsa bu konuda yardımcı olurlarsa şimdiden allah onlardan razı olsun.

28 Mayıs 2013 21:36

kulak arkasaı daha sağlıklı bende cihaz alırken bunun araştırmasını yaptım ve kulak arkasına karar verdim doktorumda öle olması gerektiğini söledi kulak içi eger kulak akıntınız yoksa olabilir fakat hassas bi cihazmış ömrü de çok uzun olamıyobiliyomuş.ben bi cihazımı 15 sene kullanabildim gayet ii başarıydı :)

grafiker88
Aday Memur
29 Mayıs 2013 16:34

Kulak arkası daha kaliteli, daha kullanışlı.

joyfulness
Kapalı
29 Mayıs 2013 16:54

kulak ici olmasi icin bir kere kulak yolu girisinin uygun olmasi lazim..

filepalas
Genel Müdür
29 Mayıs 2013 20:55

peki arkadaşlar kulak arkası herkesin görüşü daha iyi olduğunu söylüyorlar.
o zaman şöyle bir şey sorayım kulak arkası hortumu küçük cihazın kendiside çok küçük fakat yinede arka kulağında görünür vaziyette kulak içi işitme cihazı görünmüyor. aralaındakş fark bu ,

bunun için bir tercih nedeni sayılrımı zaten şu an kulak içi kullanıyorum.

ve kulak arkası kullananlar günlük yaşam aktivetesinde sıkıntı çekiyorlarmı..

brin62
Aday Memur
30 Mayıs 2013 11:36

Arkadaslar Merhaba..

Öncelikle konuyu şöyle yorumlayayım ;

Bende işitme cihazı kullanmaktayım, ilk önce okul dönenmlerinde kulak arkası işitme cihazı kullanıyordum, zaman ilerledikçe iş hayatına adım atmaya başladıgım dönemlere gelince kulak arkası cihaz ile bedenen çalışamaz oldum ( örneğin ; başımı aşağı doğru eğmelerde düşmesi , seri hareket etme durumlarında yerinden kayması ve aşırı teleme durumlarında cihaza sıvı girmesi , cihazın düşme olasılığı olması ) gibi durumların olmasından dolayı kulak içi cihaz kullanmaya başladım.

Sizlerin işitme kaybı oranlarınızı, çalışma ortamı ve görevinizi bilmiyorum ama çok ileri derecede işitme kaybınız var ise kulak arkası kullanmanızı tavsiye ederim. Yukarıda belirtmiş olduğum kendi sorunlarımdan verdiğim örnekler gibi problemleriniz var ise kulak içi cihaz kullanmanızı tavsiye ederim.

NOT : Cihazlarınızı devamlı olarak temizligini ve periyodik bakımını elinizden geldigince ihmal etmeyiniz .

Teşekkür Ederim

filepalas
Genel Müdür
01 Haziran 2013 22:09

hemen hemen herkes kulak arkası iyi diyor peki marka tavsiye edersiniz ?

nice_42
Kapalı
02 Haziran 2013 12:47

kafanıza göre işitme cihazı belirlenemez kaç oranda desibel kayıplar varsa ona göre işitme cihazı alınır marka olarak tercih sana kalmış almışken iyi markalardan bir cihaz alın ki uzun yıllar kullanın. kanal içi cihazlar ilk anlamda görünmemesi ile güzel cihazlar ama yeterli miktarda verim alamazsınız desibel kayıplarınız çok ileri değilse kanal içi kullanabilirsiniz ama kulak arkası cihazlar kanal içi cihazdan daha etkili ve daha güçlü olur kulak arkası cihazlar eskisi gibi değil yeni yeni çıkan modeller suya dayanıklı su geçirmez terlemeler olduğu zaman sıkıntı çıkarmaz ve daha uzun ömürlü olurlar ve istediğiniz renkte cihaz alabilirsiniz phonak oticon siemens widex bu cihazlardan birine bakabilirsiniz

03 Haziran 2013 09:33

otıcon al kardesımmm

03 Haziran 2013 09:34

bıde 7 8 mılyar nerden cıktı ya ben sıgortam olmadıgı halde kalıtelı bırsey aldım bın lıraya

asilhürkan43
Genel Müdür
04 Haziran 2013 08:36

oticon 1450 kanal içi fiyat iyimidir?

LORD_55100
Şef
04 Haziran 2013 11:10

Kulak arkası daima iyidir eskiden analog vardı şimdi dijital ve çeşitleri çok

iyi-şanslar
Memur
08 Haziran 2013 20:21

benim de sol 55db, sağ 25 db. akıntı delik vs şeyler yok çok şükür. ancak alçak sesle konuşulanları, arka fonda ses olduğunda yanımda kkonuşulanları, biraz uzak mesafeden konuşulanları duysam da net olarak anlamakta zorlanıyorum. bu da insanlarla olan iletişimi fazlasıyla etkiliyor işim gereği. doktor tek kulakta cihaz kullanmanın gürültüden başka bişeye yaramadığını söyledi. tek kulakta cihaz kullanan var mı? gerçekten bir faydası olmuyor mu?

iyi-şanslar
Memur
08 Haziran 2013 20:24

bir de şunu merak ediyorum, cihaz kullanmak psikolojik olarak etkilermi, insanların garip bakışlarına maruz kaldığınız ya da üzüldüğnüz oluyor mu lütfen paylaşırmısınız

iyi-şanslar
Memur
08 Haziran 2013 22:08

kulak içinde kalan cihazlar gerçekten hiç görünmüyor mu yoksa çok yakından bakan birisi kulağın içindeki cihazı görebilirmi

08 Haziran 2013 22:18

cok dıkaktlı bakınca anlasılıo ama tavsıye etmem kulagının saglıgına zarar bıde kulak kırı ıcıne gırıo kontrol etmesı cokk zor

iyi-şanslar
Memur
08 Haziran 2013 22:21

hiç görmediğim için soruyorum nasıl takılıp çıkarılıyor peki bir de psikoljik olarak etkiliyormu takan kişiyi

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi