Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
12 Mart 2018 19:42

2018 Dış kaynaktan subay yaş ve yüksek lisans hakkında soru

Arkadaşlar merhaba 1990 doğumluyum ve 2018 deki dış kaynak alımına 1990 doğumlu olduğum için kabul edilmeyeceğim .

Yazılım mühendisliği mezunuyum ve iş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans yaptım .

Acaba tezsiz yüksek lisans yaptığım için bu seneki alımlara girebilirmiyim . Lisans bölümümle alakalı bir bölüm değil acaba başvurular başladığında başvurum kabul edilir mi bilen varsa bilgilendirirse çok mutlu olurum .

12 Mart 2018 20:00

Başvuru yapabilirsin yüksek lisans diplamamn varsa 32 yaşına kadar basvurirsun yüksek lisans sadece yaşını uzatır sen yine lisans bölümüne göre basvuracak sin

larmus
Kapalı
12 Mart 2018 20:18

Birkaç konuştuğum kişi kendi bölümünün devamını yüksek yaparsan olur demişti . Benim lisans farklı yüksek lisans bölümleri farklı olunca sormak istedim . Lisansa baktığına göre otomatikman yüksek lisans bölümü önemsiz oluyor . Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için.

KanunKoyucu05, 6 yıl önce

Başvuru yapabilirsin yüksek lisans diplamamn varsa 32 yaşına kadar basvurirsun yüksek lisans sadece yaşını uzatır sen yine lisans bölümüne göre basvuracak sin

gokaybayrak
Kapalı
12 Mart 2018 21:11

2017 kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam tezsizler sayılmıyordu. bakın bi internetten

larmus
Kapalı
12 Mart 2018 21:33

Baktım öyle bir ibare yok .

gokaybayrak, 6 yıl önce

2017 kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam tezsizler sayılmıyordu. bakın bi internetten

vitoscaletta
Şube Müdürü
13 Mart 2018 10:52

önlisans 1992 doğumlularda başvuramayacak bu konudaki mağduriyetlerimizin azaltılması için her gün bimer ve cimere yazmakta yarar var. yaş sınırı mutlaka düşürülmeli

larmus
Kapalı
13 Mart 2018 11:12

Hiçbir şekilde subay ve astsubaylarda yaş indirimi yapmazlar hocam . Askeriye bu konuda çok net.

vitoscaletta, 6 yıl önce

önlisans 1992 doğumlularda başvuramayacak bu konudaki mağduriyetlerimizin azaltılması için her gün bimer ve cimere yazmakta yarar var. yaş sınırı mutlaka düşürülmeli

vitoscaletta
Şube Müdürü
13 Mart 2018 18:28

eğer gerekli tweetleri atarsak ve bimere,cimere her gün yazarsak bence yaş indirimi söz konusu olabilir

larmus, 6 yıl önce

Hiçbir şekilde subay ve astsubaylarda yaş indirimi yapmazlar hocam . Askeriye bu konuda çok net.

larmus
Kapalı
13 Mart 2018 18:46

istersen kendini meclisin önünde zincirle bunun imkanı yok zamanında milyonlarca bimere yazı yazdılar benimde yaş geçti yüksek yaptım kabul edilirse girecem edilmesse giremiycem muallak .

vitoscaletta, 6 yıl önce

eğer gerekli tweetleri atarsak ve bimere,cimere her gün yazarsak bence yaş indirimi söz konusu olabilir

ozi0106
Aday Memur
14 Mart 2018 17:58

Kardeşim tezsiz yüksek lisans kabul ediliyor mu peki? Ben çok baktım ama yüksek lisansla alakalı bi ibare göremedim malesef

KanunKoyucu05, 6 yıl önce

larmus
Kapalı
14 Mart 2018 18:09

tezli yada tezsiz olarak belirtmemiş . baktığın zaman tezsizde bir yüksek lisans . Başvuruda yüksek lisans bölümüne değil lisans bölümüne baktıklarına göre kabul ediliyor.

ozi0106, 6 yıl önce

Kardeşim tezsiz yüksek lisans kabul ediliyor mu peki? Ben çok baktım ama yüksek lisansla alakalı bi ibare göremedim malesef

gokaybayrak
Kapalı
14 Mart 2018 22:31

1990 doğumlu alınmasın artık bir zahmet... belki sebebiniz vardır ama 5-6 kez deneme şansınız vardı.

larmus
Kapalı
14 Mart 2018 22:38

karar mercisi senmisin kardeşim neden girmesin . Ben ilkkez gireceğim mesala yüksek lisans yaptım devlet bu hakkı verdiyse girerim . Sen benden kpss spor ve mülakatta iyisindir sen girersin Allah kime nasip ederse kim hakederse o girsin.

gokaybayrak, 6 yıl önce

1990 doğumlu alınmasın artık bir zahmet... belki sebebiniz vardır ama 5-6 kez deneme şansınız vardı.

ishakgeybioglu
Kapalı
16 Ağustos 2018 10:26

yaş kuralı kanun maddesi olarak geçer, kanun değişikliği gerekiyor ki bunun için ekstrem bir ihtiyaç gerekir. ancak o ihtiyaç olmayacağından, tek çare y.lisans yaparak kendini geliştirerek liyakati artırmak ve ondan da önemlisi referans :)

vitoscaletta, 6 yıl önce

sadoist34
Aday Memur
30 Eylül 2018 18:14

kardeşim referans falan hikaye geleni geçeni alıyorlar yazılım müh diyosun garanti olmuşsundur şuan işletme bitireni bile havacı yapıyorsalar sen hayli hayli :D

larmus, 6 yıl önce

Birkaç konuştuğum kişi kendi bölümünün devamını yüksek yaparsan olur demişti . Benim lisans farklı yüksek lisans bölümleri farklı olunca sormak istedim . Lisansa baktığına göre otomatikman yüksek lisans bölümü önemsiz oluyor . Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için.

mutfakyolu
Aday Memur
24 Ocak 2019 20:02

kardeşim kabul edildi mi ?

larmus, 6 yıl önce

karar mercisi senmisin kardeşim neden girmesin . Ben ilkkez gireceğim mesala yüksek lisans yaptım devlet bu hakkı verdiyse girerim . Sen benden kpss spor ve mülakatta iyisindir sen girersin Allah kime nasip ederse kim hakederse o girsin.

mahmutatalay
Aday Memur
11 Temmuz 2019 12:25

eyvallah bende her yerde bu konuyu arıyordum.

11 Temmuz 2019 21:24

Kardeş ne güzel konuşuyorsun ama çok hoşsun valla. Zaten yönetmelige göre 90 dogumlular giremiyor yüksek lisans yapanlar hariç.Girebiliyorsa Yüksek lisans yapmiştir muhakkak. Hem yüksek lisans yapanların mülakat komisyonlarinca nasıl karşılandığını biliyormusun bir araştır derim. Kendini geliştirmiş insanların her yerde kabul gördüğüde var ortada.
gokaybayrak, 6 yıl önce

erdem1212
Aday Memur
12 Temmuz 2019 00:10

yüksek lisans her zaman avantajdır

Skorpion003
Aday Memur
12 Temmuz 2019 00:15

2018 dış kaynak alımlarında yüksek lisans yapmış bir abiyle tanıştım, komisyon elemiş, her zman avantaj değil yani komisyonun insafına kalmış
orhan GAZİ EKİNCİ, 5 yıl önce
Kardeş ne güzel konuşuyorsun ama çok hoşsun valla. Zaten yönetmelige göre 90 dogumlular giremiyor yüksek lisans yapanlar hariç.Girebiliyorsa Yüksek lisans yapmiştir muhakkak. Hem yüksek lisans yapanların mülakat komisyonlarinca nasıl karşılandığını biliyormusun bir araştır derim. Kendini geliştirmiş insanların her yerde kabul gördüğüde var ortada.

oguzhan.kny
Kapalı
23 Aralık 2019 20:26

Arkadaşlar alanı dışında tezsiz yüksek lisans yapıp 27 yasından büyükler bir sorun yasadı mı Cevap verirseniz sevinirim.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi