Editörler : swat3410
15 Ocak 2012 19:14

Güvenlik bilimleri mezunları

Forma bakıyorumda herkes kendine göre sınav şartları koyuyor,sadece başpolisler kom.yrd sınavına girmeliymişte yok bilmem ne olmalıymışta,kimse arkasından gelen genç memurları düşünmüyor,sen zaten 10 yılını doldurmuşsun başpolis olmuşsun 10 yılda ders çalışır kom.yrd nı kazanırsın oldumu meslekte 20 yıl,( İstisnalar hariç,70 puanın üzerinde alanlar hariç ) o saatten sonra kom.yrd. olsan ne olur olmasan ne olur,genç memur 6 yılını doldurdumu zehir gibi kafa ile çalışıp kazanır meslekte 7 yılında kom.yrd olur en azından müdürlük yapar,madem bunları kabul etmiyorsunuz bende o zaman diyorum ki sadece güvenlik bilimleri ( POLİTAM ) bitirenlere otomatik olarak başpolislik rütbesi verilsin ve sadece bu bölümü bitirenler kom.yrd sınavına girmeye hak kazansın,şimdi aranızdan bir kaç kişi çıkacak diyecekki para ile okuyorsunuz evet yıllık 1200 veriyoruz sınavın ilkini netten giriyoruz bunun yüzde 30 alınıyor yüzyüzede yüzde 70 i baz alınıyor ve bir çok arkadaş para veriyoz düşüncesi ile sınava girdiği için çoğu dersten kalma ile karşı karşıya,herşeye rağmen parasıylada olsa Polis Akademisinden mezun olan bugünün emn.müd.lerinin diploması ile aynı diplomayı almaya hak kazanıyoruz,dışardan okuyyoruz diye bu diplomayı hiç kimse hiçe sayamaz,hiçe sayanlarada bir cevabımız olur elbet,30 puanla amir olmaktansa 2400 ile akademi diploması hepsinden iyidir

police98
Şube Müdürü
15 Ocak 2012 19:51

haklı olduğumdanmı kimse yorum yazmamış yoksa haksızlığımdanmı yorum yazılmamış anlamadım doğrusu : ))))

.uluğbey.
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2012 20:27

daha geniş tut beklentilerini bence..

Polis Akademisinin eğitimdeki karşılığı Güvenlik Bilimleri fakültesidir biliyorsun..

ben Poliatımı bitirip direk dava açmayı düşünüyorum..

( hatta sırf bu yüzden iki üniversite bitirmiş olacam bu gidişle)

geçmişe dönük bütün rütbelerimi alabilmek için..

ne uğraşacam Başpolislikle Kom.Yrd.ile..

ikiside güvenlik fakültesi mezunu olanlardan biri polis diğeri emniyet müdürü olur mu hiç..

ama kimseye çaktırma henüz akademililer uyanmış değil.

:)

arnndm
Şef
15 Ocak 2012 23:46

Sayın devrelerim önemli bir noktayı kaçırıyorsunuz sanırım. Yanlış biliyorsam düzeltin ama, POLİTAM Atatürk Üniversitesi'ne bağlı lisans tamamlama programıdır. Yani Polis Akademisi ile organik bir bağı yoktur, olan ilişki de ders kitaplarını yazan ve ders kitaplarına kaynaklık eden birçok yazarın Polis Akademisi öğretim üyesi olmasıdır. Şunu da kesinlikle belirtmek isterim ki özelde her ikinizin genelde ise çoğu devremizin beklentisi terfi, görevde yükselmenin daha adil daha ulaşılabilir olmasıdır. Liyakatın tüm iliklerine dek işlediği sadece onun baz alındığı daha kurumsal bir teşkilata bürüneceğimize yönelik inancım tamdır. Allah'a emanet olun.

yunus_71
Aday Memur
16 Ocak 2012 18:52

evet erkadaşlar bu konuda akademililerin gördüğü derslerle biz politamcıların gördüğü göreceği dersleri karşılaştırdım %99 u aynı derslerr.....yani bu konuda mantıklı ve sağlam bir dilekçe yazılarak dava açılabilir...neyse artık bitirelim de hayırlısıyla o zaman dava açarız belkiii.....

police98
Şube Müdürü
16 Ocak 2012 19:50

çaktırmayın önce bitirelim : )))))

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi