Editörler : Pangaea
10 Şubat 2019 11:34

Olası yeni 2019 ataması durumunda 2017'lerin akıbeti

Arkadaşlar merhabalar, konuya direkt gireceğim. Malumunuz bizlerin sayesinde büyük ilgi çekti ve olası bir yeni atama ihtimali doğmuş oldu. Lakin bu atama içerisinde 2017 yılında sınava girenlerin dahil olması büyük bir haksızlık olacaktır diye düşünüyorum. Bildiğimiz üzere kendilerine zaten Temmuz ayında 2017 yılına özel bir atama yapıldı ki bizlere ise geçtiğimiz günlerde Şubat ataması adı altında 2019 yılında bir adet atama yapıldı ki buna 2017'lerin dahil olması ile taban puanlar resmen uçtu ve geçen sene rahatça kontenjan içerisine girebilecek kişiler atanamamış oldu. Bu olası atama içerisinde tekrardan 2017 yılında girenlerin olmaması gerektiğini düşünüyorum hele ki atama 20.000 civarında yapılacak olursa.Muhtemelen bu dediğim yüzünden bir ton küfür ve hakaret yiyecek olabilirim lakin eğri oturup doğru konuşalım 2017 yılında sınava girenlere söylüyorum sizlere zaten bir tam birde yarım olmak üzere 2 atama yapıldı bundan sonra ise atamaların azaltılacağı aşikar ve biz 2018 yılında sınava girenler için ekstradan puan artışına sebep oluyor ve bizlere özel bir atama olmuş olmayacak bu şekilde. Herneyse benim düşüncem bu yönde sizlerin düşünceleri nelerdir?

hüseyintekinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 11:41

Öncelikle 2 gün önce 2018 puanimla atandım. Ama bu atama için böyle birşey yapmak doğru olmaz. Çünkü 2 gün önceki atamada 2017 puanıyla en fazla 250 civarı kişi atanmıştır.

Ayrıca eğer 2017 dahil edilmesin derseniz bu sefer de 2019 u dahil ederler ve daha çok mağdur olursunuz. Bence bunun yerine puan üstünlüğü ile 2017-18 ortak atama olmalı.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 11:44

Hocam bir bakıma haklısınız lakin ben zaten 2019 larla olacağız gibi hissediyorum. Atama sonuçlarını bilmiyorum açıkcası pek amma velakin kendi bölümümden örnek vererek 68 le kapatan İngilizce Öğretmenliği bu sene 71 ile kapattı ve 70 aldığım için atama dışında kaldım. Kontenjanda olmadığım için pek ümitli değildim lakin bu puan artışının sebebini cidden çok merak ediyorum ve açıkcası sınavın daha zor olmasınıda ele aldığımızda 2017 puanlarının etkisi olduğunu düşünüyorum.

hüseyintekinn, 5 yıl önce

Öncelikle 2 gün önce 2018 puanimla atandım. Ama bu atama için böyle birşey yapmak doğru olmaz. Çünkü 2 gün önceki atamada 2017 puanıyla en fazla 250 civarı kişi atanmıştır.

Ayrıca eğer 2017 dahil edilmesin derseniz bu sefer de 2019 u dahil ederler ve daha çok mağdur olursunuz. Bence bunun yerine puan üstünlüğü ile 2017-18 ortak atama olmalı.

Simsiyahh
Kapalı
10 Şubat 2019 13:05

Her cümlenizde çok haklısınız hocam.durumu çok iyi ifade etmişsnz.bende sizin gibi düşünüyorum.ama el mahkum 2017 lilerde dahil olacak.zaten 20 bin olur ve 2017 liler dahil edilirse 2018 lilerin hiç işine yaramayacak bu ek atama:(((eğer 20 bin olursa karma olacağı için ben atanamıyorum.en az 30 bin kurtarıyor beni:(

Gizemogrt
Aday Memur
10 Şubat 2019 13:50

gecen sene de şubat sonu duyuru oldu 2017 için 2018 dahil edilmedi moralini bozmayn kimsenn

ÇağatayD
Şube Müdürü
10 Şubat 2019 13:59

Kesinlikle katılıyorum hocam. Ve benzer düşünceleri başka bir başlıkta dile getirdiğim için yemediğim laf kalmadı. 2017 kpss 2 tane atama gördü ve bu atamada hiçte azımsanmayacak sayıda atama aldılar. Sonuçta sınırda kalanları atandı, yine de kalanlar her zaman olacaktır. Fazlasıda yeter artık. Ama şuda bir gerçekki 2017 ile olmazsa 2019 ile ortak alım yapılacak bu saatten sonra puan geçerliliğinin tekrar değiştireceklerini sanmıyorum. Aynı şekilde bölünmüş atama vs gibi şeyler olacağınıda düşünmüyorum.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 14:26

Hocam bana kalırsa 2019 yılı ile ortak atama olmayabilir eğer Temmuz ataması gibi olacak olur ise geçen senekine benzer şekilde. Ayrıca atamanın sayısının çok olacağını düşünmüyorum şahsen.

ÇağatayD, 5 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum hocam. Ve benzer düşünceleri başka bir başlıkta dile getirdiğim için yemediğim laf kalmadı. 2017 kpss 2 tane atama gördü ve bu atamada hiçte azımsanmayacak sayıda atama aldılar. Sonuçta sınırda kalanları atandı, yine de kalanlar her zaman olacaktır. Fazlasıda yeter artık. Ama şuda bir gerçekki 2017 ile olmazsa 2019 ile ortak alım yapılacak bu saatten sonra puan geçerliliğinin tekrar değiştireceklerini sanmıyorum. Aynı şekilde bölünmüş atama vs gibi şeyler olacağınıda düşünmüyorum.

intelligent17
Aday Memur
10 Şubat 2019 14:31

Hem 2017 lilerin etkisi hem de kapattığı puan aralığında müthiş bir yığılma söz konusu olduğu için böyle oldu malesef.

fegeleinn, 5 yıl önce

Hocam bir bakıma haklısınız lakin ben zaten 2019 larla olacağız gibi hissediyorum. Atama sonuçlarını bilmiyorum açıkcası pek amma velakin kendi bölümümden örnek vererek 68 le kapatan İngilizce Öğretmenliği bu sene 71 ile kapattı ve 70 aldığım için atama dışında kaldım. Kontenjanda olmadığım için pek ümitli değildim lakin bu puan artışının sebebini cidden çok merak ediyorum ve açıkcası sınavın daha zor olmasınıda ele aldığımızda 2017 puanlarının etkisi olduğunu düşünüyorum.

rickgrimes
Aday Memur
10 Şubat 2019 15:00

Şubatta duyuruya çıkacak atamaya, 8 ay sonra sonuçları açıklanacak kpss puanlarının dahil edilmesinden korkuyorum ağlıyorum vs diye yakınanlar siz bu mesleği yapmayın kardeşim ciddiyim:) 2018 sınavına girdim bu arada önümde 2017'den 90 kişi var hala. Boş işlerin peşindesiniz milletin kafasını karıştırıyorsunuz, istesenizde istemesenizde dahil olacak 2017. Yasayı değiştireceklerini mi sanıyorsunuz? Bu arada 2018 kpss puanıyla bir hafta sonra açıklanacağı söylenen atamayı geçtim, 2020 şubat ayında (2019 kpss puanı ile) yapılacak atamayada dahil olacaksınız.Yani bizlerde 3 atama görmüş olacağız 2018 puanımızla. bunların yerine 40 bin atama olsun diye uğraşsanız herkes mutlu olacak hep kendinizi düşünüyorsunuz. O kadar çok cahil insan var ki, hiç uğraşamam, neyse hadi bye.

Betelgeus
Daire Başkanı
10 Şubat 2019 16:14

2019 dahil edilecek derseniz bu yeni atama değil normal atama olur. Kaldı ki 2019 atamasına 2018 zaten dahil olacak.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 16:50

Katılıyorum hocam. Lakin çevremdeki herkes olmaz diyor yeni bir atama bende pek ümitli değilim.

Betelgeus, 5 yıl önce

2019 dahil edilecek derseniz bu yeni atama değil normal atama olur. Kaldı ki 2019 atamasına 2018 zaten dahil olacak.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 16:58

Aynı mantıkla ele alalım istesekte istemesekte 40.000 gibi bir rakam göremeyeceğiz bunu herkes biliyor. 40.000 denilmesinin tek sebebi pazarlığa yukardan başlamak. Ayrıca 8 ay sonra açıklanacak olsa bile böyle bir ihtimal olması mümkün kabuş etmek gerek. Yasa değişimi konusunda ise 2017 lilerin iki sene geçerliliğe sahip olması yasa değişimi dahilinde kabul edilebiliyor iken bizlerin dediği şey neden kabul edilmesin? Son olarak ortada olan bir haksızlığı dile getirmek boş bir iş değil zannımca, ki bizler 3 atama değil buçuklu atamaların toplamında maksimum 2 atama göreceğiz, 2017-2018 alımı sayesinde.

rickgrimes, 5 yıl önce
Şubatta duyuruya çıkacak atamaya, 8 ay sonra sonuçları açıklanacak kpss puanlarının dahil edilmesinden korkuyorum ağlıyorum vs diye yakınanlar siz bu mesleği yapmayın kardeşim ciddiyim:) 2018 sınavına girdim bu arada önümde 2017'den 90 kişi var hala. Boş işlerin peşindesiniz milletin kafasını karıştırıyorsunuz, istesenizde istemesenizde dahil olacak 2017. Yasayı değiştireceklerini mi sanıyorsunuz? Bu arada 2018 kpss puanıyla bir hafta sonra açıklanacağı söylenen atamayı geçtim, 2020 şubat ayında (2019 kpss puanı ile) yapılacak atamayada dahil olacaksınız.Yani bizlerde 3 atama görmüş olacağız 2018 puanımızla. bunların yerine 40 bin atama olsun diye uğraşsanız herkes mutlu olacak hep kendinizi düşünüyorsunuz. O kadar çok cahil insan var ki, hiç uğraşamam, neyse hadi bye.
10 Şubat 2019 18:15

2019 KPSS gerçekleşene kadar 2017 KPSS puanı geçerliliğini koruyacağı için dahil edilmeme gibi bir durumun söz konusu olabileceğini düşünmüyorum.Bu arada 2017 KPSS'ye girmedim,2018 puanım var sadece.Biraz empati kurmak gerekiyor bence 2019'da sınava girecek olanların yarın bir gün 2018liler dahil edilmesin serzenişlerini duymak hangimizin hoşuna gider?Umarım güzel bir rakam verilir de hem 2017 hem 2018 memnun olur.Atanamadığı için intihar eden İngilizce öğretmeninin haberini daha yeni okuduk,atanamadığı için bunalıma girip intihar eden 40'ın üzerinde öğremen var.Atanamayan öğretmenlerden hangisi "Aklımdan intiharı hiç geçirmedim." diyebilir.Velhasılıkelam umarım en kısa sürede sınırda kalanlar,birkaç puanla yerleştirilemeyenlerin yüzü güler.

ddddddd
Memur
10 Şubat 2019 18:17

arkadaşlar bence seçim öncesi bir atama sözü daha verilir ve mayıs haziran gibide atama yaparlar. çünkü eğer hükümet bu yıl atama yapacaksa bunu mutlaka seçim öncesi bildiririr. sizde siyasetçi olsanız öyle yapardınız. seçim sonrası bir atama seçimlerde çok fazla katkı sağlamaz.onun için buda hükümet için iyi bir fırsat demektir.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 18:31

Haklısınız hocam lakin benim ki bir ufak serzeniş, 2017 yılında sınava girenler geçtiğimiz Şubat ataması 2018'e ortak verildiğinde anamıza sövmekten beter etmiştiler. Yok atamaya kondunuz bizim hakkımız vs diye. Hatta bunu gerçek hayata yansıtan psikopatlar bile gördüm. Durum böyle olunca kimse ayranım dökülmesin istiyor açıkcası.

Atanamayanlardanbiri, 5 yıl önce

2019 KPSS gerçekleşene kadar 2017 KPSS puanı geçerliliğini koruyacağı için dahil edilmeme gibi bir durumun söz konusu olabileceğini düşünmüyorum.Bu arada 2017 KPSS'ye girmedim,2018 puanım var sadece.Biraz empati kurmak gerekiyor bence 2019'da sınava girecek olanların yarın bir gün 2018liler dahil edilmesin serzenişlerini duymak hangimizin hoşuna gider?Umarım güzel bir rakam verilir de hem 2017 hem 2018 memnun olur.Atanamadığı için intihar eden İngilizce öğretmeninin haberini daha yeni okuduk,atanamadığı için bunalıma girip intihar eden 40'ın üzerinde öğremen var.Atanamayan öğretmenlerden hangisi "Aklımdan intiharı hiç geçirmedim." diyebilir.Velhasılıkelam umarım en kısa sürede sınırda kalanlar,birkaç puanla yerleştirilemeyenlerin yüzü güler.

10 Şubat 2019 18:46

Siz de haklısınız hocam 2017 puanı ile tercih yapacak bazı üyelerin o tarz yorumlarını ben de gördüm ne yazık ki.Eğriye eğri,doğruya doğru.Biz istesek de istemesek de 2017 puanı hala geçerliliğini koruyor ve olası bir atamada kullanılabilecek.Dediğim gibi umarım tatmin edici bir sayı belirtilir hem 2017 hem 2018 birbirine fesatlanmadan tercihini yapar.

fegeleinn, 5 yıl önce

Haklısınız hocam lakin benim ki bir ufak serzeniş, 2017 yılında sınava girenler geçtiğimiz Şubat ataması 2018'e ortak verildiğinde anamıza sövmekten beter etmiştiler. Yok atamaya kondunuz bizim hakkımız vs diye. Hatta bunu gerçek hayata yansıtan psikopatlar bile gördüm. Durum böyle olunca kimse ayranım dökülmesin istiyor açıkcası.

fegeleinn
Aday Memur
10 Şubat 2019 19:25

İnşallah hayırlısı olur hocam teşekkürler

Atanamayanlardanbiri, 5 yıl önce

Siz de haklısınız hocam 2017 puanı ile tercih yapacak bazı üyelerin o tarz yorumlarını ben de gördüm ne yazık ki.Eğriye eğri,doğruya doğru.Biz istesek de istemesek de 2017 puanı hala geçerliliğini koruyor ve olası bir atamada kullanılabilecek.Dediğim gibi umarım tatmin edici bir sayı belirtilir hem 2017 hem 2018 birbirine fesatlanmadan tercihini yapar.

Mavisew
Şef
10 Şubat 2019 23:08

2017den kac kisi atanmis bakin bakalim bu atamada. Ben de karisik olacagini dusunuyorum cunku bu atamada 1017lilerin atanamayacagi biliniyordu asil bidahaki atamada karsik olmasi 2017 nin isine yarayacak.. sizde yine fesatliginizla kalirsiniz herkes icin demiyorum onlar kendini biliyor.

fegeleinn
Aday Memur
11 Şubat 2019 00:30

Atandılar mı o rakamları bilemem ama puanlar bir anda tavan yaptı bu acımasız gerçek. Umarım iki sene içinde hayırlısı olur.

Mavisew, 5 yıl önce

2017den kac kisi atanmis bakin bakalim bu atamada. Ben de karisik olacagini dusunuyorum cunku bu atamada 1017lilerin atanamayacagi biliniyordu asil bidahaki atamada karsik olmasi 2017 nin isine yarayacak.. sizde yine fesatliginizla kalirsiniz herkes icin demiyorum onlar kendini biliyor.

trinitrotoluennn
Aday Memur
11 Şubat 2019 03:42

Artık puanlar iki yıl kullanılıyor. 2017 KPSS den sonra alım az oldu diye savaş veren 2017lilerin puanları çok ilerlerken süre sebebiyle 2018 ile paylaşıldı. Çünkü bizim hakkımızdır savunmasını yapan daha çok 2018 KPSS oldu. Puan yükselmesinin 2017 ile değil sapmalarla alakası vardı ve bu sebeple atananlar yineyüksek puanlar önde olduğu için 2018 KPSS liler oldu. Hadi olsun en fazla 1000 kişi 2017 puanıyla atanmış olsun totalde. Şimdi ise olası yeni atama için aynı savaşı 2018 KPSS veriyor. Peki sanıyor musunuz ki 2017 olmazsa tek başına atama 2018 KPSS liler verilecek. Hayır bu kez 2019 dahil edilmek istenecek. Budurumda önünüzdeki yine yüzlerce yüksek puanlı dahil edilecek. Bu sebeple bence aksine dua edelim ki 2017 ile ortak bir atama yapılsın, kimse bu sene sınırda kaldığı gibi yeni atamada da yine sınırda kalmasın. Kaldı ki buçuklu atama toplamda 2 atama vs yok, 2018 KPSS liler 2019 ile ortak kullanabilecek sınav puanlarını ve yine eşit miktarda kullanılmış olacak atamalar. İnşallah hayırlısı olur.

Akrep233
Daire Başkanı
11 Şubat 2019 09:21

ağzına sağlık
rickgrimes, 5 yıl önce
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi