Editörler : crops35
28 Şubat 2021 00:00

74 puanla önlisans zabıt katipliği sıralamaya girer miyim?

Soruyu konuda açıkça yazdım ayrıca da şunu sormak istiyorum ters mantık tavsiye ediyorbazıları yani hangi il/ilçede az sayıda alım varsa oraya başvuru yapın şansınız daha yüksek insanların mülakata gelmeme-geçememe ihtimali daha yüksek diyorlar. Taşrada bir yeri tercih verin diyorlar ama ben İzmir?de yaşıyorum İzmir adliyesine başvurmayı düşünüyorum sanırım 180 kişi alacak. Sayı çok olduğu için girme ihtimali daha mı düşük olur?

Katip0841
Memur
28 Şubat 2021 02:09

Tercih edeceğiniz komisyona ve arz talep dengesine bağlı. Puan çok kötü de değil ama her yere girecek kadar iyi de değil. Öncelikli hedefiniz nerede çalışabilirim olsun çünkü pek çok komisyonda şansınız vardır bazı yerler hariç çoğu yer bu puana gayet gelebilir. Başarılar...

kafalarkarisik
Aday Memur
28 Şubat 2021 09:02

Facebook?ta bununla alakalı grup var başvuru yapanların puanı hep 70-75 bandında peki klavyeyi geçince 3 katı çağırma nasıl oluyor? Klavyede en çok kelime yazana göre mi yoksa enyüksek KPSS?den başlayarak mı? Bir de İzmir adliyesini yazmak dezavantaj mı olur?

Katip0841, 3 yıl önce
Tercih edeceğiniz komisyona ve arz talep dengesine bağlı. Puan çok kötü de değil ama her yere girecek kadar iyi de değil. Öncelikli hedefiniz nerede çalışabilirim olsun çünkü pek çok komisyonda şansınız vardır bazı yerler hariç çoğu yer bu puana gayet gelebilir. Başarılar...

strxiy
Aday Memur
05 Mart 2021 00:47

İzmir adliyesi genelde yüksek kpss ve klavyeleriyle ünlü bir komisyon. Benim de puanım 74.64 izmir düşünüyordum ama vazgeçtim. Taşraya yöneleceğim. Millet korona sayesinde kpss, klavye kastı. Bence yığılma olacak. Yine de siz bilirsiniz.
kafalarkarisik, 3 yıl önce

Facebook?ta bununla alakalı grup var başvuru yapanların puanı hep 70-75 bandında peki klavyeyi geçince 3 katı çağırma nasıl oluyor? Klavyede en çok kelime yazana göre mi yoksa enyüksek KPSS?den başlayarak mı? Bir de İzmir adliyesini yazmak dezavantaj mı olur?

Who is Powerful
Yasaklı
05 Mart 2021 11:18

3 değil 20 katı aday çağırılır ve 70 e gelir merak etme aksini söyleyen boş yapıyordur geçmiş alimlara bakın geneli 70 ile kapatmış yeni yapılan cezaevi katipliği geçen senelere göre düşük puanla kapattı çok talep olan bi yerdir aslında

kafalarkarisik, 3 yıl önce

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi