Editörler : supporters.
«6789101112131415161718

bioyesil.
Aday Memur
15 Ocak 2021 20:14

gggoksu hocam, bildiri ile ilgili bilgileri ve tam metni tek bir pdf dosyası olarak birleştirebilirsiniz.

gggoksu, 3 yıl önce

Tam metni ve derginin künyesi ayrı ayrı eklenecek ancak sistemde ekleme yaparken sadece tam metin secenegi var. Ikisini de tam metin sekmesinden eklesek ancak dosyaların başlığını ayrı ayrı yazsam olur mu?

bioyesil.
Aday Memur
15 Ocak 2021 20:19

Merhaba hocam, her yayın için istenen dosyalar ayrı ayrı yükleniyor. O nedenle doktora öncesi ve sonrası ayrımından bağımsız olarak her yayın için ayrı ayrı dosyalarınızı hazırlamanızı öneririm.

eray2020, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım,

Doktora öncesi yayınları da makale ve dergi künyesi/kanıtlar şeklinde iki dosya olarak mı yüklemeliyiz? Doktora öncesi yayınlarımı tek pdf dosyası yapmıştım böleyim mi bilemedim.

Bildirileri de tek pdf yaptım. İkinci dosyası katılım belgesi.

Teşekkür ederim.

eray2020
Memur
16 Ocak 2021 11:12

Merhaba hocalarım,

Kafama takılan bazı sorular var.

1.Bap projelerinden puan almıyoruz ama özgeçmişimde yer alacak 6 tane projem var. Projeler için proje kabul yazısı ve projenin kapağı yeterli olur mu kanıt için yoksa tüm metni yüklemek mi gerekir (50 sayfalık proje metni)

2.Lisans üstü tezleri sistem otomatik çekecek sanırım değil mi biz onlarla ilgili herhangi bir şey yapmıyoruz tezi sisteme yüklemek gibi.

3. Dil belgeleri de sistem çekiyor değil mi?

4. Kitap bölümlerinde Uluslararası yayınevi olduğuna dair kitapevinden yazı aldım ama bazı jüriler Türkçe diye sorun çıkarıyormuş bu nedenle ulusal olarak girdim yöksise ve öyle puanlayacağım. Ama kanıtı uluslararası bu sorun çıkarmaz değilmi?

5. Son olarak açıköğretim fakültesinde okutulan kitapta kitap bölüm yazarı oldum ve yöksise ders kitabı olarak girdim. Bunu puanlayabilir miyim?

Yanıtlayan tüm hocalarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.

docc04
Kapalı
16 Ocak 2021 11:41

Merhabalar,

YÖKSİS'te eserlerimi ilişkilendirmeye çalışıyorum fakat teknik bir sorun var sanırım. Herhangi bir

işlem yapılamıyor. Benzer sorunu yaşayan var mı?

bioyesil.
Aday Memur
16 Ocak 2021 12:27

Merhaba hocam, sorularınıza bildiğim kadarıyla yanıt vereyim.

1. BAP'ları puan almasa bile özgeçmişe koyuyoruz ve kanıtlarını da sistem eklememizi istiyor. Ben garanti olsun diye üniversitenin BAP biriminden proje adı, kodu, bütçesi, araştırmacılar vb. bilgileri bulunduran ıslak imzalı bir belge almıştım. Ayrıca tam metnini yüklemeye gerek yok diye düşünüyorum. Özet yeterli olacaktır.

2. Lisansüstü tezlerinizi sistem otomatik çekiyor. Siz sadece sistemde kayıtlı tez bilgilerinizi kontrol ediyorsunuz.

3. Dil belgelerini de girdiğiniz döneme ve sınav ismine göre sistem otomatik çekiyor (Tabi çok eski bir döneme ait değilse, 2000li yılların başı gibi)

4. Gerçekten bazı jüriler uluslararası yayınevinde Türkçe kitap bölümü basılmasına olumsuz bakıyorlar. O nedenle böyle bir sorun doğmasın diye Türkçe yazılmış kitap bölümlerimi beyannameye hiç koymadım.

5. Ders kitaplarına puan verilmiyor.

Bol şans dilerim.

eray2020, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım,

Kafama takılan bazı sorular var.

1.Bap projelerinden puan almıyoruz ama özgeçmişimde yer alacak 6 tane projem var. Projeler için proje kabul yazısı ve projenin kapağı yeterli olur mu kanıt için yoksa tüm metni yüklemek mi gerekir (50 sayfalık proje metni)

2.Lisans üstü tezleri sistem otomatik çekecek sanırım değil mi biz onlarla ilgili herhangi bir şey yapmıyoruz tezi sisteme yüklemek gibi.

3. Dil belgeleri de sistem çekiyor değil mi?

4. Kitap bölümlerinde Uluslararası yayınevi olduğuna dair kitapevinden yazı aldım ama bazı jüriler Türkçe diye sorun çıkarıyormuş bu nedenle ulusal olarak girdim yöksise ve öyle puanlayacağım. Ama kanıtı uluslararası bu sorun çıkarmaz değilmi?

5. Son olarak açıköğretim fakültesinde okutulan kitapta kitap bölüm yazarı oldum ve yöksise ders kitabı olarak girdim. Bunu puanlayabilir miyim?

Yanıtlayan tüm hocalarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 13:00

Hocam özgeçmişte olup beyannamede olan yayınlar projeler vs için de kanıt dosyasına gerek var mı? Bilmediğim için soruyorum.

Projeler için ben sadece ardeb proje görevlerimin ekran görüntüsünü koyacağım.

Baplarla ilgili herhangi bir belge vs almadım nasılsa beyannamede olmayacaklar diye. Aynı şekilde puanlamayacağım atıf bildiriler ve ya kitap bölümleri için de kanıt dosyası eklemeyi düşünmüyordum.

Bilen hocalarım yazarsa sevinirim gerekli ise ben deekleyeyim

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
16 Ocak 2021 13:34

Haberi olmayanlar olabilir. Bu dönem başvurularda çıktı göndermiyoruz jürilere. Sadece online başvuru yapıyoruz.

https://www.uak.gov.tr/Sayfalar/Haberler/juri-uyelerine-gonderilecek-belgelere-iliskin-yeni-karar-12012021.aspx

tenya
Memur
16 Ocak 2021 14:52

Hocam ben BAP biriminden görevli olduğum tamamlanmış ve devam eden bütün projeleri içeren bir evrak aldım.

muhmuh34, 3 yıl önce

Hocam özgeçmişte olup beyannamede olan yayınlar projeler vs için de kanıt dosyasına gerek var mı? Bilmediğim için soruyorum.

Baplarla ilgili herhangi bir belge vs almadım nasılsa beyannamede olmayacaklar diye. Aynı şekilde puanlamayacağım atıf bildiriler ve ya kitap bölümleri için de kanıt dosyası eklemeyi düşünmüyordum.

tenya
Memur
16 Ocak 2021 14:57

Hocalarım merhaba,

Kaç net puanla başvuruyorsunuz acaba?

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 15:18

130.66 puan olarak hesaplıyorum bir hatam yoksa

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 15:42

Atıf listesinde self citationları eklemiyoruz değil mi?

tenya
Memur
16 Ocak 2021 16:09

Hayır Hocam eklemiyoruz. Cilt ve sayfa numarası almamış olan atıfları da eklemiyoruz bildiğim kadarıyla.

muhmuh34, 3 yıl önce

Atıf listesinde self citationları eklemiyoruz değil mi?

Proton2021
Memur
16 Ocak 2021 16:14

125 hesaplıyordum. Çok titiz davranınca 108'e düşüyor. özellikle doktora sonrası yaptığım bildiriler derleme. Öncesindekilerde ise hiç derleme bildirim yok yaklaşık 15 tane research var. Bu yüzden sistem için dosyalarımı hazırlıyorum ama başvurmaya bilirim, net değilim hala

tenya, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba,

Kaç net puanla başvuruyorsunuz acaba?

Proton2021
Memur
16 Ocak 2021 16:25

Bu makalelerin basıldığı sayıların kapaklarını nasıl buluyorsunuz? özellikle SCI olmayanlara ulaşmak çok zor bir de SCI olanların ki de küçük küçük kalitesiz oluyor.

bioyesil.
Aday Memur
16 Ocak 2021 19:22

Hocam, sisteme girdiğiniz tüm yayınlar için dosya yükleme sekmesi açılıyor ve dosya yüklemeden sistem ilerlemiyor. Dolayısıyla özgeçmişteki yayınlarınız için de dosyalarınızı hazırlayın. Belki beyannameye koyduklarınız kadar özenli olmasa da mutlaka dosya yüklemeniz gerekiyor.

özgeçmişte olup beyannamede olan yayınlar projeler vs için de kanıt dosyasına gerek var mı? Bilmediğim için soruyorum.

muhmuh34, 3 yıl önce

bioyesil.
Aday Memur
16 Ocak 2021 19:27

Hocam makalenizin basıldığı sayıya ait jenerik, kapak vb. bir dosya yoksa web sitesinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz veya "yazdır" sekmesinden "pdf olarak kaydet" yaparak kapak sayfasını oluşturabilirsiniz.

Proton2021, 3 yıl önce

Bu makalelerin basıldığı sayıların kapaklarını nasıl buluyorsunuz? özellikle SCI olmayanlara ulaşmak çok zor bir de SCI olanların ki de küçük küçük kalitesiz oluyor.

Proton2021
Memur
16 Ocak 2021 20:23

Öyle yaptım ama emin de olamadım. Belirsizlik var.

Devam edeyim bu şekilde, teşekkürler

bioyesil., 3 yıl önce

Hocam makalenizin basıldığı sayıya ait jenerik, kapak vb. bir dosya yoksa web sitesinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz veya "yazdır" sekmesinden "pdf olarak kaydet" yaparak kapak sayfasını oluşturabilirsiniz.

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 20:46

Sağolun hocam ben sadece beyannameye koyacaklarımı dosyalıyordum sistem açıldığında direkt ordan yüklerim diye, özgeçmişte olup puan getirisi olmayan vs diğer çalışmalarım için de ayrı kanıt belgeleri hazırlayayım o halde.

Günlerdir hazırlık yapıyorum tam bitmek üzere diye sevinirken bu haberle en başa dönmüş gibi hissettim :)

bioyesil., 3 yıl önce

Hocam, sisteme girdiğiniz tüm yayınlar için dosya yükleme sekmesi açılıyor ve dosya yüklemeden sistem ilerlemiyor. Dolayısıyla özgeçmişteki yayınlarınız için de dosyalarınızı hazırlayın. Belki beyannameye koyduklarınız kadar özenli olmasa da mutlaka dosya yüklemeniz gerekiyor.

özgeçmişte olup beyannamede olan yayınlar projeler vs için de kanıt dosyasına gerek var mı? Bilmediğim için soruyorum.

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 20:49

Hocam ben SCI olanlara ve diğerlerine mail attım istemeye başladım sadece bir tanesi (Diğer indeks yayınım) göndermedi onu da webden derginin herhangi bir kapak sayfasını ekleyerek kapak-editör listesi-indeks sayfası şeklinde sıralayıp tek pdf oluşturdum

Proton2021, 3 yıl önce

muhmuh34
Kapalı
16 Ocak 2021 20:54

Hocalarım diyelim ki 30 tane sözlü bildiriniz var bunun 6 tanesini beyannameye koyacaksınız (maksimum 10 puan alınacak şekilde), diğer 24 sözlü bildiri için (sadece özgeçmişte görünecek olanlar) hangi kanıt dosyalarını eklemek gerekir?

Toplam 360 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi