Editörler : oto-danisman-expert
18 Eylül 2020 16:46

Ortopedi / Duz Taban
Selam arkadaslar 66a/1 e gore duz tabandan elendim. İtiraz edecegim fakat rontgen nasil bir yanlislik yapmis olabilir tekrar ayni olculmesinden acikcasi cekiniyorum. O kadar cabaladik, tabiri caizse tirmaladik boyle bir sebepten elendik. Zoruma gidiyor. Ne yapilabilir? Daha once boyle bir olayi yasayip itiraz ettigi hastaneden gecen var mi?

kutum32
Memur
18 Eylül 2020 17:11

Eğer ayaktaki yükseklik açınız 10 19 derece arasında çıkmış ise yardımcı sınıfa girmek için başvurmuyorsanız eleniyorsunuz maalesef. Tek ihtimal radyoloğun açıyı yanlış ölmüş olma ihtimali onun dışında itirazınızın bir şeyi değiştireceğini sanmam maalesef, çok geçmiş olsun eğer elenirseniz

vatanm
Aday Memur
18 Eylül 2020 17:12

Jandarma suem de d1 den baska rapor kabul edilmiyor hocam. Yardimci sinif kazandim fakat pek bise degismiyor yine d1 istiyor. Gercekten cok uzucu
kutum32, 4 yıl önce

Eğer ayaktaki yükseklik açınız 10 19 derece arasında çıkmış ise yardımcı sınıfa girmek için başvurmuyorsanız eleniyorsunuz maalesef. Tek ihtimal radyoloğun açıyı yanlış ölmüş olma ihtimali onun dışında itirazınızın bir şeyi değiştireceğini sanmam maalesef, çok geçmiş olsun eğer elenirseniz

kutum32
Memur
18 Eylül 2020 17:14

Bu başvurduğunuz kılavuzda mı yazıyor, yalnızca d1 sütununun kullanılacağı?

vatanm, 4 yıl önce
Jandarma suem de d1 den baska rapor kabul edilmiyor hocam. Yardimci sinif kazandim fakat pek bise degismiyor yine d1 istiyor. Gercekten cok uzucu

vatanm
Aday Memur
18 Eylül 2020 17:19

Evet, ek d1e gore muvazzaf/sozlesmeli subay ve komando olur raporu alinmasi gerekiyor, d2 yi kabul etmiyorlar.
kutum32, 4 yıl önce

Bu başvurduğunuz kılavuzda mı yazıyor, yalnızca d1 sütununun kullanılacağı?

Arif Özçelik
Kapalı
18 Eylül 2020 17:27

Doktor yanlış ölçülmediyse düz tabandan geçmek zor kardeş. 2017 'de msü sınavlarına girdim takımda en iyi koşan 2 kişi düz tabandan elendi. Üstelik birisi lisanslı iri yarı basketbolcuydu. Keza ben de barfix fulleyen 2 kişi içindeydim skolyozdan elendim. TSK böyle bir yer bundan ne olacak diyorsun ama eliyorlar. Yine de umudunu kaybetmeyip sonuna kadar dene. Olmazsa da moralini bozma 4 yıllık üniversiteden mezun olup dış kaynaktan dene.

vatanm
Aday Memur
18 Eylül 2020 17:41

Dostum ben lisantan mezun olali 3 sene oldu, zaten daha once tsk yi 2 defa denedim olmadi maleseef. Simdi jandarma da yardimci sinif bile geldi hic beklemedigim duz tabanliktan elendim. Gercekten olacak is degil.
Arif Özçelik, 4 yıl önce

Doktor yanlış ölçülmediyse düz tabandan geçmek zor kardeş. 2017 'de msü sınavlarına girdim takımda en iyi koşan 2 kişi düz tabandan elendi. Üstelik birisi lisanslı iri yarı basketbolcuydu. Keza ben de barfix fulleyen 2 kişi içindeydim skolyozdan elendim. TSK böyle bir yer bundan ne olacak diyorsun ama eliyorlar. Yine de umudunu kaybetmeyip sonuna kadar dene. Olmazsa da moralini bozma 4 yıllık üniversiteden mezun olup dış kaynaktan dene.

18 Eylül 2020 17:49

Sutasakta ayaktan rontgen cektiren kimseyi görmemiştim sadece gözle muayene oluyor jandarmada farklı mı

vatanm
Aday Memur
18 Eylül 2020 17:51

Sutasakta da cekilmesi gerekiyor ama iste hastameden hastaneye hocadan hocaya hersey o kadar fakediyor ki inanamazsin yani. Bu islerin bi standarti yok kimi hastaneler inanilmaz detayli bakiyor herseye kimisi bakmiyor, kimi hoca elle muaene ediyor kimi ultrason istiyor.
KaradenizliUsak, 4 yıl önce

Sutasakta ayaktan rontgen cektiren kimseyi görmemiştim sadece gözle muayene oluyor jandarmada farklı mı

18 Eylül 2020 19:18

Hangi hastanede girdiniz muayeneye?

furkannzz
Aday Memur
18 Eylül 2020 19:20

Arkadaşlar benim anlamadığım bişey var

A diliminde olan rahatsızlıklar sağlam kabul edilmiyor mu ben mi yanlış biliyorum ? Sanki öyle yazıyor yönetmelikte

frkhkymz
Aday Memur
18 Eylül 2020 19:28

A dilimdeki hastalıklar şu anda görevde olan personeller için. Personel adaylarınınki ise yönetmeliğin 157. sayfasındaki değerlendirme tablosuna göre yapılıyor

Better Call Saul
Aday Memur
18 Eylül 2020 22:38

valla benimde 17 derece çıktı. İtiraz edeceğim çünkü 17 ile 20 arasında inanılmaz küçük fark var eğer seninde 15in üstünde çıktıysa bence itiraz et. Çünkü röntgende ayağını dışa basarak 25-26 ölçüsü alan çok oldu. Benim hiç haberim bile yoktu taban için röntgen çekildiğinden bu yüzden dikkat ederek hafif dışa basarsan bence 20 üstü çıkar.

kutum32
Memur
18 Eylül 2020 23:45

A dilimindeki rahatsızlıklar eğer zorunlu askerlik görevine asteğmen olarak gideceksen sorun değil ya da şu anda orduda isen sorun değil.

Ayrıca şunu da önemle belirtmek gerekir ki tüm A dilimi rahatsızlıklar da sorun değil dışarıdan girerken.

En aşağıda bir EK-D çizgelgesi var. Orada rahatsızlığın A diliminin hangi fıkralarının - sayıldığı yazıyor. O fıkraya giren bir rahatsızlığın var ise elenirsin. Eğer o fıkra yazmıyorsa (yani karşılığı - değil ise) o A dilimi rahatsızlığa sahip olsan bile yine olumlu raporu alırsın.

Örneğin çizgelgede 36.madde hiç yazmıyor bile. Yani 36.maddenin A grubu bir rahatsızlığın olsa bile olumlu alırsın. Ya da atıyorum 49.madde 2 ve 3.fıkralarının karşısı eksi, 49/1'den rahatsızlığın var ise yine olumlu alırsın. özellikle belirtilmeyenler olumlu.

Bir de oranın 2.sütunu var. 1.sütunda - olan bazı hastalıklar 2.sütunda +, onlar yardımcı sınıflar dış kaynaktan girerken o sütunu kullanıyorlar. mesela ben hukuk fakültesi öğrencisiyim, hukuk sınıfından orduya girerken o 2.sütunu kullanır beni muayene eden doktorlar, muharip sınıfta - olan bazı rahatsızlıklar yardımcı sütun sınıfında + olduğu için o A dilimi hastalıklara sahip olsam bile ek-d(2) subay olur raporu alırım. Umarım açıklayıcı olmuştur.

furkannzz, 4 yıl önce

Arkadaşlar benim anlamadığım bişey var

A diliminde olan rahatsızlıklar sağlam kabul edilmiyor mu ben mi yanlış biliyorum ? Sanki öyle yazıyor yönetmelikte

vatanm
Aday Memur
19 Eylül 2020 08:58

Sagol dostum oyle yapicam artik.
Better Call Saul, 4 yıl önce

valla benimde 17 derece çıktı. İtiraz edeceğim çünkü 17 ile 20 arasında inanılmaz küçük fark var eğer seninde 15in üstünde çıktıysa bence itiraz et. Çünkü röntgende ayağını dışa basarak 25-26 ölçüsü alan çok oldu. Benim hiç haberim bile yoktu taban için röntgen çekildiğinden bu yüzden dikkat ederek hafif dışa basarsan bence 20 üstü çıkar.

furkannzz
Aday Memur
19 Eylül 2020 13:20

İşte aradığım yorum :) Teşekkürler hocam

kutum32, 4 yıl önce

A dilimindeki rahatsızlıklar eğer zorunlu askerlik görevine asteğmen olarak gideceksen sorun değil ya da şu anda orduda isen sorun değil.

Ayrıca şunu da önemle belirtmek gerekir ki tüm A dilimi rahatsızlıklar da sorun değil dışarıdan girerken.

En aşağıda bir EK-D çizgelgesi var. Orada rahatsızlığın A diliminin hangi fıkralarının - sayıldığı yazıyor. O fıkraya giren bir rahatsızlığın var ise elenirsin. Eğer o fıkra yazmıyorsa (yani karşılığı - değil ise) o A dilimi rahatsızlığa sahip olsan bile yine olumlu raporu alırsın.

Örneğin çizgelgede 36.madde hiç yazmıyor bile. Yani 36.maddenin A grubu bir rahatsızlığın olsa bile olumlu alırsın. Ya da atıyorum 49.madde 2 ve 3.fıkralarının karşısı eksi, 49/1'den rahatsızlığın var ise yine olumlu alırsın. özellikle belirtilmeyenler olumlu.

Bir de oranın 2.sütunu var. 1.sütunda - olan bazı hastalıklar 2.sütunda +, onlar yardımcı sınıflar dış kaynaktan girerken o sütunu kullanıyorlar. mesela ben hukuk fakültesi öğrencisiyim, hukuk sınıfından orduya girerken o 2.sütunu kullanır beni muayene eden doktorlar, muharip sınıfta - olan bazı rahatsızlıklar yardımcı sütun sınıfında + olduğu için o A dilimi hastalıklara sahip olsam bile ek-d(2) subay olur raporu alırım. Umarım açıklayıcı olmuştur.

vatanm
Aday Memur
23 Eylül 2020 13:52

duz tabandan itiraz eden arkadaslar itiraz surecinizle ilgili bir gelisme var mi? ben yarin ilk hastaneye kontrole gidecegim

vatanm
Aday Memur
01 Ekim 2020 15:29

Dostlar selam, ben ikinci hastaneden de olumsuz alacagim gibi olcumler yine 20 nin altinda cikti. Benim gibi suem adayi oluo duztabanliktan sikinti yasayan baskasi var mi?

Burak0606z
Aday Memur
15 Şubat 2022 16:38

Eğer esnek düz taban iseniz, yapmanız gereken röntgen çekilirken, her iki ayakta dahil, ayak parmaklarınızı düzleyin ve içeriye doğru çekerek ayağınızın ortasını yukarı kaldırmaya çalışın. Böylelikle en az 6 derece yukarı çıkarsınız. Birde masaya ağırlığınızı vermeyin.

Hasoyu17
Aday Memur
15 Şubat 2022 21:16

Filmi çekecek kişinin talimatlarına uymakta önemli böyle birseyi farkedip tekrar çekim yapabilir dikkat etmek lazım. Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kimi film istemi yapiyor, kimiside yere bastırıp etrafında dönmeni isteyerek gözle muayene yapıyor. Ama film istemeyen yerde örnek olarak benim hastanede rapor islemlerimi tamamlayip en son heyete çıktığım zaman çorapları çıkartıp yine ayaklarıma baktılar son bi kontrol gibi . Herkese yapıldı mı bu bilmiyorum ama bana yapildi(ankara diskapi hastanesi )

Burak0606z, 2 yıl önce

Eğer esnek düz taban iseniz, yapmanız gereken röntgen çekilirken, her iki ayakta dahil, ayak parmaklarınızı düzleyin ve içeriye doğru çekerek ayağınızın ortasını yukarı kaldırmaya çalışın. Böylelikle en az 6 derece yukarı çıkarsınız. Birde masaya ağırlığınızı vermeyin.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi