Editörler : F16 Gökçen
07 Kasım 2010 16:03

Türk dili ve edebiyatı 1.sınıf platformu (AÖF)

mrb arkadaşlar kırıkkale de aö edebiyat 1.sınıf okuyan ve üniversitede verilecek olan derslere gidecek olan arkadaşlar var mı?

1.sınıf olanlar görüşünü bu başlıkta paylaşabilir.

ercan3545
Aday Memur
17 Kasım 2010 18:52

t.d.e dokuyorum geçen dönemd den 5 dersim kaldı bir üst sınıfa 2. sınıfa geçtim mi?ayrıca türk dili edebiyatı 1.sınıftan kaldığım derslerden ara sınav final ve bütünleme sorularını paylaşırsanız çok sevinirim yada nereden nasıl bulabilirim HERKESE İYİ BAYRAMLAR saygılar

feremek
Müsteşar
17 Kasım 2010 23:33

Ercan,

En çok 2 dersten kalsaydınız bir üst sınıfa geçebilirdiniz.

iznik22
Genel Müdür
18 Kasım 2010 12:24

e öğrenme sitesinde bulabilirsiniz soruları.

ercan3545
Aday Memur
22 Kasım 2010 22:28

sayın iznik e öğrenmeye girdim sınav soruları oradanda öğretim yılını seçtim orada ne dersler var nede herhangi bir dersin ara final bütünleme soruları var bu konuda beni detaylı bilgilendirirseniz çok mutlu olurum bunu da belirtmek isterim ben türk dili edebiyat okuyorum geçen yıl açıldı saygılar.....

iznik22
Genel Müdür
23 Kasım 2010 15:17

mrb ercan arkadasım herseyı sırasıyla dogru yapmıssın zaten ama tek bı eksık var oda hanı arasınav die seçimin yaptın ya orda ekitap yazan yere tıklayınca bölümün ders kodları var.mesela türk dili ve edebiyatı böl.cumartesi günü sınavının kodu 1125.pazar günü 2125.buralara tıkladıgın zman sorular acılıo a dan e ye tüm kitapcıklar var zaten sorular aynıda:)

bende aynı bölümü okuyorum aynı sekılde baktım ındırdım soruları ama cevap anahtarı kısmı baya karısık:) sen soruları bul cevaplarıda ılla bulursun.

goksel1983
Aday Memur
26 Kasım 2010 19:27

arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1.Açıköğretim türk dili ve edebiyatı okumak için sadece ygs girmek yeterli mi

2.Formasyonu olan biri bu bölümü bitirdiğinde öğretmen olabilir mi

iznik22
Genel Müdür
26 Kasım 2010 22:10

benim girdiğim sene sadece öss sistemi vardı.ama snırım lys sınvada girilmesi gerekir çünkü kontejan kondugu ve puan sınırlaması getırıldı bu sene bölümü baya puanı yüksek arkadaslarımın tercıhlerınde bıle olmadı.ama bu sene ilk kez kayıt olan arkadaşlardan bilgisi olan birileri görür umarım msjını göksel.

formasyon konusu suan hala netsizliğini korumakta sanırım ama okudugum bı yazıdan bı alıntı yazdım dılerım aydınlatıcı olur nasıl olucak hepimiz meraktayız.rektörün yazısından olabılıcegımız anlamı cıkıo ama kesın bı acıklama bulamadım ben pek.yazı asagıdaki gibi..

Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, ?Bir insan kendini Türk Dili ve Edebiyatı?nda geliştirmek istiyorsa ve bunun sonucunda gerekli koşulları sağlamışsa tabii ki öğretmen olacaktır. Öğretmen olmanın koşulları bellidir. Öğrenci mezun olacak, formasyon alacak, Kamu Personeli Seçme Sınavı?nda başarılı olacak ve Milli Eğitim Bakanlığı?nın açacağı kadrolara müracaat edecek. Bunların tamamı Açıköğretim Fakültesi mezunları için de geçerlidir. Bunun koşullarını biz değil, Milli Eğitim Bakanlığı belirliyor? dedi. Prof. Dr. Özgür, yaşam boyu eğitim anlamında, bireylerin kendilerini geliştirmeleri, bilgilerini artırmaları ve yaşamlarını zenginleştirmelerini hedeflediklerini kaydederek, ?Kendini geliştirmek isteyen herkesin yerleştiği birer program sunmak istiyoruz? dedi.

pisivondır
Aday Memur
01 Aralık 2010 16:32

Ben formasyona takıldım arkadaşlar.Canımı sıkmaya başladı.Net birşey bilenler varsa bilgilndirsin lütfen. Sonuçta öğretmenlik için okuyacağız 4 yıl.

pisivondır
Aday Memur
01 Aralık 2010 23:36

Not ortalaması 2.5 ve 3. sınıfta alabiliyormuşuz.Paylaşmak istedim.

iznik22
Genel Müdür
02 Aralık 2010 10:46

bilgin için saol nerden öğrendin bunu peki

pisivondır
Aday Memur
02 Aralık 2010 11:47

Diğer forumdan bir arkadaş yazdı fakat henüz 3. sınıfta okuyan kimse olmadığı için açılmamış olması normal bana göre de.Seneye kesinlik kazanır büyük ihtimalle.

iznik22
Genel Müdür
02 Aralık 2010 15:50

anladım inşallah haklısın zaten yeni açıldığı için hersey belirsiz.saol tekrardan.

gazania
Aday Memur
03 Aralık 2010 17:21

Arkadaşlar bu bölüm mezumları öğretmenlik yapamaz diye biliyorum. Öğretmenlik yapabilmek için FEN-EDEBİYAT fakültesi mezunu olmak gerekiyor. Örgün eğitim yani anlayacağınız.

pisivondır
Aday Memur
03 Aralık 2010 19:14

"gazania" arkadaşım aylardır eline hiç gazete almadın galiba veya bu bölümlerin ne amaçla açıldığını okumadın mı naptın artık bilmiyorum:))Biz öğretmen boyutunu aşalı aylar oldu sen hala ben öyle biliyodumdasın, ilginçsiniz gerçekten.Gülüyorum artık.Öğretmen olunuyor olunmasına bakanın ağzından bile çıktı bu sözler.Fen-edebiyat mezunları bize de yer açacak senin anlıycan.Kabul edin artık.Ne kadar kompleksliymişsiniz aşın bunları artık bi zahmet.Herşey KPSS de bitiyor, çalışan hakeden kim varsa atanma hakkı onundur.off neyse artık anladın sen beni.

pisivondır
Aday Memur
03 Aralık 2010 19:20

Ayrıca durmadan örgün mörgün deyip herkesin sinirini bozmayın.357 puanla girdim bu bölüme.örgünde de okumak istemedim bu kadar basit.hergün okula gidince işe nasıl gidicem peki.Bu açıdan empati kurun biraz, herkesin derdi burnunda zaten..! Hem dert etme sen öğretmenliği hakeden her açıköğretim mezunu örgünden daha çok bilgi alarak mezun olur. Daha çok araştırmacı olurlar.Yani kasmayın kendinizi bizi de kastırmayın.

gazania
Aday Memur
03 Aralık 2010 23:15

Sevgili pisivondır amacım açıköğretimlileri yermek değil bilakis ben de açıköğretim öğrencisiyim.Daha doğrusu bana pek inandırıcı gelmiyor bu öğretmenlik işi.. Sanki piyasada öğretmen açığı varmış gibi... Şu tarihte hiçbirimizin bunu bilmesi de mümkün değil zaten..

iznik22
Genel Müdür
04 Aralık 2010 10:17

snaa bende katılıyorum gaznia gercekten zaten bınlerce mnezun atanamazken biz nasıl olucaz bılmıyorum.ama ben edebiyatı sevıyorum kadrolu bi öğretmen olamasamda illa bıldıklerımı anlatıcak bıyer bulurum gibi gelıo bana.ha eger devlet kadrosunda olabılırsek hepımız için bu cok güzel ama ben bi şekilde bu konuyu ayarlıcaklarını düşünüyorum dilerim gönlümüze göre olur

gazania
Aday Memur
04 Aralık 2010 11:48

İnşallah kardeşim Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

hepimizin gönlüne göre versin.

iznik22
Genel Müdür
05 Aralık 2010 11:00

amin...

tutunamadım87
Kapalı
06 Aralık 2010 09:27

ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK LÜTFEN BAKARMISINIZ...BEN AÇIK ÖĞRETİMDEN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI OKUMAK İSTİYORUM YENİ SINAV SİSTEMİNİ HİÇ BİLMİYORUM NE YAPMAM LAZIM HANGİ YGS LERE GİRMEM VE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPMAM LAZIM...AYRICA TM ÇIKIŞLIYIM...?????

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi