Editörler : F16 Gökçen
23 Mayıs 2019 16:35

DGS hukuk 2019

merhaba arkadaslar,

önceki konum reklamcıların istilasına uğradığı için yeni konu açma gereği duydum.

sınava kaldı son 37 gün. çalışmalar nasıl gidiyor? netleriniz nasıl?

cetinmucahit
Memur
24 Mayıs 2019 15:57

Geometri olmasa her şey daha güzel olabilir. Bunun dışında gayet güzel. Yorucu ama inancımı kaybetmedim şahsen :)

muratgun922
Genel Müdür
24 Mayıs 2019 19:07

Geçen gün bir hastanenin aciline gittim de doktor ile iki dakika sohbet ettik önünde DGS soru bankası yazıyordu. Hayırdır dedim. Tıp bitirdim ondan sonra dışarıdan açıköğretim adalet okudum şimdi DGS ile hukuk okuyup avukatlık yapacam diyor :) sınava başvuru yapmıştım keşke yapmadan karşılaşsaydım vermezdim 120 tl bu sınava diyor arkadaş.

defneakman
Aday Memur
25 Mayıs 2019 17:56

gitsin özel okusun o zaman dr sa parası çoktur boşuna kasmasın

muratgun922, 5 yıl önce

Geçen gün bir hastanenin aciline gittim de doktor ile iki dakika sohbet ettik önünde DGS soru bankası yazıyordu. Hayırdır dedim. Tıp bitirdim ondan sonra dışarıdan açıköğretim adalet okudum şimdi DGS ile hukuk okuyup avukatlık yapacam diyor :) sınava başvuru yapmıştım keşke yapmadan karşılaşsaydım vermezdim 120 tl bu sınava diyor arkadaş.

muratgun922
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 18:20

o da öyle yapacakmış zaten. ama topu topu neredeyse parmakla sayılır kadar az kontenjan var iken nasıl yarışılacak tıp kazanacak kadar matematik yapan ile ayrıca geçen sene bu sınava giren öğretmenler bile gördüm adam matematiği zihinden yarım saatte yapıyor Türkçeyi yarım saat uyuduktan sonra başlıyor bitiriyor.

defneakman, 5 yıl önce

gitsin özel okusun o zaman dr sa parası çoktur boşuna kasmasın

yeterlilik
Şef
26 Mayıs 2019 01:10

Yaa af edersinde ne kadar abartıyorsunuz.Tamam zor hukuk kazanmakta yani öyle efsanelere nasıl inanıyorsunuz.Yok yarım saatte mat yapıyormuş sonra uyuyormuş bilmem ne. 2018 de taban ve tavan puanlar belli,yine aynı şekilde kazananların netleri de belli.Hadi olsun olsun 3-4 kişi 110 net üzeri yapsın.Adamlar 85 netle ilk 500 e girebiliyorsa çokta takılma böyle şeylere.İstatistiklere bakarım,kazananların yaptığı netlere sıralamaya bakarım.Kısacası yıllardır girip kazananların netleriyle,hukuk için yapacağın netler belli 85+ yap giriyorsun.Hani nerde o dediğin kişiler ? Dediğin gibi olsa 90 netin aşağısına hukuk gelmezdi.Kusacası sınav zor mu zor ama öyle doktordur,matematik öğretmenidir takılma.
muratgun922, 5 yıl önce

o da öyle yapacakmış zaten. ama topu topu neredeyse parmakla sayılır kadar az kontenjan var iken nasıl yarışılacak tıp kazanacak kadar matematik yapan ile ayrıca geçen sene bu sınava giren öğretmenler bile gördüm adam matematiği zihinden yarım saatte yapıyor Türkçeyi yarım saat uyuduktan sonra başlıyor bitiriyor.

yeterlilik
Şef
26 Mayıs 2019 01:13

Ayrıca geçen sene gruplardan bir yeni mezun doktor 308 puan almıştı.Şöyle düşün 25-30 kişi o dediğin grup olsun,diğer kontenjanlar seni bekliyor ;)
yeterlilik, 5 yıl önce
Yaa af edersinde ne kadar abartıyorsunuz.Tamam zor hukuk kazanmakta yani öyle efsanelere nasıl inanıyorsunuz.Yok yarım saatte mat yapıyormuş sonra uyuyormuş bilmem ne. 2018 de taban ve tavan puanlar belli,yine aynı şekilde kazananların netleri de belli.Hadi olsun olsun 3-4 kişi 110 net üzeri yapsın.Adamlar 85 netle ilk 500 e girebiliyorsa çokta takılma böyle şeylere.İstatistiklere bakarım,kazananların yaptığı netlere sıralamaya bakarım.Kısacası yıllardır girip kazananların netleriyle,hukuk için yapacağın netler belli 85+ yap giriyorsun.Hani nerde o dediğin kişiler ? Dediğin gibi olsa 90 netin aşağısına hukuk gelmezdi.Kusacası sınav zor mu zor ama öyle doktordur,matematik öğretmenidir takılma.

muratgun922
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 05:51

iyi inşallah kazanırsın ne diyelim bakıp görecez. DGS matematik becerisinden çok mantığa dayanıyor ama daha benim ne demek istediğimi anlamadınız. Ben DGS kazanılmaz demedim ne kadar zor olduğunu söylüyorum. Keşke bunu anlasaydınız. Belki DGS de bir umut olurdu.

yeterlilik, 5 yıl önce
Ayrıca geçen sene gruplardan bir yeni mezun doktor 308 puan almıştı.Şöyle düşün 25-30 kişi o dediğin grup olsun,diğer kontenjanlar seni bekliyor ;)

muratgun922
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 05:53

hee bu arada ben kazanmış birisiyim DGS yi ama ben girerken bu kadar çok mezun yoktu, biz bitirdiğimizde Adalet bölümü Marmara, Ankara ve Dokuz eylül üniversitelerine olmak üzere 3 adet vardı şimdi elini sallasan adalet mezununa çarpıyor.

muratgun922, 5 yıl önce

iyi inşallah kazanırsın ne diyelim bakıp görecez. DGS matematik becerisinden çok mantığa dayanıyor ama daha benim ne demek istediğimi anlamadınız. Ben DGS kazanılmaz demedim ne kadar zor olduğunu söylüyorum. Keşke bunu anlasaydınız. Belki DGS de bir umut olurdu.

ebru1984
Memur
28 Mayıs 2019 13:29

dershanelerin TG denemelerine giren var mı? ben yaşadığım yerde pegem in denemelerine giriyorum. soruları piyasa denemelerine göre biraz daha zor gibi. siz ne diyorsunuz? netler ne durumda?

defneakman
Aday Memur
28 Mayıs 2019 13:46

ben tasarıya gırdım. hiç piyasadakı denemelerle alakası yoktu.

ebru1984, 5 yıl önce
dershanelerin TG denemelerine giren var mı? ben yaşadığım yerde pegem in denemelerine giriyorum. soruları piyasa denemelerine göre biraz daha zor gibi. siz ne diyorsunuz? netler ne durumda?

mehmet1031
Memur
28 Mayıs 2019 14:36

Daha mı zordu daha mı kolaydı ?
defneakman, 5 yıl önce

ben tasarıya gırdım. hiç piyasadakı denemelerle alakası yoktu.

defneakman
Aday Memur
28 Mayıs 2019 16:57

daha zor. piyasayla alakası yok.

mehmet1031, 5 yıl önce
Daha mı zordu daha mı kolaydı ?

mucopala
Daire Başkanı
29 Mayıs 2019 13:55

Arkadaşlar tasarı türkiye denmesi çözen var mı ? Bana çok zor geldi. Sizde de durum aynı mı ?

mucopala
Daire Başkanı
29 Mayıs 2019 13:56

Pardon cevap verilmiş. Demek ki herkes Benin'le aynı fikirde. DGS yle alakası yok.

defneakman
Aday Memur
29 Mayıs 2019 15:09

kaçıncı deneme 6,7,8 ?

sadece 6 ya girdim aşırı zordu. ama sınav da o ayarda bekleniyor dediler.

mucopala, 5 yıl önce
Arkadaşlar tasarı türkiye denmesi çözen var mı ? Bana çok zor geldi. Sizde de durum aynı mı ?

mucopala
Daire Başkanı
29 Mayıs 2019 15:48

ben sadece 6 yı çözdüm . çok zordu. matematiği çok fazla zorlamışlardı. dgs nin en zor sorularından hazırlamışlar. 4 ve 5 var elimde. büyük ihtimal onları çözmem. pegeme çözen var mı ? o nasıll?

defneakman
Aday Memur
29 Mayıs 2019 16:00

pegem tg bu pazar olacak.

tasarı 6 da netleriniz nasıldı ?

sınav o formatta olur mu dersınız?

mucopala, 5 yıl önce

ben sadece 6 yı çözdüm . çok zordu. matematiği çok fazla zorlamışlardı. dgs nin en zor sorularından hazırlamışlar. 4 ve 5 var elimde. büyük ihtimal onları çözmem. pegeme çözen var mı ? o nasıll?

ebru1984
Memur
30 Mayıs 2019 04:08

pegem TG 6 ya girdim.bana göre zordu her zamanki gibi süreyi yetistiremedim. yaklaşık 80 net yapabildim. tasarı TG 6 yi da yaptım. tasarı 6 pegemfen daha zor bir denemeydi. matematikte 18 boş bıraktım. sizin nasıl netleriniz bu denemelerde?

defneakman
Aday Memur
30 Mayıs 2019 09:26

pegeme hiç girmedim ama tasarı 6 zordu :((

sınav tasarı 6 formatında mı olur ne dersınız ?

ebru1984, 5 yıl önce
pegem TG 6 ya girdim.bana göre zordu her zamanki gibi süreyi yetistiremedim. yaklaşık 80 net yapabildim. tasarı TG 6 yi da yaptım. tasarı 6 pegemfen daha zor bir denemeydi. matematikte 18 boş bıraktım. sizin nasıl netleriniz bu denemelerde?

ebru1984
Memur
30 Mayıs 2019 11:29

TG 6 süre alıcı sorular olduğu için zordu. DGS nin de asıl zorluğu süre alıcı soruların fazla olması. onun için 6. deneme DGS ye yakın bir denemeydi ben öyle düşünüyorum.
defneakman, 5 yıl önce

pegeme hiç girmedim ama tasarı 6 zordu :((

sınav tasarı 6 formatında mı olur ne dersınız ?

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi