Editörler : Pangaea

Yasaklı
08 Ekim 2018 20:28

Elektrik Mühendisleri 3500 atama istiyor !!!

4 senedir atanamayan arkadalar var sınırda kalıp vereceksiniz kadrolarımızı mecbursuunuz vermeye

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:30

öyle 250 300 kişi alıp geri kalan arkadaşların hakkını bekçiye imama başka bölümlere kaydıramazsınız hakkkımızı istiyoruz

momürbey
Şef
08 Ekim 2018 20:37

sen galiba elektrik elektronik değil sadece elektrik mühendisisin, öyle mi?

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:37

2016 2018 de sadece 359 kişi atandı.

800 gibi br rakam çalındı.

bu sene en az 2000 ve hakkımız olan 3500 verilemeli

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:38

yoo eem benim

zaten eem em ehm aynı artık ( elektronikler ayrı bir tek )

momürbey, 6 yıl önce

sen galiba elektrik elektronik değil sadece elektrik mühendisisin, öyle mi?

dsn1
Kapalı
08 Ekim 2018 20:38

toplam alınan kişi sayısı kaç peki imam,asker,hemşire,polis hariç?

e.e.m2018, 6 yıl önce

2016 2018 de sadece 359 kişi atandı.

800 gibi br rakam çalındı.

bu sene en az 2000 ve hakkımız olan 3500 verilemeli

momürbey
Şef
08 Ekim 2018 20:40

niye elektrik mühendisleri diye yazıyosun her seferinde o zaman. elektrik elektronik yazsana madem. elektronik de elektronik haberleşme ile aynı ayrıca. hatta telekomünikasyon da aynı..

e.e.m2018, 6 yıl önce

yoo eem benim

zaten eem em ehm aynı artık ( elektronikler ayrı bir tek )

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:40

belediyeler , sözleşmeleliler ve merkezi 50.000 kişiyi bulmuştur.

dsn1, 6 yıl önce

toplam alınan kişi sayısı kaç peki imam,asker,hemşire,polis hariç?

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:42

ha eem

ha em

ha ehm

ne fark eder kadro verildikten sonra kimin ğunı yüksek e gider işte.

siz kafayı yemişsiniz ya kaadro derdine düşeceğinize birbirinizle uğraşıyorsunuz

momürbey, 6 yıl önce

niye elektrik mühendisleri diye yazıyosun her seferinde o zaman. elektrik elektronik yazsana madem. elektronik de elektronik haberleşme ile aynı ayrıca. hatta telekomünikasyon da aynı..

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:43

adam 93 almış atanacağım diye tek kelme yazmıyor sen 93 le malatya ya atanda görim senin tattlı yüzünü görürüm ben seni kadro kadro diye bağırınca 6 ay sonra

nickthecooper
Kapalı
08 Ekim 2018 20:47

bu maalesef her bölümde mevcut değişik bir turler.Yarin 50,100 kadroyu bile ararsak görürurum onlari
e.e.m2018, 6 yıl önce

adam 93 almış atanacağım diye tek kelme yazmıyor sen 93 le malatya ya atanda görim senin tattlı yüzünü görürüm ben seni kadro kadro diye bağırınca 6 ay sonra

momürbey
Şef
08 Ekim 2018 20:47

olum ben senle uğraşmak istiyorum çünkü biraz sorunların var, gerçekleri öğrenmek istedim, neyse ki eem mişsin. malatya da olur elazığ da olur trabzon da olur van da olur muş da olur kardeş benim için sıkıntı yok ki.

yoksa bizim de istediğimiz herkes atansın 9bin imam alınacağına mühendis alınsın...

e.e.m2018, 6 yıl önce

ha eem

ha em

ha ehm

siz kafayı yemişsiniz ya kaadro derdine düşeceğinize birbirinizle uğraşıyorsunuz

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:48

yüksek puan alan arkadaşlar şunu anlamıyor.

2016 kpss de 359 kadro verildi evet ama 93 alanda gitti muşta iş başı yaptı.

onun da hakkı yendi.

kadro çok olsaydı belki istanbula ya da memleketine gidecekti.

o yüzden puanınıza güvenmeyin.

her şey kadro sayısında biter

dsn1
Kapalı
08 Ekim 2018 20:49

Kusura bakma ama bence kamuda alımlar daha da düşecek. Elden çıkarılan ve kapatılan pek çok kurum ve kuruluş oldu ve daha da özelleşecekler geliyor. 2016 2018 arası alımlar FETÖ yüzünden o kadar çoktu. Çoğu kadro yeni ve genç nüfusla doldu artık bir kere emekli olanlar bile azalacak kriz yüzünden.

e.e.m2018, 6 yıl önce

ha eem

ha em

ha ehm

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:50

aynı şeyi konuşuyoruz.ben le uğraşmak ne demek

momürbey, 6 yıl önce

olum ben senle uğraşmak istiyorum çünkü biraz sorunların var, gerçekleri öğrenmek istedim, neyse ki eem mişsin. malatya da olur elazığ da olur trabzon da olur van da olur muş da olur kardeş benim için sıkıntı yok ki.

yoksa bizim de istediğimiz herkes atansın 9bin imam alınacağına mühendis alınsın...

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:53

neden o zaman 10.000 polis 3.000 komiser 80.000 temzilik iptal edilseydi.biz neden ilk kısıtlanıyoruz.

dsn1, 6 yıl önce

Kusura bakma ama bence kamuda alımlar daha da düşecek. Elden çıkarılan ve kapatılan pek çok kurum ve kuruluş oldu ve daha da özelleşecekler geliyor. 2016 2018 arası alımlar FETÖ yüzünden o kadar çoktu. Çoğu kadro yeni ve genç nüfusla doldu artık bir kere emekli olanlar bile azalacak kriz yüzünden.

Quetzicoatl
Genel Müdür
08 Ekim 2018 20:55

Hocam tam aksine 2016-2018 dönemi merkezi atamaların dip yaptığı dönemdir. Bundan azı hiç atama yapmamak anlamına gelir.

dsn1, 6 yıl önce

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 20:56

ben hayatımda yalan konuşmama gerçekler neyse o.

diğer arkadaşların hakkı yeniyorsa onuda söylerim.

alım sayısı 359 ne ya bu hakkımızın çalınması demek.

adam 93 almış hiç bir şey yazmıyor sanıyorki izmire antalya ya atanacak hemen.

he he bekle atanırsın. bu sayıyı geçen kpss puanı ile sadece istediği yere atanamayanlar tekrar girip aldı.

şimdi kadro mücadelesi vermezsek sen de 93 puanla doğuda bir yere yada istemediğin kuruma gider mutsuz olursun

dsn1
Kapalı
08 Ekim 2018 21:02

Çünkü özelleşen kurumlar mühendislerin ekmek kapısıydı.Gelecekte özelleşenlerde öyle olacak. Barajlar, yollar, köprüler özelleştikçe buranın kontrolüne ve bakımını yapacak kadrolarda kaybolacak.

Polis alımı dediğim gibi FETÖ yüzünden oldu onlarda azalacaktır artık tahminimce.

Asker de aynı şekilde etkilendi FETÖ den üstüne bir de şimdi uzman çavuşluk meselesi ile 5 yıl sözleşmeli askerlik alımları var.

Temizlikçi alımı ise hem krizin ve işsizliğin etkisini azaltmak(bir yandan da seçim yatırımı ki bu TYP mi YTP mi ne alımları da sadece 6-9 aylık sanırım sonra kapı dışarı olacaklar) hem de devlet taşeronları kadroya geçirdiği için oldu.

e.e.m2018, 6 yıl önce

neden o zaman 10.000 polis 3.000 komiser 80.000 temzilik iptal edilseydi.biz neden ilk kısıtlanıyoruz.

nickthecooper
Kapalı
08 Ekim 2018 21:04

Bugun her bölümde siralamasi onde olan saniyor ki ben atanırim yav baskasi mücadele etsin.Bu zihniyet bizi bu hale getirmedi mi? Mühendisler olarak her ne kadar aramızda seref,haysiyet yoksunlari olmasina rağmen siz elektrikçi leri birlik olmaya davet ediyorum.

e.e.m2018
Yasaklı
08 Ekim 2018 21:05

ee elektrik olmassa bu dediklerinin hiç biri olmaz.

ben elektrik vermezsem bakımını yapmazsam proje çizmezsem

teefon üretmezsem

sen de gidip elektriği gürcistandn alıcan,

telefonu dışarda alıcan

barajlarda ki dinamonun ömrü kısalacak

işten anlamayan ölümlü vaka artacak

her hafta elektrk hattı devrildi haberleri gelecek

yurt dışına kaçan mühendi haberleri duyulacak

böyle şey var mı ya.

zaten toplum yararına prpgramlar var temzilikç gitsin ordn alsın alacağını.

mühendisin hakkını kısmak demek ülkey çökertek demektir.

dsn1, 6 yıl önce

Çünkü özelleşen kurumlar mühendislerin ekmek kapısıydı.Gelecekte özelleşenlerde öyle olacak. Barajlar, yollar, köprüler özelleştikçe buranın kontrolüne ve bakımını yapacak kadrolarda kaybolacak.

Polis alımı dediğim gibi FETÖ yüzünden oldu onlarda azalacaktır artık tahminimce.

Asker de aynı şekilde etkilendi FETÖ den üstüne bir de şimdi uzman çavuşluk meselesi ile 5 yıl sözleşmeli askerlik alımları var.

Temizlikçi alımı ise hem krizin ve işsizliğin etkisini azaltmak(bir yandan da seçim yatırımı ki bu TYP mi YTP mi ne alımları da sadece 6-9 aylık sanırım sonra kapı dışarı olacaklar) hem de devlet taşeronları kadroya geçirdiği için oldu.

Toplam 92 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi