Editörler : F16 Gökçen
11 Temmuz 2019 22:35

SMMM staj başlatma
Arkadaşlar iyi akşamlar ben üniversiteden yeni mezun oldum ve staja başlatma sınavına girmek istiyorum da bu sınava başvuru için hangi yolları izlemem gerekli yani önce dosya mi actirmam gerekiyor sonra mı sınav başvurusu yapacağım yoksa önce staji başlatma sınavını kazanıp sonra mı dosya açtıracagiz bilgi verirseniz sevinirim.

Limonkolonyasii
Kapalı
12 Temmuz 2019 00:11

Eğer kendini hazır hissediyorsan kazanırım rahatça diyorsan önce dosya açtırıyorsun sonra sınava giriyorsun. Dosya açtırmak da masraflı bir iş. Ben mezun olur olmaz smmm ye heves edip dosya masrafını çıkarmak için işe girmiştim 1100 lira Bi şey yatırmıştım sınav ücreti dahil. Ondan sonra da işten ayrılıp sınavlara odaklanıp çalışamadım hep sınırda kaldım en sonunda pes edip dosyayı yaktım. Yani smmm için ondan başka bir uğraşın olmaması lazım.

Limonkolonyasii
Kapalı
12 Temmuz 2019 00:13

Dosyayı da hangi şehirdeysen ordaki smmm odasında açtırıyorsun.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
12 Temmuz 2019 10:36

musaisk, hangi bölümden mezun oldunuz?

musaisk
Aday Memur
12 Temmuz 2019 10:53

Ankara da yaşıyorum

**sude**, 5 yıl önce

musaisk, hangi bölümden mezun oldunuz?

musaisk
Aday Memur
12 Temmuz 2019 10:55

teşekkür ederim kardeşim olursa bende kpss hazırlanır gibi derhaneye gidip girmek istiyorum ztn sınavlara

Limonkolonyasii, 5 yıl önce
Eğer kendini hazır hissediyorsan kazanırım rahatça diyorsan önce dosya açtırıyorsun sonra sınava giriyorsun. Dosya açtırmak da masraflı bir iş. Ben mezun olur olmaz smmm ye heves edip dosya masrafını çıkarmak için işe girmiştim 1100 lira Bi şey yatırmıştım sınav ücreti dahil. Ondan sonra da işten ayrılıp sınavlara odaklanıp çalışamadım hep sınırda kaldım en sonunda pes edip dosyayı yaktım. Yani smmm için ondan başka bir uğraşın olmaması lazım.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
12 Temmuz 2019 11:17

Ankara Smmm odasına giderek, başvuru şartlarını ve yatırmanız gereken ücret belirtilecektir. Oda da dosya açtırdıktan sonra 3 yıl içinde staj başlatma sınavını vermek zorundasınız. Yoksa dosyanız yanar, yeniden açtırmak zorunda kalırsınız.

Düzenli bir şekilde çalışma ile staj sınavını kazanırsınız.

Limonkolonyasii
Kapalı
12 Temmuz 2019 11:48

Özelde kursa gitmek yerine odanın kurslarını düşünebilirsin daha uygun oluyor. Sınav zamanı gelmeden deneme sınavı da yapılıyor oda bünyesinde herkes yararlanabiliyor. Ankara da Kızılay da smmm odası, kayıt sırasında çokça yardımcı oluyorlar. Şimdiden başarılar diliyorum ve şimdiden staj yerini bulmanı öneririm en zoru da o.
musaisk, 5 yıl önce

teşekkür ederim kardeşim olursa bende kpss hazırlanır gibi derhaneye gidip girmek istiyorum ztn sınavlara

Humeyraaa
Kapalı
17 Temmuz 2019 18:32

Merhabalar Sosyoloji lisans mezunuyum ve Anadolu Üniversitesinde Çalışma Ekonomisinde yüksek lisans yapıyorum. Bör yandan da optisyenlik okuyorum. Sizlere danışmak istediğim husus şu sizce 0dan mali müşavirlik staj sinavina mi hazirlanmaliyim yoksa optisyenlikten ilerleyerek ileriki dönemlerde mağaza açmak için mi çalışmalıdır. 3 yıldır ik alanında is aramamamama rağmen maalesef bulamadım. Süreç beni çok yordu ve

Limonkolonyasii
Kapalı
17 Temmuz 2019 18:44

Smmm için iyi bir çevrenin olması lazım, artı iş yükü ve stresi çok fazla.stajı kazanması, kazandıktan sonra staj yeri araması staj yapması çok çetrefilli bir dönem. Ben olsam optisyenlik ile ilgili planlar yapardım.
Humeyraaa, 5 yıl önce

Merhabalar Sosyoloji lisans mezunuyum ve Anadolu Üniversitesinde Çalışma Ekonomisinde yüksek lisans yapıyorum. Bör yandan da optisyenlik okuyorum. Sizlere danışmak istediğim husus şu sizce 0dan mali müşavirlik staj sinavina mi hazirlanmaliyim yoksa optisyenlikten ilerleyerek ileriki dönemlerde mağaza açmak için mi çalışmalıdır. 3 yıldır ik alanında is aramamamama rağmen maalesef bulamadım. Süreç beni çok yordu ve

Humeyraaa
Kapalı
17 Temmuz 2019 23:45

Çevre olsa is de bulurdum ama su dönemde kimse kimseye destek olmuyor maalesef. Benim de araştırmalarım sonucu optisyenlik daha agir gelmeye başladı

**sude**
Başbakan Müsteşarı
14 Ekim 2019 16:01

Cumartesi staj sınavı da yapıldı.

Takip ettiğim kadarıyla genelde finansal muhasebenin zorluğundan bahsedilmiş. Finansal muhasebem iyi olduğu için bana göre sorular çok kolaydı. Sadece soru tarzı değiştiği için sınava girenler şok yaşamışlar.

Bilmiyorum ama bu sınav kaçırılmayacak bir sınavmış. Meslek hukuku, iş hukuku, borçlar hukuku vs. kolaydı.

Sınava giren bir kaç arkadaşım var. İkisininde netleri gayet güzel, sadece birinin ki biraz sınırda. İnşallah standart sapma olayına takılmaz.

CEO123
Aday Memur
14 Ekim 2020 20:05

Rica Etsem benimle iletişime geçebilir misiniz
**sude**, 5 yıl önce

Cumartesi staj sınavı da yapıldı.

Takip ettiğim kadarıyla genelde finansal muhasebenin zorluğundan bahsedilmiş. Finansal muhasebem iyi olduğu için bana göre sorular çok kolaydı. Sadece soru tarzı değiştiği için sınava girenler şok yaşamışlar.

Bilmiyorum ama bu sınav kaçırılmayacak bir sınavmış. Meslek hukuku, iş hukuku, borçlar hukuku vs. kolaydı.

Sınava giren bir kaç arkadaşım var. İkisininde netleri gayet güzel, sadece birinin ki biraz sınırda. İnşallah standart sapma olayına takılmaz.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi