Editörler : F16 Gökçen
16 Temmuz 2018 15:03

Büyük şirketlerin yeni mezun için hazırladığı programlar var mı?
THY başvurumda baya aşama kaydetmişken şehir sıkıntısı yaşamaktan korktum. Rönesans Holding'in Pusula Programına başvurdum fakat asgari ücret olması üzdü. Açıkçası ücret beklentim biraz yüksek; Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü 1. Olarak, 3 senede bitirdim. Akıcıda ingilizcem var. Bir çok projede yer aldım. Büyük şirketlerin aradığı özelliklere sahip olduğumu düşünüyorum. Fakat nerden başlayacağımı, nasıl işe başvuracağımı bilmiyorum. Pusula Programı gibi ilanlar var mı bildiğiniz? Ya da ne önerirsiniz her fikire açığım şu an.

oknchdrr
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:16

Ben pusula programına başvurdum inşaat mühendisiyim. Alacağım ücretten çok çalışacağın şirketin büyüklüğü ve şirketn sana katacağı değer önemli bence buna dikkat ederek seçim yapmalısın

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:32

Kesinlikle katılıyorum
oknchdrr, 6 yıl önce
Ben pusula programına başvurdum inşaat mühendisiyim. Alacağım ücretten çok çalışacağın şirketin büyüklüğü ve şirketn sana katacağı değer önemli bence buna dikkat ederek seçim yapmalısın

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:33

Big 4 lara bakabilirsin ama onlarında ne yaptığı belli değil. Olumsuz da mı dönülmüyor olumlu da süreçler mi uzun asla anlayamadım.

oknchdrr
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:43

Pusula programından herhangi bir olumlu veya olumsuz bildirim gelmedi bana bekliyorum Temmuz'un ilk haftası yollamıştım video ve belgeleri
selçuk34., 6 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum

nolifewithoutyouu
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:56

özel düsünüyosanız cok bi beklentiniz olmasın acıkcası.İse alım programları cogu bitti.Zaten ise alım yapan ve yüksek maas veren firmaların cogu da maalesef okul seciyor;Koc,Bogazici,Bilkent,Odtü mezunlarını alıyorlar

gamzevural97
Aday Memur
16 Temmuz 2018 18:24

Bende aynı şekil temmuzun ilk haftasında göndermiştim, forumda okuduklarıma göre 1 ay içinde anca dönüş yapılıyormuş.
oknchdrr, 6 yıl önce
Pusula programından herhangi bir olumlu veya olumsuz bildirim gelmedi bana bekliyorum Temmuz'un ilk haftası yollamıştım video ve belgeleri

gamzevural97
Aday Memur
16 Temmuz 2018 18:28

Devlet için sınava girmek için yorgunum 4 senelik üniversiteyi 3 senede bitirmek yordu ve yıprattı özel sektörde şansımı denemek istiyorum şu an ki önceliğim bu. Yinede görüşünüz için teşekkürler ??
nolifewithoutyouu, 6 yıl önce

özel düsünüyosanız cok bi beklentiniz olmasın acıkcası.İse alım programları cogu bitti.Zaten ise alım yapan ve yüksek maas veren firmaların cogu da maalesef okul seciyor;Koc,Bogazici,Bilkent,Odtü mezunlarını alıyorlar

nolifewithoutyouu
Aday Memur
16 Temmuz 2018 18:30

rica ederim,sadece gözlemlediğim şeyleri söyledim size,başarılar diliyorum çalışma hayatınızda

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 18:46

Çoğu bitmedi aslında tekrar tekrar açılıyor ve ucu bucağı geniş özellikle iktisat işletme okuyorsanız her yere başvurabilirsiniz. Okul seçtikleri konusuna katılıyorum özellikle dediğim big four lar bilkent odtü ağırlıklıdır ama belli de olmaz
nolifewithoutyouu, 6 yıl önce

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 18:47

Haziranın ortasında yükledim geçen hafta döndüler size de bu ay sonuna en geç dönerler
oknchdrr, 6 yıl önce

oknchdrr
Aday Memur
16 Temmuz 2018 20:35

Rönesans pusulada üniversiteye dikkat ediyorlarmı ben bide erasmus yaptım çok etkisi olurmu?
selçuk34., 6 yıl önce
Haziranın ortasında yükledim geçen hafta döndüler size de bu ay sonuna en geç dönerler

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 20:44

Rönesansın baktığını düşünmüyorum. Erasmus bende yaptım ve girdiğim mülakatlatda en çok o ilgilerini çekti kesinlikle yararlı bişey.
oknchdrr, 6 yıl önce
Rönesans pusulada üniversiteye dikkat ediyorlarmı ben bide erasmus yaptım çok etkisi olurmu?

selçuk34.
Aday Memur
16 Temmuz 2018 20:45

Üniversiteye baktığını*
selçuk34., 6 yıl önce
Rönesansın baktığını düşünmüyorum. Erasmus bende yaptım ve girdiğim mülakatlatda en çok o ilgilerini çekti kesinlikle yararlı bişey.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi