Editörler : crops35

Kapalı
11 Temmuz 2019 15:42

Toprak Mahsulleri Ofisi Kadrolarını Tercih Edecek Adaylar İçin REHBER

Merhaba Arkadaşlar;

TMO kadrolarını tercih etmek için bu yazım size rehberolacaktır. Ayrıntılı olarak ele alacağım için sorularınıza cevap vermeyeceğim.Size uygun olan başlığıma bakın ona göre değerlendirme yapın.

TMO kadroları Genel Müdürlük ? Şube Müdürlükleri ? Ajans Amirlikleri ve Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme Müdürlüğü olarak ayrılmaktadır.

Genel Müdürlük Kadroları;

Genellikle idari kadrolardır. Ankara?da bulunan genel müdürlükte görev yaparlar.

Şube Müdürlüğü Kadroları;

Bulunduğu lokasyonlarda TMO?ya verilen görevleri icra etmek için çalışırlar. İdari kadroları şube binalarında, Eksper dâhil teknik kadroları görev alanlarına göre genellikle ?GEÇİCİ GÖREV? ile arazi şartlarında çalışırlar. İdari kadrolara da ihtiyaca göre alanları içinde ? GEÇİCİ GÖREV? çıkma ihtimali vardır.

Ajans Amirlikleri Kadroları;

Bulunduğu lokasyonlarda TMO?ya verilen görevleri icra etmek için çalışırlar. İdari kadroları amirlik binalarında, Eksper dâhil teknik kadroları görev alanlarına göre genellikle ?GEÇİCİ GÖREV? ile arazi şartlarında çalışırlar. İdari kadrolara da ihtiyaca göre alanları içinde ? GEÇİCİ GÖREV? çıkma ihtimali vardır.

Afyon Alkaloidleri Fabrikası İşletme Müdürlüğü Kadroları;

BOLVADİN ilçesinde kurulu Taşeron işçi, İşçi, Taşeron Nitelikli İşçi, 399 KHK Tabi Memur ve 657 Kanuna Tabi Müdürlük kadroları bulunan ?kuru haşhaş kapsülünden ekstraksiyon ile morfin ve morfin türevleri üreten? bir fabrikadır.

Bu fabrika 08:00 ? 16:00 / 16:00 ? 24:00 /00:00 ? 08:00 vardiya döngüsü ile 24 saat çalışmaktadır. Diğer KİT fabrikalarından ayrı bir özellik olarak ?Memurlar işçi kadrosu gibi olmasa da aktif iş yaparlar, işçi kadrosu çok düşüktür?.

Fabrika ekstraksiyon ile üretim yaptığı için kimyasallardan açığa çıkan koku vardır. Bunun haricinde çalışma şartları iyidir. Mesailer izin olarak kullandırılmaktadır.

---------------------------HEPSİ İÇİN TAYİN SIKINTILIDIR. -----------------------------------

TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN NEDEN TERCİH EDEYİM SORUSUNUN CEVABI;

BİR KAMU KURUMUNDA İŞÇİ VEYA MEMUR OLARAK ÇALIŞIP DAHA İYİ BİR YERE GİTMEK İÇİN TERCİH YAPACAKLAR;

TMO Genel müdürlük kadrolarına tercih yapacaksanız yapın lakin Ajans, Şube veya Afyon Alkaloidlerine tercih yapacaksanız İDARİ KADROLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE tercih yapmayın.

KAMUDA İŞÇİ OLUP MEMURLUĞA GEÇMEK İÇİN TERCİH YAPACAKLAR;

TMO yapısı itibariyle memurların aktif çalıştıkları bir kurum. Diğer kurumlarda ki memurlar gibi takımı çekerim mantığı ile tercih yapacaksanız tercih yapmayın. Özelleşme probleminiz yoksa TMO yu tercih etmek yerine işçi olarak kalmanız sizin için daha iyi. İDARİ KADROLARA İSE TERCİH YAPABİLİRSİNİZ BU SÖYLEDİĞİM TEKNİK KADROLAR İÇİN GEÇERLİ.

İLK DEFA KAMU KADROLARINA ATANACAKLAR İÇİN TERCİH YAPACAKLAR;

İdari kadrolar ilk sırada olmak üzere sırasıyla Genel Müdürlük- Afyon Alkoloidleri Fabrikası ? Şube Müdürlükleri ? Ajans Amirliklerinde TMO?nun her yerini tercih listenize alabilirisiniz. Tercih yapın BU DEVİRDE KAMUDA İŞE GİRMEK İÇİN FIRSATINIZ VAR DEĞERLENDİRİN. İŞ AĞIR MI HAFİF Mİ DİYE BANA GÖRE SAÇMA SAPAN DEĞERLENDİRMELER YAPMAYIN.

NE DE OLSA TAYİN OLURUM DİYE TERCİH YAPACAKLAR;

TMO?ya bu mantıkla tercih edecekseniz en az 5 yıl ne de olsa kısmını unutun. Gittiğiniz yere çalışmak için gideceğiniz ender kurumlardan biridir. Öyle de olması gerekir.

AYRICA BİR TAVSİYE OLARAK MEVCUT DURUMUNUZ İLE DEĞERLENDİRME YAPIN BAŞKALARININ YORUMLARI İLE DEĞİL. BİRİ İYİ OLAN BAŞKASI İÇİN KÖTÜ, BAŞKASI İÇİN KÖTÜ OLAN BİRİ İÇİN İYİ OLABİLİR. BEN SİZE MEVCUT DURUMU İZAH ETTİM.

NEREYİ TERCİH EDECEKSENİZ EDİN HİÇ KİMSEYİ DİNLEMEDEN MUTLAKA ?SENDİKA VE LOJMAN BAŞVURUNUZU İŞE BAŞLADIĞINIZ GÜN YAPIN?

Hepinize şimdiden nasibiniz hayırlı olsun?

İllebet
Memur
11 Temmuz 2019 15:50

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ekonomist kadrosunu tercih etmeyi düşünüyorum fakat eş durumundan tayin istemem gerekecek çok sıkıntılı olur mu

TMOMemur
Kapalı
11 Temmuz 2019 15:56

Kardeşim çok zor eş durumu değil mi eşin senin yanına tayin istesin. TMO'da tayin en zor olan kurum diyebilirim. Hele ki yeni atananlar için. halihazırda bekleyenler varken unut diyebilirim. Ekonomist kadrosu sadece GENEL MÜDÜRLÜKTE var diye biliyorum

İllebet, 5 yıl önce

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ekonomist kadrosunu tercih etmeyi düşünüyorum fakat eş durumundan tayin istemem gerekecek çok sıkıntılı olur mu

İllebet
Memur
11 Temmuz 2019 15:58

Anladım teşekkür ederim

TMOMemur, 5 yıl önce

Kardeşim çok zor eş durumu değil mi eşin senin yanına tayin istesin. TMO'da tayin en zor olan kurum diyebilirim. Hele ki yeni atananlar için. halihazırda bekleyenler varken unut diyebilirim. Ekonomist kadrosu sadece GENEL MÜDÜRLÜKTE var diye biliyorum

TMOMemur
Kapalı
11 Temmuz 2019 15:59

rica ederim.

İllebet, 5 yıl önce

Anladım teşekkür ederim

intoksikasyon
Aday Memur
11 Temmuz 2019 17:22

Size özelden bir mesaj attım bakabilir misiniz TMOMemur?

akinci08
Şube Müdürü
11 Temmuz 2019 19:15

bu geçici görevler nasıl olyor. yılda ne kadar süre oluyor ve il dışına veriliyor mu yoksa aynı il içi mi?

akinci08
Şube Müdürü
11 Temmuz 2019 19:19

eksper için sordum? ayrıca ne zaman boşa düşüyoruz? yani 20-30 gün izin kullanmak istersek kampanya sonu ne zaman oluyor? hangi dönemde izin almak sıkıntı olmuyor?

Smh1
Şef
11 Temmuz 2019 22:37

idari kadro dediğiniz memur kadroları oluyor değil mi?

TMOMemur
Kapalı
12 Temmuz 2019 00:46

Hepsi memur zaten. Muhasebe, personel gibi olanlar idari binalarda çalışır

Smh1, 5 yıl önce

idari kadro dediğiniz memur kadroları oluyor değil mi?

Smh1
Şef
12 Temmuz 2019 08:51

Şunu kastetmiştim hocam. Kılavuzda kadrolar mühendis, eksper, ambar memuru, memur vs. diye ayrılıyor. Kılavuzda memur olarak geçen kadrolar idari kadrolar olur sanırım demiştim.
TMOMemur, 5 yıl önce

Hepsi memur zaten. Muhasebe, personel gibi olanlar idari binalarda çalışır

TMOMemur
Kapalı
12 Temmuz 2019 09:49

Sadece düz memur, muhasebe v.s idari binalarda diğerleri TMO da aktif sahadadır.

Smh1, 5 yıl önce
Şunu kastetmiştim hocam. Kılavuzda kadrolar mühendis, eksper, ambar memuru, memur vs. diye ayrılıyor. Kılavuzda memur olarak geçen kadrolar idari kadrolar olur sanırım demiştim.

redclif
Memur
13 Temmuz 2019 09:16

Büyük ihtimal.

Memur=Tartı memuru

Smh1, 5 yıl önce
13 Temmuz 2019 10:30

Merhabalar, ben ziraat teknikeriyim 2019\1 merkezi alımda ayrılan kontenjan sayılarının niteliklerinde bana tek uyan unvar ambar memurluğu ve tercih yapmayı düşünüyorum ama meslek hakkında pek bilgim yok ne yapar bu ambar memurları, en önemlisi meslek hayatımda bayan olduğum için bi zorluk yaşar mıyım ?

Taskin7142
Aday Memur
13 Temmuz 2019 11:02

hocam tmo genel müdürlük memur kadrosunu yazdım kamu yönetimi bölüm puan 87.79 tartı memuru olmuyoruz demi ?

kral5312
Aday Memur
13 Temmuz 2019 12:11

Merhabalar, açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ambar memurluğu hakkında bilgi vere bilir misiniz?

Bilmuh0606
Memur
13 Temmuz 2019 12:14

Bayanlara kolaylık tanıyor kurum. Ne iş yapacağınız gideceğiniz yere göre değişir, genelde depodan ve malzemelerden sorumlu oluyor. Çok rahat bir yere de düşebilirsiniz, sizi zorlayan birine de denk gelebilirsiniz. Tanıdığım ambar memurlarının işi ofis standartlarına göre rahattı.
LittleStrawberry, 5 yıl önce

Merhabalar, ben ziraat teknikeriyim 2019\1 merkezi alımda ayrılan kontenjan sayılarının niteliklerinde bana tek uyan unvar ambar memurluğu ve tercih yapmayı düşünüyorum ama meslek hakkında pek bilgim yok ne yapar bu ambar memurları, en önemlisi meslek hayatımda bayan olduğum için bi zorluk yaşar mıyım ?

Smh1
Şef
13 Temmuz 2019 15:31

Tartı memuru ve memur farklı kadrolar hocam.
redclif, 5 yıl önce

Büyük ihtimal.

Memur=Tartı memuru

redclif
Memur
13 Temmuz 2019 15:53

Öyle diosan öyle olsun. Ama tartı olma ihtimali, baya yüksek. önlisans için kesin gibi. Kurumda memur ihtiyacı sıfıra yakın.

Smh1, 5 yıl önce
Tartı memuru ve memur farklı kadrolar hocam.

Smh1
Şef
13 Temmuz 2019 18:02

benim bahsettiğim lisans mezunu için zaten hocam. önlisans için haklı olabilirsiniz, bilmiyorum.

redclif, 5 yıl önce

Öyle diosan öyle olsun. Ama tartı olma ihtimali, baya yüksek. önlisans için kesin gibi. Kurumda memur ihtiyacı sıfıra yakın.

eurocircle
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:23

Ankara Merkez'de lojman var mı yoksa sadece ilçelerde ve taşrada mı oluyor bilginiz var mı acaba ?

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi