Editörler : Pangaea

superii
Aday Memur
08 Aralık 2022 18:19

Büro personeli için atanırsam eğer 3+1'den faydalanıp kadroya geçilebiliyor mu yoksa gereken kanunun çıkması mı gerekiyor? Ona göre tercihlerimi değiştirmeyi planlıyorum.

Bilg3
Kapalı
08 Aralık 2022 20:08

Sizce kacla kapatır burdaki meslekler sizce

sadecemimar
Şube Müdürü
08 Aralık 2022 20:23

Hocam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sitesinde yayınlanan bir habere göre;

Süre şartı aranmaksızın bütün sözleşmelilerin kadroya geçirileceğine dair bir haber var.

CB'nın açıkladığı 3+1 kuralının ise bundan sonraki personel alımlarını kapsayacağını söylüyorlar

Resmi gazetede yayınlanmadığı için şu an netlik kazanan bir şey yok

Benim şahsi fikrim bütün sözleşmelilerin kadroya geçirileceği yönünde

ÇŞB'nin bu alımda alacağı personelin hangi kapsama gireceğinin bilgisini de direk Bakanlığı arayıp sorun bence

superii, 1 yıl önce

Büro personeli için atanırsam eğer 3+1'den faydalanıp kadroya geçilebiliyor mu yoksa gereken kanunun çıkması mı gerekiyor? Ona göre tercihlerimi değiştirmeyi planlıyorum.

08 Aralık 2022 21:26

Cevre sehircilik bakanlığı sozlesmeli personel maaş ne kadar olur yeni atanan birisi için

08 Aralık 2022 21:34

EVET BAŞVURABILIR. Biri 4B biri kadrolu biri merkezi alım diğeri değil. Başvuramaz diyenlere inanmayinnn
gülba1, 1 yıl önce

Bu Çevre Şehircilik alımında tercih verip atananlar 21 aralıktaki merkezi alıma da başvurabilecek mi

Mg.konya
Aday Memur
08 Aralık 2022 21:39

Hocalarım çevre ve şehircilik atanırsa, puan yanar mı bir daha merkezi atamada tercih yapılabilir mi

ibra06
Aday Memur
08 Aralık 2022 22:02

Tercih kılavuzlarının "kapağında kırmızı çerçeveli Adayların dikkatine!" diye bi uyarı var. KPSS-2022/1 tercih kılavuzundaki 3. madde, yılın 1. ve 2. ataması (aralık-temmuz) için uyarı mahiyetinde mesela.

prenszuko
Aday Memur
08 Aralık 2022 22:04

Puanım yüksek değil 83.9 dolayısıyla biraz tedirginim bir an önce işe girmek istiyorum 2022/12 ve 2022/2 atamasına ikisine birden başvurduğumuzda ikisi birden gelirse ne yapacağız puanım yüksek olmadığı için riske atmak istemeyip ikisine de başvurmak istiyorum bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi

ibra06
Aday Memur
08 Aralık 2022 22:21

KPSS-2022/1 kılavuzundaki yerlere tercih/başvuru uyarıları:

ADAYLARIN DİKKATİNE!

1) Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların

koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları kadro ve pozisyonlardan tercih

yapmamaları son derece önemlidir.

2) Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik

hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro

veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas

alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

3) Genel Yönetmelik gereği; KPSS-2020/2, KPSS-2021/1 veya KPSS-2021/2 yerleştirme

işlemleri sonucu KPSS puanı ile herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar,

atamaları yapılsın ya da yapılmasın, 2020-KPSS puanları ile bu yerleştirme işlemi için tercih

yapamazlar.

prenszuko
Aday Memur
08 Aralık 2022 22:25

Yani 2022/2 atamalarından önce tercih çatışması olmaması için 2022/12 tercih sonuçları açıklanır mı
ibra06, 1 yıl önce

KPSS-2022/1 kılavuzundaki yerlere tercih/başvuru uyarıları:

ADAYLARIN DİKKATİNE!

1) Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların

koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları kadro ve pozisyonlardan tercih

yapmamaları son derece önemlidir.

2) Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik

hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro

veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas

alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

3) Genel Yönetmelik gereği; KPSS-2020/2, KPSS-2021/1 veya KPSS-2021/2 yerleştirme

işlemleri sonucu KPSS puanı ile herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar,

atamaları yapılsın ya da yapılmasın, 2020-KPSS puanları ile bu yerleştirme işlemi için tercih

yapamazlar.

Meliheem
Memur
08 Aralık 2022 22:38

Alakası yok hocam. Merkeziden de alımlar sözleşmeli oluyor o yüzden atanmış iseniz oraya başvuru yapamazsınız diye biliyorum

mimarhanimkiz, 1 yıl önce
Biri sözleşmeli biri kadrolu olduğu için farklı kapsam dahilinde tercih verilebiliyormuş ikisinden de

PelerinsizKahraman
Aday Memur
09 Aralık 2022 00:01

Doğru söylüyorsunuz, ösym aday islemleri aracılığı ile tercih verip atanırsanız puanınızı tekrar ösym üzerinden tercih vererek kullanamazsız. Çevre, Şehircilik, İklim Değ. Bakanlığına tercih verecekler dikkat etsinler.

Meliheem, 1 yıl önce

Alakası yok hocam. Merkeziden de alımlar sözleşmeli oluyor o yüzden atanmış iseniz oraya başvuru yapamazsınız diye biliyorum

tasonusavas
Yasaklı
09 Aralık 2022 09:53

Buradan atanan biri merkezi alima basvuramaz diye biliyorum bende

Iflowers
Aday Memur
09 Aralık 2022 09:56

Puan 76 bölüm işletme branş 4k iibf branş 11k atanır miyim

Farukcuk
Aday Memur
09 Aralık 2022 10:21

2024 için hazırlık kitapları önerebilirim.

Iflowers, 1 yıl önce

Puan 76 bölüm işletme branş 4k iibf branş 11k atanır miyim

Iflowers
Aday Memur
09 Aralık 2022 10:33

ahahahahahahahahahahahahahaahhaahha

İİBF bu sene 65'lere kadar düşecek diye bütün dershane hocaları, alanında uzman senelerin bu işe adamış bir sürü üstad boyle söylüyor. Sadece buradaki bazı arkadaşların da fikirlerini beyan etmelerini istemeden mütevellit bu denli bir girdi bıraktım.

Farukcuk, 1 yıl önce

2024 için hazırlık kitapları önerebilirim.

mkarey10
Şef
06 Nisan 2023 16:02

arkadaşlar 3297 alımdan geriye kalan 1100-1200 alım ne zaman gündeme gelir? Afet bölgelerine istihdam edilen personelden bu sayıya dahil midir?

berk2632
Aday Memur
06 Nisan 2023 16:10

Konu olarak açın hocam burada herkes göremez.

mkarey10, 1 yıl önce

arkadaşlar 3297 alımdan geriye kalan 1100-1200 alım ne zaman gündeme gelir? Afet bölgelerine istihdam edilen personelden bu sayıya dahil midir?

Toplam 178 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi