Editörler : E.Kayı Han
01 Mayıs 2021 22:33

Adalet Bakanlığı boşanma sonrası tayin talebi.

Arkadaşlar merhaba , katip olarak görev yapmaktayım. Eşimden ayrıldım. 3 yaşında bir çocuğum var. İstanbul'da çalışıyorum. Bu nedenle ailemin ikameti olan İzmir e boşanma sonrası tayin istemek istiyorum. Ancak bakanlık uygun görür mü bilemedim çünkü Yönetmelikte açıkça yazan bir husus yok. Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Mayıs 2021 23:17

Bu tür durumlarda bakanlık tayin taleplerini yüzde doksan dokuz onaylıyor.

EsHira2018
Aday Memur
01 Mayıs 2021 23:51

Yani söylemlere göre dediğiniz gibi çıkma olasılığı var diyorlar ancak herhangi bir kanun maddesi yok. Sağlık Bakanlığı'nın yönetmeliği milli eğitim atama nakil yönetmeliği açık ve net yazıyor. Adalet bakanlığı bulmam lazım ?

CBS
Kapalı
02 Mayıs 2021 03:45

İzmirde ciddi personel açığı var, bakanlığın reddedeceğini sanmıyorum.
EsHira2018, 3 yıl önce

Yani söylemlere göre dediğiniz gibi çıkma olasılığı var diyorlar ancak herhangi bir kanun maddesi yok. Sağlık Bakanlığı'nın yönetmeliği milli eğitim atama nakil yönetmeliği açık ve net yazıyor. Adalet bakanlığı bulmam lazım ?

özkan2009
Şef
03 Mayıs 2021 09:34

Kesinlikle doğru. Talebiniz var ise bakanlığın zorluk çıkaracağını düşünmüyorum.

CBS, 3 yıl önce
İzmirde ciddi personel açığı var, bakanlığın reddedeceğini sanmıyorum.

gardiyann14
Aday Memur
08 Mayıs 2021 22:42

Çok yakın arkadaşlarım ayrıldıktan sonra ayrı gerekçeyle tayin talebinde bulunmuşlardı ve hemen gerekçeleri kabul edilip tayin olmuşlardı

EsHira2018
Aday Memur
13 Mayıs 2021 02:44

Arkadaşlarınız bu işlemi hangi tarihte yaptı yanı bu son yıllarda mı , gerekçe olarak ne göstermişler acaba az da olsa aklınızda kaldıysa paylaşırsanız çok memnun olurum . Ben kabul olmamasından cok korkuyorum çünkü

gardiyann14, 3 yıl önce

Çok yakın arkadaşlarım ayrıldıktan sonra ayrı gerekçeyle tayin talebinde bulunmuşlardı ve hemen gerekçeleri kabul edilip tayin olmuşlardı

gardiyann14
Aday Memur
13 Mayıs 2021 17:05

Gerekçe boşanmış olmaları ve aynı kurumda çalışmalarıydı

EsHira2018
Aday Memur
16 Mayıs 2021 02:06

Her ikisi de mi tayin oldu ?

gardiyann14
Aday Memur
16 Mayıs 2021 23:10

Evet

EsHira2018
Aday Memur
09 Haziran 2021 17:00

Arkadaşlar Allah askına cevaplayan olursa cok memnun olucam. Boşanma kesinleşti. Ancak bir çok kişi bana boşuna dilekçe verme tayinin cıkmaz. 6284 koruma kararı uzaklaştırma birşey yok sizde. Bu nedenle ailenin yanına tayin talebin kabul edilmez diyor. Çalıştığım kurumda boşandığımın çok dillenmemesi için araştırıp soramıyorum. Lütfen kesin bilen varmı ? Ailemin ikametine tayin istiycem tehdit ve can güvenliğim tehlikede değil diye red mi gelir ?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
09 Haziran 2021 19:29

Ver dilekçeni iki hafta sonra memleketindesin.

EsHira2018, 3 yıl önce

Arkadaşlar Allah askına cevaplayan olursa cok memnun olucam. Boşanma kesinleşti. Ancak bir çok kişi bana boşuna dilekçe verme tayinin cıkmaz. 6284 koruma kararı uzaklaştırma birşey yok sizde. Bu nedenle ailenin yanına tayin talebin kabul edilmez diyor. Çalıştığım kurumda boşandığımın çok dillenmemesi için araştırıp soramıyorum. Lütfen kesin bilen varmı ? Ailemin ikametine tayin istiycem tehdit ve can güvenliğim tehlikede değil diye red mi gelir ?

EsHira2018
Aday Memur
04 Ekim 2021 22:52

Arkadaşlar bugün tayin talep dilekçeme hakim uygundur havalesi yaptı ve komisyona ilettik. Sizce işlemler çok uzun sürer mi ? Daha önce deneyimleyen varsa cevaplarsa çok memnun olurum

serkan_42
Şef
05 Ekim 2021 10:27

Öyle bi hak var bı yerde geçiyor boşanma sonrası tayin hakkı ve olumsuz sonuçlanmaz çıkar tayin
EsHira2018, 3 yıl önce

EsHira2018
Aday Memur
06 Aralık 2021 19:02

Arkadaşlar dilekçemin akıbetini sormak için bakanlığı aradığımda adımın olduğu liste bakan yardımcısının onayında denildi, sizce olur listesi midir ?red gelecek olsa direk tetkik hakimi imzası ile dönerdi dimi Bilgisi olan var mı

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
08 Aralık 2021 09:25

sanırım tayininiz gerçekleşmek üzere..

EsHira2018, 2 yıl önce

Arkadaşlar dilekçemin akıbetini sormak için bakanlığı aradığımda adımın olduğu liste bakan yardımcısının onayında denildi, sizce olur listesi midir ?red gelecek olsa direk tetkik hakimi imzası ile dönerdi dimi Bilgisi olan var mı

EsHira2018
Aday Memur
08 Aralık 2021 10:29

saygıdeğer Çotanak, telefonda bakan yardımcısına sunulan her listenin olur olacak listesi olmadığı, redlerin de olduğu ve bazı zamanlar tetkik hakimlerinin kararsız kaldığı durumlarda da bakan yardımcısına gönderildişi söylendi. Başkaca bir bilgi verilmedi. Bu nedenle danışmak istedim sizlere. Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. Muhtemel 15 güne kadar olumlu-olumsuz karar cıkar.. buradan paylaşımda bulunacağım durum hakkında

evren4040
Aday Memur
08 Aralık 2021 11:49

Merhaba bu tür talepler red gelmiyor rahat olun.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
08 Aralık 2021 12:03

Bakanlığın en sevdiğim uygulamalarından birisi, boşanan eşlerin daha fazla yıpranmaması için tayip taleplerinde işi yokuşa sürmemesidir. Ben olaya bu pencereden bakarak sizin konunuza olabilme ihtimalinin olduğundan bahsetmiştim. Umarım talebiniz gibi işlem yapılır.

Saygılar.

EsHira2018, 2 yıl önce

saygıdeğer Çotanak, telefonda bakan yardımcısına sunulan her listenin olur olacak listesi olmadığı, redlerin de olduğu ve bazı zamanlar tetkik hakimlerinin kararsız kaldığı durumlarda da bakan yardımcısına gönderildişi söylendi. Başkaca bir bilgi verilmedi. Bu nedenle danışmak istedim sizlere. Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. Muhtemel 15 güne kadar olumlu-olumsuz karar cıkar.. buradan paylaşımda bulunacağım durum hakkında

JiPP
Şef
15 Aralık 2021 14:13

Merhaba. Olumlu olacağını düşünüyorum.

sılamcanım
Aday Memur
22 Ocak 2022 01:04

Merhaba. Sonucu bildiririm demişsiniz ama yazmamışsınız bende aynı şekilde tayin isteyeceğim acaba olumlu sonuçlandı mi?

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi