Editörler : E.Kayı Han

imam52
Şef
17 Mayıs 2017 14:18

Benim argümanım devletin verdiği hrr türlü yardım ve desteğin heşal sayılması...

Ecof2
Kapalı
17 Mayıs 2017 18:40

Akademik personel başlığına tıklayacak iken kazara bir altında ki diyanete girdim. Gözüme çarpan ilk başlık "Bireysel emeklilik haram mı helal mi ?", "Satranç oynamak haram mı helal mi ?" İlk başta yok canım şakadır dedim. Sonra anladım durumu. Birader siz nasıl bir kafa yaşıyorsunuz ?

mamurzade
Şef
18 Mayıs 2017 11:10

sen ilgilenmezsin olur biter.

Ecof2, 7 yıl önce

Akademik personel başlığına tıklayacak iken kazara bir altında ki diyanete girdim. Gözüme çarpan ilk başlık "Bireysel emeklilik haram mı helal mi ?", "Satranç oynamak haram mı helal mi ?" İlk başta yok canım şakadır dedim. Sonra anladım durumu. Birader siz nasıl bir kafa yaşıyorsunuz ?

Amin Tahrir
Yasaklı
26 Mayıs 2017 08:00

Cehalete ortak olmayınız. Bankalar devletin izniyle ve kanunla kuruluyor.. Cahillik etmeyiniz.

Amin Tahrir
Yasaklı
26 Mayıs 2017 08:40

ULU'L EMR... Emirlere uyunuz.. Yani, bizdeki gibi "kanunlara uyunuz,," deniyor.

Bankalar kanunlarla kuruluyor. Kanunlara göre işliyor ve çalışıyor.

Ulu'l Emr, boşuna söylenmemiştir.

Gericilik ve yobazlık bataklığına sapanlar, bankacılığa karşı çıkarlar ve hep uydururlar.

Hristiyanlar, Yahudiler ve Putperestler; BANKACILIK sayesinde ileri gittiler.. Biz geri kalmıştık!.

Onlar gelişip kalkınırken, islam alemi geri kalmıştı.

Dünyada ilk bankalar, Batıda 200 sene önce kurulmuştu. Bu sayede "sanayi devrimi" doğmuştur.

Osmanlı'da ilk bankamız, Padişah-Halife Abdulmecit ve Abdulaziz zamanında kurulmuştur.

Bankalar iş ortamıdır. İstihdam yaratır.. İşsizliğe kısmen engel olur. Sermaye birikimi yaratarak, bu sermayenin ihtiyaç sahiplerine ödünç verilmesiyle, ülkede gelişmeyi ve kalkınmayı sağlar.

Yastık altında para saklamak devri geldi, geçti.

Gericilik ve yobazlığa özenilmemelidir. Arap adet ve geleneklerinden bize ne? ATATÜRK bunları ve şeriatı 1924 tarihinde kaldırmıştı. İyi etti, hoş etti.

AKIL ve ZEKA çağındayız.

mamurzade
Şef
09 Haziran 2017 10:20

devlet herşeye izin veriyor, herşey helal/mübah mı. hareket noktası yanlış. detaylı cevaba gerek yok. sen öyle kabul ediyorsan öyledir kimse karışmaz, bir başkası farklı inanır ona da sen karışamazsın, olay budur. konuyu "AKIL ve ZEKA" minderine çekmek vs şık olmamış ve gereksiz.

Amin Tahrir, 7 yıl önce

ULU'L EMR... Emirlere uyunuz.. Yani, bizdeki gibi "kanunlara uyunuz,," deniyor.

Bankalar kanunlarla kuruluyor. Kanunlara göre işliyor ve çalışıyor.

Ulu'l Emr, boşuna söylenmemiştir.

Gericilik ve yobazlık bataklığına sapanlar, bankacılığa karşı çıkarlar ve hep uydururlar.

Hristiyanlar, Yahudiler ve Putperestler; BANKACILIK sayesinde ileri gittiler.. Biz geri kalmıştık!.

Onlar gelişip kalkınırken, islam alemi geri kalmıştı.

Dünyada ilk bankalar, Batıda 200 sene önce kurulmuştu. Bu sayede "sanayi devrimi" doğmuştur.

Osmanlı'da ilk bankamız, Padişah-Halife Abdulmecit ve Abdulaziz zamanında kurulmuştur.

Bankalar iş ortamıdır. İstihdam yaratır.. İşsizliğe kısmen engel olur. Sermaye birikimi yaratarak, bu sermayenin ihtiyaç sahiplerine ödünç verilmesiyle, ülkede gelişmeyi ve kalkınmayı sağlar.

Yastık altında para saklamak devri geldi, geçti.

Gericilik ve yobazlığa özenilmemelidir. Arap adet ve geleneklerinden bize ne? ATATÜRK bunları ve şeriatı 1924 tarihinde kaldırmıştı. İyi etti, hoş etti.

AKIL ve ZEKA çağındayız.

07 Şubat 2020 08:40

Katılım bankaları aracılığıyla BES in olabileceğini düşünmekteyim. Her şeyin en doğrusunu elbette Allah bilir.

08 Şubat 2020 18:36

Katılım Bankalarında BES kar etme garantin yok. Zararda edebilir. Yani Kar ve Zarar ortaklığı vardır.
Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi