TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL FİKSTÜRÜ (toplam 7 hafta)
1.HAFTA FİKSTÜRÜ
zzreis 6-9 Morningrise7
gakkos 12-13 5sev
enginkrtp 11-10 Göztepeli1925
ya umutlarda biterse 10-14 sahip35
-----------------------------------------------------------------
2.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 10-13 enginkrtp
Morningrise7 12-14 gakkos
Göztepeli1925 16-13 ya umutlarda biterse
sahip35 12-12 zzreis
-----------------------------------------------------------------
3.HAFTA FİKSTÜRÜ
gakkos 13-10 zzreis
enginkrtp 9-10 Morningrise7
ya umutlarda biterse 12-9 5sev
Göztepeli1925 8-9 sahip35
-----------------------------------------------------------------
4.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 10-11 Göztepeli1925
Morningrise7 9-14 ya umutlarda biterse
zzreis 15-16 enginkrtp
sahip35 12-16 gakkos
-----------------------------------------------------------------
5.HAFTA FİKSTÜRÜ
enginkrtp 13-12 gakkos
ya umutlarda biterse 9-13 zzreis
Göztepeli1925 14-11 Morningrise7
sahip35 13-8 5sev
-----------------------------------------------------------------
6.HAFTA FİKSTÜRÜ
Morningrise7 13-15 5sev
zzreis 16-12 Göztepeli1925
gakkos 14-15 ya umutlarda biterse
enginkrtp 12-15 sahip35
-----------------------------------------------------------------
7.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 13-7 zzreis
ya umutlarda biterse 13-12 enginkrtp
Göztepeli1925 7-14 gakkos
sahip35 13-7 Morningrise7
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
TÜRKİYE KUPASI 1.TUR FİKSTÜRÜ (toplam 15 hafta)
1.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 6-6 ya umutlarda biterse
gakkos 13-10 foreverGS1905
sahip35 7-6 emreren16
hasanca53 5-9 Kerem-Cem.80
arsinspor 7-5 hüseyin_3232
tarih1903 8-9 serpili
zzreis 7-7 yellowred86
Morningrise7 12-10 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 10-12 Mebak
Hopali 10-7 enginKrtp
RMDD22 8-4 gubaz
blackstorm 8-12 Göztepeli1925
Sui Generis Vaveyla 0-7 karakalemsiz
derdebo06 5-4 adaletvehak
5sev 6-0 kabare
Güvensel 7-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
2.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 9-11 gakkos
yellowred86 5-4 Morningrise7
serpili 7-9 zzreis
hüseyin3232 5-5 tarih1903
Kerem-Cem.80 5-6 arsinspor
emreren16 9-11 hasanca53
foreverGS1905 9-13 sahip35
ya umutlarda biterse 9-12 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 7-7 Hopali
kabare 9-6 Guvensel
adaletvehak 4-13 5sev
karakalemsiz 2-8 derdebo06
Göztepeli1925 7-0 Sui Generis Vaveyla
gubaz 8-9 blackstorm
enginkrtp 8-6 RMDD22
Mebak 5-7 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
3.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
gakkos 8-14 ya umutlarda biterse
sahip35 12-5 alex10
hasanca53 6-7 foreverGS1905
arsinspor 7-7 emreren16
tarih1903 9-6 Kerem-Cem.80
zzreis 12-8 hüseyin3232
Morningrise7 13-7 serpili
yellowred86 11-10 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Hopali 8-10 Mebak
RMDD22 10-13 ice.man
blackstorm 7-9 enginkrtp
Sui Generis Vaveyla 0-8 gubaz
derdebo06 10-7 Göztepeli1925
5sev 7-4 karakalemsiz
Guvensel 7-7 adaletvehak
kabare 6-10 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
4.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 9-5 hasanca53
ya umutlarda biterse 8-6 sahip35
serpili 5-14 yellowred86
hüseyin3232 7-9 Morningrise7
Kerem-Cem.80 5-7 zzreis
emreren16 5-7 tarih1903
foreverGS1905 5-5 arsinspor
gakkos 9-8 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 6-4 blackstorm
Mebak 9-8 RMDD22
adaletvehak 8-11 kabare
karakalemsiz 11-8 Guvensel
Göztepeli1925 9-10 5sev
gubaz 5-12 derdebo06
enginkrtp 7-0 Sui Generis Vaveyla
Hopali 8-7 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
5.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
sahip35 13-10 gakkos
hasanca53 11-12 ya umutlarda biterse
arsinspor 7-11 alex10
tarih1903 9-8 foreverGS1905
zzreis 13-6 emreren16
Morningrise7 10-5 Kerem-Cem.80
yellowred86 11-8 hüseyin3232
serpili 14-11 Eaglepaww33
--
B GRUBU
RMDD22 9-11 Hopali
blackstorm 9-8 Mebak
Sui Generis Vaveyla 0-9 ice.man
derdebo06 7-11 enginkrtp
5sev 8-4 gubaz
Guvensel 6-10 Göztepeli1925
kabare 6-13 karakalemsiz
adaletvehak 8-11 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
6.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 7-13 tarih1903
ya umutlarda biterse 8-10 arsinspor
gakkos 14-15 hasanca53
hüseyin3232 11-7 serpili
Kerem-Cem.80 9-8 yellowred86
emreren16 6-17 Morningrise7
foreverGS1905 8-8 zzreis
sahip35 7-6 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 13-9 derdebo06
Mebak 12-0 Sui Generis Vaveyla
Hopali 12-13 blackstorm
karakalemsiz 10-12 adaletvehak
Göztepeli1925 10-13 kabare
gubaz 11-2 Guvensel
enginkrtp 11-13 5sev
RMDD22 14-15 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
7.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
hasanca53 10-8 sahip35
arsinspor 6-8 gakkos
tarih1903 10-9 ya umutlarda biterse
zzreis 9-9 alex10
Morningrise7 11-11 foreverGS1905
yellowred86 4-12 emreren16
serpili 8-7 Kerem-Cem.80
hüseyin3232 14-7 Eaglepaww33
--
B GRUBU
blackstorm 11-11 RMDD22
Sui Generis Vaveyla 0-12 Hopali
derdebo06 10-7 Mebak
5sev 9-12 ice.man
Guvensel 6-12 enginkrtp
kabare 11-9 gubaz
adaletvehak 9-13 Göztepeli1925
karakalemsiz 8-12 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
8.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 12-12 Morningrise7
ya umutlarda biterse 12-11 zzreis
gakkos 7-6 tarih1903
sahip35 5-10 arsinspor
Kerem-Cem.80 4-9 hüseyin3232
emreren16 8-7 serpili
foreverGS1905 14-6 yellowred86
hasanca53 9-10 Eaglepaww33
***
B GRUBU
ice.man 9-10 Guvensel
Mebak 7-14 5sev
Hopali 10-9 derdebo06
RMDD22 11-0 Sui Generis Vaveyla
Göztepeli1925 13-9 karakalemsiz
gubaz 4-7 adaletvehak
enginkrtp 12-10 kabare
blackstorm 8-13 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
9.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
arsinspor 15-10 hasanca53
tarih1903 0-11 sahip35
zzreis 5-11 gakkos
Morningrise7 12-6 ya umutlarda biterse
yellowred86 0-11 alex10
serpili 11-9 foreverGS1905
hüseyin3232 6-4 emreren16
Kerem-Cem.80 9-7 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Sui Generis Vaveyla 0-4 blackstorm
derdebo06 13-8 RMDD22
5sev 11-13 Hopali
Guvensel 8-11 Mebak
kabare 10-3 ice.man
adaletvehak 14-5 enginkrtp
karakalemsiz 11-0 gubaz
Göztepeli1925 10-5 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
10.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 17-11 serpili
ya umutlarda biterse 16-13 yellowred86
gakkos 16-15 Morningrise7
sahip35 12-15 zzreis
hasanca53 17-0 tarih1903
emreren16 10-11 Kerem-Cem.80
foreverGS1905 21-15 hüseyin3232
arsinspor 14-20 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 15-12 adaletvehak
Mebak 0-0 kabare
Hopali 12-12 Guvensel
RMDD22 18-21 5sev
blackstorm 19-18 derdebo06
gubaz 18-19 Göztepeli1925
enginkrtp 16-16 karakalemsiz
Sui Generis Vaveyla 0-14 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
11.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
tarih1903 0-8 arsinspor
zzreis 13-10 hasanca53
Morningrise7 6-11 sahip35
yellowred86 15-2 gakkos
serpili 10-6 ya umutlarda biterse
hüseyin3232 12-13 alex10
Kerem-Cem.80 10-15 foreverGS1905
emreren16 4-12 Eaglepaww33
--
B GRUBU
derdebo06 7-0 Sui Generis Vaveyla
5sev 9-8 blackstorm
Guvensel 8-9 RMDD22
kabare 0-11 Hopali
adaletvehak 4-0 Mebak
karakalemsiz 8-8 ice.man
Göztepeli1925 7-7 enginkrtp
gubaz 8-12 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
12.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 8-8 Kerem-Cem.80
ya umutlarda biterse 5-14 hüseyin3232
gakkos 17-8 serpili
sahip35 7-6 yellowred86
hasanca53 9-4 Morningrise7
arsinspor 9-15 zzreis
foreverGS1905 8-11 emreren16
tarih1903 0-13 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 9-11 Göztepeli1925
Mebak 0-8 karakalemsiz
Hopali 12-11 adaletvehak
RMDD22 12-0 kabare
blackstorm 10-6 Guvensel
Sui Generis Vaveyla 0-7 5sev
enginkrtp 8-7 gubaz
derdebo06 9-13 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
13.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
zzreis 10-0 tarih1903
Morningrise7 10-9 arsinspor
yellowred86 15-11 hasanca53
serpili 6-14 sahip35
hüseyin3232 6-11 gakkos
Kerem-Cem.80 8-5 ya umutlarda biterse
emreren16 8-5 alex10
foreverGS1905 7-4 Eaglepaww33
--
B GRUBU
5sev 5-11 derdebo06
Guvensel 7-0 Sui Generis Vaveyla
kabare 14-9 blackstorm
adaletvehak 9-13 RMDD22
karakalemsiz 9-8 Hopali
Göztepeli1925 5-0 Mebak
gubaz 9-7 ice.man
enginkrtp 13-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
14.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 12-7 foreverGS1905
ya umutlarda biterse 10-5 emreren16
gakkos 10-13 Kerem-Cem.80
sahip35 8-10 hüseyin3232
hasanca53 10-9 serpili
arsinspor 8-9 yellowred86
tarih1903 0-2 Morningrise7
zzreis 8-8 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 7-8 enginkrtp
Mebak 0-11 gubaz
Hopali 5-7 Göztepeli1925
RMDD22 8-6 karakalemsiz
blackstorm 8-7 adaletvehak
Sui Generis Vaveyla 0-8 kabare
derdebo06 7-8 Guvensel
5sev 7-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
15.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
Morningrise7 6-2 zzreis
yellowred86 8-0 tarih1903
serpili 5-6 arsinspor
hüseyin3232 1-3 hasanca53
Kerem-Cem.80 8-6 sahip35
emreren16 9-4 gakkos
foreverGS1905 2-2 ya umutlarda biterse
alex10 5-5 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Guvensel 3-9 5sev
kabare 0-7 derdebo06
adaletvehak 8-0 Sui Generis Vaveyla
karakalemsiz 5-3 blackstorm
Göztepeli1925 5-5 RMDD22
gubaz 6-5 Hopali
enginkrtp 2-0 Mebak
ice.man 2-1 ulsgkc
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
TÜRKİYE KUPASI YARIŞMA FORMATI (2019/20 Sezonu)
1.TUR
16 yarışmacılı A ve B Grupları
Her grupta 15 haftalık maçların sonucunda; (her yarışmacı aynı rakiple 1 kez karşılaşacak) ilk 6'ya giren yarışmacılar ikinci tura çıkmaya hak kazanacaklar..
Bu turu ilk 4 sırada bitiren yarışmacılar 2.Tur eleme müsabakalarına 1-0 önde başlayacaklar..
Gruplarını 7, 8, 9 ve 10. sırada bitiren yarışmacılar Play-Off oynamaya hak kazanacaklar..
Gruplarını 11, 12, 13, 14, 15 ve 16. sırada bitiren yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
PLAY-OFF TURU
Play-Off Birinci Maç Fikstürü;
Ligi 10. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 7. sırada bitiren yarışmacı --- 1.MAÇ (Aynı grup içinde)
Ligi 9. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 8. sırada bitiren yarışmacı --- 2.MAÇ (Aynı grup içinde)
Play-Off İkinci Maç Fikstürü;
Ligi 7. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 10. sırada bitiren yarışmacı --- 1.MAÇ (Aynı grup içinde)
Ligi 8. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 9. sırada bitiren yarışmacı --- 2.MAÇ (Aynı grup içinde)
2.TUR
1.Tur gruplarını ilk 4 sırada bitiren yarışmacılar müsabakalara 1-0 önde başlamak kaydıyla, aşağıdaki fikstürdeki eşleşmeler neticesinde toplamda 3 galibiyete ulaşan yarışmacılar Çeyrek Finale çıkacaklar..
Kaybeden yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
FİKSTÜR:
1.Tur 1.si (A Grubu) - Play-Off 1. maç galibi (B Grubu)
1.Tur 2.si (A Grubu) - Play-Off 2. maç galibi (B Grubu)
1.Tur 3.sü (A Grubu) - 1.Tur 6.sı (B Grubu)
1.Tur 4.sü (A Grubu) - 1.Tur 5.si (B Grubu)
1.Tur 1.si (B Grubu) - Play-Off 1. maç galibi (A Grubu)
1.Tur 2.si (B Grubu) - Play-Off 2. maç galibi (A Grubu)
1.Tur 3.sü (B Grubu) - 1.Tur 6.sı (A Grubu)
1.Tur 4.sü (B Grubu) - 1.Tur 5.si (A Grubu)
ÇEYREK FİNAL
Çeyrek Finale yükselen toplam 8 yarışmacı tek grupta 7 haftalık maçların sonucunda; (her yarışmacı aynı rakiple 1 kez karşılaşacak) ilk 4'e giren yarışmacılar Yarı Finale yükselecekler..
Bu turu ilk 2 sırada bitiren yarışmacılar Yarı Final eleme müsabakalarına 1-0 önde başlayacaklar..
Çeyrek Final Turunu 5, 6, 7 ve 8. sırada bitiren yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
YARI FİNAL
Çeyrek Final gruplarını ilk 2 sırada bitiren yarışmacılar müsabakalara 1-0 önde başlamak kaydıyla, aşağıdaki fikstürdeki eşleşmeler neticesinde toplamda 4 galibiyete ulaşan yarışmacılar FİNAL'e çıkacaklar..
Elenen yarışmacılar ise 3.'lük maçı oynamaya hak kazanacak..
FİKSTÜR:
Çeyrek Final 1.si - Çeyrek Final 4.sü
Çeyrek Final 2.si - Çeyrek Final 3.sü
---
*** Play-Off maçları iki maç üzerinden, Final ve 3.lük maçı ise tek maç üzerinden oynanacaktır.
*** 1.Tur grup aşamaları, Play-Off ve Çeyrek Final karşılaşmaları sonucunda olası bir eşitlik halinde ikili averaj sistemi geçerli olacaktır.
*** Eğer 1.Tur grup karşılaşmalarında ikili averajlar eşit ise; bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** Eğer Play-Off karşılaşmalarında ikili averajlar eşit ise; 1.Turda bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** Eğer Çeyrek Final karşılaşmaları sonucunda ikili averajlar eşit ise; Çeyrek Final turuna ait BTS'si fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır.. Eşitlik devam ederse 1.Turda bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** 2.tur eşleşmelerinde; Yarışmacıların aralarında oynadıkları karşılaşmalarda olası ilk berabere biten maç hariç olmak üzere iki ve sonrası beraberliklerde 1.Tur sonucunda BTS'si fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır..
*** Yarı Final eşleşmelerinde; Yarışmacıların aralarında oynadıkları karşılaşmalarda olası ilk berabere biten maç hariç olmak üzere iki ve sonrası beraberliklerde, bu tura gelene kadar bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı (1.Tur + Çeyrek Final) avantajlı olacaktır..
*** Final ve 3.lük maçları tek maç üzerinden oynanacak ve karşılaşmalar sonucunda olası bir eşitlikte ise; bu tura gelene kadar bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı (1.Tur + Çeyrek Final) karşılaşmanın galibi olacaktır.. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe bakılacaktır..
PUANLAMA
1.Tur grup, Play-Off ve 2.Tur aşamasında;
-- Sadece MS tahmini yer alacaktır.
-- İki Yıldızlı karşılaşmalar (3 tane) 2 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Üç Yıldızlı karşılaşma (1 tane) 3 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Diğer karşılaşmalar 1 puan olarak değerlendirilecektir.
Çeyrek Final aşamasında;
-- Yıldızsız karşılaşmalarda İY ve MS tahmini, yıldızlı karşılaşmalarda ise sadece MS tahmini yer alacaktır.
-- İki Yıldızlı karşılaşmalar (3 tane) 2 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Üç Yıldızlı karşılaşma (1 tane) 3 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Yıldızsız karşılaşmalar İY:1puan, MS:1puan olarak değerlendirilecektir.
******
-- BANKO Tahmini: Haftalık listede yer alan herhangi bir maç (üç yıldızlı karşılaşma hariç) yarışmacı tarafından seçilecek ve tahmin bilindiği takdirde yarışmacı haftalık listede o maça denk gelen puan kadar extra puan daha kazanacaktır.
-- BANKO SIFIR Tahmini: Programda yer alan yıldızsız maçlardan biri ile oynanacaktır.. Maç programında beraberlik verilen herhangi bir karşılaşma yarışmacı tarafından BANKO SIFIR olarak seçilecektir.. Beraberlik verilmeyen karşılaşma BANKO SIFIR olarak seçilemeyecektir.. Tahmin tutarsa BONUS +1 puan kazanılacaktır.. Eğer maç programında yıldızsız karşılaşmalara yarışmacı tarafından beraberlik oynanmamış ise BANKO SIFIR tahmini; SIFIR YOK olarak oynanacaktır.. Yıldızsız karşılaşmalara yarışmacı tarafından beraberlik verilmez, tahmin SIFIR YOK olarak oynanır ve tutarsa BONUS +3 puan kazanılacaktır.
-- Kim Gol Atar Tahmini: Yalnızca Çeyrek Final aşamasında yer alacak tahminde, programda yer alan karşılaşmalarda takımı adına hangi 2 futbolcunun (aynı yada farklı takım futbolcusu fark etmez) gol atabileceğine dair tahmin alınacaktır.. İki ayrı futbolcu tahminde belirtilecek olup, birden fazla gol atmaları alınacak puanı etkilemeyecektir.. Bilinen her futbolcu için 1 puan, toplamda ise en fazla 2 puan alınacaktır..
-- Banko Sıfır Tahmini; 1.Tur, Play-Off ve 2.Tur aşamalarında yer alacaktır..
-- Yıldızlı maç, Banko Tahmini; 1.Tur, Play-Off ve 2.Tur ve Çeyrek Final aşamalarında yer alacaktır.
-- Yarı Finalde İY, MS ve ALT-ÜST tahminleri yer alacaktır..
-- Final ve 3.lük maçında İY, MS, ALT-ÜST, TGA, İLK GOLÜ HANGİ TAKIM ATAR ve SKOR tahminleri yer alacaktır.
-- İkili ve Üçlü averaj sistemi; Müsabakalarda bilinen toplam tahminlerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla bilen takım üstün sayılmaz. İkili ve Üçlü averaj sistemi hesabında; ilk önce aralarındaki maçlarda puan, daha sonra BTS üstünlüğüne bakılacaktır..
-- Turnuva boyunca, yapılan tahminler sonradan değiştirilemeyecektir.
-- 1.Tur aşamasında özel tahmin yapılamayacaktır..
-- Haftalık programda yer alan maçların sonuçları ile ilgili -iddaa kuralları- geçerlidir.
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Yeni sezon ve yeni yarışma..
Turnuvamıza katılmak isteyen arkadaşlar bu başlık altında isimlerini yazdırabilirler..
Format ve tahmin çeşitliliği şuan net olmamakla birlikte geçen yıla göre değişiklikler olabilir.. Önümüzdeki günlerde format ve içerikle ilgili paylaşım yapacağız..
Turnuvamız ligin 4.haftasından itibaren başlayacaktır..
SON KATILIM TARİHİ : 8 EYLÜL olup, maximum katılım sayısını 40 olarak kabul ediyoruz.
8 Eylül öncesinde olası 40 rakamına ulaşırsak; daha sonra ki katılımlar, yarışmanın sükuneti açısından kabul edilmeyecektir..
TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNAL FİKSTÜRÜ (toplam 7 hafta)
1.HAFTA FİKSTÜRÜ
zzreis 6-9 Morningrise7
gakkos 12-13 5sev
enginkrtp 11-10 Göztepeli1925
ya umutlarda biterse 10-14 sahip35
-----------------------------------------------------------------
2.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 10-13 enginkrtp
Morningrise7 12-14 gakkos
Göztepeli1925 16-13 ya umutlarda biterse
sahip35 12-12 zzreis
-----------------------------------------------------------------
3.HAFTA FİKSTÜRÜ
gakkos 13-10 zzreis
enginkrtp 9-10 Morningrise7
ya umutlarda biterse 12-9 5sev
Göztepeli1925 8-9 sahip35
-----------------------------------------------------------------
4.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 10-11 Göztepeli1925
Morningrise7 9-14 ya umutlarda biterse
zzreis 15-16 enginkrtp
sahip35 12-16 gakkos
-----------------------------------------------------------------
5.HAFTA FİKSTÜRÜ
enginkrtp 13-12 gakkos
ya umutlarda biterse 9-13 zzreis
Göztepeli1925 14-11 Morningrise7
sahip35 13-8 5sev
-----------------------------------------------------------------
6.HAFTA FİKSTÜRÜ
Morningrise7 13-15 5sev
zzreis 16-12 Göztepeli1925
gakkos 14-15 ya umutlarda biterse
enginkrtp 12-15 sahip35
-----------------------------------------------------------------
7.HAFTA FİKSTÜRÜ
5sev 13-7 zzreis
ya umutlarda biterse 13-12 enginkrtp
Göztepeli1925 7-14 gakkos
sahip35 13-7 Morningrise7
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
TÜRKİYE KUPASI 1.TUR FİKSTÜRÜ (toplam 15 hafta)
1.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 6-6 ya umutlarda biterse
gakkos 13-10 foreverGS1905
sahip35 7-6 emreren16
hasanca53 5-9 Kerem-Cem.80
arsinspor 7-5 hüseyin_3232
tarih1903 8-9 serpili
zzreis 7-7 yellowred86
Morningrise7 12-10 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 10-12 Mebak
Hopali 10-7 enginKrtp
RMDD22 8-4 gubaz
blackstorm 8-12 Göztepeli1925
Sui Generis Vaveyla 0-7 karakalemsiz
derdebo06 5-4 adaletvehak
5sev 6-0 kabare
Güvensel 7-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
2.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 9-11 gakkos
yellowred86 5-4 Morningrise7
serpili 7-9 zzreis
hüseyin3232 5-5 tarih1903
Kerem-Cem.80 5-6 arsinspor
emreren16 9-11 hasanca53
foreverGS1905 9-13 sahip35
ya umutlarda biterse 9-12 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 7-7 Hopali
kabare 9-6 Guvensel
adaletvehak 4-13 5sev
karakalemsiz 2-8 derdebo06
Göztepeli1925 7-0 Sui Generis Vaveyla
gubaz 8-9 blackstorm
enginkrtp 8-6 RMDD22
Mebak 5-7 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
3.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
gakkos 8-14 ya umutlarda biterse
sahip35 12-5 alex10
hasanca53 6-7 foreverGS1905
arsinspor 7-7 emreren16
tarih1903 9-6 Kerem-Cem.80
zzreis 12-8 hüseyin3232
Morningrise7 13-7 serpili
yellowred86 11-10 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Hopali 8-10 Mebak
RMDD22 10-13 ice.man
blackstorm 7-9 enginkrtp
Sui Generis Vaveyla 0-8 gubaz
derdebo06 10-7 Göztepeli1925
5sev 7-4 karakalemsiz
Guvensel 7-7 adaletvehak
kabare 6-10 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
4.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 9-5 hasanca53
ya umutlarda biterse 8-6 sahip35
serpili 5-14 yellowred86
hüseyin3232 7-9 Morningrise7
Kerem-Cem.80 5-7 zzreis
emreren16 5-7 tarih1903
foreverGS1905 5-5 arsinspor
gakkos 9-8 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 6-4 blackstorm
Mebak 9-8 RMDD22
adaletvehak 8-11 kabare
karakalemsiz 11-8 Guvensel
Göztepeli1925 9-10 5sev
gubaz 5-12 derdebo06
enginkrtp 7-0 Sui Generis Vaveyla
Hopali 8-7 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
5.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
sahip35 13-10 gakkos
hasanca53 11-12 ya umutlarda biterse
arsinspor 7-11 alex10
tarih1903 9-8 foreverGS1905
zzreis 13-6 emreren16
Morningrise7 10-5 Kerem-Cem.80
yellowred86 11-8 hüseyin3232
serpili 14-11 Eaglepaww33
--
B GRUBU
RMDD22 9-11 Hopali
blackstorm 9-8 Mebak
Sui Generis Vaveyla 0-9 ice.man
derdebo06 7-11 enginkrtp
5sev 8-4 gubaz
Guvensel 6-10 Göztepeli1925
kabare 6-13 karakalemsiz
adaletvehak 8-11 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
6.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 7-13 tarih1903
ya umutlarda biterse 8-10 arsinspor
gakkos 14-15 hasanca53
hüseyin3232 11-7 serpili
Kerem-Cem.80 9-8 yellowred86
emreren16 6-17 Morningrise7
foreverGS1905 8-8 zzreis
sahip35 7-6 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 13-9 derdebo06
Mebak 12-0 Sui Generis Vaveyla
Hopali 12-13 blackstorm
karakalemsiz 10-12 adaletvehak
Göztepeli1925 10-13 kabare
gubaz 11-2 Guvensel
enginkrtp 11-13 5sev
RMDD22 14-15 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
7.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
hasanca53 10-8 sahip35
arsinspor 6-8 gakkos
tarih1903 10-9 ya umutlarda biterse
zzreis 9-9 alex10
Morningrise7 11-11 foreverGS1905
yellowred86 4-12 emreren16
serpili 8-7 Kerem-Cem.80
hüseyin3232 14-7 Eaglepaww33
--
B GRUBU
blackstorm 11-11 RMDD22
Sui Generis Vaveyla 0-12 Hopali
derdebo06 10-7 Mebak
5sev 9-12 ice.man
Guvensel 6-12 enginkrtp
kabare 11-9 gubaz
adaletvehak 9-13 Göztepeli1925
karakalemsiz 8-12 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
8.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 12-12 Morningrise7
ya umutlarda biterse 12-11 zzreis
gakkos 7-6 tarih1903
sahip35 5-10 arsinspor
Kerem-Cem.80 4-9 hüseyin3232
emreren16 8-7 serpili
foreverGS1905 14-6 yellowred86
hasanca53 9-10 Eaglepaww33
***
B GRUBU
ice.man 9-10 Guvensel
Mebak 7-14 5sev
Hopali 10-9 derdebo06
RMDD22 11-0 Sui Generis Vaveyla
Göztepeli1925 13-9 karakalemsiz
gubaz 4-7 adaletvehak
enginkrtp 12-10 kabare
blackstorm 8-13 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
9.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
arsinspor 15-10 hasanca53
tarih1903 0-11 sahip35
zzreis 5-11 gakkos
Morningrise7 12-6 ya umutlarda biterse
yellowred86 0-11 alex10
serpili 11-9 foreverGS1905
hüseyin3232 6-4 emreren16
Kerem-Cem.80 9-7 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Sui Generis Vaveyla 0-4 blackstorm
derdebo06 13-8 RMDD22
5sev 11-13 Hopali
Guvensel 8-11 Mebak
kabare 10-3 ice.man
adaletvehak 14-5 enginkrtp
karakalemsiz 11-0 gubaz
Göztepeli1925 10-5 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
10.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 17-11 serpili
ya umutlarda biterse 16-13 yellowred86
gakkos 16-15 Morningrise7
sahip35 12-15 zzreis
hasanca53 17-0 tarih1903
emreren16 10-11 Kerem-Cem.80
foreverGS1905 21-15 hüseyin3232
arsinspor 14-20 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 15-12 adaletvehak
Mebak 0-0 kabare
Hopali 12-12 Guvensel
RMDD22 18-21 5sev
blackstorm 19-18 derdebo06
gubaz 18-19 Göztepeli1925
enginkrtp 16-16 karakalemsiz
Sui Generis Vaveyla 0-14 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
11.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
tarih1903 0-8 arsinspor
zzreis 13-10 hasanca53
Morningrise7 6-11 sahip35
yellowred86 15-2 gakkos
serpili 10-6 ya umutlarda biterse
hüseyin3232 12-13 alex10
Kerem-Cem.80 10-15 foreverGS1905
emreren16 4-12 Eaglepaww33
--
B GRUBU
derdebo06 7-0 Sui Generis Vaveyla
5sev 9-8 blackstorm
Guvensel 8-9 RMDD22
kabare 0-11 Hopali
adaletvehak 4-0 Mebak
karakalemsiz 8-8 ice.man
Göztepeli1925 7-7 enginkrtp
gubaz 8-12 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
12.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 8-8 Kerem-Cem.80
ya umutlarda biterse 5-14 hüseyin3232
gakkos 17-8 serpili
sahip35 7-6 yellowred86
hasanca53 9-4 Morningrise7
arsinspor 9-15 zzreis
foreverGS1905 8-11 emreren16
tarih1903 0-13 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 9-11 Göztepeli1925
Mebak 0-8 karakalemsiz
Hopali 12-11 adaletvehak
RMDD22 12-0 kabare
blackstorm 10-6 Guvensel
Sui Generis Vaveyla 0-7 5sev
enginkrtp 8-7 gubaz
derdebo06 9-13 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
13.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
zzreis 10-0 tarih1903
Morningrise7 10-9 arsinspor
yellowred86 15-11 hasanca53
serpili 6-14 sahip35
hüseyin3232 6-11 gakkos
Kerem-Cem.80 8-5 ya umutlarda biterse
emreren16 8-5 alex10
foreverGS1905 7-4 Eaglepaww33
--
B GRUBU
5sev 5-11 derdebo06
Guvensel 7-0 Sui Generis Vaveyla
kabare 14-9 blackstorm
adaletvehak 9-13 RMDD22
karakalemsiz 9-8 Hopali
Göztepeli1925 5-0 Mebak
gubaz 9-7 ice.man
enginkrtp 13-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
14.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
alex10 12-7 foreverGS1905
ya umutlarda biterse 10-5 emreren16
gakkos 10-13 Kerem-Cem.80
sahip35 8-10 hüseyin3232
hasanca53 10-9 serpili
arsinspor 8-9 yellowred86
tarih1903 0-2 Morningrise7
zzreis 8-8 Eaglepaww33
--
B GRUBU
ice.man 7-8 enginkrtp
Mebak 0-11 gubaz
Hopali 5-7 Göztepeli1925
RMDD22 8-6 karakalemsiz
blackstorm 8-7 adaletvehak
Sui Generis Vaveyla 0-8 kabare
derdebo06 7-8 Guvensel
5sev 7-8 ulsgkc
-----------------------------------------------------------------
15.HAFTA FİKSTÜRÜ
A GRUBU
Morningrise7 6-2 zzreis
yellowred86 8-0 tarih1903
serpili 5-6 arsinspor
hüseyin3232 1-3 hasanca53
Kerem-Cem.80 8-6 sahip35
emreren16 9-4 gakkos
foreverGS1905 2-2 ya umutlarda biterse
alex10 5-5 Eaglepaww33
--
B GRUBU
Guvensel 3-9 5sev
kabare 0-7 derdebo06
adaletvehak 8-0 Sui Generis Vaveyla
karakalemsiz 5-3 blackstorm
Göztepeli1925 5-5 RMDD22
gubaz 6-5 Hopali
enginkrtp 2-0 Mebak
ice.man 2-1 ulsgkc
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
TÜRKİYE KUPASI YARIŞMA FORMATI (2019/20 Sezonu)
1.TUR
16 yarışmacılı A ve B Grupları
Her grupta 15 haftalık maçların sonucunda; (her yarışmacı aynı rakiple 1 kez karşılaşacak) ilk 6'ya giren yarışmacılar ikinci tura çıkmaya hak kazanacaklar..
Bu turu ilk 4 sırada bitiren yarışmacılar 2.Tur eleme müsabakalarına 1-0 önde başlayacaklar..
Gruplarını 7, 8, 9 ve 10. sırada bitiren yarışmacılar Play-Off oynamaya hak kazanacaklar..
Gruplarını 11, 12, 13, 14, 15 ve 16. sırada bitiren yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
PLAY-OFF TURU
Play-Off Birinci Maç Fikstürü;
Ligi 10. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 7. sırada bitiren yarışmacı --- 1.MAÇ (Aynı grup içinde)
Ligi 9. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 8. sırada bitiren yarışmacı --- 2.MAÇ (Aynı grup içinde)
Play-Off İkinci Maç Fikstürü;
Ligi 7. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 10. sırada bitiren yarışmacı --- 1.MAÇ (Aynı grup içinde)
Ligi 8. sırada bitiren yarışmacı - Ligi 9. sırada bitiren yarışmacı --- 2.MAÇ (Aynı grup içinde)
2.TUR
1.Tur gruplarını ilk 4 sırada bitiren yarışmacılar müsabakalara 1-0 önde başlamak kaydıyla, aşağıdaki fikstürdeki eşleşmeler neticesinde toplamda 3 galibiyete ulaşan yarışmacılar Çeyrek Finale çıkacaklar..
Kaybeden yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
FİKSTÜR:
1.Tur 1.si (A Grubu) - Play-Off 1. maç galibi (B Grubu)
1.Tur 2.si (A Grubu) - Play-Off 2. maç galibi (B Grubu)
1.Tur 3.sü (A Grubu) - 1.Tur 6.sı (B Grubu)
1.Tur 4.sü (A Grubu) - 1.Tur 5.si (B Grubu)
1.Tur 1.si (B Grubu) - Play-Off 1. maç galibi (A Grubu)
1.Tur 2.si (B Grubu) - Play-Off 2. maç galibi (A Grubu)
1.Tur 3.sü (B Grubu) - 1.Tur 6.sı (A Grubu)
1.Tur 4.sü (B Grubu) - 1.Tur 5.si (A Grubu)
ÇEYREK FİNAL
Çeyrek Finale yükselen toplam 8 yarışmacı tek grupta 7 haftalık maçların sonucunda; (her yarışmacı aynı rakiple 1 kez karşılaşacak) ilk 4'e giren yarışmacılar Yarı Finale yükselecekler..
Bu turu ilk 2 sırada bitiren yarışmacılar Yarı Final eleme müsabakalarına 1-0 önde başlayacaklar..
Çeyrek Final Turunu 5, 6, 7 ve 8. sırada bitiren yarışmacılar turnuvaya bu turda veda edecekler..
YARI FİNAL
Çeyrek Final gruplarını ilk 2 sırada bitiren yarışmacılar müsabakalara 1-0 önde başlamak kaydıyla, aşağıdaki fikstürdeki eşleşmeler neticesinde toplamda 4 galibiyete ulaşan yarışmacılar FİNAL'e çıkacaklar..
Elenen yarışmacılar ise 3.'lük maçı oynamaya hak kazanacak..
FİKSTÜR:
Çeyrek Final 1.si - Çeyrek Final 4.sü
Çeyrek Final 2.si - Çeyrek Final 3.sü
---
*** Play-Off maçları iki maç üzerinden, Final ve 3.lük maçı ise tek maç üzerinden oynanacaktır.
*** 1.Tur grup aşamaları, Play-Off ve Çeyrek Final karşılaşmaları sonucunda olası bir eşitlik halinde ikili averaj sistemi geçerli olacaktır.
*** Eğer 1.Tur grup karşılaşmalarında ikili averajlar eşit ise; bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** Eğer Play-Off karşılaşmalarında ikili averajlar eşit ise; 1.Turda bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** Eğer Çeyrek Final karşılaşmaları sonucunda ikili averajlar eşit ise; Çeyrek Final turuna ait BTS'si fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır.. Eşitlik devam ederse 1.Turda bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe, eğer orada da eşitlik varsa bu turnuvaya katılım sırasına bakılacaktır..
*** 2.tur eşleşmelerinde; Yarışmacıların aralarında oynadıkları karşılaşmalarda olası ilk berabere biten maç hariç olmak üzere iki ve sonrası beraberliklerde 1.Tur sonucunda BTS'si fazla olan yarışmacı avantajlı olacaktır..
*** Yarı Final eşleşmelerinde; Yarışmacıların aralarında oynadıkları karşılaşmalarda olası ilk berabere biten maç hariç olmak üzere iki ve sonrası beraberliklerde, bu tura gelene kadar bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı (1.Tur + Çeyrek Final) avantajlı olacaktır..
*** Final ve 3.lük maçları tek maç üzerinden oynanacak ve karşılaşmalar sonucunda olası bir eşitlikte ise; bu tura gelene kadar bilinen tahmin sayısı (BTS) fazla olan yarışmacı (1.Tur + Çeyrek Final) karşılaşmanın galibi olacaktır.. Olası BTS eşitliğinde ise; "Spor Forumu Takım Sıralamaları"nda ki üstünlüğe bakılacaktır..
PUANLAMA
1.Tur grup, Play-Off ve 2.Tur aşamasında;
-- Sadece MS tahmini yer alacaktır.
-- İki Yıldızlı karşılaşmalar (3 tane) 2 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Üç Yıldızlı karşılaşma (1 tane) 3 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Diğer karşılaşmalar 1 puan olarak değerlendirilecektir.
Çeyrek Final aşamasında;
-- Yıldızsız karşılaşmalarda İY ve MS tahmini, yıldızlı karşılaşmalarda ise sadece MS tahmini yer alacaktır.
-- İki Yıldızlı karşılaşmalar (3 tane) 2 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Üç Yıldızlı karşılaşma (1 tane) 3 puan olarak değerlendirilecektir.
-- Yıldızsız karşılaşmalar İY:1puan, MS:1puan olarak değerlendirilecektir.
******
-- BANKO Tahmini: Haftalık listede yer alan herhangi bir maç (üç yıldızlı karşılaşma hariç) yarışmacı tarafından seçilecek ve tahmin bilindiği takdirde yarışmacı haftalık listede o maça denk gelen puan kadar extra puan daha kazanacaktır.
-- BANKO SIFIR Tahmini: Programda yer alan yıldızsız maçlardan biri ile oynanacaktır.. Maç programında beraberlik verilen herhangi bir karşılaşma yarışmacı tarafından BANKO SIFIR olarak seçilecektir.. Beraberlik verilmeyen karşılaşma BANKO SIFIR olarak seçilemeyecektir.. Tahmin tutarsa BONUS +1 puan kazanılacaktır.. Eğer maç programında yıldızsız karşılaşmalara yarışmacı tarafından beraberlik oynanmamış ise BANKO SIFIR tahmini; SIFIR YOK olarak oynanacaktır.. Yıldızsız karşılaşmalara yarışmacı tarafından beraberlik verilmez, tahmin SIFIR YOK olarak oynanır ve tutarsa BONUS +3 puan kazanılacaktır.
-- Kim Gol Atar Tahmini: Yalnızca Çeyrek Final aşamasında yer alacak tahminde, programda yer alan karşılaşmalarda takımı adına hangi 2 futbolcunun (aynı yada farklı takım futbolcusu fark etmez) gol atabileceğine dair tahmin alınacaktır.. İki ayrı futbolcu tahminde belirtilecek olup, birden fazla gol atmaları alınacak puanı etkilemeyecektir.. Bilinen her futbolcu için 1 puan, toplamda ise en fazla 2 puan alınacaktır..
-- Banko Sıfır Tahmini; 1.Tur, Play-Off ve 2.Tur aşamalarında yer alacaktır..
-- Yıldızlı maç, Banko Tahmini; 1.Tur, Play-Off ve 2.Tur ve Çeyrek Final aşamalarında yer alacaktır.
-- Yarı Finalde İY, MS ve ALT-ÜST tahminleri yer alacaktır..
-- Final ve 3.lük maçında İY, MS, ALT-ÜST, TGA, İLK GOLÜ HANGİ TAKIM ATAR ve SKOR tahminleri yer alacaktır.
-- İkili ve Üçlü averaj sistemi; Müsabakalarda bilinen toplam tahminlerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla bilen takım üstün sayılmaz. İkili ve Üçlü averaj sistemi hesabında; ilk önce aralarındaki maçlarda puan, daha sonra BTS üstünlüğüne bakılacaktır..
-- Turnuva boyunca, yapılan tahminler sonradan değiştirilemeyecektir.
-- 1.Tur aşamasında özel tahmin yapılamayacaktır..
-- Haftalık programda yer alan maçların sonuçları ile ilgili -iddaa kuralları- geçerlidir.
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Yeni sezon ve yeni yarışma..
Turnuvamıza katılmak isteyen arkadaşlar bu başlık altında isimlerini yazdırabilirler..
Format ve tahmin çeşitliliği şuan net olmamakla birlikte geçen yıla göre değişiklikler olabilir.. Önümüzdeki günlerde format ve içerikle ilgili paylaşım yapacağız..
Turnuvamız ligin 4.haftasından itibaren başlayacaktır..
SON KATILIM TARİHİ : 8 EYLÜL olup, maximum katılım sayısını 40 olarak kabul ediyoruz.
8 Eylül öncesinde olası 40 rakamına ulaşırsak; daha sonra ki katılımlar, yarışmanın sükuneti açısından kabul edilmeyecektir..