Editörler : Pangaea
06 Haziran 2020 14:29

Tarım Orman Bakanlığı'nın atamaları mahkemelik oldu!

Arkadaslar malumunuz 9 Mayıs ta Cumhurbaşkanlığı kararı açıklandı ve Türkiye tarihinde görülmemiş skandal bir karara imza atıldı ve bir çok mühendis adayı memur mağdur edildi. Süreci mahkemeye taşıyan memurlar sonuçların açıklanmaması için her türlü merciye başvuru yaptı. Tarım bakanlığı atamayı yapar mı bekler mi belli değil ama çok yüksek olasılıkla bu atama yapilmadan mahkeme sonucu beklenecek. Dünyanın hiç bir ülkesinde hukuki karşılığı olmayan bir şey yapıldı ve elbette ki bu karar celiskilerle dolu olduğundan iptal edilme ihtimali çok yüksek

xpresshero
Genel Müdür
06 Haziran 2020 14:40

Su ürünlerine de haksızlık yapıldı. 101 alacağız deyip 88 aldılar. Cimer şikayetime taşra atama genel müdürlüğünden gelen cevapta alakasız alakasız şeyler anlatmışlar, gelen cevabı da şikayet etmek için bir buton felan aradım ama bulamadım.

Adamlar personel almaya almaya işin raconunu unuttular artık. Acemi gibi hareket etmeye başladılar.

Gerçekten çok özensiz ve acemice hazırlanmış bir kılavuzdu. Bu sefer böyle oldu ama bir dahakine almayacağınız rakamı dile getirmeyin. İnsanları boş yere umutlandırmayın yazıktır. Kaç kişi depresyona girdi haberiniz var mı?

Konuya dönecek olursak iptal kararı çıkar mı, bu saatten sonra zor. İmkansız değil ama zor.

Bakanlık sonucu açıklar haftaya sana kalsa kimse atanmaz. 1 hafta bile olmadı tercih işlemleri biteli dur sen pazartesi ya da salı günü açıklanır herkes işine başlar merak etme.

Prody
Kapalı

Tabi bunlar hep senin düşüncen bi tane nesnel şey okumadım

06 Haziran 2020 14:42

Hocam kesinlikle haksızlık yapıldı bu ama yıllardan beri gelen bir haksızlık sadece size değil gıda mühendislerine ve daha bir çok mühendise haksızlık yapıldı sayılar genelde ziraat ve veteriner mesleklerine dağıtıldı adil bir dağılım hiç olmadı ama şuan ki haksızlık bunla alakalı değil Türk hukuk sisteminde tüm insanlara karşı adil olmayan bir davranış sergilendi.
xpresshero, 4 yıl önce

Su ürünlerine de haksızlık yapıldı. 101 alacağız deyip 88 aldılar. Cimer şikayetime taşra atama genel müdürlüğünden gelen cevapta alakasız alakasız şeyler anlatmışlar, gelen cevabı da şikayet etmek için bir buton felan aradım ama bulamadım.

Adamlar personel almaya almaya işin raconunu unuttular artık. Acemi gibi hareket etmeye başladılar.

Gerçekten çok özensiz ve acemice hazırlanmış bir kılavuzdu. Bu sefer böyle oldu ama bir dahakine almayacağınız rakamı dile getirmeyin. İnsanları boş yere umutlandırmayın yazıktır. Kaç kişi depresyona girdi haberiniz var mı?

Konuya dönecek olursak iptal kararı çıkar mı, bu saatten sonra zor. İmkansız değil ama zor.

ziraatmuhh
Aday Memur
06 Haziran 2020 14:43

Neye dayanarak büyük ihtimalle mahkeme sonucu beklenecek dediniz? Ben hiç bir röportaj yada basında böyle bir şeye rastlamadım da merak ettim?

falanfalan
Yasaklı
06 Haziran 2020 14:44

Tam destek.

olması gereken. kesinlikle boşvermesin kimse. adalet yerini bulacaktır.

O kadar aday başvuru yaptı o kadar kişi bu atamaya göre tayin hakkı istedi bu işler çoçuk oyuncağı değil devlet işini ciddi yapar. Skandal falan demişsin ne skandalı biraz mantıklı şeyler yaz.

emin misiniz bir hafta olmadığına bu yıl yapılan atamalara bı bakın en erken en geç kaç günde açıklanmış. bakanlık bile yanlış yaptığınin farkına vardı ama geri adım atamadi o yüzden alımları bekletecekler ve daha çok mağduriyet olmaması adına bence doğru olan da bu
MuhammetSelçuk ŞAHİN, 4 yıl önce
Bakanlık sonucu açıklar haftaya sana kalsa kimse atanmaz. 1 hafta bile olmadı tercih işlemleri biteli dur sen pazartesi ya da salı günü açıklanır herkes işine başlar merak etme.
06 Haziran 2020 14:45

sadece görmek ve okumak istediğiniz şeylerle muhattap olduğunuz için gormemeniz normal
Prody, 4 yıl önce

Tabi bunlar hep senin düşüncen bi tane nesnel şey okumadım

Mrkmrk
Şef
06 Haziran 2020 14:47

neye dyandıkları belli de boşver :)

ziraatmuhh, 4 yıl önce
Neye dayanarak büyük ihtimalle mahkeme sonucu beklenecek dediniz? Ben hiç bir röportaj yada basında böyle bir şeye rastlamadım da merak ettim?
06 Haziran 2020 14:47

okuduğunu anlamıyorsun size nasıl anlatayım skandal kararı Türkiye tarihinde böle bir karar varsa getirin emsal karar olsun ama yok ve bu yüzden bu karar da Türk Hukuk sistemine aykırı ve ilgili mahkemeler bu konuda gerekeni yapacaktır
O kadar aday başvuru yaptı o kadar kişi bu atamaya göre tayin hakkı istedi bu işler çoçuk oyuncağı değil devlet işini ciddi yapar. Skandal falan demişsin ne skandalı biraz mantıklı şeyler yaz.
06 Haziran 2020 14:48

TÜRK HUKUK SİSTEMİNE DAYANİYOR DEDİKLERİM SİZ NEYE DAYANİYORSUNUZ
Mrkmrk, 4 yıl önce

neye dyandıkları belli de boşver :)

06 Haziran 2020 14:48

Sen belli memursun ve ona göre konuşuyon devletin aklı senden benden üstün sizin kişisel düşünceleriniz kendinizi bağlar. Önümüzde ki hafta burda olmanı isterim sonuçlar açıklandı mı buraya güzelce cevap yazarım.
ADALETSİZLİĞE KARŞI, 4 yıl önce
emin misiniz bir hafta olmadığına bu yıl yapılan atamalara bı bakın en erken en geç kaç günde açıklanmış. bakanlık bile yanlış yaptığınin farkına vardı ama geri adım atamadi o yüzden alımları bekletecekler ve daha çok mağduriyet olmaması adına bence doğru olan da bu

Mrkmrk
Şef
06 Haziran 2020 14:49

bi akıllı siz misiniz arkadaş her haltı biliyorsunuz daha geçen programda bakan en yakın zamanda açıklanacak dedi yani en yetkili mercii bakan ve bir an once açıklanacak dedi

06 Haziran 2020 14:50

işte en büyük yanlışınız ve algıniz bunu yazan herkesi memur sanıyorsunuz nie çünkü sanki sadece bu fikirde olan memur var sanıyorsunuz gözünüzu o kadar kan bürümüş. aynen buradayım ve bu davayi açan arkadaşların destekcisiyim ve takipçisiyim sizi de bekleriz
Sen belli memursun ve ona göre konuşuyon devletin aklı senden benden üstün sizin kişisel düşünceleriniz kendinizi bağlar. Önümüzde ki hafta burda olmanı isterim sonuçlar açıklandı mı buraya güzelce cevap yazarım.

Mrkmrk
Şef
06 Haziran 2020 14:50

bizim bakanlığın bir onceki alımı 16 gunde açıklandı diğer alımlarla karıştırmayın

xpresshero
Genel Müdür
06 Haziran 2020 14:51

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın. İşsizler atanacak diye yalan söylemesin kimse. İşin o boyutu başka olabilir ama kpss puanı yüksek olan kişi dururken düşük kişinin atanması liyakat ilkesine aykırıdır. Etik olarak da düşünürsek adam çalışmış kardeşim, ben LoL kasarken adam gecesini gündüzüne katmış adil olmak lazım. İstediği yere atanmak bu adamın hakkıdır. İşsizler de daha çok çalışıp daha yüksek puan alsaymış. Çok çalıştınız da kalemi defteri elinizden mi aldılar, hayır.

Ne olursak olalım önce insan olalım, adil olalım sezarın hakkı sezara.

okuduğunu anlamıyorsun size nasıl anlatayım skandal kararı Türkiye tarihinde böle bir karar varsa getirin emsal karar olsun ama yok ve bu yüzden bu karar da Türk Hukuk sistemine aykırı ve ilgili mahkemeler bu konuda gerekeni yapacaktır

Mrkmrk
Şef
06 Haziran 2020 14:51

muhakkak :) guldurmeyin adamı

TÜRK HUKUK SİSTEMİNE DAYANİYOR DEDİKLERİM SİZ NEYE DAYANİYORSUNUZ
06 Haziran 2020 14:52

tmm siz bakanı dinleyin ve onu takip edin. Bu ülkede siyasilerin her dediği ve her yaptığı bugüne kadar doğru çıktı mı. eğer öyle olsaydı size verilen 10555 kişilik alim nie yapılmadı hani bakanlarin her dediğine inanıyorsunuz ya
Mrkmrk, 4 yıl önce

bi akıllı siz misiniz arkadaş her haltı biliyorsunuz daha geçen programda bakan en yakın zamanda açıklanacak dedi yani en yetkili mercii bakan ve bir an once açıklanacak dedi

06 Haziran 2020 14:52

Sen kendi yolunda devam et bende burdayım hiç sıkıntı yok allahın izni ile sonuçlar erken açıklanacak ve herkes hayırlısı ile işe başlayacak.
işte en büyük yanlışınız ve algıniz bunu yazan herkesi memur sanıyorsunuz nie çünkü sanki sadece bu fikirde olan memur var sanıyorsunuz gözünüzu o kadar kan bürümüş. aynen buradayım ve bu davayi açan arkadaşların destekcisiyim ve takipçisiyim sizi de bekleriz
Toplam 401 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi