Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Mart 2023 10:42

Ek zam ne oldu
Başlık açmıştım ama kapanmış birşey mi oldu. Ek zam istemek sorun teşkil etmiş olur mu. Bir kilo kıyma 300 lira olmuş maaşımızın önemli bir kısmı eder bu.

kozmiktarihci
Şube Müdürü
18 Mart 2023 10:48

Ek zam için..İktidar anket sonuçlarını bekliyordur. Muhtemelen Merkez Bankası para basmaya başlamıştır.

Ayselcansu
Aday Memur
18 Mart 2023 11:40

Olabilir ama çok zor durumdayız zamlar durmuyor
kozmiktarihci, 1 yıl önce

Ek zam için..İktidar anket sonuçlarını bekliyordur. Muhtemelen Merkez Bankası para basmaya başlamıştır.

Gnyl42
Memur
18 Mart 2023 11:44

Valla istediği kadar silsinler memura emekliye ek zam olmadığı sürece AKP ye oy moy yok arkadaş yeter insanları mahvettiler kimse bana deprem oldu hazine de para yokdemesin 40 yaşında ki adamı emekli edecek parayı buluyorsa,milletvekillerine kendi maaşına %100 den fazla zam yapıyorsa, yurt dışından milyonlar döküp at alıyorsa,saraya gereksiz gosterislere para dökülüyorsa , suriyelileri ulkemde besleyecek maaş bağliyorsa bütün bunlara para varda benim ülkemin memurunun emeklisinin mi hakkını veremiyor,,,,ya o zammı yapacak ya da o balkonda inecek arkadaş benim babam 5500 emekli maaşı alıyor köyde kömürün tonu olmuş 7 bin senede 4 ton kömür gidiyor 28 bin lira bu adam 6 ay yemeden içmeden bir kuruş maaşına dokunmadan gelecek kışın kömürünü alacak vay garip babam vay,,,13 milyar memur maasimla ben Yedim etmeye kalksam eksilerdeyim kira yakıt çoluk çocuk....bitirdiler insanları hakkımız helal değil zaten önüme düşen anket sonuçlarında da AKP düşmüş artık

18 Mart 2023 11:48

Aldığımız maaş sadece ev masrafları kiraya yetiyor. Ülkenin artık doğusu batısı fark etmiyor kiralar uçtu. Doğudayım 6 bin küsür kira veriyorum, şahsi ihtiyaçlarıma para kalmıyor. Nişanlımdan ek para alıyorum ancak öyle şahsi ihtiyaçlarımı giderebiliyorum. Mesleğimizin itibarı gibi maddi olanaklarını da mahvettiler. Evlenip kasayı birleştirmekten başka çare bırakmıyor sistem maalesef

kaanufuk25
Daire Başkanı
18 Mart 2023 11:52

Ek zam biraz zor gibi ama, seçim öncesi Bayram'da çalışanlara da özel bi ödeme/ikramiye daha muhtemel gözüküyo!

mücahit turhan
Kapalı
18 Mart 2023 12:00

Silme yok diğer maaş ve özlük hakları kısmında paylaşmışsın onu

karub9191
Şef
18 Mart 2023 12:11

Zam gelecek rahat ol

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
18 Mart 2023 12:15

Ek zam denilen, enflasyon farkının erken ödenmesidir, zam değildir yani. Ayrıca anket sonuçlarına göre belli olur.

Feriduni
Şube Müdürü
18 Mart 2023 12:26

Zam vereceklerini düşünmüyorum. Kesinlikle vermeleri gerekiyor.

Ayselcansu
Aday Memur
18 Mart 2023 13:08

Doğrudur pek bilgim yok site ile ilgili birlik amaçlı yazıyorum.
mücahit turhan, 1 yıl önce

Silme yok diğer maaş ve özlük hakları kısmında paylaşmışsın onu

Ayselcansu
Aday Memur
19 Mart 2023 12:21

Çok az kaldı maaşlar yaşama sevinci bitti herkes okadar mutsuz ki.
kozmiktarihci, 1 yıl önce

Euphratestigris
Yasaklı
19 Mart 2023 12:52

Hükümet gideceğini anladı zam filan beklemeyin boşuna. Günahını bile vermez artık. Son 2 ay sadece kendi ceplerine çalışırlar sonra topuklarlar.

19 Mart 2023 12:56

Başlarda yine bu hükümet alır diyordum ama gerçekten de sesleri solukları çıkmıyor dediğiniz gibi hocam anladılar gideceklerini galiba. Gelen hükümete Allah kolaylık versin bir enkaz devralacaklar. Öğretmenlerin yüzü bi 5-10 yıl daha gülmez herhalde.
Euphratestigris, 1 yıl önce

Hükümet gideceğini anladı zam filan beklemeyin boşuna. Günahını bile vermez artık. Son 2 ay sadece kendi ceplerine çalışırlar sonra topuklarlar.

19 Mart 2023 13:41

Ben ek zam geleceğini düşünüyorum yüzde 30-50 arasında yoksa oy moy çıkmaz öğretmenlerden çok ciddi gelir kaybı var son 10 yılda ha bu sene ha önümüzdeki sene diye diye daha da kötüye gitti

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi