Editörler : crops35
23 Ocak 2021 23:12

Asil memur ekpss ile ne zaman atanir işe başlar ?

Herkese merhaba :

SGK da çalışıyorum lakin kurumdan memnun değilim.

KPSS den 84.8 puan aldım. EKPSS 'den 96 puan aldım.

2020 haziran temmuz gibi alım yapılırsa tercih vereceğim.

İşimden haziran ayında istifa edersem tercih verebilir miyim ?

Artık aday memur değilim asaletim onaylandı. Kurumda işime

devam ederken tercih verirsem yeni atandığım işime başlar mıyım ?

Yoksa istifa etmem durumunda 6 ay veya 1 sene bekletirler mi beni ?

Beni aydınlatırsanız çok sevinirim :)

hsnd
Başbakan Müsteşarı
23 Ocak 2021 23:38

Kadrolu memur olarak çalışırken kadrolu bir memuriyete atanırsanız geçiş yapabilmeniz için bazı şartları sağlamalısınız. 1. SGK da çalışırken başka kuruma aynı unvanla atanırsanız muvafakat almak zorundasınız. Kurumlar aynı ünvanla atanan personeline muvafakat vermezler genellikle. Yani bu şekilde geçişiniz imkansıza yakın. 2. Kadrolu- kadrolu geçişlerde üst kadroya atanırsanız (Örneğin memur olarak çalışırken teknisyen kadrosu gibi) muvafakat alabilirsiniz. Memurun özlük hakları bakımında üst kadro atamalarında muvafakat almada sorun olmuyor genellikle. 3. Sizi 6 ay 1 sene bekletme diye bir olay yok. Kadrolu memuriyetten istifa ettikten sonra sizi bekletmeyecekler; siz bekleyeceksiniz sürenizin dolmasını. Bu durumda da atandığınız yere başlayamayacağınız için atandığınız o kadro yanar. 6 ay 1 sene bekletirler sonra başlatırlar durumu olmaz yani.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
23 Ocak 2021 23:40

Yapacağınız şey şu: Ya özlük hakları bakımından muvafakat almada sorun olmayacak bir kadroya atanacaksınız ya da tercih vermeden 6 ay önce istifa edip süreniz dolunca tercih verip atanacaksınız ya da kadrolu memuriyette çalışırken sözleşmeli bir kadroya atanıp bekleme vs olmadan istifa edip direkt göreve başlayacaksınız.

Ömer Başal
Aday Memur
23 Ocak 2021 23:59

Hocam ben de hizmetliyim ekpss memur veya tekniker kadrosuna atanırsam muvafakat vermemeleri söz konusu olabilir mi peki?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Ocak 2021 12:44

Hayır sanmıyorum. Memur ya da tekniker kadrosu hizmetli kadrosuna göre özlük hakları bakımından daha üsttür. Muvafakat alırken sıkıntı yaşamazsınız.
Ömer Başal, 3 yıl önce

Hocam ben de hizmetliyim ekpss memur veya tekniker kadrosuna atanırsam muvafakat vermemeleri söz konusu olabilir mi peki?

24 Ocak 2021 14:57

Hocam teşekkür ederim. ben SGK da 10/1 derece kıdem MEMUR kadrosundayım.

Yani düz memurluk benim kadrom. o halde şöyle yapsam nasıl olur ?

Üniversite okuyorum YAZ OKULU na katılıp kalan dersleri verip mezun olacağım.

bu sene mayıs en geç haziranda istifa edersem 2021 ARALIK alımlarında tercih

verip atanır ve yeeni kurumda işe başlar mıyım ? Puanlarım çöpe gitsin istemem.

bu şekilde mayıs veya haziranda istifa edeceğim üniversite diploması almak için.

sonra 6 ay geçmiş olunca ARALIK 2021 alımlarında tercih vereceğim, olur mu ?

bu şekilde yaparsam yeniden memur olarak atanıp yeni kurumda işe başlar mıyım ?

hsnd, 3 yıl önce
Yapacağınız şey şu: Ya özlük hakları bakımından muvafakat almada sorun olmayacak bir kadroya atanacaksınız ya da tercih vermeden 6 ay önce istifa edip süreniz dolunca tercih verip atanacaksınız ya da kadrolu memuriyette çalışırken sözleşmeli bir kadroya atanıp bekleme vs olmadan istifa edip direkt göreve başlayacaksınız.
24 Ocak 2021 15:01

Bu arada % 65 oranlı engelli raporum var. bu sene 2020 de hem KPSS

hemde EKPSS ye katıldım, bunu da bilmenizde yarar var hocam.

Ne yapayım 2021 Haziranda SGK dan istifa etmeli miyim ?

hsnd, 3 yıl önce
Kadrolu memur olarak çalışırken kadrolu bir memuriyete atanırsanız geçiş yapabilmeniz için bazı şartları sağlamalısınız. 1. SGK da çalışırken başka kuruma aynı unvanla atanırsanız muvafakat almak zorundasınız. Kurumlar aynı ünvanla atanan personeline muvafakat vermezler genellikle. Yani bu şekilde geçişiniz imkansıza yakın. 2. Kadrolu- kadrolu geçişlerde üst kadroya atanırsanız (Örneğin memur olarak çalışırken teknisyen kadrosu gibi) muvafakat alabilirsiniz. Memurun özlük hakları bakımında üst kadro atamalarında muvafakat almada sorun olmuyor genellikle. 3. Sizi 6 ay 1 sene bekletme diye bir olay yok. Kadrolu memuriyetten istifa ettikten sonra sizi bekletmeyecekler; siz bekleyeceksiniz sürenizin dolmasını. Bu durumda da atandığınız yere başlayamayacağınız için atandığınız o kadro yanar. 6 ay 1 sene bekletirler sonra başlatırlar durumu olmaz yani.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Ocak 2021 16:05

Usülüne uygun istifada 6 ay sonra memuriyete dönüş yapılabiliyor. Yani istifa edin diyemem bu konuda karar sizin. Eğer ekpss ile atanmanız kesin ise ona göre düşünün derim. Bir de engelli raporunuzun belki geçişinize faydası dokunabilir. Bu konuda bir bilgim yok ama araştırın diye söylüyorum. Belki faydası dokunuyorsa istifa etmeden de geçişinizi kolaylaştırabilir.

24 Ocak 2021 16:21

bilgiler için size çok teşekkür ederim hocam.

Ben sgk da çalışırken beynim çok yoruluyor derslerimi

çalışamıyorum.MAYIS HAZİRAN gibi istifa eddersem tüm

vaktim bana kalmış olacak ve sayısal ağırlıklı derslerime

çalışabileceğim.zaten teknik bölüm okuyorum, teknikerlik

istiyorum maaşı daha iyi düz memura kıyasla. tamam ben

engelli raporumun işe yarayıp yaramayacağını araştıracağım.

Çok teşekkürler herşey gönlünüzce olsun inşallah hocam :)

hsnd, 3 yıl önce

Usülüne uygun istifada 6 ay sonra memuriyete dönüş yapılabiliyor. Yani istifa edin diyemem bu konuda karar sizin. Eğer ekpss ile atanmanız kesin ise ona göre düşünün derim. Bir de engelli raporunuzun belki geçişinize faydası dokunabilir. Bu konuda bir bilgim yok ama araştırın diye söylüyorum. Belki faydası dokunuyorsa istifa etmeden de geçişinizi kolaylaştırabilir.

Ozn28
Aday Memur
28 Ocak 2021 21:30

?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi