Editörler : cihan27E.Kayı Han

01 Eylül 2017 19:07

Kamu personelinin sendika üyesi olmasını mantıklı buluyor musunuz?
Toplu sözleşme neticesindeki sonuçlar sendika üyesi olmayan memurları da bağladığı için, bir memurun sendika üyesi olması sizce mantıklı mı?

Bu ankete 15 günde, 12 kişi oy kullandı ve 16/09/2017 19:07 tarihinde sona erdi.

vethekbaral
Kapalı
04 Eylül 2017 13:32

Neden acaba kimse oy kullanmadı?

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 10:28

Sendikalaşma elbetteki olmalıdır ancak şu anki memur sendikacılığı maalesef ki siyasetin içine batmış durumda. Sosyal medyadan takip ediyorum bakıyorum içi sendikası bilmem nerdeki şantiyede işçilerle toplantı yapıp sorunlarını dinliyor şantiyeleri dolaşıyor. Ancak bir de memur sendikasına bakıyorum bilmem hangi partinin ilçe başkanlığında.

Böyle olduğu sürece memurlar gerçek anlamda kazanımlar elde edemeyecektir. Önceki dönemlerde elde edilen şeyler üzerine her toplu sözleşme döneminde bir parça bal sürülüp sanki çok büyük kazanımlar elde edilmiş gibi reklam yapılacak. Ancak en büyük kazanımı memursen başkanı vekil olarak elde edecek.

Leon12
Aday Memur
08 Eylül 2017 05:30

Bu sendika işlerinden iyi anlayan var mı acil

career-a
Şef
13 Ekim 2017 13:34

Saçmalıktan başka birşey değil. Sözde memura siyaset yasağı var. Ama sendikalar zaten birer siyasal görüş göstergesi. Eğitim bir senli adamın sosyalist yahut eğitimsenli insanın da ülkücü olma ihtimali var mı? Siyasi partiye üyelik serbestisi gelsin, herşey açık açık yapılsın. Ha memurun özlük hakkını koruma işine gelirsek de bugüne kadar sendikaların bir işe yaradığını ben görmedim. Hükümet ne derse o oluyor zaten...

altınçay
Aday Memur
23 Kasım 2017 16:13

bir kurumdaki memurlar arasında dayanışma yoksa, ayrımcılık varsa demek ki ordaki sendika ve sendikacıdan bir b.k olmaz.

Orgutcu
Aday Memur
23 Kasım 2017 21:44

Sendikalar.kamu çalışanlarının, eğitim çalışanlarının taleplerini teğet geçmemeli. Yarıın 24 Kasım Öğretmenler Günü... Dört büyük sendika yakıcı taleplerden birinde söylem birliği yapabilir ve kamuoyu yaratabilirdi.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2023570524593260&id=1984222681861378

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi