Editörler : E.Kayı Han

gatasoy
Yasaklı
29 Aralık 2010 05:01

mübaşir arkadaşlar şuanki şartlardan haber veseler maas?çalışma şartları?Bu forumda tuvalet temizliyorlar diye yazanlar olmuş doğru mu?Haftasonu çalışılırmı?Haftaiçi kaça kadar çalışılır?kısaca bilgi verirmisiniz açıkcası..tskler

hakkım nab
Şube Müdürü
30 Aralık 2010 19:48

TÜRKİYE GENELİNDE 855 ADET MÜBAŞİR ALINACAK İLGİLİ ARKADAŞLARA DUYURULUR..

filizefe
Memur
31 Aralık 2010 09:40

biraz tuaf bir soru olucak ama

bayan mübaşir olur mu?

katiplik sınavına giricem mübaşirde neden olmasın diyorum

tabii oluyorsa bilginiz var mı?

cemre_06
Daire Başkanı
31 Aralık 2010 11:49

oluyor tabi ki

emresos
Memur
31 Aralık 2010 15:19

arkadaşlar katıplık mı mübaşirlik mı daha ıyı

aytekin01
Aday Memur
31 Aralık 2010 19:17

Arkadaşlar kim ne derse desin takmayın kafaya bende yaklaşık 8 aylık mübaşirlik yapıyorum.kimse atmasın tuvalet temizletiyorlar falan diye adliyenin temizlikçileri var.ben sabah varınca hakimin odaya bakarım masayı düzeltip çöpü varsa onu dökerim o kadar.başındaki amirlerin iyiyse kalem arkadaşların iyiyse gerisi hikaye.ben işimden allaha şükür memnunm.özel sektör malum ne zaman maaş alacağın ne zaman işten atılacağın hiç belli değil ama burda ayın 15 ini bilirsin.başvuru yapacak arkadaşlar kesinlikle hiç bir şeyi kafaya takmayın inşallah hayırlısı olur.

gatasoy
Yasaklı
01 Ocak 2011 01:27

aytekin arkadasım yaa hangi adliye tavsiye edersin ist ilçe adliyesi mi iyi olur kocaeli bilecik gibi il adliyelerimi?bide 2 adliyede girebiliorzmu farklı?

msencan54
Aday Memur
01 Ocak 2011 05:01

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Adalet Bakanlığı 3 Adet ilan yayımladı.

1 Kadrolu Zabıt Kâtipliği ve Sözleşmeli Zabıt Kâtipliği (657 sk 4/B) Sınav İlanı

2 Sözleşmeli Teknisyen, Şoför ve Mübaşir (657 sk 4/B) Sınav İlanı

3 Ceza ve Tevkifevlerinde İKM, Teknisyen, Cezaevi Katibi İlanı

İlanlarda :

Adayların yalnızca bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonunun yapacağı sözlü

sınava katılmaları mümkün olup, birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular

geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları

yapılmayacaktır.

diye bir madde geçiyor.

Bu tam olarak ne anlama geliyor ?

Örneğin yukarıda numaralandırdığım ilanlarda 1 numaralıda Ankara, 2 numaralıda Bakırköy, 3 numaralıda Sakarya başvurabiliyormuyuz ? Yoksa bütün ilanlarda aynı vilayete mi başvurmak zorundayız ?

Yoksa ilanda yazan bu madde sadece 1 ilan için mi ? Örneğin 1 numaralı ilanda sadece bir şehire mi başvurabilirsiniz demek istiyor ?

Yorum, fikir ve bilgilerinizle beni ve sınavlara katılacak diğer arkadaşlarımızı bilgilendirirseniz sevinirim.

achilles_193
Aday Memur
01 Ocak 2011 16:59

arkadaşlar ben su anda ankaradayım ama erzurumda mubasirlik veya katiplik düşünüyorum basvuru için de erzuruma gitme imkanım yok.basvurmu nasıl yapabilirim bi aps olayı var ama acil cevap bekliyorum

nilüfer07
Şef
01 Ocak 2011 17:15

bende mübaşirliğe başvurmayı düşünüyordum ama burdaki yorumları okuyunca vazgeçtim :(

aytekin01
Aday Memur
02 Ocak 2011 11:26

sevgili gatasoy kardeşim istanbulu kesinlikle tavsiye etmem doğrusu çünkü iş yoğunluğu çok fazla.Ama seni yoran işin yoğunluğu pek olmaz buna eminol eğer amirin ve kalem arkadaşların iyi olursa iş hikaye herşey olup gidiyor.benim kalem arkadaşlarım ve amirim çoooooook iiler.allaha şükür o yönden ben çok şanslıyım.ve bu da bana işimi sevmem için gayet yeterli.Kocaeliyi bilmiyorum tabi nasıl ama.nülifer kardeşim bu arada sanki mübaşirlik garanti olmuşta beğenmemiş de katipliği seçmiş sanki.arkadaşlar geçen alımda bakırköy adliyesi 19 tane mübaşir aldı baraj 70 ti ama başvurusu kabul edilen en küçük puan 84 falandı bence puanı en az 80 den aşağı olanlar mübaşirlik için heveslenmesinler.

nilüfer07
Şef
02 Ocak 2011 12:30

garanti değil tabi ama puanımdan dolayı mülakata çağrılacağımı düşünüyorum yani ilk elemeyi mübaşirlikten eminim ama katipliğin ilk mülakatından emin değilim o yüzden vazgeçtim dedim başvurmaktan vazgeçtim demek istedim iyi şeyler söyleyende olmuş kötü şeyler söyleyende seçilmek için burda sabırsızlanıp sonra keşke girmeseydim diyende olmuş bende bunları okuyunca ister istemez etkilendim...

gatasoy
Yasaklı
02 Ocak 2011 17:12

aytekin kardesim puanım 88 sansım varmı mübasirlik için?

ntgoksin
Şef
03 Ocak 2011 18:54

arkadaşlar sözleşmeli mübaşirlik için bir bilgisi olanlar var mı?

sözleşmeliden kadroluya geçiş olabilir mi?

bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

furermah
Şef
05 Ocak 2011 16:14

eşim kpss 70 puan aldı.mübaşirye mi şöfore mi başvuru yapsın.her ünvan bir komisyona başvuru yapabiliyor.yani mübaşir için bursa komisyona.şoför de bilecik komisyona başvuru yapabiliyor.mübaşir bursadan başka istanbul komisyona katılamaz.anladığım kadarıyla.doğrumuydu.

dalia77
Aday Memur
11 Ocak 2011 13:31

mübaşirlikte fakülte mezunu olmak bir avantaj sağlar mı? bilen varsa lütfen cvp??

esra_244
Aday Memur
22 Ocak 2011 15:08

gatasoy arkadaş 88 puanın var neden mübaşirliğe başvuruyon i birinci tercihin olmasa bile ikinci tercihinde mutlaka yerleşirsin sen açılan kadrolara bence bu puanını heba etme derim ben sana daha iyi bi yere memur olabilirsin

duru_42
Kapalı
22 Ocak 2011 18:16

Arkadaşlar, bir arkadaşım Konya adliyesinde mübaşirlik için mulakata girecekmiş; mulakatta ne tarz sorular soruyorlar?..

Yardım ederseniz sevinirim.

26 Temmuz 2021 18:46

harika konu

Toplam 179 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi