Editörler : ayşegül bgm
03 Mart 2021 22:39

2022'ye kadar bölümler ve taban puanlar ve alımlar

sizce hangi bölümlerin taban puanları düşüp atama sayısı artar? ya da hangi bölümlerin taban puanları artıp atama sayılarında azalış olur? bir de bundan sonraki atamada beklediğiniz toplam sayı ne kadar olur? sizce toplam kaç personel eksikliği var? şahsi yorumlarınızı merak ediyorum.

fizyorex
Daire Başkanı
03 Mart 2021 23:03

2018'de sınava girenler nasıl 11 ay beklemişler helal olsun 3 ay beklemek bile nasıl yoruyor.

aisezreal
Genel Müdür
03 Mart 2021 23:08

evet zor bir süreç beklemek, ama çare yok. yaşayıp göreceğiz

fizyorex, 3 yıl önce

2018'de sınava girenler nasıl 11 ay beklemişler helal olsun 3 ay beklemek bile nasıl yoruyor.

etzel45
Şube Müdürü
03 Mart 2021 23:09

tıbbi sekreterliğin 2018 kpss gibi 78 79lara kadar düşeceğini hiç sanmıyorum. bu alımlarda da yine hemşire ağırlıklı devam edecek olması gereken de bu zaten belki oran olarak azalabilir. ben de sağlık teknikeriyim fakat kabul etsek de etmesek de hemşireler sağlık sektörünün bel kemiği arkadaşlar yani bu gün hiç tıbbi sekreter ya da paramedik gibi alanlar dışında hiç önlisans sağlıkçı almayıp hepsini hemşire de alsalar işleyişte bir sıkıntı olmaz acı ama gerçek. ama tekniker sayısının da artırılması şart ne kadar değersiz görülse de bu kadar insan bu bölümleri işsiz kalmak için okumuyor bu kadar puanı işsiz olmak için almıyor. ve acilen de eğitime özellikle de üniversitelere bir reform gerekiyor. türkiyede 200 küsur üniversite var bunların sayısı yarıya düşse eğitim kalitesinde azalma olacağını zannetmiyorum hatta daha da artacağını düşünüyorum. alım da bence en geç mayıs haziranda olur geçtiğimiz yıllarda da öyle oldu bu sene ihtiyaç da fazla çok açık olduğunu söylüyorlar fazla uzayacağını sanmıyorum. inşallah her bölüm hakettiği kadroyu alır. twitter etkinliği yapılıyor güzel de twit sayıları var ancak bir karşılığı yok ben twitterın birşeye yaradığını sanmıyorum. tekniker arkadaşlarıma da eğer dgs ile hemşireliğe geçme şansları varsa geçmelerini öneririm tekniker sıfatı ile çok fazla takmıyorlar bizi çünkü.

aisezreal
Genel Müdür
03 Mart 2021 23:13

umarım herkesi tatmin eder bir atama ve 40.000 üzeri bir alım olur. tahmin için teşekkürler.

etzel45, 3 yıl önce

tıbbi sekreterliğin 2018 kpss gibi 78 79lara kadar düşeceğini hiç sanmıyorum. bu alımlarda da yine hemşire ağırlıklı devam edecek olması gereken de bu zaten belki oran olarak azalabilir. ben de sağlık teknikeriyim fakat kabul etsek de etmesek de hemşireler sağlık sektörünün bel kemiği arkadaşlar yani bu gün hiç tıbbi sekreter ya da paramedik gibi alanlar dışında hiç önlisans sağlıkçı almayıp hepsini hemşire de alsalar işleyişte bir sıkıntı olmaz acı ama gerçek. ama tekniker sayısının da artırılması şart ne kadar değersiz görülse de bu kadar insan bu bölümleri işsiz kalmak için okumuyor bu kadar puanı işsiz olmak için almıyor. ve acilen de eğitime özellikle de üniversitelere bir reform gerekiyor. türkiyede 200 küsur üniversite var bunların sayısı yarıya düşse eğitim kalitesinde azalma olacağını zannetmiyorum hatta daha da artacağını düşünüyorum. alım da bence en geç mayıs haziranda olur geçtiğimiz yıllarda da öyle oldu bu sene ihtiyaç da fazla çok açık olduğunu söylüyorlar fazla uzayacağını sanmıyorum. inşallah her bölüm hakettiği kadroyu alır. twitter etkinliği yapılıyor güzel de twit sayıları var ancak bir karşılığı yok ben twitterın birşeye yaradığını sanmıyorum. tekniker arkadaşlarıma da eğer dgs ile hemşireliğe geçme şansları varsa geçmelerini öneririm tekniker sıfatı ile çok fazla takmıyorlar bizi çünkü.

blt00
Kapalı
04 Mart 2021 00:00

benim de merak ettiğim ilk alımda kaç att kadrosu olacağı. umarım minimum 300 olur

Tilgin8888
Aday Memur
04 Mart 2021 00:09

Tekniker gurubuna hiç almamazlik gibi bir adaletsizlik umarım yapılmaz zaten bir iki bölüm hariç hepsinde önceki yıllara göre az alım yaptılar sanki öncesinde cok almışlar gibi bu süreç olumsuz bir süreç ama mağdur olan tarafın da her halükarda tekniker olması asla kabul edilir değil hepimizin onca emeği var 90 üstü puanlarla atama bekliyoruz birazcikda insaf etsinler artık

etzel45, 3 yıl önce

agizdis
Kapalı
04 Mart 2021 00:32

hemşireliğin önü kapanmayacak diyebiliriz zaten çünkü bizim bölümde bile hemşire çalışıyor bazı yerlerde , ameliyat bölümü desen diş hastanelerinde/fakültelerinde genelde hemşire atanıyor onun yerine yakında bikaç bölüm kapatılıp hemşire atanır oraya da şaşırmam doğrusu , bir diğer görüşüm de puanların bir daha hiç 75 e kadar düşeceğini göremeyeceğimizdir herkes bundan sonraki sınavlara daha sıkı çalışmalı

Bayblade
Kapalı
04 Mart 2021 00:36

O kadar beklemenin mükafatını geç de olsa aldılar :) umarım bize mükafat kısa sürede gelir
fizyorex, 3 yıl önce

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 01:21

umarım çünkü son atamada ortaöğretimlere haksızlık yapıldı.

blt00, 3 yıl önce

benim de merak ettiğim ilk alımda kaç att kadrosu olacağı. umarım minimum 300 olur

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 01:22

bence hemşire alımları bir nebze azalacak gibi duruyor tabi benim görüşüm.

agizdis, 3 yıl önce

hemşireliğin önü kapanmayacak diyebiliriz zaten çünkü bizim bölümde bile hemşire çalışıyor bazı yerlerde , ameliyat bölümü desen diş hastanelerinde/fakültelerinde genelde hemşire atanıyor onun yerine yakında bikaç bölüm kapatılıp hemşire atanır oraya da şaşırmam doğrusu , bir diğer görüşüm de puanların bir daha hiç 75 e kadar düşeceğini göremeyeceğimizdir herkes bundan sonraki sınavlara daha sıkı çalışmalı

hemşirelisansiyer
Aday Memur
04 Mart 2021 02:05

Helal olsun, doğru bir yorum yapmışsın. Hemşire olmadan hastane olmaz kapanır gider. İnşallah herkesi mutlu eden bir alım olur, herkes atanır.

etzel45, 3 yıl önce

hemşirelisansiyer
Aday Memur
04 Mart 2021 02:08

Olabilir ama eğer azalırsa hepsi azalır yani bütün bölümlerde alım azalır, artarsa bütün bölümlerde artış olur. Yani hemşireyi azaltıp diğer bölümleri artırmazlar. Geçmişe baktığım zaman hep bunu gördüm. O yüzden hemşire alımı azalırsa diğer bölümleri de azaltırlar. Artarsa da hepsi artar.

aisezreal, 3 yıl önce

bence hemşire alımları bir nebze azalacak gibi duruyor tabi benim görüşüm.

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 10:15

ben öyle düşünmüyorum. hemşire sayıları bir nebze azalacak gibi ama çok değil. tekniker ve teknisyen alımlarında bir nebze artış olacak gibi duruyor.

hemşirelisansiyer, 3 yıl önce

Olabilir ama eğer azalırsa hepsi azalır yani bütün bölümlerde alım azalır, artarsa bütün bölümlerde artış olur. Yani hemşireyi azaltıp diğer bölümleri artırmazlar. Geçmişe baktığım zaman hep bunu gördüm. O yüzden hemşire alımı azalırsa diğer bölümleri de azaltırlar. Artarsa da hepsi artar.

Kuzeyi
Yasaklı
04 Mart 2021 11:14

Evet 93 aldim ama bizi beklemedikleri icin benim bolumden 78 alan atandi ben hala bekliyorum
aisezreal, 3 yıl önce

umarım çünkü son atamada ortaöğretimlere haksızlık yapıldı.

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 12:47

bölüm ne hocam

Kuzeyi, 3 yıl önce
Evet 93 aldim ama bizi beklemedikleri icin benim bolumden 78 alan atandi ben hala bekliyorum

03Laborant03
Memur
04 Mart 2021 13:32

Arkadaşlar tıbbi laboratuvar için taban puan kaç olur ?

Kuzeyi
Yasaklı
04 Mart 2021 15:00

Hemsire hocam
aisezreal, 3 yıl önce

bölüm ne hocam

h.kandemir7
Aday Memur
04 Mart 2021 19:42

branş sıralamam 312 hocam gönlümden geçen 400 ama kaç olur meçhul
blt00, 3 yıl önce

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 23:42

ortaöğretime yapılan haksızlığa bu atamada güzel sayılar verilerek mutlu oluruz inşallah.

Kuzeyi, 3 yıl önce
Hemsire hocam

aisezreal
Genel Müdür
04 Mart 2021 23:43

hocam ben de geçenlerde eski alımları inceledim yaptığım analizler sonucu att 300-350 arası alır gibi duruyor ilk atamada.

h.kandemir7, 3 yıl önce
branş sıralamam 312 hocam gönlümden geçen 400 ama kaç olur meçhul
Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi