Editörler : crops35
18 Haziran 2013 17:56

2014 KPSS - Kurum avukatlığı tercih edecekler platformu.

kpss lisans mezunları bölümünde açtım önce başlığı ama burda daha faydalı ve görünür olacak diye düşünüyorum.

Sınav içeriği değişti az çok biliyorsunuz bir de kurum avukatlığı alımlarının kpss'den sonra kurum içi yazılı sınav-mülakat yapılması ihtimali de var. neler düşünüyorsunuz arkadaşlar var mı çalışmaya başlayan?

osman13a
Yasaklı
18 Haziran 2013 23:47

Yönetmeliğin iptal edileceğini düşünmüyorum.Hem merkezi hem de Kpss ile alım olacak.

osman13a
Yasaklı
18 Haziran 2013 23:50

Merkezi derken mülakatı kastediyorum.2-3 yıl sonrasında da tamamen mülakata dönecek.Gerçekler bunlar.

nisannesli
Aday Memur
19 Haziran 2013 10:32

haklısın arkadaşım, ben de hazırlanmayı düşünüyordum.kafam çok karıştı.boşa gidecek emeklerim galiba

flexinn
Şube Müdürü
19 Haziran 2013 10:53

aynen ben de düşünüyorum ama iyice kafaları karıştırdılar ama hazırlanmakta fayda var diye düşünüyorum merkezi alım devam edebilir.isteyen kurum merkezi alımla yine alabilecek galiba.hem kurum kendisi sınav -mülakat da yapsa birileri girecek ama o birilerini malesef puanlar değil torpiler belirleyecek.

av.38
Aday Memur
19 Haziran 2013 15:46

nisannesli sen 2012 ye de girmiştin değilmi puanın kaçtı? bende 80,944 puanımla çalımaya başlasammı diyorum. Ne dersiniz?

nisannesli, 11 yıl önce

haklısın arkadaşım, ben de hazırlanmayı düşünüyordum.kafam çok karıştı.boşa gidecek emeklerim galiba

nisannesli
Aday Memur
19 Haziran 2013 23:22

benim sınavım berbat geçmişti 74 almıştım. merkezi alım devam etse bir umut atanabilirim. ama malum mülakat ve benim torpilim yok.

av.38, 11 yıl önce

nisannesli sen 2012 ye de girmiştin değilmi puanın kaçtı? bende 80,944 puanımla çalımaya başlasammı diyorum. Ne dersiniz?

nisannesli
Aday Memur
19 Haziran 2013 23:23

senin puan kaç?

flexinn, 11 yıl önce

aynen ben de düşünüyorum ama iyice kafaları karıştırdılar ama hazırlanmakta fayda var diye düşünüyorum merkezi alım devam edebilir.isteyen kurum merkezi alımla yine alabilecek galiba.hem kurum kendisi sınav -mülakat da yapsa birileri girecek ama o birilerini malesef puanlar değil torpiler belirleyecek.

nisannesli
Aday Memur
19 Haziran 2013 23:24

senin bu alım iyi olursa tanma ihtimalin yüksek bence

av.38, 11 yıl önce

av.38
Aday Memur
20 Haziran 2013 09:46

inşallah nisannesli ama tam sınırda bir puanım var diye düşünüyorum. Kafam öyle karışık ki mülakatlara da çalışmaya başlasammı ? ne yapacağımı bilemiyorum bir türlü.

nisannesli, 11 yıl önce

senin bu alım iyi olursa tanma ihtimalin yüksek bence

naneli211
Memur
20 Haziran 2013 12:07

Mulakat olsa bile pek çok kurum mülakata alırken KPSS den en az su kadar puan alacaksınız diyor. Her halukarda kpss ye girilecek ama bu kadar asama Nasi geçilecek, bu kadar sınava nasıl hazirlanilacak, hadi diyelim hazırlandık üstüne bir de torpil bulunmazsa emekler bosa gidecek. Yazık..

nisannesli
Aday Memur
20 Haziran 2013 20:51

ağlamak istiyorum arkadaşım. haksızlık bu. inanki hani torpil olmayacağını bilsem mülakattan elensem hakkım değilmiş, elendim der geçerim. ama biliyorsun işte neler döndüğünü.

naneli211, 11 yıl önce

Mulakat olsa bile pek çok kurum mülakata alırken KPSS den en az su kadar puan alacaksınız diyor. Her halukarda kpss ye girilecek ama bu kadar asama Nasi geçilecek, bu kadar sınava nasıl hazirlanilacak, hadi diyelim hazırlandık üstüne bir de torpil bulunmazsa emekler bosa gidecek. Yazık..

naneli211
Memur
20 Haziran 2013 22:56

Aynen. Herkes hakkıyla girecek olsa oturur deli gibi hazırlanırsın belki ama buna rağmen olmama ihtimali ınsanda calışma istegi birakmiyoki. Hazırlansam nolucak torpilim yokki diyosun. Butun heves kaciyo.Bende napicagimi bilmiyorum açıkcası.

naneli211
Memur
20 Haziran 2013 23:00

Tek umudum mulakatla merkezi atamanın birlikte yürümesi. Bazı kurumlar icin merkeziyle devam eder deniyor ama tamamen kisilerin şahsi kanaatleri. Kimse bisey bilmiyor herkes kendi yorumunu yapıyor sadece.

nisannesli
Aday Memur
21 Haziran 2013 18:00

naneli senin puan kç listede görmedim seni

naneli211
Memur
21 Haziran 2013 18:45

80 :(

nisannesli, 11 yıl önce

naneli senin puan kç listede görmedim seni

nisannesli
Aday Memur
21 Haziran 2013 19:11

atanırısn sıkma canını. ben 80 almış olsam uçardım

naneli211
Memur
21 Haziran 2013 19:21

Ama ben sadece Sakarya en fazla Kocaeli yazabilirim esim burda çalışıyo. Buraların puanları da maşallah ucuyo hic 80 e inmemis.

zgbydrist
Aday Memur
26 Haziran 2013 10:15

ben de 2014 kpss ye girmek istiyorum, artık 30 yaşıma geldim özelde başkasının yanında çalışmak olmuyor , büro açma durumum da yok en iyisi kurum ama pişmanlığım keşke daha önce girseydim o zaman mülakat yoktu şimdi bi de mülakat : ( hangi kitaplardan çalıştınız arkadaşlar?

flexinn
Şube Müdürü
26 Haziran 2013 10:27

hakim-savcılık sınavlarına harcadağım emeğin yarısını zamanında kpss için harcasaydım çoktan bir kuruma atanmıştım.Evet şimdi bir de kpss'den sonra kurum sınav-mülakat süreci olabilir ama olmayadabilir.Çünkü isteyen kurum merkezi alım yapmaya devam edebilecek.Ben yediiklim yayınlarının modüler setini almayı düşünüyorum.Data'nın yayınları da güzel diye duymuştum.

zgbydrist, 11 yıl önce

ben de 2014 kpss ye girmek istiyorum, artık 30 yaşıma geldim özelde başkasının yanında çalışmak olmuyor , büro açma durumum da yok en iyisi kurum ama pişmanlığım keşke daha önce girseydim o zaman mülakat yoktu şimdi bi de mülakat : ( hangi kitaplardan çalıştınız arkadaşlar?

zgbydrist
Aday Memur
26 Haziran 2013 11:06

ben de bir araştırayım dediğiniz yayınları.bi de benim küçük bebeğim var hem de çalışıyorum nasıl yapacağım bilmiyorum. dediğiniz gibi keşke zamanında çalışıp sınava girseydim.

flexinn, 11 yıl önce

hakim-savcılık sınavlarına harcadağım emeğin yarısını zamanında kpss için harcasaydım çoktan bir kuruma atanmıştım.Evet şimdi bir de kpss'den sonra kurum sınav-mülakat süreci olabilir ama olmayadabilir.Çünkü isteyen kurum merkezi alım yapmaya devam edebilecek.Ben yediiklim yayınlarının modüler setini almayı düşünüyorum.Data'nın yayınları da güzel diye duymuştum.

Toplam 820 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi