Editörler : swat3410
13 Nisan 2011 23:51

Pvsk madde 4'ün açılımı

Madde 4 - Polis hiç bir suretle vazifesinden başka bir işte kullanılamaz.

Merak ediyorum;Köprüyü bekleyen polis, parti binasını bekleyen polis, kendi lojmanlarını değil adliye lojmanlarını bekleyen polis, adliye girişinde görev yapan polis, vali veya kaymakam şöförü ya da koruması olan polis, konserde arama yapan polis, partilerin kongrelerinde girişte arama yapan polis v.b. birçok yerde görev verilen polis bu maddeyi kapsıyor mu?

Bu şekilde yapılan görevler polislikle bağdaşıyor mu?

başpolis
Şube Müdürü
13 Nisan 2011 23:54

bay doğrucu haklısında senin gibileride dokuz köyden kovuyolar işallah düzelir

Bay Doğrucu
Memur
14 Nisan 2011 00:16

İnşallah. Avrupa ülkelerinde polisin görev yaptığı binaları dahi özel güvenlik korumaktadır. Bu tür görevler özel güvenliğin görevleri değilmidir?

Bu arada 8/24'e geçen illere başarılar diler, 81 ile bu sistemin yayılmasını temenni ederiz.

Besiktaslı19
Yasaklı
14 Nisan 2011 00:18

Bay Doğrucu da benim gibi 10. köyün adamı galiba :)))

Arfmin
Kapalı
14 Nisan 2011 00:37

Polis hiç bir suretle vazifesinden başka bir işte kullanılamaz.

Burada polisin görev yaptığı vazife dışı işleri tarihe not düşmek için yazabiliriz.

- Polis kampları

- Polisevleri

- Polis okulları

- Kantinler

- Sekreterlik

-

-

omerosx
Aday Memur
14 Nisan 2011 20:25

inşaat emlak

bakım onarım

özellikle polis evleri

toplum destekli polislik yapacaz ayaklarına belediyenin tedaşın işlerine el atmak

yeşil kart tahkikatları

nüfusun gönderdiği veya icra dairelerinin gönderdiği adres tespitleri

yaa arkadaşlar niye yazdırıyosunuz ki asayiş trafik karakol istihbarat terör özel harekat harici hepsi pvsk 4 ün dışındadır bana göre

kubi155
Şef
15 Nisan 2011 00:55

Avrupa?daki Polis Sendikalarının çalışmalarından birkaç örnek verilecek olursa; polisin yetki ve sorumluluklarını belirlemek,mesleki eğitim vermek ve bu eğitimleri günün koşullarına göre belirlemek, üyelerinin mesleğinde gelişimini sağlamak, sosyal ve toplumsal konumunu yükseltmek, polis ve toplum ilişkilerinde uyumu sağlamak için çalışmalar yapmak,bir üyenin suçlanması durumunda üyeye ücretsiz adli yardım yapmak.

http://forum.memurlar.net/konu/1213533/?page=12

fidfid126
Memur
15 Nisan 2011 14:18

yeşil kart tahkikatları

nüfusun gönderdiği veya icra dairelerinin gönderdiği adres tespitleri

arkadaşlar genel müürlükten bir yazı geldi bu gibi işleri yapmayın diye ama şuan bizim burda aramız bozumasın yalakalığa devam etek içn yapmaya devam ediyoruz bazı yerler bu gibi işleri artık yapmıyorlar

resmok
Aday Memur
18 Nisan 2011 00:13

arkadaşlar polis tüm kanunlardan mesuldür,bu maliye kanunu da olur, ceza kanunuda olur, belediye kanunu da olur, trafik kanunu da olur.direk işlem yapamıyorsan.yazarsın tutanağı ilgili yere gönderirsin.bence bunu çok tartışmaya gerek yok.ama saçma mı saçma tabi ki...bence sadece ceza,terör,kaçakçılık konularından sorumlu olmalılar.ama kanunlar bizi bağlıyor ve sonrada meslek şartları zorlaşıyor.hangi kanundan başlasak ki değiştirmeye :)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi