Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Mart 2019 17:13

Fazla yatan aile yardımı

Arkadaşlar herkese merhaba!Yaklaşık 1 sene önce başka bir okula tayin oldum..Yeni okulumda görev başlatma günü aile durumu belgesini doldururken ''EŞİM ÇALIŞIYOR'' şeklinde bildirim yaptım çünkü eşim 3 gün önce çalışmaya başlamıştı daha önceden çalışmıyordu ve ben aile yardımı alıyordum...Geçen ay maaş bordromu incelediğimde ( ki bordromu incelemek hiç adetim değildir,otomatik kredi ödemeleri,fatura vs derken ne nereye gidiyor bakmıyorum pek) tam tersi bildirim yaptığım halde bana hala aile yardımı yattığını farkettim.Muhtemelen sisteme giren memurun hatası olmuş..Haftaya milli eğitime gidip durumu bildireceğim..Bu durumda bana bir yaptırım olur mu? bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın...Şimdiden çok teşekkür ederim

esmer_32
Şef
19 Mart 2019 22:17

Faiziyle geri alırlar Hocam bildirimi yapın idari bi ceza çıkmaz

buluache
Daire Başkanı
20 Mart 2019 10:55

Bildiren siz olursanız idari bir ceza gelmez verdikleri gibi geri alirlar

paajazit
Yasaklı
23 Mart 2019 14:33

bir sonraki maaşınızdan düşerler ya da durumu maliye bildirip, elden makbuz karşılığı maliye veznesine yatırabilirsiniz.yatırmazsanız ve aile yardımı verilmesine devam edilirse,sayıştay bunun tespitini yapıyor,üstüne bide faizi ile beraber size tahsilat gönderiyor.ama sizin daha ilk olmuş bir hata herhalde onun için fazla bir sıkıntı çıkmaz.benim kişisel tavsiyem siz maliyeye gidin,durumu izah edin bordronuza baktırtın,aile yardımını maliye veznesine ödeyip makbuzunu alın mutemetinize verin.

buluache, 5 yıl önce

Bildiren siz olursanız idari bir ceza gelmez verdikleri gibi geri alirlar

paajazit
Yasaklı
23 Mart 2019 14:34

pardon sizden alıntı yapmışım.arkadaşa yazdıydım.

asbadayı
Yasaklı
14 Nisan 2019 07:33

Güncel
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi