Editörler : Pangaea

Manugi95
Memur
24 Eylül 2020 12:38

İşsiz bir mekatronik mühendisiyim. Üniversite sınavında ilk 50bindeydim yüzdelik dilimim ise %5ten aşağıdaydı. 2018de mezun oldum yaklaşık 2 sene oldu ve 25 yaşındayım. Şimdi şu soruları soracağım size? Benim kadar tahsil görmüş birisi işsiz kalmayı hak ediyor mu? Bugün bir kızla münasebetim olsa cebimde param yok. Baba parasıyla geçiniyorum. Sizce benim durumuma kimler üzülüyor? Kaçınızın umrunda? Çok yakın akrabalarımın bile umrumda değil. Kimse kimsenin elektrik faturasını ödemiyor, karnını doyurmuyor, işsize kız verilmiyor. Benim bu zamana kadar verdiğim emeklerin karşılığı nerededir? Ben kaliteli bir üniversite mezunu olarak sürünüyorsam ilkokul ortaokul mezunları ne yapsın? Bunları bir düşünün sorgulayın. Ve sonrasında şunu gördüm eğer bir yerlerde torpil bulursam kullanmakta zerre tereddüt etmem pişman da olmam. Öyle rezil bir durumun sonucunda mübaşirlik bile yakalasam başvurcağım. Torpil bulursam sonuna kadar kullanacağım.

Patron 38
Memur
24 Eylül 2020 12:39

Sorun kimsede yok sorun düzende
Manugi95, 4 yıl önce

İşsiz bir mekatronik mühendisiyim. Üniversite sınavında ilk 50bindeydim yüzdelik dilimim ise %5ten aşağıdaydı. 2018de mezun oldum yaklaşık 2 sene oldu ve 25 yaşındayım. Şimdi şu soruları soracağım size? Benim kadar tahsil görmüş birisi işsiz kalmayı hak ediyor mu? Bugün bir kızla münasebetim olsa cebimde param yok. Baba parasıyla geçiniyorum. Sizce benim durumuma kimler üzülüyor? Kaçınızın umrunda? Çok yakın akrabalarımın bile umrumda değil. Kimse kimsenin elektrik faturasını ödemiyor, karnını doyurmuyor, işsize kız verilmiyor. Benim bu zamana kadar verdiğim emeklerin karşılığı nerededir? Ben kaliteli bir üniversite mezunu olarak sürünüyorsam ilkokul ortaokul mezunları ne yapsın? Bunları bir düşünün sorgulayın. Ve sonrasında şunu gördüm eğer bir yerlerde torpil bulursam kullanmakta zerre tereddüt etmem pişman da olmam. Öyle rezil bir durumun sonucunda mübaşirlik bile yakalasam başvurcağım. Torpil bulursam sonuna kadar kullanacağım.

cangele10
Şef
24 Eylül 2020 13:17

keyfin bilir dostum.bilmiyorum inançlı biri misin?ama şurada yaşayacağın ortalama 75 sene.hadi 25 seneni tükettin diyelim kaldı 50 sene.50 senelik rahatlık için o kadar kul hakkına girmeye değer mi?Hem o kadar kaliteli ve kalifiye elemen isen yurtdışına bir bak derim.2006 da ilk 37 bine 2008 de de ilk 50 bine girdim.Ama senin sadece sistemi suçlamadım.Çünkü kendime de baktım.Mesela yabancı dili geliştirmeliydim en basitinden.Bir hadis var ?İlk peygamberlerden itibaren halkın hatırında kalan bir söz vardır: Utanmadıktan sonra dilediğini yap!? (Buhârî, Enbiyâ 54, Edeb 78.).Utanmadıktan sonra, vicdanın olmadıktan sonra, kul hakkı yemekten korkmadıktan sonra dilediğini yap.Ama Allah ahirete bırakmasın kul hakkı yiyenleri İnşallah.Çok gördük aldıkları maaşların hayrını görmeyenleri,çoluğundan çocuğundan,sağlığından çıkanları...

Manugi95, 4 yıl önce

cangele10
Şef
24 Eylül 2020 13:23

Girdiğim mülakatlarda da hakkım yendi.Mesela PÖH sınavına giridm.Sadece aldığım spor ve kpss puanımla dereceye girecekken sonra cimer e yazarak öğrendim.70 altı puan vererek elemişler.o da 69 falan vermişler.Şimdi yerime giren arkadaş aldığı maaş helal değil, görev başında ölse şehit değil.Kusura bakmayın torpil yapanın da, yaptıranın da, göz yumanın da Allah bin türlü belasını versin.Allah ahirete bırakmasın İnşallah.çoluğundan,çocuğundan,eşinden ,kendisinden çıkarsın inşallah.Bu dünyada yüzü gülmesin tatlı günü olmasın inşallah...

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 14:51

Bu haram helal olaylarını herkes kendi içinde haklı duruma getirmenin bir yolunu bulur siz kafanıza takmayın. Misal kendi kendine der ki; ben yıllardır çalışıp çabaladım atanmak benim hakkım der torpiliyle atanır. İçsel olarak torpil ile atanmayı kendinde bir hak olarak ilan ettiği için vicdanı da rahattır. Bugün hapishaneye gidin ve cinayet işleyen insanlara sorun hepsi kendince haklıdır ve suçsuz yere içerdedirler, kendi haklı sebeplerine dayanarak adam öldürmüşlerdir bir tanesi size ben suçluyum demez tamamen aynı mantık bu helal haram konusu da

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 15:00

puanı yüksek ve diğerlerinden eğitim, yetenek vb. yönlerden gerçekten daha iyiyse zaten hak ediyordur.

cangele10
Şef
24 Eylül 2020 15:05

"İlk peygamberlerden itibaren halkın hatırında kalan bir söz vardır: Utanmadıktan sonra dilediğini yap!? "(Buhârî, Enbiyâ 54, Edeb 78.).Bir insan ahlaksızsa,utanmazsa,kul hakkı yemekten korkmuyorsa istediğini yapabilir.Hatta yaptığı harama helal kılıfı bile bulabilir.Bu ahlaki,vicdani bir konu.Zaten ahlakı vicdanı olmayanlar haram helali katıştırıp afiyetle yiyor.Dediğin gibi de bunu ahlaksızlığı da hak biliyor.Allah ahirete de bırakmasın biran önce versin cezalarını İnşallah...

hanzel, 4 yıl önce

Bu haram helal olaylarını herkes kendi içinde haklı duruma getirmenin bir yolunu bulur siz kafanıza takmayın. Misal kendi kendine der ki; ben yıllardır çalışıp çabaladım atanmak benim hakkım der torpiliyle atanır. İçsel olarak torpil ile atanmayı kendinde bir hak olarak ilan ettiği için vicdanı da rahattır. Bugün hapishaneye gidin ve cinayet işleyen insanlara sorun hepsi kendince haklıdır ve suçsuz yere içerdedirler, kendi haklı sebeplerine dayanarak adam öldürmüşlerdir bir tanesi size ben suçluyum demez tamamen aynı mantık bu helal haram konusu da

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 15:07

Nedense bir torpil olsa ona koşup atlayan ilk kişi sen olacakmışsın gibime geliyor :D Nedendir bilmem böyle hissediyorum

cangele10, 4 yıl önce

"İlk peygamberlerden itibaren halkın hatırında kalan bir söz vardır: Utanmadıktan sonra dilediğini yap!? "(Buhârî, Enbiyâ 54, Edeb 78.).Bir insan ahlaksızsa,utanmazsa,kul hakkı yemekten korkmuyorsa istediğini yapabilir.Hatta yaptığı harama helal kılıfı bile bulabilir.Bu ahlaki,vicdani bir konu.Zaten ahlakı vicdanı olmayanlar haram helali katıştırıp afiyetle yiyor.Dediğin gibi de bunu ahlaksızlığı da hak biliyor.Allah ahirete de bırakmasın biran önce versin cezalarını İnşallah...

cangele10
Şef
24 Eylül 2020 15:13

Benim öyle haram derdim yok.Aynı şeyi ben de senin için düşünüyorum.Ben tüm alımlar merkezi olsun.Hiçbir kurum mülakat yapmasın istiyorum.Puanını alan da sırasına göre yerleşsin.Hakkım olmayan şeyi Allah nasip etmesin bana...

hanzel, 4 yıl önce

Nedense bir torpil olsa ona koşup atlayan ilk kişi sen olacakmışsın gibime geliyor :D Nedendir bilmem böyle hissediyorum

cangele10
Şef
21 Ekim 2022 22:36

+++

macit34
Kapalı
21 Ekim 2022 23:02

eminim buradakilerin yüzde 90 nı ellerine böyle bir fırsat geçse hayır demeyeceklerdir....

21 Ekim 2022 23:11

çünkü insanların dini çıkarıdır. çok az bir kısmı bunun dışındadır

macit34, 1 yıl önce

eminim buradakilerin yüzde 90 nı ellerine böyle bir fırsat geçse hayır demeyeceklerdir....

mühendisyen789
Kapalı
21 Ekim 2022 23:28

Gerçekten de çoğunluk öyle. Şurası çok net torpil haramdır. O para ömür boyu haram paradır. Kim ne derse desin. Yok şu hoca böyle dedi felan hikaye. Eğer gram torpil varsa hayrını göremezsiniz

makmuh3535
Aday Memur
21 Ekim 2022 23:45

aynen kardeşim. Murat Özdemir vardı masterchefte papağan öldüren şimdi cami önlerinde hayrına pilav lokma felan dağıtıyo günah çıkarıyo aklı sıra. Konuyla alakasız ama aklıma bu geldi

Platinum.üye, 10 yıl önce

Kpss puanı bile olmadan belediyeye kapak atan bir arkadaşım vardı.Şimdi maddi durumu iyi ve fakir ailelerin çocuklarına eğitim için yardım yaptığını söylüyor, arada löseve de bağış yapıyormuş ancak ne yaparsa yapsın rabbin huzuruna kul hakkı ile çıkacak ,sadece vicdanlarını rahatlatıyorlar sonuçta eline aldığın ekmek başkasının hakkı.

Hafikgolu
Aday Memur
22 Ekim 2022 00:31

Haram baska soru?

kpssbitirici
Yasaklı
22 Ekim 2022 00:55

Mülakat şart. Her şeye dayı, amca, torpil, mülakat demeniz de bıktırdı. Adayın sınav puanı kadar gerçek duruşu da önemli. Siz olsanız hiç yüzünü halini hatrını bile görmediğiniz adamı sadece sınav puanıyla alır mısınız

cangele10, 4 yıl önce

Benim öyle haram derdim yok.Aynı şeyi ben de senin için düşünüyorum.Ben tüm alımlar merkezi olsun.Hiçbir kurum mülakat yapmasın istiyorum.Puanını alan da sırasına göre yerleşsin.Hakkım olmayan şeyi Allah nasip etmesin bana...

kpssbitirici
Yasaklı
22 Ekim 2022 00:58

Hadi mülakatı kaldır alan sınavı getir yine kabul. Ama polislik subaylık gibi mesleklerde mülakatın kalkması kesinlikle düşünülemez. çünkü bunlarda mal seçiyorsun görmeden eklemeden bilemezsin

cangele10
Şef
22 Ekim 2022 21:54

Türkiye'de mülakat demek torpil demektir...Yıllardır subaylık mülakatla seçiliyor da fetöcüler nasıl doldu TSK'ya...Tam tersine 5 dakikada hiçkimse bir insanı tanıyamaz.Torpil ahlaksızlığı bir yana rol yapma yeteneği olanların büyük avantajı olacaktır.Mülakatı ancak dayısı olan akpliler destekler gariban olanla mülakatı getirenleri mülakatla hak yenmesine sebep olanları sandıkta cezalandıracaktır.

kpssbitirici, 1 yıl önce

Hadi mülakatı kaldır alan sınavı getir yine kabul. Ama polislik subaylık gibi mesleklerde mülakatın kalkması kesinlikle düşünülemez. çünkü bunlarda mal seçiyorsun görmeden eklemeden bilemezsin

22 Ekim 2022 22:06

Torpille atanan kişi haramı helali umursuyor mudur sence?

cangele10
Şef
25 Ekim 2022 23:40

çok haklısın...

Gala1905, 1 yıl önce

Torpille atanan kişi haramı helali umursuyor mudur sence?

Toplam 231 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi