Editörler : swat3410
«191319141915191619171918191919201921192219231924»

10agustos
Memur
27 Mayıs 2020 14:21

375 sayili kanununun 35. Maddesine göre savunma istendi ust yazıda öyle yazıyor ne zaman ihraç olacağız kardeş

Hlgncan, 4 yıl önce

cümleden mağdur ve masum polis arkadaşlara çok geçmiş olsun dileklerimi iletirim.formu gezer iken gördüm ve sizlerlede bilgi paylaşmak isterim.şahsım askeri personeldir.sarı zarf olayına açıklık geitmek isterim.bu sarı zarf eğer 7145 sayılı kanunun 26. maddesi veya 375 sayılı kanunun geçici 35. maddesi kapsamında savunma istenmiş ise (bu iki madde de aynıdır) maalesef yüzde 90 gibi bir oranla ihraç olma durumu vardır.kurumlarda kurulan toplam 3 kişiden oluşan bir heyet var bunlar değerlendirmeye tabi tutup bakana sunuyorlar ve genelde ihraç üzerine oluyor.burda moralinizi bozmak istemem ama maalesef herkes kafasına göre hakim savcılık yaptığı için durumlar bundan ibaret.tekrardan tüm herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.umarım adalet erken gelir....

Mekmeke
Genel Müdür
27 Mayıs 2020 14:23

emniyet işler farklı garanti olsun diye önce toplu savunma alıyor sonradan iade mi değil mi diye karar veriyor . zaten adamın savunmasıni almadan iade mi değil mi diye nasıl karar versin . bu durumda her zarf gelen ler için büyük çoğunlukta iade ya da değil diye bir genelleme yapılamaz .
10agustos, 4 yıl önce

375 sayili kanununun 35. Maddesine göre savunma istendi ust yazıda öyle yazıyor ne zaman ihraç olacağız kardeş

Mekmeke
Genel Müdür
27 Mayıs 2020 14:28

devre ohal sonrası aciklardan 45 günde iade plan var demiştin peki ohal sonrası aciklardan bireysel ya da en son ki ihraç listesinde ihraç olan var mi ?
Sessiztakipçi, 4 yıl önce

Günaydın... bana sorulan sorulara cevaplar.

1- ohalden sonra açığa alınanlardan iade olan var ( 45 gün sonra dönen var)

2- zarf gelmeyenlerin idari dosyaları olumlu ise adli de olumlu olursa zaten iade olacak ama idari olumlu ya da olumsuz bunu kimse bilemez.

3- şimdiye kadar birşey bulmadılar bulsalardı ihraç ederlerdi ohalde o kadar khk çıktı etselerdi orda ederlerdi düşüncesi doğru değil ,kanuni olarak tam eksiksiz işlem yapmak istiyorlar çünkü kanuna göre (657 ve 7145) tam manasıyla işlem yapmak istiyorlar. İhraç ederlerse kanundaki bir açıktan dolayı bir emsal iade kararı çıkarsa genel olarak emsal teşkil edecektir.

4- tahkikat yapan birimler belli. Matbu sorular var + veya - verip sonunda Bilgi notu ( uzun süre ikamet ettiğin yere, köye mahalleye ve çevrene , eski çalıştığın ile de sormak da dahil) hazırlanıyor.

5- şu an iade veya ihraçlara müfettişlerin bitirip bildirdiği dosyalara göre kurul karar veriyor.

6-beraat veya takipsizlik alanların dosyaları kapanıyor diye birşey yok.her dosyanın içeriği kendine özgüdür.

7-danıştayın kodlama ile ilgili azlık oyu kararı var: özetle kodlama yapılmıştır ama bu genel geçer değildir kodlamayı yapan kişinin kendi görüşünü belirmektedir bu da her türlü şüpheden uzak somut delil olmamakla beraber masumiyet karinesine( aksi ispatlanıncaya kadar herkes masumdur) aykırıdır.

Ayrıca önemli olduğunu düşündüğüm bir konuda güzel bir kararlara ulaştım.

1-Danıştayın esas:2018/565 karar no:2019/3157 kararında dosyada bulunan tanık ifadelerinin soyut ve sübjektif değerlendirme olduğu ve somut suçlama olmadığından iade kararı verilmiştir.

2-Danıştay esas no:2010/1591 karar no:2013/439 kararında diyorki personel lehine olan kanun maddeleri uygulanır.

Özetle : ohal bitmeden önce açığa alınan personel 657ye tabiydi ( devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir fiil işlendiğinde 2 yıl içinde ceza verilmezse zaman aşımına uğrar) ama 7145 çıkarıldı( ilgili mevzuatında süreleri dolan personelin işlemi yapan makam tarafından 3 ay içinde gözden geçirilir ve bir işleme gerek kalmadan uzaklaştırma tedbirine devam edilir). Danıştayın emsal kararları ve içtihadı birleştirme kararları var. İnşallah mahkemeye gerek kalmadan iadeler olur ama olumsuz bir durumda mahkemeler bunu bozacaktır.

Bence 7145 e göre işlem yapmada bir tereddüt var çünkü kanun geriye yürümez. İadelerin az ve işlemlerin bu kadar uzamasında bunun da etkisi var. İdare,bölge işarete mahkemeleri ve Danıştay genelde duruşmasız olarak evrak üzerinden yapıyor işlerini. Kanuna bakıyor emsal kararlara,içtihatlara bakıyor. Daha önce de yazmıştım idare,bölge idare ve danıştaya esastan( dosyanın içeriğine göre)dava açılır ama usul yönünden de sakatlık olduğu(yukarıda bahsettiğim 657 ve 7145 ile ilgili) için de bu duruma atıfta bulunmak kesinlikle gerekli.

Hlgncan
Aday Memur
27 Mayıs 2020 14:30

hocam ihraç olcaksın die illa bir kaide yoq ama yüzde 90 san malesef ihraç ediyorlar.bende böyle konusmak istemiyorum ama maalesef diyorum yine işleyişleri bu şekilde.hakkınızda eğer ihraç kararı verildiyse onun bir zamanı yoq çünkü işeyiş çok yavaşda olabiliyor hızlıda.birde bakan ne zaman isterlerse imzaya çıkıyor.liste halinde çıkmıyor her kişinin dosyası ayrı ayrı çıkarak imzalanıyor.ama yine söylüyorum kesin ihraç deil ihtimalde var.

10agustos, 4 yıl önce

10agustos
Memur
27 Mayıs 2020 14:36

47 aydır neden belirtiyorlar çok merak ediyorum çıkmış bütün khk ları atlattım ama kaderimizde ne varsa onu yaşarız

Hlgncan, 4 yıl önce

hocam ihraç olcaksın die illa bir kaide yoq ama yüzde 90 san malesef ihraç ediyorlar.bende böyle konusmak istemiyorum ama maalesef diyorum yine işleyişleri bu şekilde.hakkınızda eğer ihraç kararı verildiyse onun bir zamanı yoq çünkü işeyiş çok yavaşda olabiliyor hızlıda.birde bakan ne zaman isterlerse imzaya çıkıyor.liste halinde çıkmıyor her kişinin dosyası ayrı ayrı çıkarak imzalanıyor.ama yine söylüyorum kesin ihraç deil ihtimalde var.

Hlgncan
Aday Memur
27 Mayıs 2020 14:40

o zamn rahat olun iltisak die bir kavram var onun içine sokamıyorlar demekki ufak bir şüphe,tanık,ifade vb. olsun bu kavrama sokuyorlar.içiniz rahat olsun...

10agustos, 4 yıl önce

47 aydır neden belirtiyorlar çok merak ediyorum çıkmış bütün khk ları atlattım ama kaderimizde ne varsa onu yaşarız

Mekmeke
Genel Müdür
27 Mayıs 2020 14:48

peki güzel kardeşim tanık ifadesinden dolayı mahkemesi devam eden aktif çalışan var imza atıp görevine giden var veya adlisi bitmiş iade olup idarisi devam eden var bu lanet olası irtibat iltisak nasıl birsey
Hlgncan, 4 yıl önce

o zamn rahat olun iltisak die bir kavram var onun içine sokamıyorlar demekki ufak bir şüphe,tanık,ifade vb. olsun bu kavrama sokuyorlar.içiniz rahat olsun...

Hlgncan
Aday Memur
27 Mayıs 2020 14:51

bu kişiler güvenlik unsurlarındamı çalışıyor.yoqsam tarım,sağlık felan mı?

Mekmeke, 4 yıl önce
peki güzel kardeşim tanık ifadesinden dolayı mahkemesi devam eden aktif çalışan var imza atıp görevine giden var veya adlisi bitmiş iade olup idarisi devam eden var bu lanet olası irtibat iltisak nasıl birsey

Justice20
Şube Müdürü
27 Mayıs 2020 14:55

zeten burada bekleyen en az 40 aydır bekliyor ve onlarca khk atlattı..tamamına yakınında takipsizlik ve beraat kararları mevcut..

Hlgncan, 4 yıl önce

cooper lunk
Memur
27 Mayıs 2020 15:02

Kendi bildiğim hiç açığa alinmadan 3 gün gözaltı sonra tekrar göreve başlayan bir tanık kod scd haftada bir kendi çalıştığı değil başka karakolda imza atan daha sonra beraat alıp halen şu an aktif çalışan iki kisi var buna ne diyecez

Hlgncan
Aday Memur
27 Mayıs 2020 15:04

inşallah hepiniz dönersiniz işinize suçsuz olduğunuz aşikar benimde mahkemem oldu bende beraat aldım hatta mahkeme beraatı kanunda böyle bir suç yoq die verdi.insanlara suç atmak çamur atmak için bi yerlerinden suç uydurmaya çalışıyorlar.

Justice20, 4 yıl önce

zeten burada bekleyen en az 40 aydır bekliyor ve onlarca khk atlattı..tamamına yakınında takipsizlik ve beraat kararları mevcut..

enelhakkk
Kapalı
27 Mayıs 2020 15:34

Başkan senin suçun yok sende kendi kurumundan bildigini söylüyorsun kızmaca darılmaca yok herşey ihtimal dahilinde. Sonuçta dedigin kanuna göre zarflar verildi bekliyoruz iade de olmadı ihraç da olmadı. Sadece psikolojimiz iyi haber beklerken bunları duymayı kabul etmiyor malesef Allaha emanet ol
Hlgncan, 4 yıl önce

inşallah hepiniz dönersiniz işinize suçsuz olduğunuz aşikar benimde mahkemem oldu bende beraat aldım hatta mahkeme beraatı kanunda böyle bir suç yoq die verdi.insanlara suç atmak çamur atmak için bi yerlerinden suç uydurmaya çalışıyorlar.

Hlgncan
Aday Memur
27 Mayıs 2020 15:44

teşşekür ederim ben sadece aynı mağduriyetteyiz deie bilgi paylaşmak istedim kalbiniz kırdıysakm affola umarım hepiniz işinize dönersiniz sağlıcakla kalın..

enelhakkk, 4 yıl önce
Başkan senin suçun yok sende kendi kurumundan bildigini söylüyorsun kızmaca darılmaca yok herşey ihtimal dahilinde. Sonuçta dedigin kanuna göre zarflar verildi bekliyoruz iade de olmadı ihraç da olmadı. Sadece psikolojimiz iyi haber beklerken bunları duymayı kabul etmiyor malesef Allaha emanet ol

enelhakkk
Kapalı
27 Mayıs 2020 15:49

Estagfurullah başkan sen hakkını helal et. zor günler herkes birbirini idare edecek işte ne yapalım sorun yok bilgi için ben tesekkur ederim
Hlgncan, 4 yıl önce

teşşekür ederim ben sadece aynı mağduriyetteyiz deie bilgi paylaşmak istedim kalbiniz kırdıysakm affola umarım hepiniz işinize dönersiniz sağlıcakla kalın..

Biryusufmasalı
Aday Memur
27 Mayıs 2020 16:13

biz de sizin gibi yürümüyo işler milletin moralini bozmanin anlamı yok biz de zarf alıp iade olan da oldu zarf alıp bekleyen de ihraç olan da biz emniyet şahsına münhasır biz kimseye benzemeyiz, bizim teşkilata zaten en çok zarar asker kafasıyla polislik yapanlardan geldi asker askerliğini yapsın polis polisligini asker askere yorum yapsın polis polise lütfen kardeş milletin hakkına girme
Hlgncan, 4 yıl önce

cümleden mağdur ve masum polis arkadaşlara çok geçmiş olsun dileklerimi iletirim.formu gezer iken gördüm ve sizlerlede bilgi paylaşmak isterim.şahsım askeri personeldir.sarı zarf olayına açıklık geitmek isterim.bu sarı zarf eğer 7145 sayılı kanunun 26. maddesi veya 375 sayılı kanunun geçici 35. maddesi kapsamında savunma istenmiş ise (bu iki madde de aynıdır) maalesef yüzde 90 gibi bir oranla ihraç olma durumu vardır.kurumlarda kurulan toplam 3 kişiden oluşan bir heyet var bunlar değerlendirmeye tabi tutup bakana sunuyorlar ve genelde ihraç üzerine oluyor.burda moralinizi bozmak istemem ama maalesef herkes kafasına göre hakim savcılık yaptığı için durumlar bundan ibaret.tekrardan tüm herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.umarım adalet erken gelir....

Cilekes1004
Genel Müdür
27 Mayıs 2020 16:43

Şimdiye kadar her kurum şahsına münhasır işlem uyguladı arkadaşlar.. Hiçbir kurumun işleyişi birbiriyle aynı değil. Ancak, bilgi yazan arkadaşı da yaylım ateşine tutmaya da gerek yok :)) hepimiz yıllardır herşeye hazırlıklıyız..öyle de olmak zorundayız. Ama en başından beri aynı şeyi düşünüyor ve söylüyorum bizler iade olacağız.. Amma bugün amma yarın..

Birdeliduss
Aday Memur
27 Mayıs 2020 18:20

Dün farklı ilde feto masasına bakan bi istihbaratçı ile görüştüm. Takipsizlik aldım dedim 1.5 yıl önce adam dediği takipsizlik veya beraat almanız hiç önemli değil. Istihbarat raporu önemli ona gore iade veya ihraç olursunuz

cooper lunk
Memur
27 Mayıs 2020 18:33

Devrem keşke soraydın bu istihbarat raporu ne zaman neye göre kimler tarafından yazılır diye biz nerdeyse 4 yıl olacak bekliyoruz o rapor yazılmadı mı şimdiye kadar yoksa adli sonuclaninca mı yazılıyor keşke sorsaydın devrem

Biryusufmasalı
Aday Memur
27 Mayıs 2020 18:39

kesinlikle durum bu
Birdeliduss, 4 yıl önce

Dün farklı ilde feto masasına bakan bi istihbaratçı ile görüştüm. Takipsizlik aldım dedim 1.5 yıl önce adam dediği takipsizlik veya beraat almanız hiç önemli değil. Istihbarat raporu önemli ona gore iade veya ihraç olursunuz

Birdeliduss
Aday Memur
27 Mayıs 2020 18:41

Şimdiye kadar yazılmıştır işlemlerin bitince sonuç sana bildirilir dedi.raporu il yazıp daireye gonderiyirmus

Toplam 39532 mesaj
«191319141915191619171918191919201921192219231924»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi