Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2022 13:37

Ekders almak zorunlu mudur?

Değerli hocalar.

Kronik rahatsızlığımdan dolayı 15 ders almak istiyorum.

Ekders almak istemiyorum.5 zümre öğretmeni olan bir okulda herkese 21 ders düşüyorsa ben, daha fazla ders almaya istekli diğer öğretmen arkadaşlarıma , bana düşen 6 dersimi verebilir miyim.

İdare illaki bana ekders vermek zorunda mıdır.

Yani kısacası kültür dersi öğretmeni , 6 ekdersi yönetmeliklere göre almak zorunda mıdır?

Saygılar.

fotoburak
Aday Memur
23 Eylül 2022 13:49

Peki 21 saat derse haftanın kaç günü gidiyorsunuz okula

Symph0ny
Memur
23 Eylül 2022 14:10

o 6 saati sizden alacak istekli bir öğretmen var ise, size verilecek başka ders kalmamış ise sorun olmaması lazım.

melike.h
Şef
23 Eylül 2022 14:21

21 saate kadar zorunlusunuz.

yeniyeniyeni
Aday Memur
23 Eylül 2022 14:33

yönetmelik veya görüş yazısı maddesi var mı bilen.uygulamada benzer durumla karşılaşan idareci veya öğretmen arkadaşlarda görüş bekliyorum.

yeniyeniyeni
Aday Memur
23 Eylül 2022 14:37

Boş gün istemiyorum amacım az ders saatini zamana yayarak hem kendime hem öğrencilere daha fazla faydalı olmak.

Bir öğretmen sadece maaş karşılığı derse girebilir mi.Yönetmelikler veya meb görüş yazısı bunu engelliyor mu.

sareninbabası
Kapalı
24 Eylül 2022 00:04

maaş karşılığı 15 saattir. idare 21 saat yazmak zorunda değil ama 21 saat yazarsa girmek zorundasınız. 6 saat dersinizi alacak gönüllü bir öğretmenle idareye başvurun işinizi hallederler.

yeniyeniyeni, 2 yıl önce

Boş gün istemiyorum amacım az ders saatini zamana yayarak hem kendime hem öğrencilere daha fazla faydalı olmak.

Bir öğretmen sadece maaş karşılığı derse girebilir mi.Yönetmelikler veya meb görüş yazısı bunu engelliyor mu.

jamett
Şef
24 Eylül 2022 14:09

21 saate kadar zorunlu. Okulumuzda ders yoksa ilçe milli eğitim İhtiyaç olan bir okula zorunlu görevlendirebilir.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 17:31

bu 21 saat zorunlu olayı nereden geliyor ?

o zaman neden öğretmenin maaş karşılığı girmesi gereken ders saati bilgisi verilirken

15 saat ifadesi geçiyor neden 21 se 15 yazıyor ?

drogba-71
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 17:55

15 saate kadar maaş hak edersiniz sonrasi 6 saat de isterse idare verebilir almıyorum deme hakkiniz yok. Bu 6 saat ek derse tahakkuk eder.

15 saat ibaresi agiz aliskanligi aslinda 21 saate kadar zorunlu diyebiliriz.

Idareniz uygun gorurse isteyen de varsa 6 saati baskasina verebilirsiniz.tabi ayni brans olmak kaydıyla. Mesela ingilizce hocasi ingilizce derslerini cografyaciya veremez. Sertifikası olur idare onaylar uygun görür o ayri mesele.

b3rn4
Müsteşar
24 Eylül 2022 17:57

Yönetmeliğe göre müdürünüz 15 saat maaş karşılığı üzerine 6 saat verebilir. Fakat fazlalık saati almak isteyen öğretmen varsa müdür de onay verirse siz maaş karşılığı girerek kalan 6 dersi diğer öğretmenler paylaşabilir.

Benzer durumu bu sene ben yaşadım. 13 zümreyiz ortalama 20 bandında dersiniz olacak dendi. Ben de eğer itiraz eden olmazsa maaş karşılığı derse girmek istediğimi söyledim kimse itiraz etmedi. Ben maaş karşılığı giriyorum. Çoğu arkadaşım 20 bir kaç tanesi 22 23 şeklinde paylaştı.

fatih ç.
Genel Müdür
24 Eylül 2022 19:07

15 saat alan kişiler için, ihtiyaç olursa mem başka okullara gönderebiliyor, şeklinde bir şeyler okumuştum. Böyle bir şey duydunuz mu?

b3rn4, 2 yıl önce

Yönetmeliğe göre müdürünüz 15 saat maaş karşılığı üzerine 6 saat verebilir. Fakat fazlalık saati almak isteyen öğretmen varsa müdür de onay verirse siz maaş karşılığı girerek kalan 6 dersi diğer öğretmenler paylaşabilir.

Benzer durumu bu sene ben yaşadım. 13 zümreyiz ortalama 20 bandında dersiniz olacak dendi. Ben de eğer itiraz eden olmazsa maaş karşılığı derse girmek istediğimi söyledim kimse itiraz etmedi. Ben maaş karşılığı giriyorum. Çoğu arkadaşım 20 bir kaç tanesi 22 23 şeklinde paylaştı.

Symph0ny
Memur
24 Eylül 2022 20:45

Elbette. 21 saatten az ise dersiniz ilçe içerisinde kendi branşınızda bir derse görevlendirilme ihtimaliniz var. 21 saatten sonrasını istemezseniz kimse sokamaz sizi derse.
fatih ç., 2 yıl önce

15 saat alan kişiler için, ihtiyaç olursa mem başka okullara gönderebiliyor, şeklinde bir şeyler okumuştum. Böyle bir şey duydunuz mu?

Guluyev
Kapalı
24 Eylül 2022 23:50

15 saati mem istediği yere görevlendirebilir, itiraz hakkınız da olmaz. 15le 21 arasında dramatik bir fark yok. Ben olsam idare kabul etse bile 21 saati alırım. 15 saati olan bir arkadaşımızı mem ilçenin ücra bir okuluna gönderdi mesela bu yıl.

yeniyeniyeni
Aday Memur
30 Eylül 2022 13:17

böyle bir görevlendirme olsa bile 6 saat görevlendirilebilir herhalde değil mi ilçe mem tarafından

jamett, 2 yıl önce
21 saate kadar zorunlu. Okulumuzda ders yoksa ilçe milli eğitim İhtiyaç olan bir okula zorunlu görevlendirebilir.

gfb_makine
Kapalı
30 Eylül 2022 14:08

Şöyle demek daha doğru: 21 saat zorunlu.bunun 6 saati üctetli

guard
Genel Müdür
30 Eylül 2022 14:14

yıllardır bununla uğraşan biri olarak 15 saat maaş karşılığı ve gerektiğinde 6 saate kadar zorunlu ek ders verilebilir.yönetmeliği de arastırdım evet böyle.ama 6 saati istekli öğretmen cıkar.verebilirsiniz idareye kronik rahatsızlıgınj bekirtirseniz verirler.ama burda bi cok durum cıkıyor.yani aynı branstan ben az aldım cok aldın idare kafasını agrıtmak istemeyebilir

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi