Editörler : crops35

21 Ağustos 2006 15:44

Gıda Kontrolörleri

Biraraya gelip bilgi alış verişi yapabilsek diyorum.

emre9
Şef
21 Ağustos 2006 17:09

Gıda Mühendisi misiniz? Denetimler nasıl gitmiyo oralarda

e_a
Aday Memur
21 Ağustos 2006 17:10

Arkadaşların ne kadar hoşuna gider bilmiyorum ama ben ZİRAAT MÜHENDİSİYİM ve bu işi yapıyorum .Çok da severek yapıyorum.

e_a
Aday Memur
21 Ağustos 2006 17:13

Denetimler gayet iyi emre9 Niye iyi gitmesin.

emre9
Şef
21 Ağustos 2006 17:18

Seyrek yapmanızdan belli değil mi iyi gittiği hangi siyasiden izin alıp denetim yapıyolar sizin orda

e_a
Aday Memur
21 Ağustos 2006 17:22

Hayır yanılıyorsun;gerçekten iyi .Hem de umduğunuzdan daha iyi.

emre9
Şef
21 Ağustos 2006 17:29

Valla bilmiyorum ne kadar gariban varsa yada gariban edebiyatı yapan ve arkası siyasi yani kalın olan gıda sektöründe bizimde ceza hariç en ucuz çıkarcağımız tamirat masrafı belli neredeyse mekanı yeniden yarat diyeceğiz ha bu arada zirattçiler çok teknik bilgisi olmasada şimdilik iş görüyolar güya birimler ayrılacaktı ama daha bakanlıkta bir oluşum yok zoraki gıda kontrolörü olmak ta iyi değil bence

emirolcay
Aday Memur
25 Ağustos 2006 16:29

Bakanlık bir yönetmeliğini daha kaybetti. Piyasa gözetimi ile ilgili yönetmelik 23.06.2006 tarihinde durduruldu. Biz artık hangi yönetmeliğe göre denetim yapacağız ki?

gıdacı81
Aday Memur
28 Ağustos 2006 08:43

Evet ya ne yapmaya çalışıyorlar.

ismet34
Aday Memur
31 Ağustos 2006 16:06

Piyasa gözetimi ile ilgili yönetmelik 23.06.2006 tarihinde durdurulduğu nerede yazıyor.

gurkantek
Şef
01 Eylül 2006 12:51

bizim ilçe müdürlüğünde gıda mühendisi yok tamam biz (ziraat müh. ve veteriner) idare etmeye çalışıyoruz ama bazı teknik konularda yetersiz kalıyoruz. her ilçeye bir gıda mühendisi lazım yetiştiremiyorum dgd si yem bitkisi sünesi yem bayisi ilaç bayisi süt desteği bilmem ne desteği.. 12 tane gıda mühendisi alındı onlarda torpili patlatıp ilde kaldılar.. ilçelerde sadece gıda denetimiyle ilgilenen bir eleman mutlaka olmalı.

emre9
Şef
01 Eylül 2006 19:09

Ben İlçedeyim gıda mühendisi olarak ikinci planda kalıyoruz çiftçilerin işlerinden bizim işi önemseyen yok araç sırası da oluyo çoğu zaman ziraatçi arkadaşlar yanaşmak istemiyo bizim işe stres yapıyo bizim iş çünkü hep kavga gürültülü cezalı işler olduğu için bizde de birtane bile il müdürlüğünde gıda mühendisi diploması olan yok ben il de oturduğum halde hayatında hiç gıda ile uğraşmamış ziraat mühendisi arakadaşı ile verdi il müdürü oysaki ile 10 dk lık ilçedeydi kendisi şimdi pişmanmış anlamadığı ve gıcık olan bir işe verildiği için oysaki o ziraat ilgili bir şube istemiş il müdüründen il müdürü de kontrol şubeye vererek iyilik yapar gibi görünüp kötülük yapmış aslında...

garibanmemur_2000
Aday Memur
02 Eylül 2006 15:35

güya gıda kontrolörüyüz.. ondan başka her işi yaptık saolsnlar. şimdi de dgd de görevlendirdiler.. bitince denetime tekrar çıkabilecekmişim :))))

gurkantek
Şef
02 Eylül 2006 15:45

garibanmemur_20 tekirdağ-saraya gel gıda kontrolü hariç bi işe bulaştırmayız seni :))

03 Eylül 2006 18:29

merhaba arkadaşlar,

Gıda kontrolörlüğü için ziraat mühendisi arkadaşlar hangi kpss puanını kullanıyor? kpss de işletme ,hukuk vs soruları cevaplayanlar gıda kontrolörlüğünü tercih edebiliyor diye bir duyum almıştım.Atanma puanları ve şartları ile ilgili bilgilere nerden ulaşabilim?

emre9
Şef
04 Eylül 2006 01:14

Atandıktan sonra kursa gidicen gıda kontrolör kursuna ihtiyaç olursa tabi, ilçe müdürüne yada kontrol şube müdürüne bağlı

04 Eylül 2006 11:15

bilgi için teşekkür ederim.

alihakans
Şef
08 Eylül 2006 09:02

arkadaşlar kendi mesleğinizi yapmak için baskı yapın gıda mühendisleri denetçidir dgd bizim işimiz değildir.

emre9
Şef
08 Eylül 2006 14:04

Ne işi yahu tarımın gerçek işi dgd hangi akla hizmet verdilerse denetimi tarıma ne BELEDİYE ne TARIM ne SAĞLIK yeni bir kurum yapsın bu işi gıda mühendisi Profesörlerin önderliğinde örneğin Prof. Dr. Nevzat ARTIK başkanlığında bir genel müdürlük kurulsun aracı gereci laboratuvarı ayrı olsun o zaman bir anlamı olacak gıda denetiminin

alihakans
Şef
11 Eylül 2006 09:15

emre sen nerde görev yapıyorsun bizde araçta var laboratuar da var ayrıca tarım bakanlığı 10 yıldır gıda üretim izni veriyor bilmem haberin varmıydı.Ayrıca tarım bakanlığı hayvan sağlığına da bakar sadece dgd değil!

emre9
Şef
13 Eylül 2006 16:46

alihakans sen büyük ilde kontrol şubede mi çalışıyosun gelde küçük ilçelere bi bak neler daha önemli araç varmı varsada ne iş için kullanılıyo ilçelerde gıdacıları önemseyen yok gelen karışır giden karışır denetime bilgi önemli değil siyasilerin ne dediği önemli illerde de karışıklık diz boyu bi kanun değişir karar verene helal olsun, kanunla tebliğe uymayan genel müdürlük yazıları geliyo devamlı zaten açsan baksan evraklara kimin ne yaptığı belli değil formları süs olsun diye tutuyoz puan vermeye kalksan işin içinden çıkamayıcan hep yalan yanlış atacan başka çaren yok. karar vermedeki güçlükler hep oluyo, bilimsel bağımsız bir kuruluş yapmalı denetimi üniversitelere versinler denetimi jandarmayla birlikte yapsınlar ancak çözülür bu iş

Toplam 430 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi