Editörler : F16 Gökçen
«176177178179180181182183184185186187»

Aysacry
Müsteşar
17 Eylül 2021 14:01

bi soz vardi...beyinler gocu yapmak isterdim de yok beynimiz savassin isterdim

goruyorum ki silahsizsiniz bayim.....zaten

toplum olarak karsiyiz bilgiye...pardon

silaha

demisim....tamam sustum..ne anlarsan o....

Aysacry
Müsteşar
17 Eylül 2021 19:50

eve gidince salincaga uzanip serin serin

uyumak hayalindeyim..

ha salincak yok pardon neyse barfiks var ona asilir bi o yana bi bu yana sallanirim....

Aysacry
Müsteşar
18 Eylül 2021 02:24

sevgili gunluk diye baslayan sevgisiz yazilar..

Aysacry
Müsteşar
18 Eylül 2021 15:26

gunu evde bitirmek olmaz cikayimda biraz

yosunn toplayayim....)).unutmadan not

edeyim sent antuana gidince bi arkadasa

akil fikir konusunda dilek dileyeyim

benimkiler olmadi;) belki onda kabul

gorecektir....

Aysacry
Müsteşar
18 Eylül 2021 20:47

istek parcalari dugunlerde onemlidir...bunu

dami duyacaktik...

Adana da dugunde erkek tarafi muslum

Gurses'ten kiz tarafi Azer Bulbul'den istek

sarki calinmasini isterken calgi grubunun

gazapizm calmasindan dolayi gelinin

agabeyi 2si kadin 6 kisiyi pompali tufekle

vurmus....sakami bu hayir gercek...

Aysacry
Müsteşar
18 Eylül 2021 21:18

Ey gözleri şiir yazan çocuklar

Dünya nasıl da yenik ve yaralı

Yorgun düşmüş avuçlarınızda

Bir tek

Sizin gülüşünüz var onu güldürecek

Bir de filiz veren tohum elleriniz

Bugünün yorgun ayaklarını

Yarının güzel sabahlarına götürecek

Aysacry
Müsteşar
19 Eylül 2021 09:50

Kendi fikrimce biz insanlara hic bir guzelligi

layik gormuyorum..haketmiyoruz bizler

henuz gelisimlerimizi tamamlayamamis aciz varliklariz...su yesilliklerin icinde resim

cekmek istesem cekecek yer yok

her yer cöp cam pecete poset kagitvs..

.benim ayagima cam batti elimi bilmedigim bi

nesne kesti senin attigin cöpleri ben

temizlerken...1 saattir sen uyurken ben cöp

topluyorum ve sen uyaninca yine buraya gelip cöplerini atip eglenip gideceksin..yaziklar

olsun sizin gibi vicdansiz merhametsiz doga dusmani insan dusmani hayvan dusmani...

varliklara....anladin sen....onu....

Aysacry
Müsteşar
19 Eylül 2021 11:38

simdi sira guzel bir kahvalti sinirsiz cay ve

cay....haketim mi ettim tabi.....gunn yeni

basliyor say...bugun pazar ve dolu birgun

film muzik kitap ...kahve dinlenmece....

yagmur da olsa...neyse buna da sükür...

.

...

Aysacry
Müsteşar
19 Eylül 2021 19:47

Kuzey Tekinoglu mod;))))

Ya var ya, çok bir şey istemiyorum ha ben.

Bir gece, sadece tek bir gece kafamı şu

yastığa rahat koyayım istiyorum.

Gözlerim de kendiliğinden kapansın

istiyorum. Başka hiçbir şey istemiyorum.

Aysacry
Müsteşar
20 Eylül 2021 09:03

kimsenin hakkinda konusmam...konusana

da izin vermem...o bunu yapmis bu bunu yapmis o boyle bu boyle gibi misyonsiz sifatlari insanlara yakistirmam..her insanin hedefi

yasantisi olgulari farklidir...beni baglayan tek sey iyi insan olmaya calismak tevazu gostermek onumdeki engeller icin b plani dusunmek...hayatta hersey olasiliktir...ani yasamak

lazim insanlarla ugrasirken bir de bakmissin elde var hiç....

Aysacry
Müsteşar
21 Eylül 2021 08:56

Çivi çiviyi yerinden etmez.Aşkı herkesle

yaşanılabilir sanmak yanılgıdan öteye

geçmez.

Ruha dokunmadan tene dokunmak mutluluk vermez. Birinin hayatını tepetaklak eden,

çıktığı yolda düzlük görmez.

Gelen gideni her zaman aratmaz ama gideni gitmeye mecbur bırakanın arayışı bitmez....

Aysacry
Müsteşar
21 Eylül 2021 11:21

pazara gitmeden liste yaparim her hafta ayni seyleri almis olsamda belki aralarinda farkli bi renk olur diye kontrol ederim:)

bezelye

bamya

pirasa

marul

ispanak

brokoli

maydonoz

tere

roka

yine yokmus...

yesil bir sayfa

Aysacry
Müsteşar
21 Eylül 2021 12:02

yemek isterken not kismina ne yaziyorsunuz

ben soyle yaziyorum...kurye arkadas acele etmesin beklerim canindan kiymetli degil

benim acligim ve lutfen fazladan catal kasik bicak birakirmisiniz :)asla bir catal bicakla yemegi bitiremiyorum sorun bende degil:))

plastikleri cok adi evet..

Aysacry
Müsteşar
21 Eylül 2021 20:07

ne guzel bir film repligiydi bence cok

guzeldi nakis bilsem işlerdim asardim

duvara....

.........

benim oglum sakattır

kalbi sakat olmasın...

Aysacry
Müsteşar
22 Eylül 2021 08:44

haftada bi kac gun sokagimiza klarnet

calmaya gelen abimiz dun gece yine ta eskilerden coskun sabah asigim sana melodisiyle beni eski yillarima asklarima goturdu..gozumu kapatip melodiye eslik ediyorum

balkondan az daha calsa aglayacagim cok

duygusal..ama ne oldu

Yilmaz amca cikti bozdun .... tum melodiyi bi sarki calamadin ha diye azarladi..

kendileri cumhurbaskanligi senfoni orkestrasindan emekli ya...herseyi bilmisler...birak

adam calsin senmi bilecen melodi bozuk degil senin kulagin almiyo dayi.....yani bi sarkinin duygusalligini yasayamadim...

Aysacry
Müsteşar
26 Eylül 2021 09:29

istismari cinayeti sadece tv gormuyoruz,her an yoldan gecerken bile bi kavgaya denk geliriz bir cogumuz...izlemek yerine polisi aramak veya araya girmek gibi gorevlerimizde olabilir..ben asla korkmuyorum istismarida sikayet ederim kavgayada girerim...sorumlu oldugum vicdanim var...aman her gun bu olaylar oluyor demek mantiga burunmenin en korkunc halidir...nasil yani hergun oluyor diye bunlari icsellestirip normalmi davranalim..komsum dayak yediginde aman hergun boyleler mi diyelim..cocuguna siddet uyguladiginda bana ne annesidir demek en kolayi....ben asla bunu kabul etmiyorum bununla ilgili cok tehdit edilsemde hic bir komsuma aman bosver gozuyle bakmiyorum...her cocuk potansiyel istismar adayidir..her kadin potansiyel cinayet kurbanidir..aman bosver dedikce tecavuz ediyoruz...aman bosver dedikce ölduruluyoruz..daha dun hatice olduruldu komsulari iki gundur kavga ediyorlar demis..iki gundur dayak yedi ve kafasina vurup oldurdu sevdigi kocasi...ben bos vermiyorum siz de bosvermeyin....

Aysacry
Müsteşar
26 Eylül 2021 09:31

Adam kadini o kadar cok seviyordu ki

Kadin o kadar guzeldi ki

Bir kezzapla bu isi halletti adam

Kadinin yuzu yandi..

Adam cok sukur dedi..

Guzel sevmek anlayisi bile farkli...

Aysacry
Müsteşar
28 Eylül 2021 11:29

sizin de varmidir cocuklukta ki huylarini yetiskinlige tasimis arkadas...bence herkeste bi tane vardir..misal cocukkenalmancilari gelirdi bizimle küser oynamazdi almanci akrabasiyla bize hava atardi..boyle saclarini hıh diye sallar giderdi...oyun oynarken de ayniydi kagittan canta yapariz begenmez,sapka yapariz begenmez,ucak gemi hic bisey begenmez yirtar atardi..oyun oynayincaya kadar zaten gun biterdi..neyse cocukluguna verirdik buyunce gececek diye umid ederdik...gecmedi yine mizmiz yine alingan e gecmisten gelmis..mecbur katlanacaksin diyolar...o zaman küsup dagittigi olaylar simdi laf sokmali iletiler olmus..yine kim ne yapti sana dedim cunki o kesinlikle haklidir bu degismez kuraldir..gunde 50ye yakin astili kestili laf sokar kime denk gelirse artik..bugun ku banaymis hayirdir dedim..iki gun once magazadan bisey atmis guzel mi diye cevap vermemisim..e diyemedim ki koca insansin al cik ne soruyorsun...haketmisim

dedim haklisin..gercekten cok konusmasinlar diye tolerans gosterdigim evet haklisin dedigim genel olarak insan turleri...yapmayin.....

useniyorum savasmaya...

Aysacry
Müsteşar
28 Eylül 2021 13:36

bazen sarkilar gibi yanlis anlasilir hayat

misal Mustafa yagmur var istanbulda

misal Sabile

misal bir kar tanesi ol kombilimin ucuna

misal hafize abla ask vurur insana....gibi bir suru isimize geldigimiz gibi soyleriz..ya da yanlisi daha kolay...

Aysacry
Müsteşar
28 Eylül 2021 13:50

Belediyelerin kurslari asiri guzel degilmi

bedava olmasi cok sempatik;)

bir aydir baglama kursuna gidiyorum ya da gider gibi yapiyorum henuz şu metrisin onu bir uzun alan kismindayim..agir ilerliyoruz dedi

hocam ben soyleme kismina takiliyorum yoksa iyi calardim..calmaya meyilliyim yani de haram olmasin..konu dısi oldu konuya donersek haftasonu seramik kursu var sonunda en sevdigim cumleyi kurucam ogretmenim falankes benim çamurumu aldi..hep bize soylenecek degil ya biraz da biz soyleyelim:))

Toplam 3874 mesaj
«176177178179180181182183184185186187»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi