Editörler : Pangaea
01 Mayıs 2019 16:11

Elektrik Elektronik Müh. Kamu
Arkadaşlar merhaba öncelikle burda yeniyim ve yanlış konu başlığında konuyu açmış olabilirim yada daha önce konu açılmış olabilir ama kafamda sorular var bayağı. Ben eem mezunuyum yaklaşık 7 ay özel sektörde çalıştım ve neticesinde devlet düşünmeye başladım. 2020 için hazırlanmayı düşünüyorum ama merak ettiğim husus şu 90 üzeri alamazsan atamayı unut diyorlar yani bu riske gireceğim ama 2018 de çalışmadan 75 almıştım. sizce 1 senede bu kadar 90 a yükselebilirmiyim. Başka bir sorumda şu dil yds puanım var 70 aldım. Eğer 2020 kpss den 85 alsam yerleşemezmiyim bir yere yani illa kpss den 90 üstümü gerek? Dil puanını isteyen kurumlar var diyolar mesela teiaş mı istiyo istiyosa da yds 70 yeterlimi yoksa dahadamı yükseltmeliyim. Bu konularda bilgili olanlar varsa bana hem öneri nasıl çalışacağıma dair kpss +yds hemde hangi kurumları tercih etmem mantıklı olacağını söyleyebilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

harita94
Genel Müdür
01 Mayıs 2019 16:22

Kpss den 75 almakla 90 puan almak arasında 15 puan fark yoktur arkadaşım bunu unutma.yani şöyle düşün 20 net yaptım ama 100 net yapmam lazım.bu daha hırslı çalışmanı sağlar.

samurayınız
Aday Memur
01 Mayıs 2019 16:34

90 hususu son seneler kadroların azalmasıyla ortaya çıktı ve merkezi atamalarda öngörülen bir durum.Lakin dışardan alımlarda yds c ve 85 üstü kpss puan iş yapıyor.Ayrıca merkezi kadro sayısı artadababilir keskin bir şekilde öngörülemiyor , bu şekilde merkezi de 87-88 leri görebiliyor

Ykskmhnds35
Aday Memur
01 Mayıs 2019 19:24

Arkadasın dediği gibi 75 ten 90 kolay olmamakla birlikte çok zor da değil yani 15 puanlık fark gibi olmuyor gerçekten, öte taraftan yds 70 varsa KPSS 85 bile iş yapar, avantajın var bence

dipsilala
Aday Memur
01 Mayıs 2019 20:12

Evet haklısınız. Özeldeki işimi bıraktım kendimi 1 yıl vereceğim sınava ama bir yandanda olmazsa 1 yıl boşa gidecek diye düşünüyorum iş kpss gidermi tek hedef sınava çalışmak olursa sınav sürecinde insanı aşırı boğabilir
harita94, 5 yıl önce

Kpss den 75 almakla 90 puan almak arasında 15 puan fark yoktur arkadaşım bunu unutma.yani şöyle düşün 20 net yaptım ama 100 net yapmam lazım.bu daha hırslı çalışmanı sağlar.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
02 Mayıs 2019 00:33

En azından aklında soru işareti kalmayacak. DENEDİM dersin en kötüsü. Keşke 1 yılımı verseydim demekten iyidir. Merak etme en güzelini deniyorsun. Sadece kaygılarını azalt acabalarını azalt öyle çalış.

dipsilala, 5 yıl önce
Evet haklısınız. Özeldeki işimi bıraktım kendimi 1 yıl vereceğim sınava ama bir yandanda olmazsa 1 yıl boşa gidecek diye düşünüyorum iş kpss gidermi tek hedef sınava çalışmak olursa sınav sürecinde insanı aşırı boğabilir

dipsilala
Aday Memur
02 Mayıs 2019 01:13

Kaygılanmak önüne geçemediğim bir sorun... Aynen deneyeceğim. Sadece 1 senenin uzun bi zaman olması beni bunaltacak diye endişem var çünkü bu yaşıma kadar hiç bi sınava uzun soluklu çalışmadım kısa maraton koşucusu gibiyim yol uzayınca kesiliyorum. Hayırlısı bakalım elimde geleni yapacağım.
çılgıninşaatçı, 5 yıl önce

En azından aklında soru işareti kalmayacak. DENEDİM dersin en kötüsü. Keşke 1 yılımı verseydim demekten iyidir. Merak etme en güzelini deniyorsun. Sadece kaygılarını azalt acabalarını azalt öyle çalış.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
02 Mayıs 2019 03:45

Sürekli hedeflerini güncel tutarsan sıkılmazsın. Memur olduğunu hayal edip haftasonları gezdiğini düşünürsen gazı alırsın kolay gelsin

dipsilala, 5 yıl önce
Kaygılanmak önüne geçemediğim bir sorun... Aynen deneyeceğim. Sadece 1 senenin uzun bi zaman olması beni bunaltacak diye endişem var çünkü bu yaşıma kadar hiç bi sınava uzun soluklu çalışmadım kısa maraton koşucusu gibiyim yol uzayınca kesiliyorum. Hayırlısı bakalım elimde geleni yapacağım.

A.C.D.C
Daire Başkanı
17 Mayıs 2019 11:07

Alırsın KPSS altyapısı olan kültürlü biri için kolay bir sınav.

En ideali TEAİŞ, DHMİ ve TCDD. DHMİ maaşları daha yüksektir ancak EEM olarak kariyer yolun daha kısadır.

Açıktan alım fikrin varsa ve erkeksen askerliğini yapmadan başvurma derim. Çoğunlukla askerliğini yapmamış kişileri eliyorlar.

denixex
Memur
18 Mayıs 2019 21:34

merhaba hocam bende seninle aynı durumdayım sadece yds yok bende , özelde çalışıyorum ama hem kpss hem iş nasıl ilerleyecek bilmiyorum , kafam karışık

Nakamuraaa
Şef
19 Mayıs 2019 15:13

evet ciddi bir çalışma programı önemli
denixex, 5 yıl önce

merhaba hocam bende seninle aynı durumdayım sadece yds yok bende , özelde çalışıyorum ama hem kpss hem iş nasıl ilerleyecek bilmiyorum , kafam karışık

Tempt
Yasaklı
19 Mayıs 2019 18:12

Abartmayın altyapısı olan biri için 3 ay kpss çalışmak yeter de artar bile. Mühendis olmuş biri rahatlıkla matematik çözer diye düşünüyorum ki diğerleri hep ezber zaten. Ben 3 ay çalıştım 88 aldım, açıktan yerleştim 1 aydır çalışıyorum. Demek istediğim öyle koskoca 1 seneyi kpss calisicam diye heba etmeye gerek yok
Nakamuraaa, 5 yıl önce
evet ciddi bir çalışma programı önemli

dipsilala
Aday Memur
21 Mayıs 2019 00:22

Ben size katılmıyorum ben mühendislik mezunu olmama ragmen çalışmadan 75 aldım. ama özelle beraber kpssyi götürmeye çalışan biri için 3 ayın yeterli olduğunu düşünmüyorum en azından bi 5 6 ay verilmeli psikolojik açıdan bunalmamak adına. Bu arada dostlar Tübitak mülakatına çağrıldım ama 8 kişilik yere 10 katı yani 80 kişi çağırıyolar sizce bu durumdaki şansım nedir :) ümit bağlasammı bağlamasammı üstelik ne alaka bilmiyorum ama tusaştanda mülakat için arandım oysaki tusaş yds kabul etmeyen bi kurum kafam bi milyon yeni bi başlık acıcam birileri beni aydınlatsın.
Tempt, 5 yıl önce
Abartmayın altyapısı olan biri için 3 ay kpss çalışmak yeter de artar bile. Mühendis olmuş biri rahatlıkla matematik çözer diye düşünüyorum ki diğerleri hep ezber zaten. Ben 3 ay çalıştım 88 aldım, açıktan yerleştim 1 aydır çalışıyorum. Demek istediğim öyle koskoca 1 seneyi kpss calisicam diye heba etmeye gerek yok

A.C.D.C
Daire Başkanı
24 Mayıs 2019 21:55

Mühendislik mezunu adamın matematik çalışması gerekmez. Üniversite mezunu insanın Türkçe çalışması hiç gerekmez. Mühendis olarak sadece Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlığa ihtiyaç var lakin, tarihin büyük kısmı inkılap tarihi ki bu konunun da üniversite mezunu bir Türk için ciddi çalışma gerektirmemesi gerektiği kanaatindeyim. Her bölümde inkılap tarihi zaten zorunlu ders. Amacı devlete çalışmak isteyen birinin de bu konuyu enine boyuna zaten öğrenmiş olması gerekir.

E sılf eski Türk devletleri, coğrafya ve vatandaşlık için de aylarca çalışmaya lüzum yok. Benim 2 aydan az sürmüştü hazırlanmam.

Hadi diyelim özelde çalışıyorsun. 4 ay olsun diyeceğim de yok özelin mevcut koşulları insana günde 1-2 saat dahi bırakmıyor. Ya askere gidip orada çalışmalı ya da risk alıp işi bırakmalı.

Snegar
Aday Memur
25 Mayıs 2019 21:34

Hayatımda bu kadar boş yorum görmedim görende 95 aldın sancak ona gerek yok buma gerek yok
A.C.D.C, 5 yıl önce

Mühendislik mezunu adamın matematik çalışması gerekmez. Üniversite mezunu insanın Türkçe çalışması hiç gerekmez. Mühendis olarak sadece Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlığa ihtiyaç var lakin, tarihin büyük kısmı inkılap tarihi ki bu konunun da üniversite mezunu bir Türk için ciddi çalışma gerektirmemesi gerektiği kanaatindeyim. Her bölümde inkılap tarihi zaten zorunlu ders. Amacı devlete çalışmak isteyen birinin de bu konuyu enine boyuna zaten öğrenmiş olması gerekir.

E sılf eski Türk devletleri, coğrafya ve vatandaşlık için de aylarca çalışmaya lüzum yok. Benim 2 aydan az sürmüştü hazırlanmam.

Hadi diyelim özelde çalışıyorsun. 4 ay olsun diyeceğim de yok özelin mevcut koşulları insana günde 1-2 saat dahi bırakmıyor. Ya askere gidip orada çalışmalı ya da risk alıp işi bırakmalı.

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
26 Mayıs 2019 14:45

Bi de sen bunun ekonomi yorumlarini gör! Ekonomi yorumlari devlet para bassin herkes kurtulsuna benzer:)
Snegar, 5 yıl önce
Hayatımda bu kadar boş yorum görmedim görende 95 aldın sancak ona gerek yok buma gerek yok

A.C.D.C
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 16:26

:))))

Tüh ya! KPSS ile atanmayı bile beceremeyen, doğru düzgün bir imla ile yazı yazamayan, sataşmadan mevzuyu kişiselleştirmeden efendi gibi tartışmayı bilmeyen, boş beleş önüne geleni mezun eden okulların mezunları, görüşlerimi beğenmiyor. Ne yapacağım ben şimdi ? ühühühüh :)))

Siz önce edebinizle tartışmayı öğrenin de sonra insanlar hakkında fikir beyan edin. Sensin "bu".

Heybetlimühendis, 5 yıl önce
Bi de sen bunun ekonomi yorumlarini gör! Ekonomi yorumlari devlet para bassin herkes kurtulsuna benzer:)

A.C.D.C
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 16:32

Neyse hadi siz kendi edebinize uygun şekilde hakaret ve küfür sıralayın bana. Belki atanırsınız. :)

Eem.ysf
Aday Memur
26 Mayıs 2019 16:40

Bir yildir memurlardayim senin tek hatan herkesi kendin gibi itu odtu mezunu sanman bosver fazla tartismaya girme hocam
A.C.D.C, 5 yıl önce

Tüh ya! KPSS ile atanmayı bile beceremeyen, doğru düzgün bir imla ile yazı yazamayan, sataşmadan mevzuyu kişiselleştirmeden efendi gibi tartışmayı bilmeyen, boş beleş önüne geleni mezun eden okulların mezunları, görüşlerimi beğenmiyor. Ne yapacağım ben şimdi ? ühühühüh :)))

Siz önce edebinizle tartışmayı öğrenin de sonra insanlar hakkında fikir beyan edin. Sensin "bu".

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
26 Mayıs 2019 18:02

Bak zavalli!! bana yorum yaparken kendini anlatmisdsin.Yorumlarindan bos teneke sesi geliyor.Birincisi mat çalışmak gerekmezmiş (!) la git bi ya git bi de dersane de 40 yasinda adamlar nasil calisiyor gör. Türkçe gerrkmezmis la bu nasil bi yorum! Ha cok bilmis bey buyurmus ki tarih inkilap tarihiymis.Git mufredati ac oku.Hadi yol al da ense trasini gorelim.4 aydir sitedeyim senin kadar boş yorumlar yapani gormedim.Snegar arkadasim yorumlamis seni zaten.
A.C.D.C, 5 yıl önce

Neyse hadi siz kendi edebinize uygun şekilde hakaret ve küfür sıralayın bana. Belki atanırsınız. :)

Snegar
Aday Memur
26 Mayıs 2019 18:25

Arkadaşlar kusura bakmayın bu arkadaşın daha önceki yorumuna hayatımda gördüğüm en saçma yorum demiştim yanılmışım arkadaşın her yorumu bir öncekini geçiyor biz buna yetişemeyiz.En iyisi sensin bay hiçbir şey yapmadan her şeyi yapabilen insan
A.C.D.C, 5 yıl önce

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi