Editörler : Pangaea
12 Mart 2023 22:27

İstanbul Büyükşehir Belediyesi neden Merkezi yerleştirmeyle memur almıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi neden Merkezi yerleştirmeyle memur almıyor? En adaletli ve liyakatli olan merkezi yerleştirme ile memur alımı peki neden almıyor belediyeler? Lütfen beyazmasaya cimere yazın. Liyatketten bahsedip sonra mülakatla personel ataması yapılamaz

alonestyle
Aday Memur
13 Mart 2023 01:44

imamoğlu'nun öyle bir vaadi olduğunu hatırlamıyorum

Let12
Aday Memur
13 Mart 2023 07:54

Kemal Kılıçdaroğlu mülakatla alimlarin kalkacağını vaat ediyor, buna kendi belediyeleri olan Ankara,İstanbul,Adana,Antalya,İzmir'den başlayabilir.

kılıç22
Aday Memur
13 Mart 2023 08:40

Merkezi yerleştirmeyi hangi kurumun yaptığı ortada. Geçmişte Fetö ve benzerlerine birçok kıyak yapmış bir kuruma neden güvensizler üstelik aynı hükümet ve kadroları iş başındayken. Millet iktidarı iktidar olduktan sonra kurumlar temizlenip şeffaflaştıktan sonra ilk iş bu olmalı mülakat kaldırılmalı tüm kurumlar merkezi yerleştirme ile alım yapmalı. DSİ nin Karayollarının bile güvenmediği kuruma bugun sartlarında İBB neden güvensin. Ayrıca adamlarım alımları gayet şeffaf kamera kayıtlı.

18.09.2022
Yasaklı
13 Mart 2023 08:42

laf dostum laf. bunu yapacak insan önce kendi belediyesinde söylediklerini uygular icraatını yapar. insanlarda ona inanır güvenir. kim gelirse gelsin herkesin düşüncesi aynı. onlar öyle yapıyorsa bende öyle yaparım. personel alımı konusunda al birini vur ötekine fark yok.

Let12, 1 yıl önce

Kemal Kılıçdaroğlu mülakatla alimlarin kalkacağını vaat ediyor, buna kendi belediyeleri olan Ankara,İstanbul,Adana,Antalya,İzmir'den başlayabilir.

13 Mart 2023 08:54

Sadece İBB değil, 39 ilçe belediyesi de merkezi alımla personel almalıdır. Koskoca metropol ilçede açılan kadro 5'i geçmiyor her merkezi alımda.

Let12
Aday Memur
13 Mart 2023 09:07

Evet, artık tüm belediyelerin kpss ile alım yapması zorunlu hale geldi. İnşallah parti ayırtetmeksin tüm belediyeler şeffaf halde alım yapar.

emeklihoca
Aday Memur
13 Mart 2023 09:21

niçin sadece istanbul! ülke genelinde tüm kamu ve belediye alımları merkezi atanmalıdır.

cepniii
Memur
13 Mart 2023 12:49

Güze kardeşim gerçekten güzel bir noktaya değinmişsin. Maalesef bu ülke böyle. Liyakat yok kim gelirse gelsin aynı. Zaten 2012'de kanun çıktığında da kimse itiraz etmedi. Tüm partilerin tek uzlaştığı nokta bir vekil zammı bir de yerel yönetimlere personel alma şekli oldu. Bu devran böyle gider.

drali_
Şef
13 Mart 2023 13:32

şirket elemanı adı altında bir çok büyükşehir belediyesi kpss olmadan alımlar yapıyor .mühendis,mimar birçok alım yapılıyor..

drali_
Şef
13 Mart 2023 13:36

https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

normalde kpss ile alınması gerekirken belediye şirketleri olduğu için kpss olmadan alınıyor... Yasal mevzuat buna izin veriyor..yukarıdaki linkten ilanları görebilirisiniz..

istiap
Aday Memur
13 Mart 2023 14:45

trrbl
Aday Memur
13 Mart 2023 14:52

iletin hukumete mevzuati degistirsin nedn sadece ibb ki tum belediyeler oyle yapsin
istiap, 1 yıl önce

https://ilan.memurlar.net/ilan/70344/istanbul-gaz-dagitim-sanayi-60-isci-alacak.html

Boyle ilan vardi ama sitede goremedim bu ilani

14 Mart 2023 07:31

Sanki her belediye merkezi ile alıyor da İBB almıyor tek gibi bi başlık olmuş. İBB alım yaptı 2 yılda 3 kez falan ilanları takip etmemiş olabilirsiniz. Yalnız KPSS şartı olmadan mesleki deneyim ve üniversite ortalamaları ile sıralama yaptı KPSS puanı yerine, kamera kayıtlı mülakat ile devam etti sıralamadan sonra.

14 Mart 2023 13:29

Mülakat komple kalkmalı. Son mülakatını gördük ibb'nin bence hiç adil değildi.

mimarmuhendis, 1 yıl önce

Sanki her belediye merkezi ile alıyor da İBB almıyor tek gibi bi başlık olmuş. İBB alım yaptı 2 yılda 3 kez falan ilanları takip etmemiş olabilirsiniz. Yalnız KPSS şartı olmadan mesleki deneyim ve üniversite ortalamaları ile sıralama yaptı KPSS puanı yerine, kamera kayıtlı mülakat ile devam etti sıralamadan sonra.

15 Mart 2023 07:27

İBB yi savunmak için yazmadım kesinlikle mülakatın her türlüsü bence de kalkmalı . Ama en azından olacaksa da kamera kayıtlı ve kura ile soru sorulması adil olur ki soruları doğru cevapladığınız takdirde neden yerleşemediğinize dair hak iddia edebilir gerekirse hakkınızı geri kazanabilirsiniz.

Benim takıldığım bu atfı sadece İBB ye yapmanız :)) Tüm belediyeler yapmalı bunu , siteminizi 81 ilin ve ilçelerinin belediyelerine yapmanız daha doğru

elk muhendis, 1 yıl önce

Mülakat komple kalkmalı. Son mülakatını gördük ibb'nin bence hiç adil değildi.

15 Mart 2023 08:27

Türkiye'deki tüm belediye ve il özel idarelerinde mülakat kaldırılmalı.

mimarmuhendis, 1 yıl önce

İBB yi savunmak için yazmadım kesinlikle mülakatın her türlüsü bence de kalkmalı . Ama en azından olacaksa da kamera kayıtlı ve kura ile soru sorulması adil olur ki soruları doğru cevapladığınız takdirde neden yerleşemediğinize dair hak iddia edebilir gerekirse hakkınızı geri kazanabilirsiniz.

Benim takıldığım bu atfı sadece İBB ye yapmanız :)) Tüm belediyeler yapmalı bunu , siteminizi 81 ilin ve ilçelerinin belediyelerine yapmanız daha doğru

sadecemimar
Şube Müdürü
15 Mart 2023 10:03

Kokuşmuş düzenin tezahürü olan zihniyetlerin İBB karalaması yapmasını yadırgamamak lazım

Bunların derdi mülakatın kalkması falan değil. Bunların derdi sadece hamaset

İBB mülakatı arkadaşın da anlattığı gibi kamera kayıtlı ve soru seçmeli bir şekilde yapıldı. Kim kaç soruyu doğru cevapladıysa onun karşılığı olan puanı aldı ve bunun aksini iddia edecek tek bir adam da çıkmadı. Çamur atanların hepsi mülakata girmeyenler

İBB ye söylendiğiniz kadar mülakat yapıp liste bile yayınlamayan belediyelere, bakanlıklara söylenseydiniz ortada muzdarip olmamızı gerektirecek bir durum da kalmazdı zaten

Siz yandaşa eyvallah muhaliflere aman Allah olduğunuz için bu haldeyiz zaten

Gelip burda bize maval okumayın

Let12
Aday Memur
15 Mart 2023 12:57

İlçe belediyeleri de acil merkezi ile alım yapmalı, mail atın.

Mcscofield
Kapalı
15 Mart 2023 13:08

İbb eleştirimiz bu liyakatsiz düzeni onların değiştirebileceğine inandığımız içinolabilir mi? İbb yine içlerinde en masum olanı. Diğer chp belediyelerinde bırakın mülakatı, alım ilanından bile haberimiz olmuyor. Kılıçdaroğlu mimarlar hakkında konuşmasında dikkatimi çeken, bir arkadaşımız atama istiyorum dediğinde bir belediye başkanı ben işinizi halledebilirim diyor. Ve başkanın bu teklifini Kılıçdaroğlunu grup toplantısında gündeme getirebiliyor. Ben bu torpile liyakatsizliğe son vereceklerini dair pek umutlu değilim açıkçası.

16 Mart 2023 00:09

90 üstü puan alanların hepsi niye eleniyo mülakattan? Ben en yüksek puanlı adaydım beni de eledi. Hiç kimse bana İbb'deki mülakatların haklı olduğunu söyleyemez. Kimsenin sesi çıkmamışmış, işe yarayacağını bilsem dilekçeyle itiraz ederdim, ne uğraşıcam kendi kafalarında belirlemişler zaten kimin gireceğini. Hakkımı helal etmiyorum.

sadecemimar, 1 yıl önce

Kokuşmuş düzenin tezahürü olan zihniyetlerin İBB karalaması yapmasını yadırgamamak lazım

Bunların derdi mülakatın kalkması falan değil. Bunların derdi sadece hamaset

İBB mülakatı arkadaşın da anlattığı gibi kamera kayıtlı ve soru seçmeli bir şekilde yapıldı. Kim kaç soruyu doğru cevapladıysa onun karşılığı olan puanı aldı ve bunun aksini iddia edecek tek bir adam da çıkmadı. Çamur atanların hepsi mülakata girmeyenler

İBB ye söylendiğiniz kadar mülakat yapıp liste bile yayınlamayan belediyelere, bakanlıklara söylenseydiniz ortada muzdarip olmamızı gerektirecek bir durum da kalmazdı zaten

Siz yandaşa eyvallah muhaliflere aman Allah olduğunuz için bu haldeyiz zaten

Gelip burda bize maval okumayın

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi