Editörler : Pangaea
21 Mayıs 2011 01:43

KPSS başvurusunda soyadı değişikliği... Yardım lütfen!

Arkadaşlar geçen yıl sınavdan sonra evlendiğim için soyadım değişti bu yıl başvuru için gittim ÖSYM bilgilerini güncellememiş eski soyadımla başvuru yapmak zorunda kaldım. ÖSYM'yi arıyorum hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Benimle aynı durumda olan var mı ne yapmalıyım sizce?? YARDIM LÜTFEN..

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 01:48

Kılavuzda bu durumla ilgili açıklama var, bir bakın...

21 Mayıs 2011 01:52

hocam nüfus müdürlüğüne yönlendiriyorlar ben orayı aradım onlar da ösymye yönlendiriyor zaten benim nüfus kaydım aylar öncesinde değişti acaba dilekçe mi yazmak gerekiyor ösymye bilmiyorum

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 01:56

Kılavuza bakın, orada bir açıklama vardı.

Sınava girerken dahi değişmemişse yapılacak olan yazıyordu.

Bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

su_lee
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:00

ben de aynı sorunu yaşıyorum memur sınava girerken evlenme cüzdanınızı yanınıza alın dedi bende pek üstünde durmadım

21 Mayıs 2011 02:03

hocam bilgiler güncellenmiyor ösym bürosundan ble güncelleyemediler

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:08

Buradaki yönergeye göre:

Nüfus müdürlüklerinde ?Kimlik Paylaşım Sistemi? ne işlettireceksiniz değişikliği sonra ösym de bilgilerinizi kendiniz güncelleyeceksiniz.

"2.6 BAŞVURU TAMAMLANDIKTAN SONRA ADAY BİLGİ DEĞİŞİKLİK İSTEKLERİ

KİMLİK BİLGİLERİ?ni değiştirmek isteyen adaylar

Sınava başvuran adayların ad, soyadı, baba adı, anne adı, cinsiyet, doğum tarihi, doğum yeri ve nüfusa kayıtlı olunan

il/ilçe gibi kimlik bilgileri, başvuru esnasında adayın beyan ettiği T.C. Kimlik Numarası kullanılarak T.C. İçişleri Bakanlığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ?Kimlik Paylaşım Sistemi?nden elektronik ortamda alınmaktadır. Bu

nedenle kimlik bilgilerinde herhangi bir yanlışlık ya da değişiklik olan adayların bu durumu düzeltmek için öncelikle T.C.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı herhangi bir nüfus müdürlüğüne başvurmaları,

söz konusu değişikliği ?Kimlik Paylaşım Sistemi?nde yaptırdıktan sonra http://ais.osym.gov.tr internet adresindeki

?Kimlik Bilgilerimi Güncelle? alanını kullanarak söz konusu değişikliği ÖSYM kayıtlarına yansıtmaları gerekir.

7

İnternet üzerinden bilgi değişikliği yapma süresi sona erdikten sonra herhangi bir nedenle (evlenme, boşanma,

mahkeme kararı vb.) kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, ÖSYM kayıtlarındaki kimlik bilgisi düzeltme istekleri

kabul edilmez. Bu adaylar, söz konusu değişiklikleri gösterir resmî belgeyi atanmak üzere başvuracakları kurum ya da

kuruluşa ibraz etmelidirler.

su_lee
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:10

ben eski bilgilerle müracat yaptım şimdine yapmamız gerekiyo anlamadım kılavuzda

Sınava başvuran adayların ad, soyadı, baba adı, anne adı, cinsiyet, doğum tarihi, doğum yeri ve nüfusa kayıtlı olunan

il/ilçe gibi kimlik bilgileri, başvuru esnasında adayın beyan ettiği T.C. Kimlik Numarası kullanılarak T.C. İçişleri Bakanlığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ?Kimlik Paylaşım Sistemi?nden elektronik ortamda alınmaktadır. Bu

nedenle kimlik bilgilerinde herhangi bir yanlışlık ya da değişiklik olan adayların bu durumu düzeltmek için öncelikle T.C.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı herhangi bir nüfus müdürlüğüne başvurmaları,

söz konusu değişikliği ?Kimlik Paylaşım Sistemi?nde yaptırdıktan sonra http://ais.osym.gov.tr internet adresindeki

?Kimlik Bilgilerimi Güncelle? alanını kullanarak söz konusu değişikliği ÖSYM kayıtlarına yansıtmaları gerekir.

7

İnternet üzerinden bilgi değişikliği yapma süresi sona erdikten sonra herhangi bir nedenle (evlenme, boşanma,

mahkeme kararı vb.) kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, ÖSYM kayıtlarındaki kimlik bilgisi düzeltme istekleri

kabul edilmez. Bu adaylar, söz

su_lee
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:13

hocam bu süre ne zaman onu anlayamadım müracatlar bitene kadar mı yapmak gerekiyor

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:16

Başvurma işlemini tamamladıktan sonra 6 Haziran 2011 tarihine kadar;

? Kimlik bilgilerini güncelleme

? Sınava ilişkin bilgilerinde değişiklik yapma

? İletişim bilgilerinde değişiklik yapma

su_lee
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:18

ben güncelledim şimdi nüfüs bilgileriniz değiştiyse osym kimlik bilgilerimi güncelleden otamatikmen yapıyo arkadaşlar

21 Mayıs 2011 02:26

brushandpaint hocam teşekkür ederim ben de bunları okumuştum o zaman algılayamamıştım demek ki :) güncelle dedim ve soyadım değişti br anda peki ben değişmiş haliyle tekrar bir çıktı almalıyım dimi? sınav giriş belgesini de bu şekilde yollarlar herhalde artık.

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:31

Yine de nüfus müdürlüğüne gidip, "kimlik paylaşım sistemi" üzerinde ösym bilgilerim güncellenmemiş bir kontrol eder misiniz, derseniz iyi olur gibi :)

Sınav giriş belgelerini göndermiyorlar, siz renkli ve siyaz-beyaz çıktısını alıyorsunuz.

Dediğim gibi yine de telefonla aramak yerine, ilgili yerlere gidin.

brushandpaint
Kapalı
21 Mayıs 2011 02:37

T.C Kimlik numaranız sabit, o sizin adınız soyadınız aslında.

Yeni çıktı da alın garantiniz olsun.

Tc kimlik numaları var iken, ad-soyad ayrıntısı biraz da "avrupa özentiliği" ne benziyor, sistem istemsiz çalışıyor :)

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi