Editörler : oto-danisman-expert
08 Ağustos 2020 01:00

Dış kaynak subaylık

Merhaba ben 3. Sınıf inşaat mühendisliği öğrencisiyim 2022 haziranda mezun olacağım dış kaynaktan subay olmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim hangi kpss türüne hazırlanmam gerekiyor bilen abilerim/komutanlarım yardımcı olabilirlermi alımlar ne zaman oluyor ?

08 Ağustos 2020 11:04

KPSS p3 yani genel yetenek genel kültür sınavı yeterli KPSS den sonra ilan veriyorlar şu tarihte başvuru var diye

Gttgbs
Aday Memur
08 Ağustos 2020 11:20

Diploma notumun önemi varmı başvuruda ?

Lorenso
Aday Memur
08 Ağustos 2020 14:04

Hayır,yok.

Gttgbs, 4 yıl önce

Diploma notumun önemi varmı başvuruda ?

Gttgbs
Aday Memur
08 Ağustos 2020 15:18

Kpss a b den hangisine girmem gerekiyor?

Lorenso, 4 yıl önce

Hayır,yok.

Gttgbs
Aday Memur
08 Ağustos 2020 15:25

Aşamalar hakkında detaylı bilgi verirmisiniz ?

Derossi1905
Memur
08 Ağustos 2020 18:35

Kılavuzu incele sorularının cevabı burada.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/sbKlavuz23092019.pdf

Gttgbs, 4 yıl önce

Aşamalar hakkında detaylı bilgi verirmisiniz ?

Gttgbs
Aday Memur
08 Ağustos 2020 21:45

Teşekkür ederim sorularımın cevabını buldum. Mülakatlardan sonra mesleğe başlamak ortalama kaç gün sonra oluyor bilginiz varmı ? Jandarma subaylık sanırım ocakta başlamış başvuruları ve hala bekliyorlarmış nerdeyse 7 ayı geçmiş. Msb ye bağlı subaylıklarfa bu kadar uzatıyormu süreci?

Derossi1905, 4 yıl önce

Kılavuzu incele sorularının cevabı burada.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/sbKlavuz23092019.pdf

Derossi1905
Memur
09 Ağustos 2020 00:22

Bu sene pandemiden dolayı tüm süreçler uzadı. Mülakatlardan sonra 45-50 gün içinde sonuçlar açıklanır ve eğitime başlanır genelde.

Gttgbs, 4 yıl önce

Teşekkür ederim sorularımın cevabını buldum. Mülakatlardan sonra mesleğe başlamak ortalama kaç gün sonra oluyor bilginiz varmı ? Jandarma subaylık sanırım ocakta başlamış başvuruları ve hala bekliyorlarmış nerdeyse 7 ayı geçmiş. Msb ye bağlı subaylıklarfa bu kadar uzatıyormu süreci?

Vobeb
Kapalı
09 Ağustos 2020 10:50

Merhaba ben de hukuk fakültesi mezunu stajyer avukatım. Sınava hazırlanıyorum ama gözlerimim derecesi sol 4 sağ 5 olsuğı içim inanılmaz yüksek. Sizce şansım var mı.. Yoksa hiç şansımı denemeden vazgeçmeli miyim?

Derossi1905
Memur
09 Ağustos 2020 11:20

Çizdirmeniz şart yoksa elenirsiniz sağlıkta.

Vobeb, 4 yıl önce
Merhaba ben de hukuk fakültesi mezunu stajyer avukatım. Sınava hazırlanıyorum ama gözlerimim derecesi sol 4 sağ 5 olsuğı içim inanılmaz yüksek. Sizce şansım var mı.. Yoksa hiç şansımı denemeden vazgeçmeli miyim?

Vobeb
Kapalı
09 Ağustos 2020 11:25

Yanıt için teşekkür ederim gözlerim çizilmeye müsait değil ne yazık ki, hiç hazırlanmamak en iyisi.
Derossi1905, 4 yıl önce

kutum32
Memur
09 Ağustos 2020 14:30

hocam bunu neye göre söylediniz? adam yardımcı sınıf olarak girecek, dış kaynaktan alımda 1 numara göz üst sınırı 2 numaralı çizelgeden adaylar (yardımcı sınıflar) için geçerli değil diye biliyorum (Yönetmeliğin 71.madde 3.fıkrası)

Derossi1905, 4 yıl önce

kutum32
Memur
09 Ağustos 2020 15:16

Gerçi arkadaşın gözleri 7A'daki sınırı da geçiyor bu yüzden elenir hocam, haklısınız.

Derossi1905
Memur
09 Ağustos 2020 15:35

Aynen öyle dereceleri yüksek.

kutum32, 4 yıl önce

Gerçi arkadaşın gözleri 7A'daki sınırı da geçiyor bu yüzden elenir hocam, haklısınız.

kutum32
Memur
09 Ağustos 2020 22:12

Hocam ancak şöyle bir şey dikkatimi çekti, bunun nasıl yorumlanacağı konusunda bir bilgim yok lakin ben de hukuk fakültesi öğrencisi olduğum için biraz daha ilgimi çeken bir konu oldu bu hukuk sınıfı subaylıkla ilgili sağlık şartları.

Bu hukuk sınıfı subayların alımıyla ilgili yönetmelik var, burada özellikle şöyle geçiyor :

31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak.

Yani özel bir yönetmelikle hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak deniliyor. Buradan şunu anlayabilir miyiz, bunlara yeni alınacak kişilerin halihazırda orduda olanlarla aynı şekilde değerlendirileceği yani dış kaynak alımı olarak değerlendirilmeyeceğini anlayabilir miyiz? Eğer bu sonuca ulaşırsak çünkü örneğin KKK Teğmen-yüzbaşı rütbesinde bir hukuk sınıfı subay (eskinin askeri hakimi) için 7B'nin karşısı bile (+), yani göz toplamı 7-11 diyoptri bile mümkün oluyor.

Bu şekilde düşünülürse bu arkadaş da bu gözleriyle de girebiliyor gibi düşündüm.

Derossi1905, 4 yıl önce

Aynen öyle dereceleri yüksek.

Derossi1905
Memur
10 Ağustos 2020 12:00

Doğru. Dediğin gibi hukuk sınıfı farklı olabilir askeri hakim sağlık yönetmeliğine göre değerlendiriliyor sanırım. Hukuk sınıfıysa dereceler sorun olmaz o zaman.

kutum32, 4 yıl önce

Hocam ancak şöyle bir şey dikkatimi çekti, bunun nasıl yorumlanacağı konusunda bir bilgim yok lakin ben de hukuk fakültesi öğrencisi olduğum için biraz daha ilgimi çeken bir konu oldu bu hukuk sınıfı subaylıkla ilgili sağlık şartları.

Bu hukuk sınıfı subayların alımıyla ilgili yönetmelik var, burada özellikle şöyle geçiyor :

31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak.

Yani özel bir yönetmelikle hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak deniliyor. Buradan şunu anlayabilir miyiz, bunlara yeni alınacak kişilerin halihazırda orduda olanlarla aynı şekilde değerlendirileceği yani dış kaynak alımı olarak değerlendirilmeyeceğini anlayabilir miyiz? Eğer bu sonuca ulaşırsak çünkü örneğin KKK Teğmen-yüzbaşı rütbesinde bir hukuk sınıfı subay (eskinin askeri hakimi) için 7B'nin karşısı bile (+), yani göz toplamı 7-11 diyoptri bile mümkün oluyor.

Bu şekilde düşünülürse bu arkadaş da bu gözleriyle de girebiliyor gibi düşündüm.

fulunya
Aday Memur
14 Ağustos 2020 10:19

forum burasımı

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi