Editörler : crops35
19 Ağustos 2010 15:28

Acil lütfen

merhaba arkadaşlar,

atamam 10 gün öncesinde meterolojiye çıkmıştı, havuzdan düşmüştüm.

Kendim de belediye ile görüşmüş cevap bekliyordum.

Neyse çağırdılar ve tamam dediler seni dpb den isteyelim dediler.

Hali hazırda atamam da olduğundan uğraşmam gerekiyormuş dpb den öğrendiğime göre.

Ama belediyeden yazıyı alamıyorum, personel şube müdürü der ki

sen telekomdan geleceksin kendi personelimizden fazla alacaksın.

Bu farkı diyorum ki hazine size ödeyecek o da der ki yok o farkı da

belediye öder bu sıkıntı yaratır demekte.

Ya bu konu hakkında ben hep şimdiye kadar hazine fark kapanana kadar öder diye biliyorum.

Ama konu ile ilgili bi şey de aceleden bulamadım.

Lütfen bilgisi olan varsa, müteşekkir olurum.

saygılar

gozlem
Yasaklı
19 Ağustos 2010 17:35

selam ıskarta.. beledıyeler calısılan kurumlar arasında en sıkıntılı yerlerdır.. cunku orada sıyaset ısler.sımdıden bakınız sıkıntı yasamaya baslamıssınız.beledıye degılde baska kurumda calısmanızı onerırım..fark tazmınatının cabuk kapatıldıgı yer olmasını ıstersenız sgk,malıye sanayı tıcaret mudurluklerı var..

beledıyeler ne kadar resmı kurum alarak gozuksede ozerktırler..onları maas akısları farklıdır malıye ıle ılıntılerı fazla yoktur..

onlar sıze ıstek yapmazsa yapılacak bır sey yok.su an bu huzursuzlugu yasamsıınız onumuzdekı yıllardada aradakı maas durumu sorun yaratır..benım goruslerım bunlar..ınsallah hayırlısı olcak bır yere atanmanız dılegıyle..

iskarta
Aday Memur
23 Ağustos 2010 15:28

Merhaba Gözlem Hanım,

Moral yönünden pek iyi değilim açıkcası,

o nedenle cevap yazmak istemedim.

Belediye'de görüştüğüm Genel Müdür , belediyedeki mühendislerin aldığı parayı kabul edersen işlemlerin yürüsün aksi halde olmaz gibisinden bi öneri sundular.

Bilmiyorum siyasi bi referansım olmadığından mıdır yoksa kurumdaki mühendisler arasında dengesizlik oluşmasını istemediklerinden midir.

Nihayetinde en az 500 liralık paradan fedakarlık yapamayacağımı belirttim ve teşekkürler dedim. Belediye işini böylelikle kapatmış oldum.

İşin garip tarafı meteroloji'de belki doğru dürüst bi iş yapmayacağım ve paramı alacağım.

Ama ben aldığımız parayı hak edelim, telekomdaki kazandığımız birikimi ve gençliğimizin getirdiği dinanizmi kullanılım , çalışalım istedim. Ve adamlar 500 lira fazla parayı cebinden çıkacakmış gibi çok gördü, ki zamanla da kapanacak.

Yazık kendi adıma çok üzgünüm ama sadece ben olmadığımı bildiğimden çok daha yazık bu insanlara ve devlete.

Boşver gitsin ya, al maaşını keyfine bak da diyemedim bi türlü kendime.

Havuzda keyif yaparız derken moral olarak kendimi çok kötü hissediyorum.

Ankara merkez olmadığı sürece taşrada pek bi iş olmadığı kanısı uyandı giderek, mühendis ünvanı için en azından.

Hakkımızda hayırlısı, dbp'nin sayfasındaki duruma göre meteroloji'ye gideceğiz, inş. bu sıkıntılı günleri bir an önce atarız.

Teşekkürler, selamlar.

gozlem
Yasaklı
23 Ağustos 2010 17:25

SELAM ISKARTA..

ılk onec bu durum hayatınızın sonu degıl.havuz donemı hepımızın yasadıgı sorunları ve o gecısı su an sızde yasuyorsunuz.bu anı...ılkonce bır ısınız var ve magdur olmadan ıs magdurrıyetı dısında calısacagınız bır kurum var. adapte olarak 1 yıl yada 2 yıl surer bu cekınceler ama bır bakmıssınız kı bunları benmı yasadım hepsı gerıde kalmıs..telekomu unutmayı ogrenmek zor ..bızler belkı calısmadan maas alıyoruz ama bu ortamı bızler saglamadık.ben ısım yok dıye sgk kurumnua gecmeyı ıstıyorum ama ev halkı kabul etmıyor.

sunu dusunun telekomda 1 yıl calıstıgımız kadarını normal kurumfda calaısan memurlar 10 yılda calısıyor bu yoldan gıderek dev lete ne kadar yararlı ve maasınızı hakettıgınızı dusunursunuz.

beledıyeler herzaman sıyasıdı rmeteorolojıde gayet ıyı bence, hatta yanılmıyorsam ek bır odemesı var..su an havuzda olmanın keyfını surun ve mutlu olmayı calısın..

ınanın 4.c gdden arkasalar var nakıl olanlar var sukurkı bızler telekomcu arkadslar magdur olmadık.. yınede mutlu olmayı becerelım dıyorum ben.. sonra dava acmatı ogreneceksınz ıskarta . basta pes edersenız davaları nasıl kazanacagız..ınanın zamanla ve sabırla hersey yoluna gırecektır.tum arkadslarıma basarılar ve hayırlı ıftarlar..

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi