Editörler : crops35
24 Ocak 2022 18:28

Engelli hizmetli çalışan
Kamu kurumlarında engelli hizmetliye hangi İşleri yaptırıyorlar? Bilgisi olan cevap verebilirim.

Bilal UÇAR
Aday Memur
24 Ocak 2022 18:33

Cevap verebilirmi.

mengenlix
Şef
25 Ocak 2022 10:41

Kurum amiri hangi işi uygun görürse o işi yaparlar. Bu temizlik de olabilir masa başı iş de olabilir. Verilen iş engel durumuna uygun değilse yazılı dilekçe ile itiraz edip görev değişikliği talep edebilirsin.

nurtanes
Genel Müdür
25 Ocak 2022 13:33

Herkes görev değişikliği talep ederse, kurumda engelli hizmetli kalmaz. Kurumda hizmetli süpürme,silme, temizlik gibi işleri yapar. Meb de sınıf, okul temizliği gibi...

mengenlix, 2 yıl önce
Kurum amiri hangi işi uygun görürse o işi yaparlar. Bu temizlik de olabilir masa başı iş de olabilir. Verilen iş engel durumuna uygun değilse yazılı dilekçe ile itiraz edip görev değişikliği talep edebilirsin.

anLanL
Şube Müdürü
25 Ocak 2022 16:26

Atandığınız kurum ve kurum amirinize göre görevleriniz değişiklik gösterebilir.

Engelli engelsiz farketmeksizin hizmetli personele masa başı görevlendirme yapanda var yardımcı hizmetler görevlerini yaptıranda

Birgariphizmetli
Aday Memur
02 Şubat 2022 18:13

Ben bobrek nakilliyim su an diyalize basladim hem tek kolum fistulden dolayi agir isler yapmam yasak ama ben dolapta tasiyorum masada tasiyorum 9 sinifin temizliginide yapiyorumevrak iside yapiyorum vs.kimae kimseye acimiyor kardesim eger girmediysen ise iyi dusun oyle gir calisiyorsanda kendini koru cunku amirlerin cogu torpille gelme ne oldum delisi akli baska islerede calisma arkadaslarin hizmetliler cahil cogu daha diyaliz ne bilmiyor ozurlu nedmek bilmiyor seni saglam goruyor car car konusuyorlar is yapmazsan yattin saniyorlar anlayissiz ortam fena yani her isi yaparsin hazirlikli ol.

Hayalet Çocuk
Aday Memur
02 Şubat 2022 22:42

Arkadaşlar , hizmetli kadrosuna yerleşen ve örneğin kolu olmayan adamada gidip eline süpürge verecek halleri yok herhalde?

mbaltacı77
Memur
03 Şubat 2022 00:26

Tabi canım sen direkt geç müdür koltuğuna ben müdür olarak yaparım her işi diyorlar Sana soylecekleri tek şey atanırken bilmiyormuydun artis
Hayalet Çocuk, 2 yıl önce

Arkadaşlar , hizmetli kadrosuna yerleşen ve örneğin kolu olmayan adamada gidip eline süpürge verecek halleri yok herhalde?

emissario
Genel Müdür
03 Şubat 2022 23:26

Arkadaşlar engeller arasında da farklılıklar var. Eli kolu olmayan kişiye elbette yapamayacakları iş verilmez. O biraz da kurumdaki hangi işe personel lazım, hangi işle alakalı personel eksiği var ona bağlı. Misal veriyorum kişinin bir eli veya kolu yoksa idari amir onu yapabileceği kadarıyla fotokopi, postahaneye, yakın kurumlara evrak teslimi gibi işlerde kullanabilir. İki kolu birden yoktur örneğin diyebilir ki danışmanlık yap, gelenlere birim tarifi yap veya memur arkadaşların yanında yazı işlerinde okuma yap vs. Kişinin dış organları tamdır o zaman da diyebilir ki çöpleri al, masaları sil, kapıları aç ve kilitle. Veya bilgisayarınız iyidir hem memurluk hem hizmetlilik yaptırabilir çok sıkmadan. Düşünürsek bir sürü iş buluruz, devletin işi bitmez. Burdaki önemli nokta şu; engelinizi her halukarda öne sürmeyin. Ben çöp toplayamam, ben masa silemem engelliyim haklarım var demeyin. Evet haklarınız var tabii ki ama bu haklarınızı gerçek anlamda kullanın. Bir işi hakikaten yapamıyorsanız hakkınızı sonuna kadar savunun. Ama engeliniz o işi yapmaya engel değilse masa da silin çöp de toplayın. Adaletsizlik varsa o zaman yine hakkınızı arayabilirsiniz mesela 2 hizmetli vardır engelleri benzerdir, biri hizmetlilik yapıyor diğeri memurluk yapıyorsa bunu dile getirin konuşun. Ama bunlar dışında sürekli şikayet edip sivrilmeyin, size tavsiyem budur. İyi niyetlileri tenzih ediyorum ama engelini sürekli öne sürenlerle çok karşılaştım. Sabırlı olun kendinizi hem performans olarak hem de kişisel olarak geliştirin ve gösterin. Gün gelecek yeni kapılar açılacaktır. Konu biraz dağıldı ama konu açılmışken uzunca yazayım dedim faydalı olur belki diye...

Sencar6155
Aday Memur
05 Şubat 2022 00:20

bende engelliyim il başladığım hastanede eczanedeydim 2 gün sonra satınalmaya geçtim daha sonra trabzona geçtim maaş mutemedi oldum şuan istanbuldayım nöbetçi memurluk yapıyorum kimse al eline bezi sil şurayı sil yada süpür demediler kendinizi küçültmeyin 657 bağlıyız hizmetlide olsak memuruz

Birgariphizmetli, 2 yıl önce

Ben bobrek nakilliyim su an diyalize basladim hem tek kolum fistulden dolayi agir isler yapmam yasak ama ben dolapta tasiyorum masada tasiyorum 9 sinifin temizliginide yapiyorumevrak iside yapiyorum vs.kimae kimseye acimiyor kardesim eger girmediysen ise iyi dusun oyle gir calisiyorsanda kendini koru cunku amirlerin cogu torpille gelme ne oldum delisi akli baska islerede calisma arkadaslarin hizmetliler cahil cogu daha diyaliz ne bilmiyor ozurlu nedmek bilmiyor seni saglam goruyor car car konusuyorlar is yapmazsan yattin saniyorlar anlayissiz ortam fena yani her isi yaparsin hazirlikli ol.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi