Editörler : Pangaea
24 Ocak 2013 21:14

bir soru

faruk çeliğin açıklamasında 4a 4b 4c lilerin kadroya geçileçeği söylenyor.diyanette fahriler 4a sayılıyor. acaba fahrilerdr bu alıma giriyor mu?

adeh
Aday Memur
24 Ocak 2013 22:00

FAHRİLER HİÇ BİRİNE GİRMİYO KARDEŞ.GERÇEKTE TORPİLİ OLAN MÜFTÜ KEYFİYETİYLE ÇALIŞAN GRUBA GİRİYOR.HA YANLIŞ ANLAMAYIN BENDE FAHRİ VE MAĞDURUM

24 Ocak 2013 22:37

4a zaten direk kadrolu devlet memuru demek.....4b sözleşmeli personel demek 4c geçici personel demek.....hocam boşa beklemeyin fahrileri daha yeni kadroya aldılar 3 5 yıl geçmeden böyle bi çalışma olmaz.....

yawuz29
Şef
24 Ocak 2013 22:43

fahrler 4a olarak geçiyor

24 Ocak 2013 23:23

hocam senin yanlışın var adı üstünde fahri....yani gönüllü ..geçici çalışan kadrosu olmayan demek......bak aşagıda neler var bi oku ikna olursun belki...

Bunlar iki kanunun maddeleri . Biri 657 sayılı Kanun diğeri 5510 sayılı Kanun .

657 sayılı kanuna göre 4 a memur demektir 4 b sözleşmeliler demektir 4 c ise geçici personel demektir . 4 A 4B ve 4 C li olarak nitelendirilmelidir. .Dikkat ederseniz harfler büyük.birde 4 D li geçici işçiler vardır.

5510 sayılı kanuna göre ise 4 a ssk lılar demektir 4 b bağkurlular demektir 4 c emekli sandığına tabi çalışanları temsil eder ve memurlar demektir. 5510 sayılı Kanuna göre 4 a 4 b 4 c aslında 4 1a 4 1b 41c olarak nitelendirilmektedir.Not olarak düşelim 01.10.2008 den önce emekli sandığına tabi olanlar hakkında 5434 sayılı kanuna göre işlemler yapılır

yawuz29, 11 yıl önce

fahrler 4a olarak geçiyor

yawuz29
Şef
25 Ocak 2013 18:26

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.sigortam 4a olarak ödeniyor.şuan fahri görev yapmaktayım.küçük büyük A farkına dikkat etmedim.ama kafama takılan 4A kadrolu memur sayılıyorsa faruk çeliğin dediği 4a lılar sınıfına kimler giriyor.şimdiden çok teşekkür ederim.ha birde yeterlilik +kpss önlsans mezunuyum sınavlarada çalışıyorum benimkisi sadece merak

vahşikovboy, 11 yıl önce

hocam senin yanlışın var adı üstünde fahri....yani gönüllü ..geçici çalışan kadrosu olmayan demek......bak aşagıda neler var bi oku ikna olursun belki...

Bunlar iki kanunun maddeleri . Biri 657 sayılı Kanun diğeri 5510 sayılı Kanun .

657 sayılı kanuna göre 4 a memur demektir 4 b sözleşmeliler demektir 4 c ise geçici personel demektir . 4 A 4B ve 4 C li olarak nitelendirilmelidir. .Dikkat ederseniz harfler büyük.birde 4 D li geçici işçiler vardır.

5510 sayılı kanuna göre ise 4 a ssk lılar demektir 4 b bağkurlular demektir 4 c emekli sandığına tabi çalışanları temsil eder ve memurlar demektir. 5510 sayılı Kanuna göre 4 a 4 b 4 c aslında 4 1a 4 1b 41c olarak nitelendirilmektedir.Not olarak düşelim 01.10.2008 den önce emekli sandığına tabi olanlar hakkında 5434 sayılı kanuna göre işlemler yapılır

27 Ocak 2013 12:51

hocam bakan 4a derken neyi kastetti bilmiyorum....belki şöyle demiş olabilir 4b ve 4c lileri 4a kadrosuna geçirecegiz demiştir sizde belki yanlış anlamış olabilrisiniz....inş en kısa zamanda kadroya geçersiniz hocam

yawuz29, 11 yıl önce

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.sigortam 4a olarak ödeniyor.şuan fahri görev yapmaktayım.küçük büyük A farkına dikkat etmedim.ama kafama takılan 4A kadrolu memur sayılıyorsa faruk çeliğin dediği 4a lılar sınıfına kimler giriyor.şimdiden çok teşekkür ederim.ha birde yeterlilik +kpss önlsans mezunuyum sınavlarada çalışıyorum benimkisi sadece merak

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi