Editörler : "eskiyara"Pangaea

Journeyman_
Memur
23 Ekim 2019 20:21

benim istifam il milli egitim emüdürünun ogretmenlerin merkeze gelebilmek icin istifa etmelerinin digerlerine haksizlik olacagi dusuncesi yuzunden reddedilmis.yariyil tatiline yakin tekrar idtifa dilekcesi verecem

Adrenaline_68
Genel Müdür
24 Ekim 2019 08:36

hocam ben göreve başlamadan istifa ettim idarecilik bu evirde yapılmaz

fiatpalio1983
Şube Müdürü
24 Ekim 2019 10:15

Yahu bırakın şu birbirinizin kuyusunu kazmayı artık.Merkeze gelmek için istifa ediyorlarmış diye sürekli bir yerlerde konuşulup duruyor.Onun için mi sırf gaziantepte 100 kişilik kontenjan boş kaldı?Adam bir yere atanmışsa orada artık o görevi kaldıramayacak dereceye gelmişse bırakmaktan başka ne çaresi var ki?Orada kalıp kendini harap etmesinin mantığı nedir?Zaten takvim yüzünden bırakan kişi tekrar 2 yıl idareci olamıyor.Yani belirli bir yaptırımı da var.Nedir bu insanların öününü kesme sıkıştırma mantığı anlamış değilim.İdarecilik zaten rahat bir mevki olsaydı her sene bu kadar boşluk olmazdı.Gerçekten şu an bu işin yapılacağı kalmadı.

muratgkhn, 4 yıl önce

sizi tenzih ederek söylüyorum birçok öğretmen merkezlere gelebilmek için idareci olup hemen istifa..

Journeyman_
Memur
24 Ekim 2019 17:47

bugün dilekcemde belirtmedigim namı pek iyi olmayan bir okula mudurun de baskısıyla gitmeyi kabul ettim.mudur ben geldikten sonra butun islerin aksadigini soyledi bende kendisinin beni gondermek icin ilk gunden itibaren baski yaptigini soyledim.simdi okulda idareci olarak kalsam adam acigimi yakalayıp benle ugrasacak zaten yöneticilik bana gore degil hele boyle bir mudurle hic cekilmiyor yinrde mudurun yaptigi zoruma gidiyor

arkadaslar yöneticilikten istifa edip baska bir okula gectikten sonra müdürü sikayet etsem birsey anlar miyim

Sdakif
Aday Memur
24 Ekim 2019 18:45

Hocam bu nasıl olabilir ya hem dilekçeniz milli eğitim müdürü tarafından reddediliyor hem de müdürünüz başka bir okul önerebiliyor. Şimdi sizin müdür milli eğitimden de mi yetkili. Pes

Journeyman_, 4 yıl önce

bugün dilekcemde belirtmedigim namı pek iyi olmayan bir okula mudurun de baskısıyla gitmeyi kabul ettim.mudur ben geldikten sonra butun islerin aksadigini soyledi bende kendisinin beni gondermek icin ilk gunden itibaren baski yaptigini soyledim.simdi okulda idareci olarak kalsam adam acigimi yakalayıp benle ugrasacak zaten yöneticilik bana gore degil hele boyle bir mudurle hic cekilmiyor yinrde mudurun yaptigi zoruma gidiyor

arkadaslar yöneticilikten istifa edip baska bir okula gectikten sonra müdürü sikayet etsem birsey anlar miyim

Journeyman_
Memur
24 Ekim 2019 20:15

mudur milli egitime sormus neden reddediyorsunuz diye.onlarda normlarin guncellendigini benim dilekcede yazdigim okullarda bos norm olmadigini bunun yerine yeni bos normlarin oldugu okullari soylemis bu okullarin hepside tercih edilmeyen okullar.bende bu okullardan birini secmek zorunda kaldim

ivan.snath
Kapalı
24 Ekim 2019 22:57

Tercih yaparken hiçbir okulu aramadım. Çünkü daha önce il dışı atamalarda öyle bir hata yapmıştım. 2. Tercihim olan küçük bir köy okuluna atandım. 4 derslik 75 öğrenci. Elimde olsa buradan emekli olurum. 1.000-1.500 öğrencilik 80-100 öğretmenli okulda da sırf merkez diye ya da üç beş saat fazla ek ders alacağım diye hırpalanmanın anlamı yok.

Sizin durumunuza gelelim. Galiba tercih yapmadan önce okulu aramıştınız. İlk hatanız bu olmuş. Ne tür okulda ne şartlarda çalışıyorsunuz bilmiyorum. Ama en az 1 yılınızı doldurmaya çalışın. Böylece müdürlük şartlarını da taşımış olacaksınız.

Sdakif
Aday Memur
25 Ekim 2019 08:43

Hocam peki yeniden dilekçe ne zaman vereceksiniz?

Journeyman_, 4 yıl önce

mudur milli egitime sormus neden reddediyorsunuz diye.onlarda normlarin guncellendigini benim dilekcede yazdigim okullarda bos norm olmadigini bunun yerine yeni bos normlarin oldugu okullari soylemis bu okullarin hepside tercih edilmeyen okullar.bende bu okullardan birini secmek zorunda kaldim

Journeyman_
Memur
25 Ekim 2019 20:01

bugun yeni dilekcemi verdim.

Sdakif
Aday Memur
25 Ekim 2019 23:13

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah hocam dilekçenize cevap gelirse haber ederseniz çok sevinirim bende aynı süreçte olduğum için merak ediyorum kusura bakmayın.

Journeyman_, 4 yıl önce

bugun yeni dilekcemi verdim.

Journeyman_
Memur
26 Ekim 2019 07:25

tabi hocam yeni gelisme olursa yazarim buraya.benim dilekcemin mebden onaylandigini vali olurunu bekledigini ogrendim

Sdakif, 4 yıl önce

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah hocam dilekçenize cevap gelirse haber ederseniz çok sevinirim bende aynı süreçte olduğum için merak ediyorum kusura bakmayın.

Sdakif
Aday Memur
30 Ekim 2019 08:18

Var mı bi gelişme hocam?

Journeyman_
Memur
30 Ekim 2019 18:53

bugün kararnamem geldi.cuma gunu ilisigim kesilir yüksek ihtimalle

Blkayse
Aday Memur
22 Kasım 2019 20:48

Hocam merhaba bende öğretmenliğe geri dönmeyi düşünüyorum da e imza işi nasıl oluyor geri dönünce e imzamız geçersiz mi oluyor

mammamia11
Aday Memur
22 Kasım 2019 23:28

Uğraşıp savaşırsın tabi hocam ama zorda kalınca arkanda kimsenin olmadığını göreceksin yüksek ihtimalle ve boşuna uğraşmış olduğunu düşüneceksin. Öğretmenliğe dön, keyfine bak derim

nasni
Aday Memur
09 Ocak 2020 22:21

istifa eden arkadaşlar süreç hakkında biraz bilgi verebilir mi?

sobalıdegilkombili
Aday Memur
10 Ocak 2020 11:36

ben de istifa edeceğim okulumda çık norm var öğretmenliğe döneceğim dönem arası

Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi