Editörler : Lanet
21 Ocak 2021 17:31

LG uhd led televizyonumuz 4 senede 2 kere arıza yaptı,hem de garanti süresi dolduktan birkaç ay sonra başladı bu arızalar.Garantiyi kapsamadığı için 600 lira tamirat parasını cebimizden ödedik.

Bence LG yerine veya kalitesiz malzemeyle yapılmış Vestel, Arçelik,Beko vs. yerine Samsung veya Philips tercih edilmeli.

Tabi döviz son birkaç senede çok yükseldiği için televizyon fiyatları da artık el yakıyor.A101,Bim,Şok gibi ucuzluk marketinde Sunny,Exen gibi ikinci kalite markalar uygun fiyatlara 12 taksite de bölebileceğiniz televizyon satmaya başladılar.Bütçeniz bunlara yetiyorsa bunlar da fena değil,zaten en az 2-3 yıl garantileri var.

21 Ocak 2021 20:42

Bence de en iyi tercih Sony olur.

Bende samsung var. 6. Ayda gölgelenme denilen sorun çıktı. Garantiden yaptırdım ama şunu gördüm bu sorun çok yaygın. Elektronik alırken özelliklerinin yanında şikayetleri de iyi araştırmak lazım

ELfenomeno
Yasaklı
21 Ocak 2021 23:31

Philips 58pus8505 58'' kullaniyorum ve çok memnum arkadaşlar menusu çok karışık yazmışlar, bana göre değil aynı özellikteki arcelik, vestel, Sony e göre bence üstünlukler çok vsr Kanal geçişleri, tuş tepkimeleri, sinema ses, ışık, 4k kalitesi üstünde ve ufak Bi not bluetooth bağlantı hızları ve uyumluluğu en iyi tv.

El-Sadıka
Aday Memur
22 Ocak 2021 00:15

Philips almada hocam ne alırsan al,

Yaman52
Aday Memur
22 Ocak 2021 19:25

Samsung dan şaşma ustad. Garantiyi para ver uzatır ne kadar uzun yaparsan ıyı 2 tane TV aldım biri 5 senelik biri 7 senelik tık hata yok. Kalite gorıntu sıkıntısız

sardunyasw
Memur
23 Ocak 2021 01:07

Profilo al rahat et.

ozsa
Memur
23 Ocak 2021 15:31

Regal TV aldım gayette memnunum sabahtan akşama TV mi seyrediyoruz O kadar para verip pahalı TV alacağıniza fakir çocuğa tablet alın yazık ya?

knncetin
Aday Memur
23 Ocak 2021 22:17

Tv kralı tabi ki Samsung kesinlikle görüntü kalitesi harika

can_dostum
Aday Memur
24 Ocak 2021 10:38

Yaklaşık 2 yıldır philps kullanıyorum. Renk ses görüntü renkli ışıklarıyla gayet kaliteli şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. TV menüsü öyle denildiği gibi kesinlikle karışık değil. İnternete bağlanma ve Wi-Fi çekme mesafesi çok iyi. Çok hızlı. Tek sıkıntı diyebileceğim nokta şu; kanal geçişleri biraz yavaş sanki. İlk televizyonum Sony.8 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Sony yi mutfakta kullanıyorum. Salonda philips. (55")

odtulu962014
Aday Memur
24 Ocak 2021 18:27

8 yıldır LG kullanıyorum en ufak bir sorun dahi yaşamadım...Tavsiye ederim...

D.luffy
Genel Müdür
25 Ocak 2021 00:03

hiçbir bilgim yokken son 6 ayda bu konuda çok fazla yazı okudum, 6ay önce samsung 55 q60r modelini aldım, Va panel Edge led bir tv Va paneller araştırdığım kadarıyla renkleri olduğundan daha canlı gösteriyorlar.

Benim aldığım tvde kronik sorunu olan panellerde açılma sorunu ortaya çıktı ilk 2 saat içinde, servis geldi arka kapak içinde de kırık var kesin iade dedi ama samsung bunların hiçbirini saymadı, sağlam aldım imzan var dedi, sesli komut çalışmadı hiç , bunu da servis raporuna bile ekletmedi ( çok yerde detaylıca yazdım olayları) servis kapağı değiştirdi bu sefer de ekranda 3 tane siyah leke ile geldi ve belki inanamazsınız servis raporu olduğu halde samsung THH git dedi ben de gittim ama paramı 6 ay sonunda alabildim, bunları anlatıyorum çünkü iş TV alınca bitmiyor. Aynı hikayeler başka markalarda da vardır ama bu firma ömrümden ömür aldı, bunca arızaya karşı THH ile akabildim ve tv bendeyken kırılsa hiçbir hak iddia edemiyordum.

Neyse tv olarak da şunu söyleyim Va panel olduğu için karşıdan bakmakla yandan bakmak farklıdır, yandan bakınca tvden tat alamazsınız , bende öyle oldu. Renkleri zevkinize göre ayarlarsınız tabii ama yine de bir " göz yorma" sorunu olabiliyor aşırı canlı renkler. Tvye ışık vurunca o da bariz görüntüyü etkiliyor.

Geçen hafta paramı alınca aklıma koydum Sony olacak IPS olacak ve direct led oalcak yani aydınlatması merkezi olacak, edge ledler de aydınlatma kenarlarda bu da ne bariz olarak ışık süzmesi hatası veriyor LGlerin bu modellerinde sık görünüyor dediler, bu hatayı da LG hatadan saymıyormuş, teknoloji hatası imiş. karanlıkta aşırı derecede rahatsız edenler de var fazla göze çarpmayanlar da var. 2-3 tane gerçek tv uzmanı ile tanıştım hepsi de sony dedi ama biraz pahalı oluyor diğerlerinden.. Çok şükür xh8196 55 inch modelini aldım, IPS diğerlerine göre çok daha başarılı, bir de lg bulmuştum o da IPS ama edge led idi, yabancı birisi test videosu hazırlamış bu tam bir IPS değil arda bir şey dedi ve bariz hatalar vardı o tvde.

Bir de şunu söyleyeyim bu site değil de başka forumlarda bazı marka hayranları var VA paneli yere göğe sığdıramazken IPSyi çöp olarak nitelendiriyorlar ama benim aldığım tv onalrın dediklerinden kat kat iyi, ve de android.

İstediğiniz markayı alın ama benim araştırmalarım her ne kadar servisi her ilde olmasa da SonyNin diğerleirnden önde olduğu yönünde. Bu arada alt sınıf tv alıp bu iyi değil demek olmaz çünkü 2020 ve martta çıkacak 2021 modellerde samsung ve bazı firmalar biraz daha özellik düşürdüler. Benim iade ettiğim q60 100 mhz iken 2020 versiyonu 50 mhz olarak satılıyor.

Bir de büyük ekran olsun ben bunu bilgisayarda oyun için kullanayım diyorsanız 100 ( 120) mhz tv almalısınız paranız varsa.

Sözün özü markadan önce ne için alacaksın, aynı anda kaç kişi , hangi açıdan izleyecek, ışıkları kapatıp 4k film mi izleyeceksin, günlük kullanım mı, futbol ve diğer sporları izleyecek misin, PC ekranı olacak kullanacak mısın bunları belirleyin , en önemlisi de boyut, 500 lira ucuz olsun diye bence 3 metreden izleyeceğiniz bir tv modelini gidip de 43 inç almayın ben de 2 buçuk 3,5 metre arasında izliyorum ve 55 aldım ilk görenler hep dev gibi dese de 1 haftada alıştım hatt değişirken 65 almayı bile düşündüm.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2021 10:49

Toshiba

0 SoneS 0
Aday Memur
25 Ocak 2021 22:37

Malesef bizde de 55" var ve katılıyorum. Görüntüsü güzel lakin kendi işlemcisi zayıf. Ip tv veya tv box ile kullanılmalı..
MontanaMontana, 3 yıl önce

Lg'nin pahalı olanlarında bile kanal geçişlerinin 4-5 sn kadar uzun sürdüğünü ve netflix-youtube gibi uygulamaları çok yavaş açtığı için insanlara bıkkınlık geldiğine dair yorumlar okudum

0 SoneS 0
Aday Memur
25 Ocak 2021 22:40

Evet korsan *tavsiye* ediyorum. İşemcisi iyi olan bir TV 7-8 den aşağı değil. Buna digitürk falan alsan bazı kanallar var ötesi yok. Ne yapacağız peki? Full pakette bile yok kanallar. Resmi yaptılar da biz mi almadık? Veriyoruz mecbur tv box için 600 tl, ip tv için yıllık 300..
hettib, 3 yıl önce
İptv dediğin şey bildiğin korsan yayın. Korsan mı tavsiye ediyosunuz millete

MontanaMontana
Aday Memur
27 Ocak 2021 01:26

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Az önce bir sitede aklımdaki TV için ( Sony 65XH9077 ) müthiş bir indirim yakalayınca TV'yi aldım ve artık onu mu alsam bunu mu alsam tedirginliğine son verdim.

Bu güne kadar Sony markasından ve kalitesinden şikayetçi olan çok az kişi olduğunu duyduğum - gördüğüm için ben de Sony'de karar kıldım. Evet piyasadaki muadillerine göre Sony'de fiyat farkı oluyor ama bu farka değeceğine inanıyorum. İnşallah yanıltmaz.

Hepinize tekrar teşekkür ederim.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi