Editörler : supporters.
«427428429430431432433434435436437438439

mesut1974
Şube Müdürü
08 Nisan 2022 09:38

2021 Şubat döneminde sorun yaşayan hocalarımız fazla olduğundan içinden çıkamadığım bir durumu bu başlıkta da sormak istiyorum.

Jüri üyelerimden biri jüri sürecinde iken çekilmişti. Etiğe veren 2 tane jüri üyesinden birinde maddi hata var. Yani biri aslında doçentlik eser incelemesidir ve başarılı bulunduğum söyleniyor.Fakat etik ihlal var mı sorunsuna hayır yerine sehven ever dediği için sistem onun dosyasını da bana etik raporu olarak gönderdi.

Şimdi aklanmam durumunda her ne kadar birisinin maddi hatadan kaynaklanmışsa da ikisinin de jüri üyeliği düşecektir. Böylece geriye 4 jüri kalacaktır. Bu durumda

a) Son kararı vermek için asıl jüri sayısı her türlü beşe tamamlanmalı mı? Mesela bunların dördü de başarılı vermişse veya 3 başarılı bir başarısız vermişlerse de yine beşinci jüri üye gerekecek mi?

b)Yoksa geri kalan 4 jüri üyesinden ikisi başarılı ikisi de başarısız vermeleri durumunda beşinci jüri atanır?

mesut1974
Şube Müdürü
08 Nisan 2022 09:47

Yönetmelikte

Adayın başvurduğu bilim/sanat alanında yeterli öğretim üyesinin bulunmaması halinde jüri, üç asıl ve bir yedek üyeden oluşturulur. Jürinin üç kişi olarak teşekkül ettirilememesi halinde en yakın bilim/sanat alanından tamamlanmak suretiyle üç asıl ve bir yedek üyeden jüri oluşturulur.

deniliyor. Buradan 4 kişiyle karar çıkabileceği ifade ediliyor. Acaba jürilerin çekilmesi veya adayın etikten aklanması durumu için de 4 kişi yetiyor mu?

ssmmdd
Yasaklı
22 Nisan 2022 13:46

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Docmuh
Şef
27 Haziran 2022 16:15

Bu arada bende de bir değişiklik yok 7 kişi stabil devam ediyoruz

Docmuh
Şef
27 Haziran 2022 16:18

2022 mart sayfasına yazacaktım kafalar iyice yandı

Docmuh, 2 yıl önce

Bu arada bende de bir değişiklik yok 7 kişi stabil devam ediyoruz

Akademik hayat
Aday Memur
05 Kasım 2022 16:42

Merhabalar Hocalarım,

Doktora resimden bir uluslararası kitap bölümü ve bir TR dizin makale yaptım. Doçentlik sınavına başvuru yaparken dilimleme olmaması açısından sadece bir yayınımı mi puanlamam gerekiyor? Yani lisansüstü tezlerden üretilen yayınlar sadece bir tezden üretildiği için ve her çalışma atıf hariç bir kere puanlayabileceginden dolayı sadece bir yayını mı puanlamam zorundayız? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Özellikle doçent olan ve olma sürecinde olan hocalarım yardımcı olur musunuz bu konuda?

Akademik hayat
Aday Memur
05 Kasım 2022 16:45

Merhabalar Hocalarım,

Doktora tezimden bir uluslararası kitap bölümü ve bir TR dizin makale yaptım. Doçentlik sınavına başvuru yaparken dilimleme olmaması açısından sadece bir yayınımı mi puanlamam gerekiyor? Yani lisansüstü tezlerden üretilen yayınlar sadece bir tezden üretildiği için ve her çalışma atıf hariç bir kere puanlayabileceginden dolayı sadece bir yayını mı puanlamak zorundayız? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Özellikle doçent olan ve olma sürecinde olan hocalarım yardımcı olur musunuz bu konuda? Bazı hocalar lisansüstü tez bir çalışmadır bu nedenle tezinle ilgili birkaç yayın yapsan da sadece birini puanlamalisin etik kurallar açısından diyor? Bu konuda doğru olan nedir bilgi verebilir misiniz?

Dr.Snadrun
Şef
13 Kasım 2022 23:25

7 (5 asil+2 yedek) kişiden oluşan jürilerde jüri sayısı 4e düşerse tekrar 7ye tamamlamıyor. 4 kişilik (3 asil + 1 yedek) jürilerde jüri sayısı 2ye düşerse tekrar 4e tamamlanıyor. Muhtemelen size 3 yeni jüri atanacak
mesut1974, 2 yıl önce

2021 Şubat döneminde sorun yaşayan hocalarımız fazla olduğundan içinden çıkamadığım bir durumu bu başlıkta da sormak istiyorum.

Jüri üyelerimden biri jüri sürecinde iken çekilmişti. Etiğe veren 2 tane jüri üyesinden birinde maddi hata var. Yani biri aslında doçentlik eser incelemesidir ve başarılı bulunduğum söyleniyor.Fakat etik ihlal var mı sorunsuna hayır yerine sehven ever dediği için sistem onun dosyasını da bana etik raporu olarak gönderdi.

Şimdi aklanmam durumunda her ne kadar birisinin maddi hatadan kaynaklanmışsa da ikisinin de jüri üyeliği düşecektir. Böylece geriye 4 jüri kalacaktır. Bu durumda

a) Son kararı vermek için asıl jüri sayısı her türlü beşe tamamlanmalı mı? Mesela bunların dördü de başarılı vermişse veya 3 başarılı bir başarısız vermişlerse de yine beşinci jüri üye gerekecek mi?

b)Yoksa geri kalan 4 jüri üyesinden ikisi başarılı ikisi de başarısız vermeleri durumunda beşinci jüri atanır?

mesut1974
Şube Müdürü
14 Kasım 2022 09:28

Hocam dediğiniz gibi oldu.3 ek jüri atandı ve sonuçlarını bekliyorum.Hayırlısıyla

Dr.Snadrun, 1 yıl önce
7 (5 asil+2 yedek) kişiden oluşan jürilerde jüri sayısı 4e düşerse tekrar 7ye tamamlamıyor. 4 kişilik (3 asil + 1 yedek) jürilerde jüri sayısı 2ye düşerse tekrar 4e tamamlanıyor. Muhtemelen size 3 yeni jüri atanacak
Toplam 8769 mesaj
«427428429430431432433434435436437438439

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi