Editörler : swat3410
«333435363738394041424344»

pol.erz
Aday Memur
27 Ocak 2021 05:58

Duyumlar geliyor ama netice alınmadı daha
polmuratmk, 3 yıl önce
En iyisi sgk ya hesaplatmak tabiki... Bu ara birçok kişiden hesaplattırdığını duydum... Bilmiyorum daha davalardan sonuçda yok ama bir hareketlilik var saydırmak için... Bir duyum varsa da acele etmemek lazım kesin sonucu beklemek lazım...

hamlea26
Daire Başkanı
27 Ocak 2021 10:20

Borçlanmayi kabul ediyor Sadece emeklilik Yaşını Geri

Güneyli55, 3 yıl önce
Borçlanmayı Zaten kabul etmiyor, neden ne kadar para ödemek gerektiğini hesaplıyoruz.

hamlea26
Daire Başkanı
27 Ocak 2021 10:24

Borçlanmayi kabul ediyor Sadece emeklilik Yaşını Geri Çekme Konusunda Sıkıntı Var Maaşsiz Emeklilik için saydirmak isteyenler olabilir

hamlea26, 3 yıl önce

Borçlanmayi kabul ediyor Sadece emeklilik Yaşını Geri

pol.erz
Aday Memur
27 Ocak 2021 18:48

Bir umut mahkeme kararını bekliyoruz
hamlea26, 3 yıl önce

Borçlanmayi kabul ediyor Sadece emeklilik Yaşını Geri Çekme Konusunda Sıkıntı Var Maaşsiz Emeklilik için saydirmak isteyenler olabilir

hamlea26
Daire Başkanı
27 Ocak 2021 20:30

Mahkemenin Olumlu cevap vermesi Beklentimiz. Çünkü borclanma serbest başlangıcı o tarihe çekemem diyor.Borclanan hangi tarihleri borclaniyor.Burda aksi bir karar bariz adaletsiz bir karar olur.

pol.erz, 3 yıl önce
Bir umut mahkeme kararını bekliyoruz

hamlea26
Daire Başkanı
27 Ocak 2021 21:19

E-Devletten Borçlanma yapmak için SGK ya hitaben mi yazacagiz Dilekcemizi. Örnek Talep Dilekçesi olan veya daha önce Borçlanan Arkadaşlar dilekçenin içeriğinden bahsedebilirler mi?

polmuratmk
Genel Müdür
27 Ocak 2021 23:37

Kardeşim Personel özlük işlerine git onlar hallediyor 2-3 satır bir dilekçe yazıyorlar...Ben 2015 de askerlik borçlanması için öyle yapmıştım 1-2 ay içinde tahakkuk fişi geliyor onunla bankaya para yatırıp tekrar dekont ile özlük işlerine veriyorsun....Yatırdıktan sonra portala düşmesi 5-6 gün sürmüştü...E devletten nasıldır bilmiyorum...Koruma 34 nikli bir arkadaş vardı... O arkadaş 7,5 aylık askerlik borçlanmasını taksitli ödediğini, bordrodaki emekli keseneği kişi yazan miktardan her ay kesiliyor demişti ama onunki nasıl öyle olmuş hala çözemedim çünki askerlik borçlanmasında taksit olayı yok 1 ay içinde peşin ödemen gerekiyor, soruyorum öyle birşey yok diyorlar....Bu konuyuda özlük işleriyle görüşmek lazım bende tamamını saydırmayı düşünüyorum ...

hamlea26, 3 yıl önce

E-Devletten Borçlanma yapmak için SGK ya hitaben mi yazacagiz Dilekcemizi. Örnek Talep Dilekçesi olan veya daha önce Borçlanan Arkadaşlar dilekçenin içeriğinden bahsedebilirler mi?

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
29 Ocak 2021 07:54

+

pol.erz
Aday Memur
29 Ocak 2021 19:05

Konu güncel

ajansci
Aday Memur
29 Ocak 2021 20:55

G U N C E L

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
01 Şubat 2021 07:36

+

pol.erz
Aday Memur
01 Şubat 2021 09:01

Aynen güncel

polmuratmk
Genel Müdür
01 Şubat 2021 21:26

Sadece duyumlar var arkadaşlar hiçbir somut gelişme yok kimi imzada diyor kimi istinafa gitmiş diyor,kimi çıkan bir karar yok diyor...Sadece şöyle bir durum oldu, dava açtığımız arkadaşlardan birinin davasını Ankara idare, yerel idareye gönderdi...Orasıda pandemiden ve adli tatilden dolayı durdurulan süreleri hesaplamadan Sgk ve Egm nin 60 günlük süre yönünden davanın reddi istemine onay vererek davayı süresinde açılmadığı için reddetti....Yalnız kararda bir yazı varki burası çok önemli,aynen yazdığı gibi alıntılıyorum ''Öte yandan ,davacının emeklilik yaşının yeniden belirlenmesine ilişkin olarak ilgili idarelere yeniden başvuruda bulunmak suretiyle tesis edilecek (yeni)işlemler karşı/yeniden)dava açılabileceği de tabidir''

61-HaruN-61
Aday Memur
01 Şubat 2021 22:48

?Sgk ve Egm nin 60 günlük süre yönünden davanın reddi istemine? EGM?demi davanın reddini istiyor?

polmuratmk, 3 yıl önce

Sadece duyumlar var arkadaşlar hiçbir somut gelişme yok kimi imzada diyor kimi istinafa gitmiş diyor,kimi çıkan bir karar yok diyor...Sadece şöyle bir durum oldu, dava açtığımız arkadaşlardan birinin davasını Ankara idare, yerel idareye gönderdi...Orasıda pandemiden ve adli tatilden dolayı durdurulan süreleri hesaplamadan Sgk ve Egm nin 60 günlük süre yönünden davanın reddi istemine onay vererek davayı süresinde açılmadığı için reddetti....Yalnız kararda bir yazı varki burası çok önemli,aynen yazdığı gibi alıntılıyorum ''Öte yandan ,davacının emeklilik yaşının yeniden belirlenmesine ilişkin olarak ilgili idarelere yeniden başvuruda bulunmak suretiyle tesis edilecek (yeni)işlemler karşı/yeniden)dava açılabileceği de tabidir''

polmuratmk
Genel Müdür
01 Şubat 2021 23:24

Aynen öyle...Bizim davalar her iki kurumada açıldı...İkisinin savunmalarının ilk cümleleri zaten ilk olarak süre yönünden red talebiydi...Yalnız yukarıda mahkemenin yazısından benim anladığım bu konuda zamanaşımının olmadığı ve tekrar dava açılabileceği...

61-HaruN-61, 3 yıl önce

?Sgk ve Egm nin 60 günlük süre yönünden davanın reddi istemine? EGM?demi davanın reddini istiyor?

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
03 Şubat 2021 22:09

+

polmuratmk
Genel Müdür
03 Şubat 2021 23:00

https://www.memurlar.net/haber/949297/emniyet-ve-tsk-mensuplarinin-ogrenim-surelerini-borclanmalari-halinde-emeklilik-yaslari-nasil-etkilenir.html?utm_source=headlines

Arkadaşlar burada sgk nın yönlenmesiyle kasıtlı bir haber yapmış site...Burada tepkimizi koyalım mahkemeyi etkilemeye yönelik özellikle haber yapılmış...

pol.erz
Aday Memur
05 Şubat 2021 20:27

Konu güncel

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
05 Şubat 2021 22:50

Aynen öyle Murat Bey kasdi ve bilerek yapılmış bir haber bende yazdım birçok yorumu yayınlamadilar bu m.Net de az değil kardesim bir haber attın ortaya herkes görüşünü yazsin söylesin hakaret küfür yoksa niye güveniyoruz hayırdır yaa.Arkadaşın biri ben konuyu satir satir anlattım ilk yazımı yayinlamayinca birahane attım yine yayinlamadilar dedi amaçları ne Sgk la iş mi tutuyorlar arkadaş ne günlere kaldık.güya biz böyle istiyoruz üstümüze gelmeyin olmuyor diyor olmuyorsa niye milleti borçlandirip parasını aldiniz adiler.zehir zıkkım olsun o aldıkları paralar bu kararın altına kim imza atmışsa sözüm ona.Arkadaşın biri yazmış borçlanmada Cemile diye bir bayan varmış onun basinin altından çıktı diye yazmış bu durum doğruluk payı vardır elbet ama o bayanı falan çoktan aşacak bir konu bu Allahım yedirmeyin insallah yüce Türk adaletine güveniyoruz hakkimizi alacağız allahın izniyle...

polmuratmk
Genel Müdür
06 Şubat 2021 00:26

Katılıyorum devrem konunun altında o kadar az yorum olması normal değildi zaten ama önemli değil artık iş ne memurlar.net'e nede o Cemile hanıma kalmayacak...Evet bu konuyu bende bizzat Sgk başkanıyla görüşen kişinin ağzından duydum ismini bilmiyordum ama bayan müdürün bir yazısıyla iş bu hale geldi denildi ama artık bu konular çok geride kaldı olay belirli bir sonuca ulaşmak üzere inşallah bizlerde boş durmuyoruz dava açtık, açanlarla irtibatlıyız ve artık başka şeyleri takip ediyoruz ...Evet anlıyorum hepimiz hayırlı olumlu bir gelişme bekliyoruz burayı güncel tutmaya çalışıyoruz ama artık burayı takip etmeninde bir anlamı kalmadı ....Net bir sonuç henüz çıkmasada haberler net ...Neredeyse 1 yıldır burada yazıp çizdik, dava açıp hakkımızı alalım diye birçok kişiye önayak olduk, bazen burada kırdık üzdük belki sürecin sıkıntısından hakkınızı helal edin benden yana helal olsun artık bu sıkıntılı sürecin sonu hayırlı olsun inşallah arkadaşlar Allaha emanet olun...

mehmet.sagmen, 3 yıl önce

Aynen öyle Murat Bey kasdi ve bilerek yapılmış bir haber bende yazdım birçok yorumu yayınlamadilar bu m.Net de az değil kardesim bir haber attın ortaya herkes görüşünü yazsin söylesin hakaret küfür yoksa niye güveniyoruz hayırdır yaa.Arkadaşın biri ben konuyu satir satir anlattım ilk yazımı yayinlamayinca birahane attım yine yayinlamadilar dedi amaçları ne Sgk la iş mi tutuyorlar arkadaş ne günlere kaldık.güya biz böyle istiyoruz üstümüze gelmeyin olmuyor diyor olmuyorsa niye milleti borçlandirip parasını aldiniz adiler.zehir zıkkım olsun o aldıkları paralar bu kararın altına kim imza atmışsa sözüm ona.Arkadaşın biri yazmış borçlanmada Cemile diye bir bayan varmış onun basinin altından çıktı diye yazmış bu durum doğruluk payı vardır elbet ama o bayanı falan çoktan aşacak bir konu bu Allahım yedirmeyin insallah yüce Türk adaletine güveniyoruz hakkimizi alacağız allahın izniyle...

Toplam 1593 mesaj
«333435363738394041424344»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi