Editörler : E.Kayı Han

E.Kayı Han
Editor
08 Temmuz 2022 00:01

Kardeş ben adliyedeyim. Bizim maaş robotunu kullanabilirsiniz.

aday1memur, 2 yıl önce
Kardeşim sen muhtemetsin sanırım sözleşmeli ikm maaşı Ağustos Eylül ayında ne kadar kesintiye uğrar? Müsait olduğunda bakabilirmisin?

aday1memur
Yasaklı
08 Temmuz 2022 00:02

Nasıl kullanacam kardeş tam bilmiyorum
E.Kayı Han, 2 yıl önce

Kardeş ben adliyedeyim. Bizim maaş robotunu kullanabilirsiniz.

GençKatip47
Aday Memur
08 Temmuz 2022 00:03

Hocam bir hususu merak ediyorum , lise mezunu sözleşmeli sendika hariç 8748 TL yaticak , merak ettiğim asgeri ücret kadar vergi muafiyetinden dolayı en az 300 TL maaş artışı olucakti , bu maaşlara işlendi mi o artış , yoksa Ağustos ayında mi işlenecek sisteme , birde bu ayki maaş ile Ağustos ayında alınacak maaş arasında bir artış olur mu
E.Kayı Han, 2 yıl önce

Yazık olan husus ne? Herhalde ilk mesajımı okumadın. Saçmalık dediğim mesajı.

Böyle mesaj yazanlara da ayrı bir neyse...

Maaşlar düşük zaten bunları heryerde dile getiriyoruz burada başka bir şey dikkatimi çekti ve o konuya da dikkat çektim.

E.Kayı Han
Editor
08 Temmuz 2022 00:06

Öncelikle maaşlara +300 lira eklenmesi gibi bir durum yok.

Bahsedilen olay şu. Asgari ücret *12 = 60 bin TL'ye kadar vergi muafiyeti vardı. Asgari ücret arttığı için bu 60 bin TL de arttı. Yani vergiye biraz daha geç girilecek. Bahsedilen olay bu.

Ağustos ayında maaş artışı olmaz. Hatta vergiden kaynaklı düşüş olur diye tahmin ediyorum.

GençKatip47, 2 yıl önce
Hocam bir hususu merak ediyorum , lise mezunu sözleşmeli sendika hariç 8748 TL yaticak , merak ettiğim asgeri ücret kadar vergi muafiyetinden dolayı en az 300 TL maaş artışı olucakti , bu maaşlara işlendi mi o artış , yoksa Ağustos ayında mi işlenecek sisteme , birde bu ayki maaş ile Ağustos ayında alınacak maaş arasında bir artış olur mu

publicfinancer
Aday Memur
08 Temmuz 2022 00:48

bekar sözleşmeli lisans mezunu 8859,74 tl

Canw
Aday Memur
08 Temmuz 2022 00:55

Kardeşim bordroyu göremedim sendika ücreti ne kadar oldu bilgin varmı
E.Kayı Han, 2 yıl önce

Yazık olan husus ne? Herhalde ilk mesajımı okumadın. Saçmalık dediğim mesajı.

Böyle mesaj yazanlara da ayrı bir neyse...

Maaşlar düşük zaten bunları heryerde dile getiriyoruz burada başka bir şey dikkatimi çekti ve o konuya da dikkat çektim.

Ersanx01
Memur
08 Temmuz 2022 00:56

8859 TL 9 bine bile çıkamadık sanırım vergiden dolayı kesinti oldu ilk defa temmuzda vergi dilimine girdik

Barricade
Şef
08 Temmuz 2022 00:58

Kayıhan kardeş bişey sorcam Aile yardımını hesaba katmamişlar dogrumudur verilen zammıda yada katsayiylada hesapladım yatan rakam tutuyo fakat aile yardımına gerçekten zam geldiyse 270tl civarı eksik cikiyo aile yardımı daha sonramı eklenir acaba

E.Kayı Han
Editor
08 Temmuz 2022 01:09

Sendika ücreti 706.90 TL oldu.

Canw, 2 yıl önce
Kardeşim bordroyu göremedim sendika ücreti ne kadar oldu bilgin varmı

E.Kayı Han
Editor
08 Temmuz 2022 01:10

Aile yardımı hesaba katıldı. 758 TL'ye çıktı.

Barricade, 2 yıl önce

Kayıhan kardeş bişey sorcam Aile yardımını hesaba katmamişlar dogrumudur verilen zammıda yada katsayiylada hesapladım yatan rakam tutuyo fakat aile yardımına gerçekten zam geldiyse 270tl civarı eksik cikiyo aile yardımı daha sonramı eklenir acaba

Barricade
Şef
08 Temmuz 2022 01:17

O zaman 200 kusur TL lik bı kesinti olabilirmi sence kadrolu ikm yim aile yardımı 560 gibi bı rakamdi 757 oldu diosun

Barricade
Şef
08 Temmuz 2022 01:26

Yada şöyle sorayim bu katsayı 1.416 idi eş ve çocuk yardımı bu katsayidan bağımsız zamlanan bı olay degilmi yoksa benmi yanlış biliorum vergi diliminede daha girmedik diye biliorum

08 Temmuz 2022 01:31

Bana 13 bin yatmış

E.Kayı Han
Editor
08 Temmuz 2022 01:36

Bu ay vergi dilimine giren arkadaşlar oldu. Büyük ihtimal senin hesabın tutmaması da vergiden kaynaklıdır.

Barricade, 2 yıl önce

Yada şöyle sorayim bu katsayı 1.416 idi eş ve çocuk yardımı bu katsayidan bağımsız zamlanan bı olay degilmi yoksa benmi yanlış biliorum vergi diliminede daha girmedik diye biliorum

Barricade
Şef
08 Temmuz 2022 01:37

Tamamdır hocam sağolasın...

checkvizor
Şef
08 Temmuz 2022 01:53

Normal şartlarda en düşük memur maaşı denilince bekar , lise mezunu biri öncelik alınmalı. Bizde sanki herkes evli, 2 çocuklu ve eşi çalışmıyor gibi.
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi