Editörler : E.Kayı Han
23 Haziran 2019 05:57

Diyanet ve Sağlıktaki düz 4/B liler

arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki bu 3+1 düzenlemesi öğretmenlere söz verildiği için yapılıyor. öğretmenlikte de 4+2 harici personel olmadığı için alt komisyondan geçen tasarı MEB in bünyesine uyuyor. öğretmenler için yapılan bu düzenleme şükür ki sağlık ve diyanete de verildi . lakin sağlık ve diyanette 4+2 sisteminde olmayan daha eski düz 4/ B liler olduğu için kanun teklifi bu haliyle bırakın kurumlar arası adaleti sağlamayı aynı iki kurum (diyanet ve sağlık) içindeki sözleşmelileri bile ayırmaktadır. MEB için hazırlanan tasarı bazı düzeltmeler yapılmazsa diğer iki kuruma tam olarak uymamaktadır. Diyanet ve Sağlık çalışanları olarak, kendi kurumlarımızın insan kaynaklarına, bürokratlarına ve bağlı olduğumuz sendikalara bu garip (mağduriyet için de mağduriyet oluşturan) durumu izah ederek (telefon, e-mail gibi ) teklif genel kurul aşamasından önce bir şeyler yapılması için sesimizi duyurmanın son bir haftasına girmiş bulunmaktayız. ulaşabileceğimiz ve etkisi olabilecek sözleşmeli personelin durumundan anlayan MV dahil... aksi bir durum olmazsa teklif bu hafta genel kurula gelecek.

hemmalatya
Şube Müdürü
23 Haziran 2019 07:16

çok güzel açıklamışsınız .ben de tam olarak bundan bahsetmiştim..konuştuğum sendikacılarda bana izahını böyle yaptılar..sesimizi duyurmamız lazım acilen..

ratatouillee
Kapalı
23 Haziran 2019 19:11

gerçekten akıl alır gibi değil bizde 3+1 gelecekse dediğin kurumlarda olmamıza rağmen mağduriyetin aşağılanmış şeklini yaşayacaz

mes.A
Memur
26 Haziran 2019 23:30

evet arkadaşlar ilk 10 madde genel kurulda kabul edildi. kalan 9 madde yarın görüşülmeye devam edecek. eğer ki yarın bir milletvekilinin önerisi ile eski düz 4/b li Sağlık ve Diyanet çalışanları bu yasaya ek madde ile dahil edilirse ne ala. umut fakirin ekmeği. yoksa süresiz 4/b li olarak kafayı sıyırmaya devam.

hemmalatya
Şube Müdürü
26 Haziran 2019 23:36

bazı milletvekilleri itiraz etmiş ancak Emrullah işler kesinlikle bizlerin dahil edilmesini istememiş..güya bizim durumumuz farklıymış..bunun bizzat haberini okudum..

mes.A, 5 yıl önce

evet arkadaşlar ilk 10 madde genel kurulda kabul edildi. kalan 9 madde yarın görüşülmeye devam edecek. eğer ki yarın bir milletvekilinin önerisi ile eski düz 4/b li Sağlık ve Diyanet çalışanları bu yasaya ek madde ile dahil edilirse ne ala. umut fakirin ekmeği. yoksa süresiz 4/b li olarak kafayı sıyırmaya devam.

hemmalatya
Şube Müdürü
26 Haziran 2019 23:39

benim görüştüğüm sendikacılarda bu kuruldan size bişey çıkmaz dedi..sendikacılar hep yalandan ümit verirler bilirsiniz..bu konuda çok dürüstlerdi ben de şaşırdım

mes.A
Memur
27 Haziran 2019 00:00

yapacak bir şey yok kardeşim. eğer ki yasa bu haliyle biz eski Sağlık ve Diyanet çalışanlarını dışarıda bırakırsa, o zaman yapacağımız şey TBMM dilekçe komisyonuna ve kamu denetçiliği kurumuna durumumuzu anlatıp, aynı kurumlar içerisindeki personel arasında biri süreli sözleşmeli diğeri süresiz sözleşmeli gibi anayasanın 10. maddesine aykırılık oluştuğunu belirten başvuru yapmak. elde kalan tek seçenek, ombudusman. inşallah yarın bir sürpriz olur da bu garip durumu birileri fark eder.

rev6
Aday Memur
27 Haziran 2019 00:03

Zaten bir sürü etkinlik, görüşme yapılmakta facebook grubuna katılıp sizde destek olun, hatta şuan itibari ile bile twitter etkinliği düzenleniyor. Facebook sayfa adı ?Kamudaki Tüm Sözleşmelilere Kadro için Birlikte Olma Platformu?

nikelgozlu
Memur
29 Haziran 2019 15:57

yasa meclisten geçti ama sonucu ben anlayamadım süresiz sözleşmelilerin durumu ne oldu beyler bilen yazsın bir zahmet

30 Haziran 2019 19:03

Bizi görmezden gelmeye devam ediyorlar

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi