Editörler : Pangaea
17 Eylül 2017 15:59

Karayolarına atanan sözleşmeli mühendislerin eş durumu tayini var mıdır?

arkadaşlar son atamada karayollarına mühendis olarak atandım yaklaşık 1 ay oldu göreve başlayalı,eşim farklı şehirde özel sektörde yaklaşık 1.5 senedir çalışıyor . bu durumda benim eşimin yanına gitmem için nereye başvuru yapıyoruz ve ne belgeler isteniyor acaba ? olur veya olmaz ama ben başvurumu yapmak istiyorum yinede, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

44cven06
Kapalı
17 Eylül 2017 16:07

Ben de rotasyon uygulamasını merak ediyorum. Neye göre uygulanıyor ya da uygulanıyor mu?

Brkninş89
Aday Memur
17 Eylül 2017 16:31

Hocam 1 yil gecmeden maalesef tayin isteyemezsiniz. Kadroluda olsaniz boyle sozlesmeli de olsaniz boyle.

ang-kgm
Aday Memur
17 Eylül 2017 18:44

yani olsun veya olmasın en azından bi başvuru hakkımız yok mu yani ? ben başvuru yapmak isitoyrum evragı veya dilekçeyi kabul etmezler mi ? bunu bağlı bulunduğumuz bölge müdürşüğüne mi yoksa ankara genel merkezemi başvuru yapıyoruz? bunla ilgilşi bilgin varmı peki ? hangi belgeeler isteniyor ?

Brkninş89, 7 yıl önce

Hocam 1 yil gecmeden maalesef tayin isteyemezsiniz. Kadroluda olsaniz boyle sozlesmeli de olsaniz boyle.

ang-kgm
Aday Memur
17 Eylül 2017 18:48

hocam rotasyon uygulaması bölge içinde seni farklı yerlerdeki yol yapım veya hangi birimseniz ona göre gönderebiliyorlar. yani oda hemen zırt diye olmuyor sizin bulunduğunuz yerde iş bitince napsın seni farklı alana kaydırıyor bu ilk rotasyon. diğeride rotasyon mu bilmem ama ilerde görevde yükselme olduğunda atıyorum siz konya bölgedesiniz merkezden yani ankaradan alıann kararla elazığ van diyarbakır izmir istanbul artık neresi olursa o bölgede size görev verilebilir, hayırlı olsun ahmet bey mehemt bey bu bölgeye baş mühendis oalrak atandınız gibi mesela.

44cven06, 7 yıl önce

Ben de rotasyon uygulamasını merak ediyorum. Neye göre uygulanıyor ya da uygulanıyor mu?

Brkninş89
Aday Memur
17 Eylül 2017 21:21

Hocam devlet memurlari kanununa gore fillen 1 yil calismadikca boyle bir hakkimiz bulunmamakta. Ayrica atama icin sozlesmeli personelde gitmek istediginiz yerde acik kadro olmasi lazim. Bunun icinde yilin belli zamani talepte bulunmak gerekiyor. Bende sizin gibi yeni basladim ama keske arastirsaydiniz.

ang-kgm, 7 yıl önce

yani olsun veya olmasın en azından bi başvuru hakkımız yok mu yani ? ben başvuru yapmak isitoyrum evragı veya dilekçeyi kabul etmezler mi ? bunu bağlı bulunduğumuz bölge müdürşüğüne mi yoksa ankara genel merkezemi başvuru yapıyoruz? bunla ilgilşi bilgin varmı peki ? hangi belgeeler isteniyor ?

ang-kgm
Aday Memur
17 Eylül 2017 23:21

hocam kgm her yılın ekim ve mart ayında tayin imkanı veriyor. onu biliyorum 1 yıl çalışma şartı var ama ben şu anda vermek istiyorum bu dilekçeyi . hiç mi kabul etmezler yani dilekçeyi sen 1 sene çalış gel mi derler yani :D olmasını beklemiyorum ama bunu yapmak istiyorum en azından.

Brkninş89, 7 yıl önce

Hocam devlet memurlari kanununa gore fillen 1 yil calismadikca boyle bir hakkimiz bulunmamakta. Ayrica atama icin sozlesmeli personelde gitmek istediginiz yerde acik kadro olmasi lazim. Bunun icinde yilin belli zamani talepte bulunmak gerekiyor. Bende sizin gibi yeni basladim ama keske arastirsaydiniz.

ang-kgm
Aday Memur
18 Eylül 2017 20:35

+

mühendiss21inss
Aday Memur
25 Ekim 2017 11:09

Kgm de sözleşmeli çalisanlara özel sektörde calisan eş durumu tayini var mi ögrenebilen var mi acaba bunu?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi