Editörler : swat3410
06 Ağustos 2018 10:11

Rapor üstüne rapor alamama , E-RAPOR bilmecesi..

Arkadaslar net bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

Arkadaşlar bu yeni çıkan e-rapor sisteminde raporun son günü yeni bir rapor alamiyorsunuz sistem kabul etmiyor diyorlar personelci arkadaşlar. Raporda kontrol yazılmış ama rapor bitiminin ertesi günü yani ise baslamam gereken tarihe yazılmış.

E ben gerçekten rahatsızim, nasıl olacak ? Senelik izin yazdırayım dedim onu da yapmıyorlar başlama yapmadan.

Bir yol gösterin kardeşinize.

06 Ağustos 2018 10:24

Rapor bitmeden rapor alınamaz. Rapor bitimi de görevli olduğun yer dışında alınacak rapor geçersizdir. Tek çare senelik izin almak o da başlama yapmadan izin almaya sistem izin vermez. Senin işin Amirinle olan ikili ilişki neticesinde çözülebilir. Amirin tamam başlamasını yapıp tekrar izin yazın derse anca öyle olur o iş. Biz öyle yapıyoruz. İdari bürocu amir talimatı olmadan başlama yapmayan memuru başlamış gibi gösteremez

ikicocumubiraktm
Yasaklı
06 Ağustos 2018 10:28

Onun mantigi şu kardeşim, aslinda çok sacma ama olay şu.

Sen izinde rapor aldın tamam, son gün kontrol yaziyor sorun yok memlekettesin. Ertesi gün iş başı yapman lazım ama kontrolunde var.. Devlet diyor ki eğer olurda bu adama kontrolde doktor rapor vermez iyileşti derse, bu adam da memleketinde olduğundan göreve gelmemekten işlem yiyecek. Ulkemiz teorisinde doktorun rapor vermeyecegi dusunuluyor lakin pratikte bu iş ikinci raporu verecem demektir.

Devlet diyor ki madem kontrolun var ozaman memuriyet mahaline gel burada kontrol ettir hastaysan gene al raporunu diyor. Okadar yol gelen adam da bidaha rapor alio gider mi gitmez.

Emniyet muthis bi bug bulmuş adeta :) heyet raporu almazsan 10 gun fazlasi rapor memleketinde hayal :)

007James
Aday Memur
06 Ağustos 2018 10:34

Anladım arkadaşlar hiç bir yolu yok anlasilan...

Nick ways
Şube Müdürü
06 Ağustos 2018 11:34

Aslında alınabilmesi gerekiyor ben almıştım Prosedür olarak bir sıkıntı olmamıştı sadece amirleri haber vermediğim için sıkıntı olmuştu Başka da bir sorun olmadı

OrcunOzbilek
Kapalı
06 Ağustos 2018 11:37

Raporunun son günü hastane yatis yaptirip ertesi gunden geçerli rapor alirsin gidip başlama yapmana gerek yok.

spac28
Aday Memur
07 Ağustos 2018 18:00

İşe başlaman gereken günün gecesi 00:30 acilden rapor al

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
07 Ağustos 2018 18:48

Kontrol hükmü varsa il dışında kontrol edilebilir.emniyetin bug buldugu felan yoksa doktor seçmehakkın var anayasal haklarına göre.il dısında 10+10 rapor alabilirsin ve başlama yapmadıgın icinsorusturma açılıp ceza verilirse idare mahkemesi iptal eder

ikicocumubiraktm, 6 yıl önce

Onun mantigi şu kardeşim, aslinda çok sacma ama olay şu.

Sen izinde rapor aldın tamam, son gün kontrol yaziyor sorun yok memlekettesin. Ertesi gün iş başı yapman lazım ama kontrolunde var.. Devlet diyor ki eğer olurda bu adama kontrolde doktor rapor vermez iyileşti derse, bu adam da memleketinde olduğundan göreve gelmemekten işlem yiyecek. Ulkemiz teorisinde doktorun rapor vermeyecegi dusunuluyor lakin pratikte bu iş ikinci raporu verecem demektir.

Devlet diyor ki madem kontrolun var ozaman memuriyet mahaline gel burada kontrol ettir hastaysan gene al raporunu diyor. Okadar yol gelen adam da bidaha rapor alio gider mi gitmez.

Emniyet muthis bi bug bulmuş adeta :) heyet raporu almazsan 10 gun fazlasi rapor memleketinde hayal :)

gencpols
Aday Memur
07 Ağustos 2018 22:08

Rapor sonrası göreve başlamadan senelik izne ayrılanilirsin. İkinci raporda sıkıntı olur.

gencpols
Aday Memur
07 Ağustos 2018 22:13

İstirahat Raporları kanuni izinlerin kullanılması durumu hariç, memuriyet mahallindeki

sağlık hizmeti sunucularından alınmış olmalıdır. Memurun görevde bulunması gereken

günün mesai saatleri içinde, memuriyet mahalli dışındaki sağlık hizmeti

sunucularından almış olduğu istirahat raporları, acil servisten alınmış olsa dahi usule

aykırı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

4. Tek hekim veya sağlık kurulu istirahat raporunun bitiminde usule ve fenne uygun olması

durumunda göreve başlamadan tekrar tek hekim veya sağlık kurulundan istirahat raporu

alınmasında bir sakınca yoktur. Ancak; Madde 3 te açıklandığı gibi memuriyet

mahallindeki sağlık hizmeti sunucularından alınmış olması gerekmektedir

gencpols
Aday Memur
07 Ağustos 2018 22:15

İstirahat raporunda belirtilen kontrol muayenesi günü, personelin raporlu olduğu gün olarak değerlendirilemez. Hastalık İzninin son gününden sonra gelen günü ifade

eder ve personelin istirahatli olacağı anlamını taşımaz. Dolayısıyla hastalık iznini il

dışında kullanmakta olan personel kontrol muayenesi olarak belirtilen günde memuriyet

mahalli dışında bulunmaya devam edemez ve Hastalık izninin son gününde memuriyet

mahalline dönmüş olması gerekir. Kontrol muayenesine gitmesi gerekiyor ise memuriyet

mahallinde bulunan sağlık hizmeti sunucularında muayene olmalıdır. Kontrol muayenesi

günü il dışından alınmış olan istirahat raporu usule aykırı olarak değerlendirilir ve

hastalık iznine çevrilemez

misyon.2010
Müsteşar Yardımcısı
07 Ağustos 2018 22:20

A ilinde görev yapan memur B iline 10 gün senelik izine gider, izininin 3. günü rahatsızlanır ve 10 gün kapor alır, 10 gün rapor bittikten sonra memur kendi insiyatifi ile izine devam eder 4. günden istemezse istediği gün izin hitamını beklemeksizin göreve başlar, izine devam eden memur izininin 7. gününde tekrar hastalanır ve 10 gün daha rapor alır, 10 günlük raporun bitiminden sonra izine 8. günden devam eder ve kalan 2 günlük senelik izinini de kullanarak, 10 gün senelik izinini tamamlar ve göreve başlar, sıkıntısız olarak 10 gün izin ve 10 + 10 gün rapor kullanmış olur, teknik olarak idari yönden hiç bir sıkıntı oluşmaz, keyfi olarak bulunduğun birim heyete hakem hastaneye yollayabilir, mevcutta alınan tek hekim raporunun bozulduğu görülmüş bir örnek yok, egm bug bulur da memur bulamaz mı?

misyon.2010
Müsteşar Yardımcısı
07 Ağustos 2018 22:23

Kontrol muayenesi ile 10+10 rapor değil, aralıklı olarak ettiğim tarife göre 10+10 rapor alınması lazım ayrıca

misyon.2010, 6 yıl önce

A ilinde görev yapan memur B iline 10 gün senelik izine gider, izininin 3. günü rahatsızlanır ve 10 gün kapor alır, 10 gün rapor bittikten sonra memur kendi insiyatifi ile izine devam eder 4. günden istemezse istediği gün izin hitamını beklemeksizin göreve başlar, izine devam eden memur izininin 7. gününde tekrar hastalanır ve 10 gün daha rapor alır, 10 günlük raporun bitiminden sonra izine 8. günden devam eder ve kalan 2 günlük senelik izinini de kullanarak, 10 gün senelik izinini tamamlar ve göreve başlar, sıkıntısız olarak 10 gün izin ve 10 + 10 gün rapor kullanmış olur, teknik olarak idari yönden hiç bir sıkıntı oluşmaz, keyfi olarak bulunduğun birim heyete hakem hastaneye yollayabilir, mevcutta alınan tek hekim raporunun bozulduğu görülmüş bir örnek yok, egm bug bulur da memur bulamaz mı?

frkays
Memur
07 Ağustos 2018 22:30

Abiler, arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim. Nasip olursa nikahım var bayramdan önce ama bunu hem büroya hemde amire arz etmeme rağmen personel yok vs gibi gelirse ayarlarız deniliyor. Anlıyorum birçok kişi bayrama gitmek istiyor ben bayrama da kalmayavağım hayırlısıyla nikahı yapayım yeter diyorum. Yıllık iznim de var izin verilmemesi durumunda nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Teşekkürler

ikicocumubiraktm
Yasaklı
07 Ağustos 2018 23:27

Aynen kardes zaten egm genelgesi ve dpb görüşüde boşuna yazılmış valaha boşa uğraşmışlar. Sana sorsalarmış keşke. Tamam kardeşim sen öyle yaparsın memuriyet mahaline gitmeden memleketinde alırsın raporunu sonra da " Göreve gelmemekten rapor yedim" diye başĺik açarsın ordan sa yardimci olruzu

hakkaripolisi34, 6 yıl önce

Kontrol hükmü varsa il dışında kontrol edilebilir.emniyetin bug buldugu felan yoksa doktor seçmehakkın var anayasal haklarına göre.il dısında 10+10 rapor alabilirsin ve başlama yapmadıgın icinsorusturma açılıp ceza verilirse idare mahkemesi iptal eder

ikicocumubiraktm
Yasaklı
07 Ağustos 2018 23:29

7 günlük evlilik iznini istersin isterse vali olsun o izine kimse karışmaz. Sende paşa paşa nikahinı yaparsin

frkays, 6 yıl önce
Abiler, arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim. Nasip olursa nikahım var bayramdan önce ama bunu hem büroya hemde amire arz etmeme rağmen personel yok vs gibi gelirse ayarlarız deniliyor. Anlıyorum birçok kişi bayrama gitmek istiyor ben bayrama da kalmayavağım hayırlısıyla nikahı yapayım yeter diyorum. Yıllık iznim de var izin verilmemesi durumunda nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Teşekkürler

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
08 Ağustos 2018 00:57

dpt görüşü o adı üstünde sadece tavsiye niteliğinde..

6 sorusturma geçirdim hepsini mahkemede iptal ettirdim

yukarıda yazan yönetmelik anayasaya aykırı. o yüzden hükümsüzdür

idare mahkemesi iptal eder.

10+10 il dışından rapor almakta hiçbir sıkıntı yoktur.

zaten sgk e rapor sistemi bu raporu vermektedir.

kontrol günü de rahatsızlanabilirsin hasta olarak kimse seni zorla

görev yerine seyahet ettiremez.

Aynen kardes zaten egm genelgesi ve dpb görüşüde boşuna yazılmış valaha boşa uğraşmışlar. Sana sorsalarmış keşke. Tamam kardeşim sen öyle yaparsın memuriyet mahaline gitmeden memleketinde alırsın raporunu sonra da " Göreve gelmemekten rapor yedim" diye başĺik açarsın ordan sa yardimci olruzu

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
08 Ağustos 2018 01:03

ikinci olarak bahsettiğin yönetmelikte raporun usule ve fenne aykırı oldugunu yazılı olarak tebliğ etmesi gerektiği yazıyor. Bu yazılı tebliğ yapılana kadar memur hastalık izni kullanmış sayılır

yine her türlü memur avantajlı. telefonları kapat iletişimi kes.

il dısına ptt ile yazılı tebliğat yollaması en az 1 hafta sürer. o teblig yapılınca usul ve fen yönünden rapor incelenir. raporu kabul etmeme göreve gelmeme gibi brşeyden direk sorusturma açamaz

raporu usulfen yönünden incelemek zorunlu.

eğer tebliğat yapıldıktan sonra işlemleri yapmazsan o zaman sıkıntı

10 Ağustos 2018 23:20

Devlet Memurlarına Verilecek Hastalık Raporları ile Hastalık ve Refakat İznine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 7. maddesinin 6. fıkrasında (6) Hastalık izni verilebilmesi için hastalık raporlarının, geçici görev ve kanuni izinlerin kullanılması durumu ile acil vakalar hariç, memuriyet mahallindeki veya hastanın sevkinin yapıldığı sağlık hizmeti sunucularından alınması zorunludur denilmektedir. Ayrıca söz konusu yönetmeliğin 5. maddesinde buna aykırı hareket edilmesi durumunda yazılı olarak bildirilir, takip eden gün göreve başlanmazsa özürsüz görev terki sayılarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve özel işlem kanunlarına göre işlem yapılacağı belirtilmektedir. (5) Bu Yönetmelik ile tespit edilen usül ve esaslara uyulmaksızın alınan hastalık raporlarına dayanılarak hastalık izni verilemez. Hastalık raporlarının bu Yönetmelik ile tespit edilen usül ve esaslara uygun olmaması halinde bu durum memura yazılı olarak bildirilir. Bu bildirim üzerine memur, bildirimin yapıldığı günü takip eden gün göreve gelmekle yükümlüdür. Bildirim yapıldığı halde görevlerine başlamayan memurlar izinsiz ve özürsüz olarak görevlerini terk etmiş sayılarak haklarında 657 sayılı Kanun ve özel kanunların ilgili hükümleri uyarınca işlem yapılır. Devlet Personel Başkanlığının 19.03.2012 tarih ve 4586 sayılı görüşlerinde Yukarıda yer verilen hükümler çerçevesinde, mezkur Yönetmelikte belirtilen istisnalar saklı kalmak üzere hafta sonu tatili, ulusal, resmi ve dini bayram günleri ile genel tatil günlerinde memuriyet mahalli dışına çıkan Devlet memurlarının memuriyet mahalli dışındaki; - Resmi sağlık hizmeti sunucularından almış oldukları hastalık raporlarının ancak acil servisleri tarafından düzenlenebilecek olması sebebiyle söz konusu raporların hastalık iznine çevrilmesi gerektiği, - Özel sağlık hizmeti sunucularından almış oldukları hastalık raporlarının ise acil servislerce düzenlenmiş olması halinde hastalık iznine çevrilmesi gerektiği, acil servisler dışında düzenlenen hastalık raporlarının hastalık iznine çevrilemeyeceği,? mütalaa edilmektedir. Diğer taraftan, mezkur Yönetmelikte belirtilen istisnalar saklı kalmak üzere mesai saatleri içinde memuriyet mahalli dışından alınan hastalık raporlarının hastalık iznine çevrilmesi mümkün bulunmamaktadır denilmektedir. Yukarıdaki mevzuat bilgileri doğrultusunda; acil vakalar hariç hafta sonu tatili, ulusal, resmi ve dini bayram günleri ile genel tatil günlerinde memuriyet mahalli dışına çıkan Devlet memurlarının memuriyet mahalli dışındaki aldığı sağlık raporları için 1- İl dışında olan memur sağlık raporunu resmi sağlık hizmeti sunucularından (acil servis) almış ise, izne çevrileceği 2- Özel sağlık hizmeti sunucularından almış ise; sağlık raporu acil servislerce düzenlenmişse izne çevrileceği, acil servislerce düzenlenmeyen raporların izne çevrilemeyeceği görülmektedir. Mesai saatleri içinde memuriyet mahali dışında alınan raporların izne çevrilmesi mümkün olmamaktadır.

kaptanedi
Aday Memur
13 Ekim 2018 22:36

Son günü çalışma gününe bağlayan gece açilden alırsak geceli olur mu

14 Ekim 2018 00:48

Olmaz
kaptanedi, 6 yıl önce

Son günü çalışma gününe bağlayan gece açilden alırsak geceli olur mu

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler