Editörler : swat3410
10 Ocak 2012 07:35

3600 ek gösterge için lütfen destek

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET PRENSİBİ GEREĞİ YÜKSEKOKUL VE FAKÜLTE MEZUNU POLİSLERİN 3600,LÜK GÖSTERGEYE YÜKSELTİLMESİ??????????..

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlardan ,Öğretmenler 3000,Hemşireler 3000,Teknik hizmetliler 3000 göstergeden ,ayrıca askeriyede bizlerle aynı işi yapan astsubaylarda çalıştıkları süre içerisinde eğer yüksekokul ve fakülteyi bitirmişlerse 3600 ek göstergeden faydalanmakta ve kadro dereceleri 1. dereceye kadar yükselebilmektedir.Ayrıca saymış olduğumuz bu göstergelerden maaş alıp emekli olabilmektedirler.Saymış olduğumuz bu kurumlar 657 .SAYILI D.M.K.,nun ?hizmet sınıfları itibariyle unvan veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeler?başlıklı 1.sayılı cetvelde düzenlenmiş olup bunun dışında kalan diğer devlet memurlarının (yani biz polislerin) ek göstergeleri ise kendi özel kanunlarında belirlenmiştir denilmektedir.

Örnek olarak;

-Jandarma astsubay-ek göstergesi 3600-emekli ikramiyesi 75.000-emekli maaşı 1.900 TL

-Polis memuru-ek göstergesi 2200-emekli ikramiyesi 45.000-emekli maaşı 1.390 TL

almaktadırlar.yıllardır polis memurları hem çalışırken hemde emekli olduklarında bu eşitsizlikten dolayı mağdur olmuşlar ve seslerini duyuramamışlardır.

------ARTIK YETER------

Sevgili arkadaşlarım.Artık sesimizi duyurma vakti gelmiştir.Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi internet sitesinde başlatmış olduğu yeni uygulamada,tüm dünyadan CUMHURBAŞKANINA SORUN (http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular adlı siteye girerek sorular sorularak oylanmaya başlanmıştır.ayın 20.sinde bitecek oylama sonucunda ilk 5 sıradaki soru sahipleri Cumhurbaşkanı tarafından davet edilerek sorularını bizzat kendisine sorma imkanı elde edeceklerdir.Arkadaşlarım şu anda oylamada BEYAZKEP rumuzumla yazmış olduğum sorumuz 3. sırada bulunmaktadır.Sorumuzu daha yukarılara taşımak ve ilk 5. sıradan aşağıya düşmemek için oylamaya katılmanızı,eş,dost ,akraba,meslektaşlarımızı oy kullanmaları için teşvik etmenizi rica ediyorum.bizler 250.000 kişilik büyük bir aileyiz,sorun hepimizin ortak sorunu gelin hepbirlikte bu sorunu çözelim.SAYGILARIMI SUNUYORUM?

BEYAZKEP

http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular

10 Ocak 2012 07:48

hep destek tam destek

r_gök3891
Şube Müdürü
10 Ocak 2012 08:35

tam destek..

DIGITALper
Şef
10 Ocak 2012 08:38

destekkk....

Hartdiks
Şef
10 Ocak 2012 09:08

destek verildi

zemnekud
Aday Memur
10 Ocak 2012 10:40

kardeş destek verildi, hayırlısı inşallah

JACKAL38
Aday Memur
10 Ocak 2012 11:00

TAM DESTEK ADALETSİZLİĞE SONNNNNNNNNNNN

ıstrancalı
Yasaklı
10 Ocak 2012 11:40

desteklerimizi sürdürüyoruz Ocak ayı nın 20 sine kadar mücadeleye devam.

cevik_35
Şef
10 Ocak 2012 12:03

GÜNCEL. Arkadaşlar konunun yukarda kalmasını sağlayalım.Böylece ilk kez gören arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olmuş olur.

ozanca197
Aday Memur
10 Ocak 2012 12:18

beyaz kep sana teşkkür ediyorum bu sonucta hepimizin sorunu elimizden geldiğince duyurmaya ve oylamaya çalışıyoruz... idare mahkemesine dava da açmak gerekiyor sanırım bu işin çözümü için

beyazkep
Memur
10 Ocak 2012 13:39

Arkadaşlarım desteklerinize çok teşekkür ederim.İnşallah nasip olurda ilk 5 sıra içerisinde kalmayı başarabilirsek.Siz değerli arkadaşlarımın burada görüş ve önerilerini alarak bir dosya hazırlayıp Sayın Cumhurbaşkanımıza sorunumuzun çözülmesi için vermeyi düşünüyorum.10 gün gibi bir süre kaldı oylamanın bitmesine.Oylarımızı arttırmamız gerekiyor çünkü diğer soru sahipleri hızla yaklaşmaya başladılar.Rabbim mahçup etmez inşallah.Saygılarımı sunuyorum.

Efen026
Aday Memur
10 Ocak 2012 13:46

Bizler için en önemli konuya değinmişsin, teşekkürler. Ben ve birçok arkadaşım sorunuzu oyladık. İnşallar sonuç alınır.

ferdi40
Şube Müdürü
10 Ocak 2012 21:02

uyanın beyler uyanın sıralamada iyice geriye düştük şu oylamaya katılan herkes en az 10 kişiyi bizim sorulara oy kullandırsaydı şimdi tavan yapmıştık bizden bir cacık olmaz gıda mühendisleri ve taşeronlarla ilgili soru bizi geçmek üzere bu gidişle makamada çıkamayacağız. bize yazıklar olsun

10 Ocak 2012 21:18

lütfen başka bir konu açıpta yorumlamayın tek gündemimiz cumhurbaşkanlığındaki oylama olsun iyice gerilere düştük tüm millet polise cephe aldı gıdacılara ve taşeron sorusuna oy veriyor bu gidişle bizi ilk beşede almayacaklar yuh bize 250 bin nüfustan çıkan oya bak bunu ailemizide katarsak bir milyon nüfusuz

eya
Memur
10 Ocak 2012 22:01

http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular adres burası öğretmenlerden sonra gıda mühendisleri de bizi geçmek üzere en azından internet imkanınız varsa ki vardır lütfen buraya girerek beğendim sekmesini tıklayın işlem basit en çok beğenilenler kısmından polislikle ilgili soruları beğeneceksiniz bu bir savaş kendiniz savaş vermez iseniz kimse sizin için savaşmaz amirden müdürden bakandan yada müsteşardan birşey beklemeyin onlar bizim bu halimizden oldukça memnun ben ne istersem onu yapacaklar onlar köle nasılsa mantığını değiştirmek için elinizi taşın altına koyma zamanı.Bizler meslekte henüz belkide yeniyiz ama emekli olacak abilerimiz için 3600 gösterge meselesi çok önemli onurlu ve insanca yaşama onların ve bizlerinde haklı onurlu yaşam için onurla mücadele vermek gerekir....

ysf81
Memur
10 Ocak 2012 22:41

arkadaşlar gıda mühendisleri ve taşeron işçilerin sıkıntılarını anlamakla birlikte bir günde bu kadar onlar için oy kullanılması normal olan bişey değil internet işinden anlayan arkadaşlar varsa bir yolunu göstersinlerde geriye düşmeyelim anlaşıldığı kadarıyla teşkilattan umut yok

11 Ocak 2012 00:08

topyekün polise karşı birleştiler gıda mühendislerinin ve taşeronların oylarının birden bu kadar artması ya hiledir ya da türkiyede en fazla sevilmeyen meslek olan polise karşı hep birlikte olup bu iki soruyu öne çıkararak polisi diskalifiye etmektir.başka seçenek yok haksızmıyım beyler..

istanbulkaanx
Aday Memur
11 Ocak 2012 01:52

Bende hem elden kendi idari büromdan Resmi üst yazılı dilekçe , hemde Millet vekillerine Mailler yolladım. Ayrıca Sayın CumhurResimizede hergün begenip soruyorum!!!!

www.tccb.gov.tr/cumhurbaskaninasorun

Siz değerli meslektaşlarımıda bekliyorum bu son şansımız lütfen herkesi bilgilendirin....

ıstrancalı
Yasaklı
11 Ocak 2012 09:11

kartal0606 sonuna kadar haklısın, bizi gündemden düşürmeye çalışıyorlar, bizim arkadaşlarımızda birlik beraberlik göremiyorum yazık! 250.000 mensubu olan teşkilatımızın sorunları için oy patlaması yapması lazım, daha henüz bir geçmiş değil ayın 20 sine kadar oylamaya devam.

ferdi40
Şube Müdürü
11 Ocak 2012 10:30

beyler cumhurbaşkanına sorun uygulamasındaki oylama sistemi yanlış bence.bir bilgisayar sadece bir soruya onaylasa biz belkide birinciydik diğer meslek grupları birbirine yardımcı oluyor polis maalesef en sevilmeyen meslek olduğu için bize bizden başka oy çıkmıyor bu gıda mühendislerinin bizi geçmesi taşeronların bizi geçmesi bu dediğimi doğrulamıyormu. beyler cumhurbaşkanlığı sitesinde dikkatinizi çekmiştir cumhurbaşkanına yazın diye bir bölüm var oylama sistemiyle alakalı bir yazı gönderdim sayın cumhurbaşkanına.bir bilgisayardan sadece bir soruya cevap verilme hakkı olsun diye.sizlerde gönderin bu oylama sistemi değişssin yoksa sittin sene birinci olamayız.işallah şubat ayındaki oylama sistemi dediğim gibi olur.böyle daha adil olmazmı arkadaşlar. yinede pes etmeyelim bu ayki oylama için herkes yine tanıdıklarını araştırsın oylara devam..

cevik_35
Şef
11 Ocak 2012 10:49

GÜNCEL. konu yukarda kalırsa daha fazla kişi görebilir.Lütfen herkes desteklesin gerçekten önemli konu.

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi